Roperův log - Crosslifting & bench press


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Roperův log - Crosslifting & bench press
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. sledovať vlastné logy spätne a hodnotiť čo zaberalo a čo nie
2. prilepinova tabuľka

A zasa povedzme si narovinu, od určitej hranice už to nejde hore tak ľahko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Roper napsal:

Po delší době vyloženě nepovedenej trénink. Zřejmě se musím smířit s faktem, že si pro sebe nejspíš neumím psát trénink, protože přepálím intenzitu, což způsobí to, že regenerace trvá X dní, respektive prostě dlouho, a to negativně ovlivní následující tréninkový jednotky.
]


a ma potom vyznam radit ostatnim, kdyz neumis poradit ani sam sobe?


presne to iste mi napadlo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 12:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Roper napsal:

Po delší době vyloženě nepovedenej trénink. Zřejmě se musím smířit s faktem, že si pro sebe nejspíš neumím psát trénink, protože přepálím intenzitu, což způsobí to, že regenerace trvá X dní, respektive prostě dlouho, a to negativně ovlivní následující tréninkový jednotky.
]


a ma potom vyznam radit ostatnim, kdyz neumis poradit ani sam sobe?


Sorry, ale absolutně nechápeš důležitý konotace...

1) Tvoje reakce je na úrovni jednociferného inteligenčního kvocientu GS Ridera.

2) To byla experimentální lineární periodizace s nelineární frekvencí, resp. intenzitou. Zkrátka jenom "něco" na pět týdnů. Nikde jsem nepsal, že bude na 100% fungovat a že v ní vyjde na 100% každá tréninková jednotka. Jen jsem si vytyčil cíle. Dost jsem jich splnil. A posléze byly sepsány pocity, který v ten den u mě převládaly.

3) Každej sebelepší sportovec/trenér na světě má v makrocyklu/praxi X nepovedenejch tréninků. Každej. Nikdo není bez poskrvny.

4) Já radím pouze existující metody, který jsou ošlehaný mnohaletou praxí a hlavně vědecky podložený.

5) Vím, že znalostně zvládáš pouze trénink 5x5 a hovadinu 5/3/1 od Wendlera, což tě dost omezuje, bez urážky, nebo s, mně je to fuk. :D

6) Přehršel cvičící populace ti ani nevysvětlí, proč by se měla v tréninku zlepšovat. Bohužel zde takových jedinců existuje hodně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 12:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
...2. prilepinova tabuľka...


Podstatná potíž je ta, že Prilepinova tabulka není pro liftery, ale čistě jen pro vzpěrače, jelikož Prilepin trénoval celou kariéru pouze vzpěrače. To platí i přesto, že 90% principů v liftu je převzato ze vzpírání.


Naposledy upravil Roper dne so září 09, 2017 11:04 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Avizovaný graf za první týden large loadu prep 1...



Naposledy upravil Roper dne st září 27, 2017 2:38 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


Sorry, ale absolutně nechápeš důležitý konotace...

1) Tvoje reakce je na úrovni jednociferného inteligenčního kvocientu GS Ridera.

2) To byla experimentální lineární periodizace s nelineární frekvencí, resp. intenzitou. Zkrátka jenom "něco" na pět týdnů. Nikde jsem nepsal, že bude na 100% fungovat a že v ní vyjde na 100% každá tréninková jednotka. Jen jsem si vytyčil cíle. Dost jsem jich splnil. A posléze byly sepsány pocity, který v ten den u mě převládaly.

3) Každej sebelepší sportovec/trenér na světě má v makrocyklu/praxi X nepovedenejch tréninků. Každej. Nikdo není bez poskrvny.

4) Já radím pouze existující metody, který jsou ošlehaný mnohaletou praxí a hlavně vědecky podložený.

5) Vím, že znalostně zvládáš pouze trénink 5x5 a hovadinu 5/3/1 od Wendlera, což tě dost omezuje, bez urážky, nebo s, mně je to fuk. :D

6) Přehršel cvičící populace ti ani nevysvětlí, proč by se měla v tréninku zlepšovat. Bohužel zde takových jedinců existuje hodně.


Mam rad rozpravy s tebou, obohacuji muj slovnik, nicmene podle Wiki ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Konotace ) konotaci v pisemnem projevu vazne neocenim

1) Moje IQ neni predmetem otazky
2) Ani pocity me nezajimaly...spis proc delat trening, u ktereho nechci plnit cile ( a nebo je mi jedno ze nevyjdou treningy podle predpokladu?)
3) Ano. Souhlas. Jenom ti lepsi jich maji o poznani mene nez zbytek.
4) Svete div se, to same plati i u 5x5 nebo Wendlera
5) Ano, asi jsme omezeny, nicmene moje proste kopirovani mi prinasi mnohem lepsi vysledky nez tobe
6) Nezajima me prehrsel cvicici populace, ptal jsem se tebe konkretne

Suma sumarum, nepresvedcil jsi me o tom, ze je vhodne nasloucht tvym radam, ani svym projevem, ani tvymi vysledky.
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ustinove je to jako bavit se s randem, nema to smysl. Roper ma alespon nejake vysledky v tom co dela..proste to nech byt
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 10:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
...nicmene moje proste kopirovani mi prinasi mnohem lepsi vysledky nez tobe...


Wtf, na to jsi přišel jak? V čem? V silovým progressu? To asi ne. :) Klidně mi napiš za poslední půl rok tvoje váhový posuny a já je hodím do grafu se svejma a graf sem klidně vložím. Jinak jestli myslíš, že máš lepší výsledky v kondici (CrossFitu), tak to je jako předhazovat hokejistovi, že dokopneš/dohodíš míčem dál.

A asi tě zklamu, ale Wendler nepředložil relevantní vědeckou studii, jež by vysvětlovala, proč má jeho trénink fungovat v delším časovém horizontu. Jeho metoda ani zprvu nebyla vůbec pro liftery, což sám říkal.
To je právě to, co už jsem tady někde psal. Necháš se zlákat marketingovou bublinou (viz StrongLifts 5x5), přečteš si pár floskulí o tom, že to X let údajně fungovalo ve vzpírání - které se s liftem nedá srovnávat, resp. oba sporty usilují o jinej druh síly (vzpěrač o explozivní, kdežto lifter o hrubou/maximální) - zkoukneš 3-4 populistický videa a automaticky to bereš jako Písmo svatý, aniž by sis vyhledával kontraargumenty.

Trénuj si, jak uznáš za vhodný, mně je to šumák. :) Já bych si od 99% lidí nenechal poradit ani cestu do posilovny. Většina populace nedokáže ani odpovědět na otázku, proč by ten a ten trénink měl fungovat, a nebo scestně odpoví: "Protože to tak dělá Lilliebridge."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne září 10, 2017 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Peter Ustinov napsal:
...nicmene moje proste kopirovani mi prinasi mnohem lepsi vysledky nez tobe...


Wtf, na to jsi přišel jak? V čem? V silovým progressu? To asi ne. :) Klidně mi napiš za poslední půl rok tvoje váhový posuny a já je hodím do grafu se svejma a graf sem klidně vložím. Jinak jestli myslíš, že máš lepší výsledky v kondici (CrossFitu), tak to je jako předhazovat hokejistovi, že dokopneš/dohodíš míčem dál.

A asi tě zklamu, ale Wendler nepředložil relevantní vědeckou studii, jež by vysvětlovala, proč má jeho trénink fungovat v delším časovém horizontu. Jeho metoda ani zprvu nebyla vůbec pro liftery, což sám říkal .
To je právě to, co už jsem tady někde psal. Necháš se zlákat marketingovou bublinou (viz StrongLifts 5x5), přečteš si pár floskulí o tom, že to X let údajně fungovalo ve vzpírání - které se s liftem nedá srovnávat, resp. oba sporty usilují o jinej druh síly (vzpěrač o explozivní, kdežto lifter o hrubou/maximální) - zkoukneš 3-4 populistický videa a automaticky to bereš jako Písmo svatý, aniž by sis vyhledával kontraargumenty.

Trénuj si, jak uznáš za vhodný, mně je to šumák. :) Já bych si od 99% lidí nenechal poradit ani cestu do posilovny. Většina populace nedokáže ani odpovědět na otázku, proč by ten a ten trénink měl fungovat, a nebo scestně odpoví: "Protože to tak dělá Lilliebridge."


tvoje otazk ami neprichazi uplne vhod, protze nejsem u konce se svym treningem, ale predpokladejme, ze vsechno dopadne jak ma a ja (pozitri) zatlacim na bench 2x120 (150%BW) minimalne ve trech serii a do mesice drepnu 2x160 (200%BW)
potom bude progres 20kg na benchi behem 3 mesicu a 40 na drepu behem 9 mesicu, tdy souhrne, 60kilo na tomhle dvojboji za 9 mesicu...tesim se na tvoji srovnavaci tabulku
jsme zvedavy na tvoje vysledky, ale vzhledem k tomu, ze nedavno jsem videl u tebe v logu 3x2x115 na bench a jednou 120, minimalne tady se bud naposledy smat ja

jak jsi zminil vyse, nejsem trojbojar a nikdy diky stavbe tela nebudu, takze mi je jedno, jestli kopiruju treningy vzperace, liftera nebo treba uklizecky z bufetu pokud funguji....a ony funguji
nevadi mi, ze nedolozil vedeckou studii, staci mi, ze mi to doporucil nekdo, kdo ma medaili z MR
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne září 10, 2017 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já budu mít tréninkový vyhodnocení až začátkem prosince, kdy mi skončí tříměsíční makrocyklus.

Mně bench press nikdy moc nešel, nemám na něj dobrou tělesnou kompozici (dlouhý ruce - dlouhá dráha). To, co jsi zmínil, byl špatně naplánovanej den, kdy bylo chybou zkoušet PR na bench pressu, jelikož tělo nedokázalo vstřebat akumulovanou únavu z předešlých tréninkových jednotek.

Ty pořád odkazuješ na tu nepovedenou modifikovanou linearní periodizaci. Jenže to byl kuriózní trénink, kterej mi nevyšel. Předtím X tréninků jo (např. Sheiko).

A jinak: progress 40kg na dřepu za 9 měsíců není něco, čímž bych se chlubil. Já udělal stejnej progress na dřepu za měsíc (silovým progressem, změnou techniky a rozšířením postoje), a to nepřeháním. Holt výkonnostní evidence v Excelu se vyplácí. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Já budu mít tréninkový vyhodnocení až začátkem prosince, kdy mi skončí tříměsíční makrocyklus.

Mně bench press nikdy moc nešel, nemám na něj dobrou tělesnou kompozici (dlouhý ruce - dlouhá dráha). To, co jsi zmínil, byl špatně naplánovanej den, kdy bylo chybou zkoušet PR na bench pressu, jelikož tělo nedokázalo vstřebat akumulovanou únavu z předešlých tréninkových jednotek.

Ty pořád odkazuješ na tu nepovedenou modifikovanou linearní periodizaci. Jenže to byl kuriózní trénink, kterej mi nevyšel. Předtím X tréninků jo (např. Sheiko).

A jinak: progress 40kg na dřepu za 9 měsíců není něco, čímž bych se chlubil. Já udělal stejnej progress na dřepu za měsíc (silovým progressem, změnou techniky a rozšířením postoje), a to nepřeháním. Holt výkonnostní evidence v Excelu se vyplácí. :)


ok, ale cekam na to tvoje vyhodnoceni progresu za posledniho pul roku
moje data : drep + 25, bench +20

nevymlouvej se na telesne dispozice, to je jako by se lehka vaha vymlouvala, ze nezveda v totalu tolik jako tezka, protze vazi min, a trening sis postavil sam, takze je to cele irelevantni

pokud jedes WSB (nohy dosiroka co snesou trisla a lehke pokrceni kolen) tak chapu, ze ti to udelalo 40kg za mesic
nicmene jsem cetl, ze mas maxko 220, takze bez tech 40 kilo jsi mel 180? lifter, co neda ani 2x BW na drep? pobavil jsi
a kdyz ses zlepsil o 40kg za mesic, jake zlepseni planujes za 9 mesicu? 150-200kg? a jaka bude teda finalni vaha se kterou drepnes?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to jednoduche ako trojclenka, 40 kg za mesiac, 400kg za 10 mesiacov, 4000kg za 10 rokov
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych zas zbytečně neposunoval tu vícemeně zajímavou diskusi do těhle rovin.
Roperovi je pouze 21 a cvičí dost krátce, čili mi přijdou ty výkony relativně pěkné a v rámci naturálních možností obzvlášť. Taky jsem ve 20 letech dřepnul jenom něco málo přes 2xBW...
Pointa je spíš v tom, že on má narozdíl od drtivé většiny cvičících nastavený dost ucelený (a hlavně dlouhodobý), logický a exaktně prověřený systém, který by ho měl kontinuálně posouvat. A především o něm a o silovém tréninku obecně má očividně nastudováno tolik, že nevidím důvod proč by neměl radit ostatním.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Já bych zas zbytečně neposunoval tu vícemeně zajímavou diskusi do těhle rovin.
Roperovi je pouze 21 a cvičí dost krátce, čili mi přijdou ty výkony relativně pěkné a v rámci naturálních možností obzvlášť. Taky jsem ve 20 letech dřepnul jenom něco málo přes 2xBW...
Pointa je spíš v tom, že on má narozdíl od drtivé většiny cvičících nastavený dost ucelený (a hlavně dlouhodobý), logický a exaktně prověřený systém, který by ho měl kontinuálně posouvat. A především o něm a o silovém tréninku obecně má očividně nastudováno tolik, že nevidím důvod proč by neměl radit ostatním.


ad vyse
nabizel srovnani, tak srovnavejme
Roper tvrdi, ze ostatni systemy neffunguji, nejsou podlozene atd.
ja mam konfkliktni nazor, ze nejenom jeho cesta k sile je ta prava
on se ohani studiemi, ja realnymi vysledky
jak to chces rozseknout?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

11/9/2017 - Ronnie Gym

BENCH PRESS SPECIALIZATION - SHEIKO, LARGE LOAD PREPARATION 1 - W2/D1

Bench press: (27)
1x20x20kg (osa)
1x5x70kg [50%]
1x4x80kg [60%]
2x3x95kg [70%]
6x2x110kg [80%]

DB fly:
5x10

RTE:
5x10

Push-ups:
5x10

AVG. INT.: 73%
TONNAGE: 2560kg
LIFTS: 27
________________________
Dnešní bench press byl lehkej, lítal pěkně. Opět jsem u každýho opáčka udržel IPF pauzu. Pocitově jsem byl spokojenej i s mostem. Vyvedenej trénink, kterej netrval ani moc dlouho. Snad mi tenhle makrocyklus nezkurví nová práce.
________________________________________________

Peter Ustinov napsal:
ok, ale cekam na to tvoje vyhodnoceni progresu za posledniho pul roku


Vložím je do logu až po konci makrocyklu, aby v něm byly všechny data za onen půl rok.

Peter Ustinov napsal:
nevymlouvej se na telesne dispozice...


Nevymlouvám se na nic, jen zmiňuji fakta.

Peter Ustinov napsal:
pokud jedes WSB (nohy dosiroka co snesou trisla a lehke pokrceni kolen) tak chapu, ze ti to udelalo 40kg za mesic


Jedu ten styl dřepu ve smyslu postoje nohou, nikoliv mělký hloubky. :)

Peter Ustinov napsal:
nicmene jsem cetl, ze mas maxko 220, takze bez tech 40 kilo jsi mel 180? lifter, co neda ani 2x BW na drep?


Tvoje schopnost porozumění kontextu je tristní.

A) Bylo to v době, kdy jsem vážil míň a ze 170kg jsem se posunul na 210kg.
B) Nikde jsem nepsal, že jsem ortodoxní lifter. Ten sport je nevděčnej, neatraktivní apod.

Peter Ustinov napsal:
...a jaka bude teda finalni vaha se kterou drepnes?


To teď nevím, nesoustředím se momentálně na dřep.

Jinak se bavíme o silovým progressu , ne o poměru výkon - BW. Připadá mi, že tě nasral fakt, když ses pokusil zamachrovat 40kg progressem na dřepu za 9 měsíců, přičemž já stejnej progress učinil za měsíc, nemůžu si pomoct. :D Začínáš mi evokovat Fialu z ODS. :D

Peter Ustinov napsal:
.Roper tvrdi, ze ostatni systemy neffunguji, nejsou podlozene atd .


A jsou snad podložený? Pomůžu ti - ne, nejsou, respektive velká většina z nich není. Nevidím v nich myšlenku, proč by měly fungovat v porovnání např. se Sheikem.

KrystofK napsal:
Pointa je spíš v tom, že on má narozdíl od drtivé většiny cvičících nastavený dost ucelený (a hlavně dlouhodobý), logický a exaktně prověřený systém, který by ho měl kontinuálně posouvat. A především o něm a o silovém tréninku obecně má očividně nastudováno tolik, že nevidím důvod proč by neměl radit ostatním.


Díky za pozitivní věty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Roperův log - Crosslifting & bench press Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: