Rozmixované jídlo



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rozmixované jídlo  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Rozmixované jídlo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dre@mer


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 1:18 pm    Předmět: Rozmixované jídlo Odpovědět s citátem

Ahoj lidi,
chtěl bych se zeptat, zda nevíte jaký je rozdíl mezi tím když sním rozmixované jídlo a tím když jím jídlo normálně. Například rozmixované kuřecí prsa s rýží vs normální kuřecí prsa s rýží.
Jde mi o rozdíl v nutričních hodnotách a stravitelnosti, resp. jestli se dá to rozmixované jídlo považovat jako plnohodně přijaté jídlo? Mám problém s tím, že na oběd mám omezenou dobu a nestíhám to všechno sníst, tak hledám nějaké řešení :D

Předem díky za názory :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele tenhle stejnej hloupej dotaz tu byl pred asi 3 mesicema..... :)

Takze jdi do haje

P.S. Kureci s ryzi to dodelalo. Kdybys chtel mixovat treba lasagne, mozna byt ti to odpustil!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dre@mer


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se podařilo najít jenom něco o konzumaci vařené a syrové rýže, mixování sacharidů a pak o mixování vloček :) O mixování celého jídla jsem nic nenašel, ale je možné že jsem něco přehlédl.. Tak se ještě podívám :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dre@mer napsal:
Mě se podařilo najít jenom něco o konzumaci vařené a syrové rýže, mixování sacharidů a pak o mixování vloček :) O mixování celého jídla jsem nic nenašel, ale je možné že jsem něco přehlédl.. Tak se ještě podívám :)


Z mixovaneho jedla väcsinou nie je taky pozitok, ako ked musis kusat..
Kludne zmixuj, ale nezabudni to aj tak premiesat so slinami a pokusat, aby si natravil pomocou slin skroby z ryze. Zaroven ak mozes, zuj po jedle nejaku zuvacku, idealne nech sa tazsie zuve. Aby tvoje zuvacie svaly na mixovanej strave neochabovali.
PS : surovym vlockam a surovej ryzi sa oblukom vyhni.
Co sa ryze tyka, odporucam len natural (gulatozrna, basmati, jazminova), A PRED VARENIM ju ja 20-24 hodin namocit do vody. Pri vareni pouzi novu vodu, alebo to striedaj... Raz pouzi novu, raz var v tej v ktorej bola ryza namocena.
Nezabudni na koreniny, sol. Ryza bez soli je barbarstvo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 8:49 pm    Předmět: Re: Rozmixované jídlo Odpovědět s citátem

Dre@mer napsal:
Ahoj lidi,
chtěl bych se zeptat, zda nevíte jaký je rozdíl mezi tím když sním rozmixované jídlo a tím když jím jídlo normálně. Například rozmixované kuřecí prsa s rýží vs normální kuřecí prsa s rýží.
Jde mi o rozdíl v nutričních hodnotách a stravitelnosti, resp. jestli se dá to rozmixované jídlo považovat jako plnohodně přijaté jídlo? Mám problém s tím, že na oběd mám omezenou dobu a nestíhám to všechno sníst, tak hledám nějaké řešení :D

Předem díky za názory :D

Jestliže s jídlem spěcháš, špatně to strávíš a je to v hajzlu, doslovně, ať to je či není zmixované.
Jinak, mixováním normálního jídla se nic neztrácí. Jen to bude kentus, který bych do úst nevložil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mixovaná strava je naprostá hloupost. Na některých renomovaných klinikách dokonce i lidem po operacích GIT dávají pevnou stravu. Žvýkání totiž není "jenom" míšení se slinami a pomslný první krok trávení (relativně zanedbatelný), je to aktivace celé trávící soustavy, skrze CNS se díky pomalému žvýkání a vnímání chuti zvyšuje sekrece enzymů, hormonů, začíná pracovat měkké svalstvo + slinivka , játra a žaludek potřebují nějaký čas na aktivaci apod.
Navíc se tady bavíme o mixování surovin, respektive jednotlivých složek potravy, které opravdu i kdyby sebedůkladněji rozmixované, budou paradoxně (+ z důvodů které jsem uvedl výše) po vypití hůře stravitelné, logicky se z nutričního hlediska bude potrava měnit.

Kup si kvlaitní all in one nebo mrp, které jsou pro tyhle účely dělané.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
Dre@mer napsal:
Mě se podařilo najít jenom něco o konzumaci vařené a syrové rýže, mixování sacharidů a pak o mixování vloček :) O mixování celého jídla jsem nic nenašel, ale je možné že jsem něco přehlédl.. Tak se ještě podívám :)


Z mixovaneho jedla väcsinou nie je taky pozitok, ako ked musis kusat..
Kludne zmixuj, ale nezabudni to aj tak premiesat so slinami a pokusat, aby si natravil pomocou slin skroby z ryze. Zaroven ak mozes, zuj po jedle nejaku zuvacku, idealne nech sa tazsie zuve. Aby tvoje zuvacie svaly na mixovanej strave neochabovali.
PS : surovym vlockam a surovej ryzi sa oblukom vyhni.
Co sa ryze tyka, odporucam len natural (gulatozrna, basmati, jazminova), A PRED VARENIM ju ja 20-24 hodin namocit do vody. Pri vareni pouzi novu vodu, alebo to striedaj... Raz pouzi novu, raz var v tej v ktorej bola ryza namocena.
Nezabudni na koreniny, sol. Ryza bez soli je barbarstvo...


Hehe, v tom případě jsem barbar.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vločky s proteinem a rýži s masem si mixuji 3x denně už 20 let a nemám s tím žádný problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:
Vločky s proteinem a rýži s masem si mixuji 3x denně už 20 let a nemám s tím žádný problém.


To máš pestrou stravu jen co je pravda. Navíc to, že s tím nemáš ty konkrétně problém je extrémní plus pro tebe a vypovídá to o tom, že od přírody suprově funguješ, ale není to vůbec relevantní. Je to prostě blbost, která pokud nejste chirurg, co je deset hodin na sále, tak nemá absolutně žádné opodstatnění a o mnohem kvalitnější a líp stravitelné živiny dokážeš dostat z kvalitního suplementu, popřípadě z jiných surovin, než z takového extrému jako je mixování proteinu, rýže, vloček a kuřat... Jak rockyho pití syrových vajec.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

:D už to tu skluzuje k teoriím...

-jak to není furt, neni to problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
prochm napsal:
Vločky s proteinem a rýži s masem si mixuji 3x denně už 20 let a nemám s tím žádný problém.


To máš pestrou stravu jen co je pravda. Navíc to, že s tím nemáš ty konkrétně problém je extrémní plus pro tebe a vypovídá to o tom, že od přírody suprově funguješ, ale není to vůbec relevantní. Je to prostě blbost, která pokud nejste chirurg, co je deset hodin na sále, tak nemá absolutně žádné opodstatnění a o mnohem kvalitnější a líp stravitelné živiny dokážeš dostat z kvalitního suplementu, popřípadě z jiných surovin, než z takového extrému jako je mixování proteinu, rýže, vloček a kuřat... Jak rockyho pití syrových vajec.


Žádnou pestrou stravu nepotřebuji. Vše co tělo potřebuje mu dodám. Ušetřím tím spoustu času hlavně v práci. A raději si namixuju kuřecí prsa z rýží, než do sebe cpát nějaký suplement, i když je samozřejmě také dost používám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:


Žádnou pestrou stravu nepotřebuji.


jasne, zelenina je pro zensky a buzeranty. Kure s rejzi na ne!

_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gesag napsal:
prochm napsal:


Žádnou pestrou stravu nepotřebuji.


jasne, zelenina je pro zensky a buzeranty. Kure s rejzi na ne!



To jsem přece nikde nenapsal. Zelenina ano.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rozmixované jídlo
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: