Rozdíl mezi hacken dřepem a legpressem + nevolnost


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rozdíl mezi hacken dřepem a legpressem + nevolnost  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Rozdíl mezi hacken dřepem a legpressem + nevolnost
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
papaya


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zášek napsal:
Deadlift: Cvičím 10 opakování.

Draper: Máš pravdu, to je ten stroj, co popisuji.

Každopádně děkuji za rady, to jídlo si dám dřív a uvidíme.


Milý Zášku,
věř mi, že rozdíl mezi 130kg na horizontálním legpressu, který jede přes 2 kladky, je oproti stroji na hacken dřepy, který si pod tímto slovem představí většina lidí, obrovský .
To byl důvod, proč se např. Deadlift ptal na ten počet opakování
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně jak říká papaya...na hackendřepu mám se 100kg co dělat...na legpressu to je rozcvička...

Hacken logicky musí být těžší už jen proto, že nezvedáš jen váhu, kterou máš naloženou, ale taky z části sám sebe
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcos23


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hacken dřep je můj oblíbený cvik....legpress nejezdim protože mě po něm bolí pravá kyčel. A dřepy vlastně taky nejezdím, takže jen hacken dřep, předkopávání a zakopávání.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

=) takovej tréning nohou by mě sakra bavil
nahoru
Spashett


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

marcos23 napsal:
Hacken dřep je můj oblíbený cvik....legpress nejezdim protože mě po něm bolí pravá kyčel. A dřepy vlastně taky nejezdím, takže jen hacken dřep, předkopávání a zakopávání.

jeste rekni ze jezdis predkopavani a zakopavani na stejnem stroji a je vymalovano :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcos23


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spashett napsal:
marcos23 napsal:
Hacken dřep je můj oblíbený cvik....legpress nejezdim protože mě po něm bolí pravá kyčel. A dřepy vlastně taky nejezdím, takže jen hacken dřep, předkopávání a zakopávání.

jeste rekni ze jezdis predkopavani a zakopavani na stejnem stroji a je vymalovano :D


nejezdím, stroj na předkopávání je snad jiný než pro zakopávání ne?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičil jsem na legpressu přes 400 kg ( osobák 300x30), ale na hackenu by mě 200 kg zarazilo do podlahy - nejspíš. Proto jsem se ptal. Mimochodem, nevěřím, že dáš 10 opakování se 130 kg na hackenech (nemyslím nějaký kladkostroj).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dotaz, týká se hackenu a bolesti kostí (?)

Včera jsem šel po cca 14 dnech cvičit nohy, dal jsem ze začátku pás na rozehřátí 5 minut, pak lehký strečink (přiznám jsem, že jsem ho odflákl), pak 2 lehké série předkopů a pak jsem šel na toho hackena.

Naložil jsem 30kg, že si dám 1. sérii po 12 opakování.
A hned na začátku série přišla bolest, přijde mi, že to bylo spíše těsně pod kolenem, takže nejspíš holeň.

Myslel jsem si, že to bude dobrý, ale bohužel cítil jsem to i na leg-pressu a i na předkopávání. Bohužel to bolí i dneska, nemá někdo podobnou zkušenost? Přikládám i obrázek, kde jsem označil kde mě to cca bolí, díky.


btw: dřív byly občas problémy s koleny ( změklé chrupavky), ale nepamatuji si, že by mě někdy bolelo v těchto místech.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukin99


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MAST3R napsal:
Mám dotaz, týká se hackenu a bolesti kostí (?)

Včera jsem šel po cca 14 dnech cvičit nohy, dal jsem ze začátku pás na rozehřátí 5 minut, pak lehký strečink (přiznám jsem, že jsem ho odflákl), pak 2 lehké série předkopů a pak jsem šel na toho hackena.

Naložil jsem 30kg, že si dám 1. sérii po 12 opakování.
A hned na začátku série přišla bolest, přijde mi, že to bylo spíše těsně pod kolenem, takže nejspíš holeň.

Myslel jsem si, že to bude dobrý, ale bohužel cítil jsem to i na leg-pressu a i na předkopávání. Bohužel to bolí i dneska, nemá někdo podobnou zkušenost? Přikládám i obrázek, kde jsem označil kde mě to cca bolí, díky.


btw: dřív byly občas problémy s koleny ( změklé chrupavky), ale nepamatuji si, že by mě někdy bolelo v těchto místech.


měl jsem podobný problém před pár lety, bolest se stupňovala a nakonec to vyřešila až operace a pokud tě to bolí těsně pod kolenem (mě to i natékalo) tak se nejspíš jedná o zánět čtyřhlavého úponu v koleni (alespoň takto to nazval doktor) bohužel po operaci jsem nemohl 2 měsíce s nohou téměř nic dělat. doporučil bych ti at si zajdeš k doktorovi at ti přesně řekne o co jde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čtyřhlavý úpon to zcela jistě nebyl :) Mohl to být úpon kvadricepsu (čtyřhlavého svalu stehenního) ovšem ten by se projevoval bolestí o trochu výš. To na obrázku bych tipoval spíš na problémy s patelární šlachou.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mám to řešit tak, že tomu dám ještě šanci, příští pátek jedu zase nohy nebo okamžitě jít k doktorovi/ortopedovi?
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Volno a zjistit co to je. Samo to jen tak nezmizí. Pokud je tam nějaký zánět, tak je dobré to zjistit a léčit. Tyhle věci ale málokdy vznikají jen tak, takže jsi nejspíš při tréninku dělal něco špatně.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Může to být i botama? Mám úplně obyčejné tenisky, co doporučuješ za boty na tréning nohou kromě těch speciálních na dřep?

Zatím mě napadli jen ty boty, protože se to ozvalo až teď, po těch 14 dnech volna a cítím to na obou kolenou.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neviděl jsem tě při tréninku, takže to bych opravdu jen hádal. Může to vzniknout v důsledku špatné techniky, nerovnováhy svalů přední a zadní strany stehen... to ti ale opravdu takhle na dálku neřeknu.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nedávno mě taky zničehonic začalo při námaze (dřep s vlastní vahou, jakékoli pokrčení nohy a přenesení váhy na ni) lehce bolet jakoby těsně pod kolenem :D vlastně mezi kolenem a holení, co to tam je, nějaká šlacha?... dal jsem si od tréninku nohou 2 týdny volno, nohejbal jsem taky přestal hrotit, láduju do sebe kloubní výživu a (klep, klep) bolest odezněla. nevím, jestli to nebyla jenom nějaká náhlá chvilková slabost nebo jenom oddaluju něco vážnýho, každopádně mi to tam zatím funguje, nohy jsem cvičil předevčírem a úplně v pohodě (paradoxně jsem teď cvičil na hackenu, na kterém jsem dlouho necvičil), běhání/rotoped taky dobrý takže jsem tak spokojenej
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rozdíl mezi hacken dřepem a legpressem + nevolnost Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: