rejže z mixeru


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - rejže z mixeru  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> rejže z mixeru
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frybis


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych do sebe dal zhruba stejný množství bílkovin a sacharidů (jako při ovoce+vaječný bílky, co si rozmixuju), tak bych musel vypít litr mléka.. To není až tak hrozný, ale někomu to asi nebude dělat dobře skrz laktózu, navíc si myslím že vajca jsou daleko lepší skrz vstřebatelnost Fakt nic proti mléku tyjo ale seš první Hulkie, o kom teda vím, že tímto nahrazuje potréninkový jídlo. Osobní otázka, neposereš se z toho? Litr je přecejen dost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Abych do sebe dal zhruba stejný množství bílkovin a sacharidů (jako při ovoce+vaječný bílky, co si rozmixuju), tak bych musel vypít litr mléka.. To není až tak hrozný, ale někomu to asi nebude dělat dobře skrz laktózu, navíc si myslím že vajca jsou daleko lepší skrz vstřebatelnost Fakt nic proti mléku tyjo ale seš první Hulkie, o kom teda vím, že tímto nahrazuje potréninkový jídlo. Osobní otázka, neposereš se z toho? Litr je přecejen dost


ta studie fakt existuje, nechce se mi ji hledat, je to fuk. Mlíko má kasein a syrovátku ve směsi, což je účinnější než samotná syrovátka. Má vysoký insulínový index, takže se to dostane rychle tam kam má. nakonec ti nic nebrání si míchat protein do mlíka...
ne, neposeru, nikdy jsem s tím neměl problém.
jen taková zajímavost, na střední jsem kamarádil s klukem, co pil mlíko prakticky místo vody, dělal denně i 3 litry. nikdy necvičil v posilovně, jezdil na kole a hodně lítal po venku, jako borec z vesnice, a měl svalů, že na něho všichni čuměli...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to nechápu, to má dneska každý intoleranci na laktozu a lepek protože to je v módě? Nebo proč by se měl jinak posírat z mlíka?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já pak teda nechápu proč v každé diskuzi každý hovoří o proteinu, vajíčkách, masu, budiž gainerech.. a nikdo neřekne hele, po posilce se narvi mlékem, je to nejlepší

Samozřejmě nadsázka, a mléko v žádným případě neshazuju, jen prostě to teď slyším prvně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím no... co si pamatuji když jsem dřív četl nějaké články o výživě tak všude jsem viděl maso, vejce a mléko. Teď je asi mléko tabu, protože najednou má 90% obyvatel ČR intoleranci na laktozu.

Protein a gainer ti každý v posilce doporučí protože ze všech stran je masírován reklamami výrobců suplementů :)

A nejlepší ionťák je nealko pivo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 1:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych taky přispěl svojí troškou do mlýna, pro JogyNo - "existuje studie..." je jedna z nejhloupějších vět, jakou může člověk v souvislosti s výživou a prakticky jakoukoliv vědou říct. Je to facebookový ekvivalent "sice to není pravda ale mohla by být." Já najdu během deseti sekund studii, která potvrdí, že nejideálnější je po tréninku balíček chipsů.

Absolutně nikdo z nás nepozná a nemá šanci rozenat reálně rozdíl mezi odměrkou extrifitu a litrem a půl mlíka po tréninku. Hulkie má pravdu, mlíko po trenalu je celkem fajn věc. Hlavně protože laktoza je po treinku asi jeden z nejideálnějších forem sacharidů plus samozřejmě využitelnost skoro až 75%, což je oproti většině syrovátkovým proteinům o dost více, v tom je ale taky jádro problému. Lidi často míchaj protein s mlíkem což je úplná kravina (obzvlášť u hydra), protože tím absolutně mění spektra a stravitelnost a většinou samozřejmě negativně) a bohužel většinová populace začne mít po přechodu z nácti problém s tolerancí laktózy.
V kulturistických kruzích to tak nebylo a většinou není, tam se totiž pije mlíko furt, jak se ve třech letech začlo pít mlíko tak se pije ve 30ti. U zbytku populace to je ale jinak, lidi přestávaj v teen letech mlíko pít a tím pomalu ztrácí přirozeně schopnost digesce laktozy, je to jednoducha evoluce, proč by měl dospělý savec pít mlíko? Navíc od jiného úplně jiného druhu. praktickou ukázkou jsou cvičenci co mlíko zničeho nic, třeba na rok pít přestanou, po návratu z nejvyšší pravděpodobností zjistí, že na něj reagujou hodně špatně. Narozdíl okolo trapně histerie s lepkem (dřiv to byly nasycene tuky, ja si sazim, že je před náma něco zajímavějšího, třeba nebezepčí a intoleracne sladkovodních ryb) je ale ostražitost okolo mleka opodstatněná, někdy může docházet k dost velému dráždění střevních sliznic a člověk může pocitovat jenom minimální symptomy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosi


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 2:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Já to nechápu, to má dneska každý intoleranci na laktozu a lepek protože to je v módě? Nebo proč by se měl jinak posírat z mlíka?


Sorry za castecny OT.

No nic ve zlem, ale ja s treba po mleku (vice jak 0.2-0.3l poseru). Pil jsem ho cele detsvi a po vice jak jednom hrnicku to vzdy dopadlo stejne. Pak jsem mleko pit prestal na nekolik let a kdyz se prestehoval do AUS (to mleko je tu trochu jine) tak zase zacal (z nejakeho absurdniho duvodu nizkotucne) a problem s tim nebyl zadny. Ted naopak mleko nepiju.
Prestal jsem sladit a jist obecne jakekoliv sladke. A tak jsem si uplne odvyknul na tu chut. Kdyz pak po synovi dopiji kalisek mleka (nechci to lejt do zachodu) tak me to prijde neskutecne sladky... Synovi to davame jen kdyz chce a najde si to v lednici. Nehrotime to.

Myslim, ze bylo zjisteno, ze az tretina vsech lidi ma intoleranci na mleko.

Za komancu nebylo z ceho vybirat a vedomosti o vyzive nebyly dostupne. Jsou lidi kteri trpeli prujmy, nespavasti, bolesti hlavy a pulku zivota nevedeli proc a pak si precetli par clanku a zjistili, ze celou dobu meli intoleranci na lepek a nevedeli o tom (zvykli si/ignorovali to).

Moje zena ma pro zmenu alergii na lepek a bohuzel si to pravdepodobne sama zpusobila jistymi problemy s prijmem potravy v minulosti (toho take za komancu moc nebylo). Staci par drobku a jde to ven ... Tim jak jim to co ona, tak jsem si na lepek odvyknul a kdyz treba sezeru moc chleba (v nouzovych situacich) tak se taky probehnu.

Takze asi takhle je to s tou modou...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 4:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Za komancu nebylo z ceho vybirat a vedomosti o vyzive nebyly dostupne. Jsou lidi kteri trpeli prujmy, nespavasti, bolesti hlavy a pulku zivota nevedeli proc a pak si precetli par clanku a zjistili, ze celou dobu meli intoleranci na lepek a nevedeli o tom (zvykli si/ignorovali to).


Thumbs up!
Hlavně ta obroda ve výživě a zdraví přichází až teď a mnoho lidí se už nebojí o dříve taburizovaných tématech mluvit, obzvlášť pokud se jedná o zažívací potíže. Chápu, že to je ot ale jako příklad můžeme vzít crohna. Dnes o tomto onemocnění ví každý a lidé se dozvídají, že jím trpí a trpělo dost velké procento populace, nikdo o tom ale nemluvil, lidi se báli, styděli apod. Přitom kolem vás za život prošly možná desítky lidí s vývodem apod.

citace:

Myslim, ze bylo zjisteno, ze az tretina vsech lidi ma intoleranci na mleko
.

Tam hraje roli nespočet faktorů a hlavně bych to nenazýval intolerancí na mléko. Existuje laktázová insuficience, alergie na bilkovinu kravskeho mleka (obvykle serumalbumin
kasein a laktoglobulin), nemusjí jít jenom o imunopatologické reakce, ale obecně o určitý typ senzitivity, hlavně u lidí z obecně slabší funkší gastrointestinálního traktu.
Ohledně toho druhého poté záleží na dané diagnostice, například obecně samozřejmě intoleranci laktozy trpi nejčastěji národy a etnika, kde se mléko po dokojení prakticky nepije, jako asie, jižni amerika.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ono když nad tím člověk hodně přemýšlí, tak tu intoleranci na laktózu má hnedka
Spoustu věcí si člověk dokáže vsugerovat, ještě když to do něj tlačí ze všech stran.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Abych taky přispěl svojí troškou do mlýna, pro JogyNo - "existuje studie..." je jedna z nejhloupějších vět, jakou může člověk v souvislosti s výživou a prakticky jakoukoliv vědou říct. Je to facebookový ekvivalent "sice to není pravda ale mohla by být." Já najdu během deseti sekund studii, která potvrdí, že nejideálnější je po tréninku balíček chipsů.


Áno, podal som to zle. Nechcel som povedať, že štúdia potvrdila mlieko ako najvhodnejší PTN. A ani keby som ju doložil linkami, nič to nedokazuje (možno tak toľko, že whey koncentráty by sa nemuseli predávať tak dobre, ako sa predávajú...). Chcel som tým len povedať, že som si to v tú chvíľu nevycucal z prsta...
A na tému posral sa či neposral z mlieka. To, že niekomu nesadne liter mlieka po tréningu neznamená intoleranciu. Ja nemám problém v priebehu dňa 1 - 1,5l mlieka v pohode stráviť. Ale do hodiny po tréningu mi hocičo iné ako syrovátka vo vode s maltou leží a škvrčí v žalúdku...
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - rejže z mixeru Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: