Roperův log - Crosslifting & bench press


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Roperův log - Crosslifting & bench press
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mattyy


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2017 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Kámoš mi nasadil brouka do hlavy. Láká mě, abych začal po téhle periodizaci Sheika. Nechci sejít zas do pekel. :D


Taky mě to napadlo :D, ale už jsem si vytvořil plán kde si ještě rozepíšu váhy a od března začnu taky tady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2017 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mattyy napsal:
Roper napsal:
Kámoš mi nasadil brouka do hlavy. Láká mě, abych začal po téhle periodizaci Sheika. Nechci sejít zas do pekel. :D


Taky mě to napadlo :D, ale už jsem si vytvořil plán kde si ještě rozepíšu váhy a od března začnu taky tady.


Ok... Já taky zřejmě potom najedu na svojí periodizaci, protože dost mi trénink bude ovlivňovat práce, což by Sheika kurvilo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

20/2/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W4/D1

Bench press (wide grip) - warmup 3x4, 4x4x105kg 85% 1RM)
Band assisted dips - 5x10
• 1a) Iso-lateral shoulder press - 3x7
• 1b) DB lateral raise - 3x7

Na širokej úchop nemám vypěstovanej zvyk, což zpočátku bylo na BP evidentní.

U kliků na bradlech (nově s expandérem) ramena hořely.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Zkusil jsem si stáhnout appku od Sheika za 333kč. Moc dobrej pocit jsem z ní ovšem neměl. Sice je hezký, že rozpisy jsou v přehledných tabulkách, progress znázorněn v grafu, vypsaný týdenní doporučený lifty a možnost srovnávat techniku s ostatními, ale je fakt, že hodně programů, který Sheiko měl dřív vypsaný na netu zdarma, jsou i v té appce...Nicméně na FB psal, že hodlá přes iOS prodávat benčový programy, což mě láká.

Z FB Sheika...

Boris Sheiko napsal:

Bench Press - it is the simplest exercise in powerlifting (in terms of biomechanics) but there are still some easy ways to make improvements. Here is a list of tips which I would like to share with you.

1) Use the legs for support and to create initial momentum
2) Always try to increase the height of the bridge, it helps to make your body a spring and reduce benching distance
3) Use the widest grip you can
4) a. Prep cycle: If you want to press more, you will need to press more
b. Comp cycle: It is better to be undertrained than overtrained.
5) Try to always make a powerful lift off the chest, it will help you quickly pass the dead point
6) Increase the strength of the hand muscles, weak arms - weak bench
7) A large training load in the range of 60-70% (5-6 reps) will make your technique perfect
8) In the range of 70% or higher, try to always use the help of a spotter: for safety reasons, not to lose the power to lift, and to save your bridge
9) No bounces
10) Do a competition pause on the first rep of each set, if you want to - pause on each rep
11) Increase your result by using different variations of the bench press
12) Do the last heavy bench workout 14 days before the event
13) For effective workouts you need: slingshot, board, & chains, dumbbells, machines
14) All world records in the bench press were set by athletes that held their shoulder blades together through the lift
15). Inhale, hold your breath, lower the bar, press, exhale - in the interval 70-100% of ROM.
16). Use my new bench programs available in the iOS app (3 & 4 day; small, medium and large load) if you like to spend less time for writing/copying/reading programs and want to concentrate on training itself


Rovnice slabé ruce = slabý bench, potvrzuje to, že síla závisí na velikosti svalovýho průřezu (přesně jak píše Zatsiorsky).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

21/2/2017

CORE EFFORT DAY

Mountain climbers - 100x

Dneska jsem se hodně přemlouval, totální lenost... zejtra mě čeká DL.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

22/2/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W4/D2

Conventional deadlift - warmup 4x3, 4x4x205kg 85% 1RM (Toro belt)
Good morning (standing) - 3x8
Seated low row - 5x10
DB lateral raise - 3x9

Dneska celkem peklíčko na DL. První dvě sérky byly lehký, zbylé dvě už ne. Ranní papírování mě "zmohlo".

Doplňky byly ok.

----------------------------------------------------

Po přemlouvání kámošem jsem si tu appku od Sheika znovu stáhl. :D


Naposledy upravil Roper dne po březen 06, 2017 4:08 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělal jsem si v jedný appce dva grafy, který znázorňují progresi v maximálkách...graf pro bench press si nechám radši pro sebe. Datum starších PRs je v odchylce přibližně týdne.

Pro dřep:



Pro tah:

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

24/2/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W4/D3

Bench press (wide grip) - warmup 2x4, 3x4x105kg 85% 1RM
Band assisted dips - 10x10 PR
Biceps curls - 3x20

Při bench pressu (širokým úchopem) mě dneska chytla taková divná křeč do levý kozy (zřejmě po hrozně dlouhý době natáhlá koza), takže jsem zbylé dvě pracovní série radši nedokončil, protože v ten moment benčování bolelo...
Nicméně jsem se vytrestal na dipech v parametru 10x10 (což byl vlastně PR) a bolest zmizla (trochu bolí pouze při zatnutí, naštěstí žádnej fialovej flek)
3x20 je u bicepsových zdvihů peklíčko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Update: To natažení kozy celkem polevilo, takže snad nic vážnýho... Uvažuji nad tím, že od pondělí dám tejden deload a příští pondělí test maximálek na BP a DL, ještě vše promyslím.

--------------------------------------------------------------------------------------

25/2/2017

CORE EFFORT DAY

Mountain climbers - 200x
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

27/2/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W5/D1 (deload)

Power squat - warmup 3x4, 8x6x130kg (Toro belt)
KB deficit squat - 3x5 (na uvolnění)
Leg curls - 4x12
Biceps curls - 4x11
DB cuban rotation - 3xMRS

Dneska jsem sváděl při dřepu boj s hloubkou, tělu se nechtělo. Nicméně však hnáty jsou ztuhlý (při jízdě metrem mě po zvednutí ze sedu chytla křeč do kvadricepsu, kterou jsem naštěstí rozchodil :D).

Jinak natažená koza pořád bolí. Byla mi kámošem doporučena kubánská rotace s jednoručkou, která citelně postižené místo uvolňuje. Tak snad do konce tejdne bolest zmizne.


Naposledy upravil Roper dne st březen 01, 2017 1:37 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Update (28/2/17): Hnáty po včerejšku jsou opět poměrně dost zatuhlý. Zítra bude hůř.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1/3/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W5/D2 (deload)

Paused bench press (medium-grip) - warmup 2x4, 5x3x90kg 75% 1RM
Band assisted dip - 4x10
• 1a) DB fly - 4x10
• 1b) Seated DB hammer curls - 4x10
• 1c) Seated DB press - 4x10
• 2a) Delts fly - 3x10
• 2b) DB cuban rotation - 3x10
• 3a) Machine preacher curls - 3x10
• 3b) Rope triceps extension - 3x10

Natažená koza při tlaku pořád bolí. Paradoxní je, že při warmup sets daleko víc než při work sets. U dipů nebolí téměř vůbec.

Přidal jsem si dneska na doplňcích, docela mě bavily.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je zajímavý, že bulharští vzpěrači museli tréninkovej objem dokončovat i za cenu špatný techniky...

citace:
Q: What is your opinion on the Bulgarian methods? According to which you should lift maximal weights.

Boris Sheiko: "First thing we need to address is that Bulgarian methods were developed by Ivan Abadjiev in Olympic weightlifting, what now is suggested to be implemented in powerlifting. It is a very peculiar topic, which is discussed online a lot. I am baffled that there are people who support these methods. I personally was a member of two junior sport training camps of USSR and Bulgarian teams. First training camp was in January 1986 in Tsakhadzor high in the mountains at the sports facility not far from Erevan. After 24 training days Bulgarian team invited us to Varna Olympic weightlifting center, where we spend 24 days as well. Our head of the team was Leonid Ivanovich Zhabotinsky twice Olympic champion. During training camp our athletes were training twice a day plus morning warm up before breakfast. Bulgarian weightlifters trained three times per day plus morning warm up. Yes, Bulgarian weightlifters more often tried weights of 90% or more. You could tell that their technique wasn’t perfect while going for such big weights. Our trainers after each set explained and gave comments on the technique. Bulgarians didn’t do that. For them it was the completing the required volume what mattered. Basically could athletes meet the planned volume or not. And it was the main goal. We witnessed once how an athlete couldn’t get the 5 required sets at 95%. He did 2 and the rest 3 he was doing for an hour, struggling to snatch the bar. It was interesting to discuss his methods with Ivan Abadgiev and he honestly confessed that lifting 90% and more can be possible only if all the recovery conditions are perfect. And we saw during gathering that Bulgarian team had personal doctor, 2 masseuses, perfect pharmacology, which he was bragging about and told us that they (Bulgarians) are ahead in pharmacology compared to USSR. That’s why I am really surprised of talks to use Bulgarian methods, especially use it on athletes who need to go to school, work and go to the gym afterwards. I think Bulgarian methods can be partially used only at training gatherings. Where an athlete won’t think about school or work, but only about training and will be properly recovering. Only upon conditions of having good rest, diet and pharmacology will athlete be able to use Bulgarian methods."


Zdroj: http://sheiko-program.ru/boris-sheiko-about-the-bulgarian-method
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3/3/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W5/D3 (deload)

Military press - 1x5x50kg ; 1x5x60kg ; 1x5x65kg ; 1x2x70kg ; 1x1x75kg
Paused (3s) front squat - warmup 4x1, 5x1x100kg (ordinary belt)
Lying leg curls - 3x8
Delts fly - 3x10
Lat pulldown - 3x10

Dneska jsem zařadil dva cviky, který nedělám, nebo dělám, ale nepravidelně.

MP mi moc nesedí, mám slabý ramena - dlouhodobej problém.

Pauzovaný čelní dřepy mě bavily, jedno opáčko je u nich akorát, ta třísekundová pauza je ďábelská.

Jinak vršek levý kozy pořád bohužel bolí, takže jelikož BP nechci vynechávat úplně - protože by odešla síla - tak zjevně budu benčovat přes bolest.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 4:19 pm    Předmět: DL - 250kg (PR) Odpovědět s citátem

6/3/2017 - Eagle Fitness

Wave periodization - W6/D1 (test PR)

Conventional deadlift - 1x6x70kg ; 1x6x120kg ; 1x6x155kg ; 1x3x175kg ; 1x3x200kg (Toro belt) ; 1x2x220kg (Toro belt) ; 1x1x240kg (s velkou rezervou, Toro belt) ; 1x1x250kg PR (Toro belt)
Good mornings (standing) - 3x10
Delts fly - 3x10

Dnešek vyšel náramně. Již od rána jsem cítil, že chystanej osobák by mohl padnout, a taky že jo. Myslím si, že je dobrý, ze začátku udělat alespoň tři šestky, který člověka zadejchaj, víc by smysl nemělo (např. Sheiko u testu maximálky nepřekračuje víc jak 3 opakování). U 240kg mozek zpozorněl, protože se jednalo o - už starý - osobák, ale překvapivě jsem osu odlepil s vydatnou rezervou. U 250kg šla hrozně ztuha startovací fáze, jakmile se osa vyskytla nad kolenama, tak zbylej dotah byl snadnej.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Update: Bolest nataženýho vršku levý kozy už citelně polevila, bolí nepatrně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: