Rychlá vs pomalá opakování


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rychlá vs pomalá opakování  Úvodní stránka -> Trénink -> Rychlá vs pomalá opakování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký způsob provádění opakování se vám lépe osvědčil?
Explozivní, rychlá opakování.
48%
 48%  [ 24 ]
Pomalejší opakování s důrazem na práci svalů.
51%
 51%  [ 25 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
arkan


PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makojakopako


PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

základní cviky:pozitivní opak. rychle,negativní opak. pomalu, izolovaný cviky:POMALU
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
základní cviky:pozitivní opak. rychle,negativní opak. pomalu, izolovaný cviky:POMALU


100% Souhlas.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prinz Eugen


PříspěvekZaslal: po červenec 04, 2011 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

opet jsem zacal ujizdet na cviceni, kvalite zivota vubec, tedy i treninku a stravě a musim priznat ze toto je dobre tema protoze si uvedomuju, ze toto vlastne taky celou dobu cviceni tedy mraky let resim.osobne musim rict ze jsem ani v subjektivnim pozorovani sebe sama nenasel jednoznacnou odpoved, tim myslim ze jsem nenasel jednoznacnou odpoved ani co se mojeho vlastniho tela tyce natoz abych si troufal teoretizovat o tom jak to maji ostatni, ale skutecnost je to opravdu zajimava.

Kdyz si treba vezmu krale prince a vevodu cviku na zada (titul si dosadte kazdy sam) tedy shyb, pritah, mrtvy tah tak celou tuto skupinu cviku jedu jinou rychlosti a dobre se mi to posuzuje protoze muj trenink zad je kazdy slozeny pouze z techto tri cviku. Napriklad MT jsem odjakziva delal explozivne a na max jsem se myslim dostal uz uplne fyziologicke pro mou kostru, celkem rychle ale na definici zad to moc videt nebylo, ted zkousim a zjistuju ze jsem podsekl pracovni vahu prakticky o 80 kilogramu a delam MT brutalne pomalu a to same plati i ostatnich cvicich a najednou jsou ty svaly hustejsi sytejsi a musim rict ze z 80% tak kvalitni jako jsem mel v 23 letech.

no a co tim vsim vlastne chci rict ? no asi jen to ze jedine co mohu prokazat je ta skutecnost, ze rozdil mezi pomalymi a rychlymi opakovanimi skutecne existuje a to jaky, zavisi na fazi zivota treninku a skoro bych rekl celkoveho rozlozeni tela a ducha.
_________________
http://wwwyoutube.com/user/mrjohnymnemonic
Motion Graphics VFX Video
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 8:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zajímavý názor. Já s tím teď trošku experimentuji doma s jednoručkami, tak uvidíme časem.
Ale zajímavý podnět. Je pravdou, že když jsem třeba v bearu tu nejlehčí váhu jel hezky pomalu s nižší váhou byl to jiný pocit.
Třeba jednou tady bude zkušeností s čím se lépe buduje více a kvalitnější hmoty, pak se tím budu řídit.
Dík za podnět - dobrá věc k zamyšlení
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je k tomu jeden článek z T-nation:

http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_secret_to_motor_unit_recruitment
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super díky, další počtení tohoto typu do mé sbírky....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pěknej článek, jen mi štve, kolik věcí si v kulturistice protiřečí. Stejnak to vidim tak, že k dobrým výsledkům se lze dostat mnoha metodami, tedy že všechny metody maj něco do sebe. Jde jen o to, která tam člověka dostane rychleji... a to už se prakticky nedá měřit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak, já si nastuduji určitě věci a pak se vyvrací. Už jsme si taky říkal, že je mnoha cestiček k úspechu.
Mám přirovnání je to jako jíd do práce, můžeš jít nebo jet několika způsoby do cíle.
Článek pěknej už jsem pdoobný četl, ale vyvrací to, že minule zase jinde psali, že pomalá opakování jsou pro růst nezbytná atd.
Pravda bude asi u každého něco, každý trénink funguje trochu jinak.
Zde náborem velkého počtu motorických jednotek, u pomalého technikou
a časem pod napětím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saint-Jimmy


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No Waterbury je můj oblíbenej autor, ale v tomhle bych ho právě bral s rezervou.. Rychlý opakování, nejezdit do selhání a celotělovej trénink jsou pro něj věci, přez který nejede vlak..je v tomhle trošku dogmatik
_________________
"Eating chicken makes you weak. Eggs are god for two reasons: First, they´re excellent for helping you build muscle and strenght. Second, they keep chicken from being born." -Pavel Tsatsouline-
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já si ten článek vyložil zase trochu po svém.
Spíš bych to bral jako dobrou metodu na zvýšení síly. Objemově už to bude výhodný spíš pro lidi, co mají převahu rychlých svalových vláken, protože těm vyhovuje menší volume a stimulace by měla být dostatečná. Horší to bude pro lidi, co mají vyšší poměr pomalých svalových vláken, protože dle mého názoru minimálně volume tréninku bude na objem malej.
Ale pro lidi, co netouží po objemu, to nebude špatná metoda na zvýšení síly i rychlosti.
Pokud jsou mé dohady špatné, tak mě prosím někdo opravte. A doporučte něco ke čtení :)
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě spíše šokuje ten jeho přístup.
Já ho uznávám, ale systém, kdy jedeš třeba jen pár serií s těžší váhou 3 opakování a přestaneš, když už zvedáš pomaleji.
Zvedat co nejrychleji při zachování korekntí techniky.
Vše chápu - nábor maxima motorických jednotek, váhy pomáhají produkcoi hormonů, jakmile zpomalíš nemá to takový záběr motor.jednotek....
Ale stejně je to takové no nevím, ok cíl jsou rychlá vlákna, ale stejně.
Já jsem vždy cvičil podobně, aniž bych si to uvědomoval, když jsme četl jiný článek a těžké váhy, maximální rychlost zdvihu při zachování technik atd...
A výsledek, nějaká hmota byla, ale že by to bylo tak převratné.

Stejně tak program I budybuilder, hezký, ale pro většinu lidí v půlce fitkách necvičitelný.

Kouknu se zde na ronnie, zda se I budyibulder nějak už neprobíral včetně přesného tréninku. Ty jeho hodnoty kolik nabereš masa mě přišli přehnané.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ikdyž si teď uvědomuji, že vlastně podle toho článku pojedou lidé s dominantníma pomalýma vláknama v sérii víc opakování, takže by to mělo mít vliv i na tento typ lidí.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2011 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je otázkou, já se snažím aktivovat ve většině svalech aktivovat rychlá vlákna vyjímkou jsou asi lýtka atd....
Už to na mě efekt moc nemá, ale vyšší počty opakování mě nějak moc nedávají a ani nedávali. Je ale zajímavé číst názory či studie na webu.

Zrovna nedávno jsme četl téma paže, ono při cvičení paží když umíš cviči rychlá vlákna s větší váhou je to cesta k vítezství, myslel jsem si, vždyť to i používal Christina T...
Pak jsem přečetl několik studií z různých let a tam tvrdili, že pomalejší opakování v určité době pod napětím má větší vliv na hypertrofii.

A teď si vyber.

Chce to zkoušet co jak zabírá. Někdo umí kvalitněji zvedat těžké váhy jiný ne i v tom to možná je, někdo umí lépe zvládat pálení kyselin mléčnou jiný ne. Těžko říct do 50ti snad budu vědět jak to je a podělím se o info.
Mám dost času....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sean Avery


PříspěvekZaslal: so červenec 09, 2011 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

k cielu existuje vela ciest len tolko k tomu ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rychlá vs pomalá opakování Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: