Rostlinné proteiny - hrachový, sojový, konopný, rýžový


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rostlinné proteiny - hrachový, sojový, konopný, rýžový  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Rostlinné proteiny - hrachový, sojový, konopný, rýžový
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sovajs napsal:
Waffels napsal:
Rostlinne proteinove doplnky jsou minimálně z hlediska působení na gastrointestinální trakt jedna z nejlepších možností. Pro kondičního cvičence je to s nejvyšší pravděpodobností i ta nejlepší volba proteinu jaký si může zvolit, protože mají 1. V rozumném užívání velmi pozitvní vliv na zdraví, který je u syrovátkových proteinů prakticky nulový 2. pro kondičáka absolutně totožný efekt jako syrovátkové proteiny. Jsou to devadestákové mýty a panická hrůza z toho, že je to "vegan, rostlinne apod" nic víc.

Nicméně si musíš umět vybrat a vědět z jakého důvodu si ho kupuješ. Koukni na značku Sunwarrior, například na jejich výrobek Warrior Blend, není to naprostá špička ale je to velice cenově dostupné. Určitě bych se vyhnul i takovým značkám, u kterých lidi považují jejich výrobky za kvalitní, např. od Myproteinu nebo Relfexu jsou jejich rostlinné proteiny dost tristní.


Studie?

To je jasný, ne? Zelený aminokyseliny jsou úplně jiný než ze zvířete. Jinak se točej a rostlinky je daly raději než zvířatka. Navíc jsou dražší a co je dražší, musí být také lepší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Waffels napsal:
Rostlinne proteinove doplnky jsou minimálně z hlediska působení na gastrointestinální trakt jedna z nejlepších možností.


"Jedna z nejlepších"... až po syrovátkových.

Waffels napsal:
Pro kondičního cvičence je to s nejvyšší pravděpodobností i ta nejlepší volba proteinu jaký si může zvolit, protože ...


Není tomu tak, schopnost tvořit z bílkovin svalovou hmotu je u lidského těla ze syrovátkových proteinů vyšší.

Waffels napsal:
... mají 1. V rozumném užívání velmi pozitvní vliv na zdraví, který je u syrovátkových proteinů prakticky nulový


Není pravda, syrovátkové proteiny
, pokud byly zpracovány např. ultrafiltrací nebo CFM, mají výrazně pozitivní vliv například na imunitní systém člověka.

Waffels napsal:
2. pro kondičáka absolutně totožný efekt jako syrovátkové proteiny.


Není pravda, rostlinné proteiny
mají nižší využitelnost, nižší schopnost z nich tvořit svalovou hmotu, horší aminokyselinové spektrum, v neposlední řadě horší chuť, konzistenci a cenu.

Waffels napsal:
Jsou to devadestákové mýty a panická hrůza z toho, že je to "vegan, rostlinne apod" nic víc.


Viz bod výše. Slovo "panická" spíš mnohdy popisuje urputilost veganů a vegetariánů zdůvodňovat, proč je jejich pohled na svět lepší než jakýkoliv jiný.

Waffels napsal:
Nicméně si musíš umět vybrat a vědět z jakého důvodu si ho kupuješ. Koukni na značku Sunwarrior, například na jejich výrobek Warrior Blend,


Porovnání aminospektra tohoto proteinu a proteinů typických syrovátkových je tento na kolenou a syrovátkové mnohem výš.

Waffels napsal:
Určitě bych se vyhnul i takovým značkám, u kterých lidi považují jejich výrobky za kvalitní, např. od Myproteinu nebo Relfexu jsou jejich rostlinné proteiny dost tristní.


To je snad jediný bod, se kterým souhlasím. Reflex jsou předražené produkty s aurou "je to drahé = je to nejlepší", ale pravda je taková, že "je to drahé" a "je to průměrně dobré". A MyProtein je low costová značka s kvalitou na úrovni například českého ATP Nutrition. Svoji skupinu zákazníků, pro které je hlavní cena a kvalita kvůli tomu musí jít stranou, si ale najdou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Waffels


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
sovajs napsal:
Waffels napsal:
Rostlinne proteinove doplnky jsou minimálně z hlediska působení na gastrointestinální trakt jedna z nejlepších možností. Pro kondičního cvičence je to s nejvyšší pravděpodobností i ta nejlepší volba proteinu jaký si může zvolit, protože mají 1. V rozumném užívání velmi pozitvní vliv na zdraví, který je u syrovátkových proteinů prakticky nulový 2. pro kondičáka absolutně totožný efekt jako syrovátkové proteiny. Jsou to devadestákové mýty a panická hrůza z toho, že je to "vegan, rostlinne apod" nic víc.

Nicméně si musíš umět vybrat a vědět z jakého důvodu si ho kupuješ. Koukni na značku Sunwarrior, například na jejich výrobek Warrior Blend, není to naprostá špička ale je to velice cenově dostupné. Určitě bych se vyhnul i takovým značkám, u kterých lidi považují jejich výrobky za kvalitní, např. od Myproteinu nebo Relfexu jsou jejich rostlinné proteiny dost tristní.


Studie?

To je jasný, ne? Zelený aminokyseliny jsou úplně jiný než ze zvířete. Jinak se točej a rostlinky je daly raději než zvířatka. Navíc jsou dražší a co je dražší, musí být také lepší


1. A k čemu by tobě konkrétně studie byly? Jestli dokážeš spolehlivě interpretovat a kriticky zpracovávat biochemické a fyziologické analýzy, což těžko, tak si pravděpodobně dokážeš do googlu zadat pár hesel. Nejsem jako ostatní pseudoodborníci, kteří si myslí, že když najdou jednu studii z tisíce na pubmedu, která potvrzuje jejich tvrzení tak mají automaticky pravdu.
2. mablung je super vtipný, a k tématu jako vždy přispěl naprostým hovne..
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Napsal jsem co všichni vědí. Pokud člověk nemá nějaké omezení, tj není vegán (nevím, jestli lidem s laktozovou intolerancí vadí klasické proteiny), tak nemá důvod kupovat rostlinné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Waffels


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reality- Určitě nebudu se to nebudu dokola zase hádat o tom zda něco tak je nebo ne.
Pravda je, že ten vliv na regenraci a nabírání svalů je pro kondičáka naprosto zanedbatelný ne-li nulový. absolutně žádný z jedinců, se kterýma dělám nebo který semnou cvičí, nezaznamenal absolutně žádný rozdíl v tomhle poli (kor na inbody. Jediné změny byly v o mnohem lepším trávení, většině se také na biochemii zlepšily hladiny cholesterolu, které především trojbojaři mají dost vysoké. Lidem v kůře se výrazně zlepšilo akné. Arguementovat imunitou je naprosto mimo mísu, vzhledem k tomu, že ten vliv je znovu naprosto marginální.
Nejsem vegan ani vegetarián.

Edit: řikám to jako vždycky, nikomu to v ničem neublíží, když máte jakékoliv pochybnosti, uděljte sei kompletní biochemii, zajdete na inbody, zaznamenejte si, jak pracuje vaše trávení, popřípadě další věci a na měsíc přejděte čistě například na sunwarrior.
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Napsal jsem co všichni vědí. Pokud člověk nemá nějaké omezení, tj není vegán (nevím, jestli lidem s laktozovou intolerancí vadí klasické proteiny), tak nemá důvod kupovat rostlinné.


Jak komu a jak v jaké míře, vyplatí se zkusit prošlapat cestu od syrovátkových WPC ultrafiltrátů (laktózy "hodně"), přes WPC CFM k izolátům WPI a CFM WPI - pokud i to přibližně jedno procento laktózy, co je v posledních uvedených, je hodně, tak k tomu ještě zkusit trávicí enzymy. A pokud ani CFM WPI s enzymy není pro příjemce snesitelné, tak není na výběr než jít k jiným než syrovátkovým proteinům. Ale je to vážně nejzazší možnost a upřímně nechápu lidi, kteří usilují o zlepšení po všech stránkách a sabotují si dobrovolně přípravu podřadnými rostlinnými proteiny
dobrovolně. Navíc ve chvíli, kdy tedy vím, že příjemce syrovátkový doopravdy nemůže, je stejně na přemýšlení mu dát kombinaci vaječného a hovězího (izolátu), i to je pořád lepší než proteiny rostlinné. A je úplně jedno, kolikrát se jaká reklama nebo popis produktu pokoušejí tvrdit opak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sovajs


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Waffels napsal:
Mablung napsal:
sovajs napsal:
Waffels napsal:
Rostlinne proteinove doplnky jsou minimálně z hlediska působení na gastrointestinální trakt jedna z nejlepších možností. Pro kondičního cvičence je to s nejvyšší pravděpodobností i ta nejlepší volba proteinu jaký si může zvolit, protože mají 1. V rozumném užívání velmi pozitvní vliv na zdraví, který je u syrovátkových proteinů prakticky nulový 2. pro kondičáka absolutně totožný efekt jako syrovátkové proteiny. Jsou to devadestákové mýty a panická hrůza z toho, že je to "vegan, rostlinne apod" nic víc.

Nicméně si musíš umět vybrat a vědět z jakého důvodu si ho kupuješ. Koukni na značku Sunwarrior, například na jejich výrobek Warrior Blend, není to naprostá špička ale je to velice cenově dostupné. Určitě bych se vyhnul i takovým značkám, u kterých lidi považují jejich výrobky za kvalitní, např. od Myproteinu nebo Relfexu jsou jejich rostlinné proteiny dost tristní.


Studie?

To je jasný, ne? Zelený aminokyseliny jsou úplně jiný než ze zvířete. Jinak se točej a rostlinky je daly raději než zvířatka. Navíc jsou dražší a co je dražší, musí být také lepší


1. A k čemu by tobě konkrétně studie byly? Jestli dokážeš spolehlivě interpretovat a kriticky zpracovávat biochemické a fyziologické analýzy, což těžko, tak si pravděpodobně dokážeš do googlu zadat pár hesel. Nejsem jako ostatní pseudoodborníci, kteří si myslí, že když najdou jednu studii z tisíce na pubmedu, která potvrzuje jejich tvrzení tak mají automaticky pravdu.
2. mablung je super vtipný, a k tématu jako vždy přispěl naprostým hovne..


Rád bych viděl nějaké hmatatelné důkazy tvých tvrzení, že je rostlinný protein lepší jak syrovátkový. Bránit se útokem je sice hezké, ale bez relevantních důkazů....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Waffels napsal:
....Jediné změny byly v o mnohem lepším trávení, většině se také na biochemii zlepšily hladiny cholesterolu, které především trojbojaři mají dost vysoké. Lidem v kůře se výrazně zlepšilo akné.


tomu nemuzes verit ani ty sam :) ze z prechodu ze syrovatkoveho na rostlinny protein doslo k temto zlepseni. Ochrnuti navic zacali chodit, slepci videt a hlusi slyset...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, já jsem po rostlinném proteinu dokonce viděl i zvuky ...
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Waffels


PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 12:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vy jste jenom dukaz toho, proc vetsina lidi, kor zacatecniku, zameruje svoje dotazy uz hlavne na bodytest a dalsi domeny popripade zahranicni fora. Protoze frajer se normalne zepta na rostline proteiny a z tech desiti odpovedi co dostane je 9 pseudovtipnych vyblitku typu toho co napsal mablunk, clvek a sk, popripade prijde urcita forma zesmesneni, nebo nekdo vyloudi nejakou kravinu, kterou nema nijak podporenou. Co jsem uvadel jsou moje zkusenosti a zkusenosti relativne vysokeho poctu dalsich jedincu, to ze zijete v devadesatkovych predstavach o strave neni muj problem. Jeste par let zpatky se na tomhle foru mohli vsichji zblaznit, kdyz nekdo nejedl denne jenom pet pytliku ryze a varene kureci a nejezdil kulturisticke splity a kdyz videli nizkosachaeidove jidelnicky, paleo nebo to, ze si nekdo radsi koupi omega a horcik misto proteinu a kreatinu padaly asi stejne usklebky. Takze jo :) myslete si ze syrovatkove proteiny jsou to nejidealnejsi a ze rostline suplementy jsou sracky pro vegany po kterych nerostou svaly a ja ze jsem zastancem vegan lobby.
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David Klouček


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už někdo zkoušel Vegan 80 od Extrifitu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Waffels


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi na nem neni co zkouset, dost se divim, ze poslali ven protein s vyuzitelnosti tak max 50%
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 1:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

David Klouček napsal:
Už někdo zkoušel Vegan 80 od Extrifitu?


Chutná relativně dobře, nikdy to nemůže ale být "pochoutka" jako syrovátkový, ale s ohledem na možnosti - že to je prostě rostlinný protein - je dobrý. Pil jsem chuťově mnohem horší. Ve složení je - zase s ohledem na to, že to je rostlinný protein - dobré zkombinování více zdrojů bílkovin a tím dosažení slušného spektra aminokyselin (to je navíc v popisu zveřejněno). Na rostlinný protein nejde koukat jako na živočišný, vždycky bude v porovnání s ním horší. Ale pokud je někdo vegan, vegetarián a nebo absolutní laktózový nesnášenlivec, může být zrovna tenhle protein dobrou alternativou. Určitě lepší než třeba Vegan Protein od Reflexu (ten má horší aminokyselinové spektrum) a samozřejmě než proteiny
obsahující sójový izolát.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
net40


PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2016 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem bral rostlinné proteiny z důvodu snazší stravitelnosti v době, kdy jsem měl zaplísněná střeva (přemnožená candida albicans), což trvalo celkem 4 roky. V té době mi dokonce dělaly zle i stopy laktozy. Rostlinné proteiny jsem však v té době trávil bez problému. Teprve asi dva měsíce od transplantace střevní mikroflóry se moje zažívací soustava spravila a já se mohl zase vrátit k syrovátkovým proteinům, které mi chuťově víc vyhovují (jsem totiž dost mlsný). Z nutričního hlediska však ze zkušenosti mohu říct, že rostlinné proteiny nejsou nijak podřadné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ToVor


PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2017 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě jenom napadlo, pokud je protein z rostlinného zdroje neplnohodnotný, znamená to, že mu chybí jedna/více esenciální aminokyselina nebo je zastoupena v nedostatečném množství. To by přece znamenalo, že rostlinné proteiny, které jsou vyráběny pouze z jednoho zdroje bílkovin, např. rýže nemůžou být plnohodnotné. Koukal jsem teda na složení jednoho rýžového proteinu a srovnával obsah esenciálních AMK se syrovátkovým proteinem a musím říct, že hodnoty byly hodně podobné. Může mi tu někdo vysvětlit, jak je to možné? Četl jsem, že v rýži je v nedostatku především lysin, znamená to teda, že je do proteinu ještě nějak dodáván navíc, aby to splňovalo všechny požadavky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rostlinné proteiny - hrachový, sojový, konopný, rýžový Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: