Rada_cviky_nohy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rada_cviky_nohy  Úvodní stránka -> Trénink -> Rada_cviky_nohy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sby


PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 12:46 pm    Předmět: Rada_cviky_nohy Odpovědět s citátem

Zdravím,

Hledám někoho kdo by mi poradil. Jsem po operaci kolene a kvůli kotníku a nějakých prostojích jsem hodně "odsvalil" zraněnou nohu (nekecám, rozdíl mezi levou a pravou nohou v nejširším místě byl 10 cm na obvodu). Teď cvičím stylem 3x týdně bazén, cca 1-1,5 km + z toho je něco nácvik techniky, kolo teď už jen 2x týdně 1-2h. Do toho cviky na střed těla, mobilitu ramen, nohou.

Měřím přes stehno v nejširším místě a zraněná noha se osvaluje, což je super. Ale bohužel stejným tempem i zdravá, takže mi zůstává stále "disbalance" . V časové ose je zranění začátek března. Operace duben. Kotník byl oboustraně vyhozený + nějaké natrhané vazy. Dlouho jsem tahal berle (přes měsíc a půl). Normálně bych je týden až dva po operaci mohl zahodit. Pak následovala rehabilitace kde cílem byla mobilita kolene. Úspěšně jsem dorehabilitoval na plný rozsah a zjistil, že zraněná noha je nastavená na 0 a zdravá je mírně hypermobilní (v koleni samozřejmě:).

Otázka zní, je tohle +- očekávatelný průběh? Předpokládám že časem se zdravá noha bude zpožďovat a nemocná ji bude dotahovat?

Hlavně bych uvítal radu na jaké cviky se zaměřit? Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim ze je to jedno. Ja bych volil jednonozni cviky. Vzdy zacit zranenou nohou a tou druhou delat stejny pocet opakovani i kdyz to bude lehky. Tak se to rychle srovna. Kdyz budes delat vic tak disbalance zustane a riziko zraneni bude vetsi. Pri drepech atd budes instinktivne tahat vic silnejsi nohou, proto bych zacal vypady nebo neco takoveho...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, zda si na něj pamatuješ, ale do staré Areny chodil Igor, takový obrovský vysoký koulař, zeptej se na něj Kuby.
Ten měl svého času zraněné koleno a nemohl používat jednu nohu a pak právě řešil podobné věci, třeba by ti dokázal poradit.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

předkopávání, kde můžeš vědomě regulovat zapojení jedné nebo druhé nohy- prostě snažit se zabírat oběma stejnoměrně - slabší bude mít stimul k růstu, silnější se jen rozhýbe.
Výstupy na bedýnku - cca v takové úrovni aby noha na bedýnce měla pravý úhel v koleni. Při výstupu držet záda rovně, kyčel zpevněnou, koleno jde na začátku pohybu lehce vzad. (zároveň je to i rehabilitační cvik, zároveň posiluješ přední stranu stehna i kyčle)

Po těchto dvou cvicích bych klidně zařadila i dřepy, pokud můžeš. Váhu takovou, abys to zvládal oběma nohama stejnoměrně - uvidíš třeba v zrcadle, že nepřenášíš váhu na jednu nohu, nebo že se nevytáčíš. I když máš jednu nohu silnější, pokud bude dřep technicky správně provedenej, obě nohy se zapojí stejně. Pro tu silnější by to nemělo být stimulem k růstu, protože to pro ni bude moc lehká zátěž.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Sby


PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2017 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji za rady.

ad. Láďa
To víš že si tě pamatuji:) Igora znám. To je dobrý nápad.

ad. WO
Bedna je super nápad. Dřepy s lehkou vahou snad půjdou. Předkopávání mám výslovně zakázáno od doktora. Prý se tím v této fázi kdy se to dává dokupy může hrozným způsobem odrovnat (matně si pamatuji že mi vysvětloval, že se tam něco sevře a víc se to opotřebovává). Předkopával jsem bez zátěže, to bylo cajk.

Díky za podnětné rady. Ještě to zítra skombinuju s Kubíkem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2017 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

předkopávání je špatné i pro zdravá kolena..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rada_cviky_nohy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: