Rychlá vs pomalá opakování


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rychlá vs pomalá opakování  Úvodní stránka -> Trénink -> Rychlá vs pomalá opakování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký způsob provádění opakování se vám lépe osvědčil?
Explozivní, rychlá opakování.
48%
 48%  [ 24 ]
Pomalejší opakování s důrazem na práci svalů.
51%
 51%  [ 25 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
Saint-Jimmy


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:00 am    Předmět: Rychlá vs pomalá opakování Odpovědět s citátem

Jaký způsob provádění opakování se vám více osvědčil? Explozivní opakování a snaha o maximální rychlost pohybu činky za předpokladu dodržení dobré techniky (zastáncem tohoto přístupu je např Waterbury a v poslední době taky Thibaudeau) nebo spíše pomalejší tempo s důrazen na tenzi ve svalech (což propaguje Tsatsouline nebo třeba Poliquin)??

Já osobně v tom nemám jasno a nejvíc se mi zatím osvědčilo střídat oba přístupy. Oba mají podle mě své výhody a své slabiny. Při explozivním opakování dokážu zvedat větší váhy, na druhou stranu při pomalejším tempu dokážu lépe cítit práci (zvláště některých) svalů a lépe se soustředit na striktní techniku..

Myslím, že by to mohla být zajímavá diskuze.. (ne, že by mě nebavilo měsíce pořád dokola číst, kterej protein je absolutně uplně nejvíc nejskvělejší nebo jestli si má někdo koupit kreatin X nebo Y )
_________________
"Eating chicken makes you weak. Eggs are god for two reasons: First, they´re excellent for helping you build muscle and strenght. Second, they keep chicken from being born." -Pavel Tsatsouline-
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:08 am    Předmět: Re: Rychlá vs pomalá opakování Odpovědět s citátem

Upřednostňuju explozivní a rychlá opakování samozřejmě s dodržením správné techniky, ale záleží kdo má jaký cíl, bude rozdíl mezi kultíkem co jede na co největší tenzi a procítění svalů a např. boxerem, veslařem atp.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saint-Jimmy


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, to, že pro lidi, který pro sport, kterej dělaj potřebujou rychlost a obratnost (sprinteři, boxeři atd.), jsou pomalý opakování kontraproduktivní je zřejmý.. Myslel jsem spíš ve vztahu k hypetrofii potažmo zvyšování síly.
_________________
"Eating chicken makes you weak. Eggs are god for two reasons: First, they´re excellent for helping you build muscle and strenght. Second, they keep chicken from being born." -Pavel Tsatsouline-
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hernandes92


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Explozivní, rychlá opakování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda zásadně preferuju pomalá opakování, hlavně v negativní fázi pohybu, např. při tréninku zad jsou pro mě pomalá opakování prioritou n1, krásně pak procítím záda a na hmotě zad je to taky znát Na druhou stranu např. při tréninku ramen, pokud jedu pushpress tak vždycky dynamicky s co nejvyšší vahou a doplním to o nějaké kladky, kde už se pak zase soustředím na techniku a kontrolovanou negativní fázi pohybu Co vím, tak např. Dorian zdůrazňoval roli pomalých opakování v negativní fázi pohybu, ale jak tady už nastínil Frozz je klíčové zaměření tréninku a taky, jak má kdo vypracované spojení mysl & svaly
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Saint-Jimmy napsal:
Jasně, to, že pro lidi, který pro sport, kterej dělaj potřebujou rychlost a obratnost (sprinteři, boxeři atd.), jsou pomalý opakování kontraproduktivní je zřejmý.. Myslel jsem spíš ve vztahu k hypetrofii potažmo zvyšování síly.

Vzhledem k tomu že oba směry dosahují výborných výsledků, tipl bych si že to bude jedno. I když zvolíš explozivní pozitivní pohyb, zatížíš pomalá svalová vlákna při negativním pohybu, který bude předpokládám pořád pomalý. A ten negativní pohyb je dost možná důležitější než pozitivní
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saint-Jimmy


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Oddo napsal:
Já teda zásadně preferuju pomalá opakování, hlavně v negativní fázi pohybu, např. při tréninku zad jsou pro mě pomalá opakování prioritou n1 , krásně pak procítím záda a na hmotě zad je to taky znát Na druhou stranu např. při tréninku ramen, pokud jedu pushpress tak vždycky dynamicky s co nejvyšší vahou a doplním to o nějaké kladky, kde už se pak zase soustředím na techniku a kontrolovanou negativní fázi pohybu Co vím, tak např. Dorian zdůrazňoval roli pomalých opakování v negativní fázi pohybu, ale jak tady už nastínil Frozz je klíčové zaměření tréninku a taky, jak má kdo vypracované spojení mysl & svaly

O tom píše tušim i Thibaudeau, že se mu osvědčilo explozivní provedení u tlakových cviků, kdežto pro tahový cviky spíš procítění a důraz na kontrakci.
.."mind muscle connection", to taky myslim, že je docela podstatnej aspekt. Hlavně pro začátečníky, který moc to spojení vypracovaný nemaj je určitě lepší pomalejší tempo. Já sice cvičim už x let, ale nemůžu rozhodně říct, že bych při explozivních opáčkách byl schopnej vždycky správně zapojit cílovou svalovou skupinu..v tomhle směru mi přijdou pomalejší op taky lepší navzdory menší použitý váze..
_________________
"Eating chicken makes you weak. Eggs are god for two reasons: First, they´re excellent for helping you build muscle and strenght. Second, they keep chicken from being born." -Pavel Tsatsouline-


Naposledy upravil Saint-Jimmy dne st červen 22, 2011 1:36 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Martas


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zalezi co chces dosahnout a proc posilujes
_________________
Můj tréninkový web:
http://treninkac.webnode.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, psal že mu jde o hmotu a sílu.
Díky Saint-Jimmy konečně nějaké super téma.
O tohle se zajímám už delší dobu,ale nejsem z toho moc moudrý.

U mne-
pokud jde o vícekloubové o těžší či těžké váhy snažím se o dynamické a správné provedení, dolů lehce brzdím samozřejmě.
Pokud je to váha lehčí tempo ponechám a nebo občas trochu zpomalím.


U izolovaných cviků provádím jak pomalejší tak o něco častěji rychlejší tempo. To rychlejší u izolovaných prefruji hlavně u těžších vah.

Četl jsem na toto téma i nějaké články, diskutoval o tom již dříve na foru, s Tetsuem a časopisy, studie.....
Výsledek?

Jsem z toho blbej, protože někde se tvrdí, že rychle zvedaná těžší zátěž
donutí lépe tělo růst, už jen tím, že vyvineš větší sílu díky maximální rychlosti těžší břemeno správně rychle zvedat.
Někde zase tvrdili, že lépší jsou pomalá nebo superpomalá opakování....... údajně lepší kontrakce, delší stres

Pomaleji jsem cvičil dlouhodoběji jen u GVT, kde se to i doporučuje a výsledek? Třeba GVT mě takřka nedalo nic.
Menztner doporučoval pomalejší tempo u HD , kamarád většinu cviků jezdí HD pomalu čas jednoho opakování má 7-8secund a v kontrakci 1-2 secundy setrvá a roste docela dobře.
Stejně tak jak jsi psal Poliquin nedávno jsem od něj četl článek
a opět doporučoval jet pomaleji.
Přirovnával to asi tak jestli jet bench se 200kg
a dynamičtěji nebo pomaleji se 140kg, dle něj pomaleji se 140kg.........

Ono pomale tempo s lehčí váhou lépe procítíš svaly a prodloužíš dobu pod napětím. Čas pod napětím údajně hraje roli při růstu.....
Někde jsem dokonce viděl tabulku jak čas pod napětím ovlivňuje sílu hypertrofie.......
Zas málokdo dokáže zvedat těžké břemeno správně, rychle a procítit svaly není to tak lehké

Druhý konec mince je, že pak by 5 opakování v Korte nemělo dát dle Pol. hmotu a dá, já mám cvik po 5 opakováních v Korte odjetý DO 20secund.
Stejně tak tebou zmiňovaný Thibaudeau cvičil v určitém tréninku jen 3 opakování dynamicky a že by z toho nerostl se říci nedá....
-tam máš čas pod něptím do 10secund maximálně.


Naposledy upravil lukas95 dne st červen 22, 2011 1:38 pm, celkově upraveno 7 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas95


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Larry Scot jednu dobu na paže prováděl velmi pomalé opakování.
Tvrdil, že hodně snížil váhu, ale díky lepšímu procítění svalů a zvětšení doby pod kterou sval zatěžoval získal více hmoty než předtím. Tvrdiůl, že trénink ač byl kratší a měl ho rychleji odjetý-asi dával méně serií byl mnohem efektivnější. Nevím co je na tom pravdy. Stejně tak jeden další profík, snížil hodně váhy, zlepšil techniku
a zpomalil tempo a prý rost - ovšem abych byl objektivní a nic nezamlčel ano bral steroidy.
Pravdou je, že pokud jedu dlouho rychle a pak zařadím krátce pomalé tempo či na paže i superpomalé tempo je to šok na který tělo zvyklé není a svaly bolí jako nikdy. Důležité je spíš to měnit a tělo nutit se adaptovat na věci, na které není zvyklé.

Spíše mě zajímá otázka na všechny co vám přineslo nejvíce hmoty???
To, že tady každý uvádíme, že nějakým tempem cvičíme nechme být.
Ale dalo vám více hmoty když jste zkoušeli přejít od pomalých k rychlým nebo od rychlý k pomalým?
To je asi věc, která mne zajímá a možná bude zajímat i jiné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tvoji konkrétní otázku, moje oblíbená partie jsou záda a proto s nima hodně experimentuju, a velmi dobře se mi osvědčilo především u těch zad, snížit váhu a jezdit negativní fázi opravdu pomalu a klást důraz na kontrakci (+ sem vyměnil některé základní cviky za nějaké kladky atd, které mi umožní ten sval opravdu kvalitně během té negativní fáze pohybu procítit).
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... Lukáš Osladil a mnoho dalších, cvičí "pomalá opakování" a výsledky mají skvělé.... tetsuo mluví o Thibsových metodách, který mluví o dynamických opakováních... třeba Branch Warren taky cvičí jak šílenec a jaký má výsledky

přeber si to jak chceš
nahoru
lukas95


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já třeba zkoušel jezdit přítahy činky pomaleji ,rychleji stejně tak kladku na šířku zad a rozdíl nějak moc necítím, nebo, že bych něco poznal, když jsme to obměnil.
Jediné je, že třeba u kladky negativní fáze na záda u hodně těžké váhy a zpomalení tempa, určitě jsem více cítil sval pracovat, tahat....

Někde jsem četl rozhovor s profíkem, nevím z hlavy jméno, ten tedy tvrdil, že když začal zvedta lehčí váhu na záda a zpomalil, konečně začal záda více cítit, cítil pořádně kontrakci a začaly mu opět růst. Ale ono se toho tvrdí.......

Dík, tohle je dobré téma, člověk se něco dozví.
Ty záda zkusím schválně zpomalit třebas tu kladku, uvidíme co to dlouhodoběji udělá

guruhonza - no to je právě ono, kdyžk ouknu na určitá videa profíků ,či trenérů také cvičí dynamicky jak ...............

Spíše mě zajímá rpo běžného smrtelníka, který si nepomáhá steroidy,růstákem, nemá takovou suplementaci, prostě normální naturál s omezenými možnostmi co dá lepší výsledek.Tak to bylo myšleno.
Třeba se to jednou dozvím, až budu starý a budu se udržovat při formě


On i Arnold říkal, že více práce za méně času zmaneá růst, ale to byl Arnold, šílený trénink velký objem, genetika a hlavně no nebyl čistej, takže to beru s velikouuuuuuuuuuu rezervou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonny360


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

me vice vyhovuje pomalejsi opakovani, mam rad kdyz ten sval dobre citim...jakmile jedu rychle neni to pro me ono...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reprotek


PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

u me asi oboji u zad, tricepsu,hamstringu a ramen musim cvicit pomaleji jinak to neprocitim vubec ale treba u kvadricepsu, lytek, prsou, bicepsu se mi dobre procituje dynamickym provadenim cviku

kdyz si to ale tak vemu tak je asi nejlepsi stridat oboje...
delat napriklad to co nekomu vyhovuje vice
napriklad: jede skoro furt pomala negativni hezky a obcas zaradi dynamicky provadene cviky

_________________
No Pain, No Gain
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rychlá vs pomalá opakování Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: