Roperův log - Crosslifting & bench press


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 19, 20, 21  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Roperův log - Crosslifting & bench press
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seeya


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som prave nikoho nevidel ucit sa to takto, preto ma to prekvapilo. Spravit stojku chrbtom k stene je o dost jednoduhsie, pohodlnejsie aj rychlejsie. No, ale ked ti to vyhovuje naopak, preco nie. Cvik je to dobry tak ci tak.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
Ja som prave nikoho nevidel ucit sa to takto, preto ma to prekvapilo. Spravit stojku chrbtom k stene je o dost jednoduhsie, pohodlnejsie aj rychlejsie. No, ale ked ti to vyhovuje naopak, preco nie. Cvik je to dobry tak ci tak.


Je to rychlejší, jak říkáš, ale obličejem ke zdi mám víc pod kontrolou nohy a celkově trup. I když to je možná paradoxní, tak se tak cítím jistější...

Edit: Po YouTube je na to dost videí, obvykle pod heslem "HSPU progression" nebo nějak tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8/6/2017

WOD:

Air squat - 500x
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

9/6/2017 - Ronnie Gym

MEDIUM LOAD PREPARATION 2 - W4/D3 - BENCH PRESS SPECIALIZATION

Air squats:
100x


Power squat:
1x3x70kg
2x3x100kg
1x3x120kg
1x3x140kg

Snatch-grip overhead barbell walking lunges:
100x


Bench press: (20)
1x4x70kg
1x4x80kg
4x3x95kg

DB fly:
5x6

Dips (BW):
5x5
___________________________________________________________________________

Medium load preparation 2 je dneškem dokončen, respektive dvě přípravný fáze jsou za mnou, bude následovat soutěžní fáze...Trénink se ke konci vlekl, a opět jsem si potvrdil, že výpady s osou nad hlavou jsou celkově pro oblast ramen "lék".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
Predpokladm ze nejaky rusky sportovy vedator ti dal tip robit hspu celom k stene? :) Nie, vazne aky to ma zmysel okrem toho ze sa to cele podoba potom viac na klik a je tazke sa vobec namontovat do takej sialenej pozicie..


Petr Růžička taky učí začínat stojku čelem ke stěně. :) https://www.petrruzicka.com/
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magumi, uf, jedna vec je progresia pri kancelarskej kryse bez siloveho zakladu a druha vec pri aspirujucom powerlifterovi ktory by to mal zvladnut behom par treningov bez vacsich tazkosti. Ked sa uz niekde spominalo hspu, vacsinou sa progresia riesila zmenou vysky podlozky pod hlavou.
Pri obratenej variante je tu este aj bonusove riziko ze clovek treskne chrbtom na zem co tiez nebude ziadne plus.
Zbytocne komplikovanie relativne jednoducheho cviku, ale ako som pisal, ked sa v takej polohe citi stabilnejsie tak nieje o com. Podobna uchylka je koniec koncov aj obrateny bench a svojho casu, tusim to bol Antony Clark, prepisoval takto BP rekordy...
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Principiálně je směr těla lichej, benefit z HSPU je stejnej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 12:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

10/6/2017

WOD:

Strict HSPU (čelem až k zemi, břichem ke stěně) – 20x1 ; 20 pokusů - u cca 7 pokusů ztráta stability, ale klik poctivě dodělán

Po dnešku jsem docela unavenej, nezdá se to, ale nervosvalový vytížení tělo vyčerpá (přiznávám, že „marketingový bublinář“ A. Česlík, měl v článku „Proč je silová gymnastika tak účinná?“ pravdu).
Btw, striktní HSPU dobře napumpuje ramena a trochu i kozy. Očekávám v následujících dnech nástup DOMS, což mě snad nebude limitovat v pondělí, kdy mě v Sheikovi čeká competition phase.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

11/6/2017

WOD for time:

Air squats — 500x

čas - 9:07.75 (PR)

Myslel jsem, že stehna budou po tomhle WODu ztuhlý, ale překvapivě (zatím) ne. Pro zpestření byl na čas, kterej podle mě není špatnej.

Jinak dle očekávání mám ramena a trapézy ze včerejších HSPUs "nefunkční". 😁

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19105613_469750363367675_6619891958026583268_n.jpg?oh=6470225ee17df624f089e709fc901d11&oe=59F79E49


Naposledy upravil Roper dne pá červenec 21, 2017 12:11 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
magumi, uf, jedna vec je progresia pri kancelarskej kryse bez siloveho zakladu a druha vec pri aspirujucom powerlifterovi ktory by to mal zvladnut behom par treningov bez vacsich tazkosti. Ked sa uz niekde spominalo hspu, vacsinou sa progresia riesila zmenou vysky podlozky pod hlavou.
Pri obratenej variante je tu este aj bonusove riziko ze clovek treskne chrbtom na zem co tiez nebude ziadne plus.
Zbytocne komplikovanie relativne jednoducheho cviku, ale ako som pisal, ked sa v takej polohe citi stabilnejsie tak nieje o com. Podobna uchylka je koniec koncov aj obrateny bench a svojho casu, tusim to bol Antony Clark, prepisoval takto BP rekordy...

uplne to nechapu, na benchi mam problem s 1,5BW, ale HSPU udelam po desitkach (PR mam myslim 21), pocty klesaji s deficitem
a k obracenemu benchi, po urazu ramene je to pro me jedina nebolestiva cesta jak benchovat
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

12/6/2017 - Eagle Fitness

MEDIUM LOAD COMPETITION - W1/D1 - BENCH PRESS SPECIALIZATION

Power squat:
1x10x70kg
1x3x100kg
2x3x120kg
1x3x150kg (s výraznou rezervou, MadMax belt)
1x10x70kg

Bench press: (17)
1x3x60kg
1x3x75kg
1x3x90kg
4x2x95kg

Dips (BW):
5x5

1a) Preacher curls:
5x5

1b) DB triceps extension (standing):
5x5

Započal jsem soutěžní fázi... Ve středu mě čeká 105% maxima na bench pressu, tak snad se zadaří.


Naposledy upravil Roper dne po červen 12, 2017 5:01 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2017 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
uplne to nechapu, na benchi mam problem s 1,5BW, ale HSPU udelam po desitkach (PR mam myslim 21)...


Protože třeba vážíš 60kg, což je znát.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rad bych na vlastni oci videl tech 500 drepu na cas. 1 drep vychazi v podstate na 1 vterinu, coz je pekelne rychly tempo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út červen 13, 2017 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Peter Ustinov napsal:
uplne to nechapu, na benchi mam problem s 1,5BW, ale HSPU udelam po desitkach (PR mam myslim 21)...


Protože třeba vážíš 60kg, což je znát.


ale porad mluvime o pomeru benche ku BW a cviku s BW
mam 75, jsem obrovska hrouda
jinak chapu, ze v pomeru na BW muzu byt treba silnejsi ( viz tvoje posledni drepy a benche, pokud plati tvoje vaha +-105kilo), i kdyz v absolutni vaze na cince muzes byt o neco silnejsi ( tak ne, v benchi to nevypada ani na cince lip- takze tam bude asi slabina, tlacis malo)

primlouvam se taky za video, to tempo je silene
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 14, 2017 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

14/6/2017 - Eagle Fitness

MEDIUM LOAD COMPETITION - W1/D2 - BENCH PRESS SPECIALIZATION

Bench press: (16)
1x3x60kg
1x3x75kg
2x2x90kg
1x2x100kg
1x1x112,5kg
1x1x125kg
1x1x131kg PR
1x1x135kg PR
2x0x140kg (neúspěšně)

Dips (BW):
6x5

1a) Preacher curls:
5x5

1b) DB triceps extension (standing) :
5x10

2a) RTE:
6x10

2b) EZ-bar curls:
6x5

Dnešní den byl vydařenej, zlepšil jsem si PR na bench pressu o 10kg, což po 1x131kg (to 1kg navíc bylo schválně), nebylo v plánu. Po 1x135kg jsem zkrátka "musel" vyzkoušet i 140kg, ale ve dvou pokusech se to zatím nepovedlo...Zbytek tréninku byla taková pumpička.

___________________________________________________________________________

cocman napsal:
Rad bych na vlastni oci videl tech 500 drepu na cas. 1 drep vychazi v podstate na 1 vterinu, coz je pekelne rychly tempo.


Hm, dal jsem už i 4000 dřepů, a víceméně pravidelně dělám okolo 250-300 air squats, není to nic nemožnýho. Stačí mít natrénováno. Viděl jsem nějaký bulharský gymnasty dát cca 750 dřepů (air squats) pod 11 minut.

Peter Ustinov napsal:
...jinak chapu, ze v pomeru na BW muzu byt treba silnejsi ( viz tvoje posledni drepy a benche, pokud plati tvoje vaha +-105kilo), i kdyz v absolutni vaze na cince muzes byt o neco silnejsi ( tak ne, v benchi to nevypada ani na cince lip- takze tam bude asi slabina, tlacis malo)...


Jo, i přes vydařenej dnešek, vím, že bench press mi nejde (nemám na něj dobrou tělesnou kompozici), pocitově jen tahy...Beztak ale to je lichá debata, protože i kdybych/kdybys dokázal zatlačit 400kg, tak to 95% populace v republice/na světě nezajímá. Powerlfiitng je na takový úrovni, že to zajímá jen hrstku lidí, netáhne to. Je až hrozný, že ho v počtu sledovanosti/financí jednoznačně válcuje třeba i CrossFit. Prostě jde o to, že na to budou lidi prdět i za 40-50 let. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 19, 20, 21  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: