Protein bez laktózy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protein bez laktózy  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Protein bez laktózy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tystar


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 10:43 am    Předmět: Protein bez laktózy Odpovědět s citátem

Ahoj,

je mi 30 let, 175cm/60kg, ektomorf. 5x týdně 40min běh (4x nízká TF, 1x vysoká TF), 2x týdně plavání 1km, 3x týdně jóga, 2x týdně crossfit (začátečník), 2x týdně kruhový trénink (začátečník), 1x týdně kajak, ve volném čase MTB. Užívání: ráno po běhu na cestu do práce, pak po tréninku odpoledne a navečer před spaním.

Potřebovala bych pomoct s výběrem syrovátkového proteinu bez laktózy . Asi bych si představovala nějaký syrovátkový vícesložkový protein nebo "čistý" a domíchávat s kaseinem... Přečetla jsem si články tady fóru a vybrala tyhle produkty:

https://obchod.ronnie.cz/s-5838-hydro-isolate-90.html

(http://kulturistika.ronnie.cz/c-19173-hydrolyza-syrovatkoveho-proteinu.html po přečtení tohoto článku si ale nejsem vůbec jistá, že tento protein by byl pro mě, díky velmi rychlé absorbci.)

https://obchod.ronnie.cz/s-2196-iso-90-cfm-instant-whey.html
https://obchod.ronnie.cz/s-583-100-whey-protein-isolate.html
https://obchod.ronnie.cz/s-6356-cfm-isoclear.html
https://obchod.ronnie.cz/s-2869-micro-whey.html


https://obchod.ronnie.cz/s-3478-long-80-multiprotein.html - tento se mi "líbí" asi nejvíc, protože obsahuje od velmi rychlých proteinů po pomalý proteiny. Nejsem si ale jistá laktózou, obsah cukrů je u vanilky 3,3g , ale ne vše je laktóza a navíc obsahuje laktázu, ale nevím kolik, teoreticky by se to mohlo vykrýt právě.

Ještě jedna věc mi vrtá hlavou u toho posledního proteinu. Tady na shopu je složení: "složení (sestupně): instantní syrovátkový proteinový koncentrát vyrobený metodou ultrafiltrace, instantní syrovátkový 90% proteinový izolát vyrobený metodou CFM, enzymaticky hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát se stupněm hydrolýzy DH 32, enzymaticky hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát se stupněm hydrolýzy DH 5, enzymaticky hydrolyzovaný 90% syrovátkový izolát se stupněm hydrolýzy DH 8, instantní syrovátkový proteinový koncentrát vyrobený metodou CFM, micelární kasein, vaječný albumin, komplex 7 enzymů: papain, alfa-amyláza, bromelain, laktáza, celuláza, neutrální proteáza, lipáza"
Na "ofiko" stránkách je v záložce "Složení" složení cca po 17% koncentrátu, iso, kaseinu, hovězího proteinu, hydra a albuminu ( http://www.extrifit.cz/cs/eshop/produkt/long-80-multiprotein ), v záložce "Nutriční hodnoty" je ale napsáno: syrovátka 70%, kasein 20%, hovězí protein 5%, albumin 5%... Jsem z toho nějak jelen, mají tam to složení špatně nebo jsem jen něco přehlídla/ nepochopila?




Děkuju moc!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele moc to neřeš, jestli to je pomalejší, rychlejší nebo nejrychlejší, je to prostě bílkovina Jinak nejmíň laktózy v sobě mívají právě isoláty, tak zkus nějakej vzorek a uvidíš, jestli ti to bude dělat problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 2:39 pm    Předmět: Re: Protein bez laktózy Odpovědět s citátem

Já odpovím hodně rychle jen tak v odrážkách a zahrnu do toho i otázky, co mi přišly od Tebe e-mailem.

Bez laktózy:
- prvně bych doporučoval zkusit vzorky třeba Instant CFM 80, spoustě lidem, co neradi laktózu, sednou,
- pokud ne, pak Iso 90 CFM, tam je laktózy ještě o poznání méně, ale už je to isolát, tzn. má i trochu své nevýhody v porovnání s předchozím,
- pokud ani ten ne, pak vyloženě bezlaktózové věci, tzn. třeba Isobeef nebo Vegan Protein.

Long 80:
- je fajn na chvíle přes den, kdy je člověk déle bez jídla, nebo a večer před spaním,
- naopak je příliš pomalý na bezprostřední potréninkovou dobu,
- laktázu na lepší trávení laktózy má, nicméně tu obsahují i některé jiné proteiny, mimo jiné právě i to CFM Instant Whey 80, které doporučuji vyzkoušet jako první, protože je ze všech uvedených nejuniverzálnější a svým způsobem nejlepší (byť na to se dá dívat řadou pohledů s ohledem na dobu použití) - navíc má právě i maličké vzorky na vyzkoušení,
- ty nesrovnalosti u složení v popisech na shopu, ono se produktům čas od času mění složení a tam je asi právě na jednou místě původní a na druhém nové, proto to nesedí; ale má to na druhou stranu opodstatnění v tom, že některé příchutě jsou asi ještě skladem v původním a některé v novém.

Odpovídám narychlo, mám jen chvilku času, ale snad to hlavu a patu má. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
tystar


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju moc, takhle to úplně stačí, už to mám v košíku. :)
Pro někoho, kdo se v tom neorientuje je to docela boj se v tom všem zorientovat a pak ještě změní složení a etiketu nechají stejnou :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Etikety jsou určitě v pořádku, jen jak jsem psal, část produktů má asi ještě starší složení (a tedy i starší etikety) a část novější složení (a novější etikety) a na netu to na obou místech možná není ještě plně aktualizované. Nechám to zkontrolovat a případně doladit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
roxtidy


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2017 5:37 pm    Předmět: Re: Protein bez laktózy Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
Já odpovím hodně rychle jen tak v odrážkách a zahrnu do toho i otázky, co mi přišly od Tebe e-mailem.

Bez laktózy:
- prvně bych doporučoval zkusit vzorky třeba Instant CFM 80, spoustě lidem, co neradi laktózu, sednou,
- pokud ne, pak Iso 90 CFM, tam je laktózy ještě o poznání méně, ale už je to isolát, tzn. má i trochu své nevýhody v porovnání s předchozím,
- pokud ani ten ne, pak vyloženě bezlaktózové věci, tzn. třeba Isobeef nebo Vegan Protein.

Long 80:
- je fajn na chvíle přes den, kdy je člověk déle bez jídla, nebo a večer před spaním,
- naopak je příliš pomalý na bezprostřední potréninkovou dobu,
- laktázu na lepší trávení laktózy má, nicméně tu obsahují i některé jiné proteiny, mimo jiné právě i to CFM Instant Whey 80, které doporučuji vyzkoušet jako první, protože je ze všech uvedených nejuniverzálnější a svým způsobem nejlepší (byť na to se dá dívat řadou pohledů s ohledem na dobu použití) - navíc má právě i maličké vzorky na vyzkoušení,
- ty nesrovnalosti u složení v popisech na shopu, ono se produktům čas od času mění složení a tam je asi právě na jednou místě původní a na druhém nové, proto to nesedí; ale má to na druhou stranu opodstatnění v tom, že některé příchutě jsou asi ještě skladem v původním a některé v novém.

Odpovídám narychlo, mám jen chvilku času, ale snad to hlavu a patu má. :)


Zdravim,
s timto tvrzenim uplne nesouhlasim - "naopak je příliš pomalý na bezprostřední potréninkovou dobu"
Na 1.-6. miste ve slozeni jsou ruzne zpracovane koncentraty, izolaty a dokonce i hydrolizaty syrovatky. Teprve az na 7. miste je micelarni kasein a posledni 8. misto patri albuminu.
Z toho usuzuji, ze celkove bude mit "rychla" syrovatkova bilkovina prevahu nad "pomalou" bilkovinou kaseinu a albuminu.
Tim padem bych takovy protein naopak oznacil jako mnohem vic univerzalnejsi nez treba CFM80.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2017 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aniž bych polemizoval, protože tady mají oba názory v závislosti na individuálních podmínkách/potřebách daného člověka něco do sebe, jen upřesňuji, že zrovna tady pořadí 1.-6. nebo 7.-8. místo nehraje roli, protože každá z těch složek má v tomhle konkrétním produktu stejné zastoupení, takže ve výsledky ty dvě "pomalejší" tvoří 25 % proteinů celku a ty rychlejší zbytek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rahorus


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 5:26 pm    Předmět: Re: Protein bez laktózy Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:

- pokud ne, pak Iso 90 CFM, tam je laktózy ještě o poznání méně, ale už je to isolát, tzn. má i trochu své nevýhody v porovnání s předchozím,
-


Jaké přesně nevýhody má izolát?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protein bez laktózy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: