Sacharidy a jejich vliv na psychiku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Sacharidy a jejich vliv na psychiku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Sacharidy a jejich vliv na psychiku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Mablung napsal:
KrystofK napsal:
Jasne ale v trochu jinem smyslu nez to asi vetsina lidi chape a je potreba mnohem vic diagnostik. Z hlediska genetiky muzeme jit od naprostych zakladu, pokud se v tve rodine inklinuje ke karcinomu tlusteho streva logicky paleo nebo keto nebude optimalni, pokud se zjisti predispozice k diabetu tak nebudes nasazovat vysokosacharidove diety, vlny, pokud se zjisti dalsi anomalie na zaklade molekularnich cytogenetickych vysetreni atd. nasadi se specificka dieta tykajici se makronutrientu bla bla bla.
Ale neboj do takovych veci se i z hlediska financi pousti jenom elity a takhle odborne to u nas dela par lidi, ke kterym my se nedostanem

A co s těmi, co mají v rodině cukrovku a rakovinu tlustého střeva?


Uprimne doporucil bych adoptovat a netrapit s takovyma genama decko :D, ale zerty a slovickareni stranou. Najit doktora, ktery rozumi klinicke vyxive a dietologii a s nim konzultovat. Ja uprimne nevim, nejsem expert ani netvrdim, ze tomu rozumim jako odbornik, jenom jednoduse ctu co opravdu stoji za to cist a kdyz tak poradim, necucam si to z prstu nebo z netu.


doktor, který rozumí výživě ti určitě nedoporučí ketogenní dietu jen proto, že jste v rodině neměli rakovinu tlustého střeva /což spolu mimochodem moc nesouvisí/. každý normální doktor ti doporučí vyváženou stranu, určitě ne zaměňovat kompletně sacharidy za tuky nebo naopak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maziarit


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Je to naprosto jednoduche, pokud se nejedna přimo o určitou disfunkci (konkrétně s nejvyšší pravděpodobností pankreas a s tím souvidející senzitivity, poruchy viz. inzulín, glukagon apod., popřípadě játra, nadledviny - to by jsi ale pozoroval i jiné symptomy, než uvedené), je odpověď naprosto jednoduchá:

Opravdový odborník na výživu by ti nechal udělat mimo jiné genetická vyšetření a na základě toho by na 99,9% zjistil, že jednoduše nejsi geneticky stavěný na nízkosacharidové diety. Není v tom žádná věda, nervus vagus, entericka nervová soustava, zakodovane predispozice apod. jednoduše dávají jasné signály (máš luck jak prase, že u tebe jsou efekty okamžité a pozorovatelné, mnoho lidí si myslí, že jí dobře a paradoxně se ničí a ve střednědobém horizontu pozorují naprosté minimum negativních symptomů), jez sacharidy.

Hubnout tuk, lze velmi efektivně i na vysokosacharidovych dietach to mi věř, v tomhle dělaš někde chybu.


Tak moje babičky a dědové mají kolem 80 let, např dědovi je 80 a furt pracuje a žere furt sacharidy, chleba ke všemu. Rodiče (65 a 55) na tom jsou hůř, ale vyloženě střevní problém nebo v cukrovce nemá nikdo, ani babičky ani dědové ani rodiče a ani strýcové.
Já jsem prostě na low carb vystresovanej jak kralík, strašně mě to psychicky deptá a když si dám sacharidy tak skáču a jsem veselej jako bych byl vyměněnej.

Bohužel patřím mezi endomorfy, takže fakt přibírám docela dost ze sacharidů, mám to vyzkoušené, tam asi ta inzulínová sensitivita nebude nejlepší a to se snažím držet přerušovaný půst, sacharidy dávám hlavně po treninku apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus zonovou dietu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maziarit


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě spíš zajímá jak rýsovat na vysokosacharidové stravě což zde padlo.
Výdejem ? Nebo hlídat kcal ? Díky za odpověd věda v tom asi žádná není.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maziarit napsal:
Mě spíš zajímá jak rýsovat na vysokosacharidové stravě což zde padlo.
Výdejem ? Nebo hlídat kcal ? Díky za odpověd věda v tom asi žádná není.


Všichni omezujou sacharidy. Představa, že se cpeš špagetama a hubneš je příjemná, nikoliv reálná. žádná věda v tom není, je to až nevědecky absurdní:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
Frybis napsal:
Rozhodně, jel jsem teď minulý měsíc tvrdou a poctivou ketózu, a teď je to druhej týden co cukruju, denně 300g sachrů, a ty tréninky jsou nesrovnatelný - zvládnu teď tvrdší a delší trénink


Frybis napsal:
navíc já tu mluvím dlouhodobě, né jen "dietce na měsíc", chci ketózu brát jako životní styl, protože se při ní cítím fakt suprově ve všech směrech oproti cukrování.


hlavně když je jasno:)


Ano, mezi tím co jsem napsal, je rozestup, respektive vánoční rozestup kdy se chlastalo a žralo a chlastalo, tak jsem rovnou po tom navázal na cukrování, a jak píšu - zvládnu tvrdší a delší trénink, naopak nepíšu, že se cítím líp než na ketóze :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Dával jsem jenom příklad gen. vyšetření určitě jsem ho nezmiňoval ve vztahu s výživou.... A právě proto jsem zmínil, že je to pouhá součást, jak říkám právě v onkologii určitě víš že se dělají a testují specializované protokoly a to na základě jak daného typu rakoviny tak právě na základě dalších aspektů, dědičné chorby v rodině apod. další nalezené mutace, jak už bylo zmíněno. určitě to nikdo nemyslel tak, že na základě gen. analýz ti sepíšou inženýři popřípadě doktoři zabývající se genetikou jídelák. Stručně jak jsem popsal, děda, otec kolorektální karcinom, tak logicky žáné keto, ale plno fos/gos, probiotika, apod. Najdou se predispozice k diabetu, tak se logicky vyřadí kraviny jako 100g glukopuru po tréninku, pravidelné gainery nebo vlnění. Určitě mě nechápeš, nechci abychom se chytali za slovo...


Dobře, děkuji za odpověď. Z tvého postu mi ale opravdu vyplynulo, že to myslíš přesně tak, jak to tady právě uvádíš na pravou míru, že jsi to tak nemyslel - tedy že ti podle genetické analýzy udělají jídelák na míru, šlo mi pouze o tohle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maziarit napsal:
Mě spíš zajímá jak rýsovat na vysokosacharidové stravě což zde padlo.
Výdejem ? Nebo hlídat kcal ? Díky za odpověd věda v tom asi žádná není.


Co je podle tebe vysokosacharidová strava?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Hulkie napsal:
Frybis napsal:
Rozhodně, jel jsem teď minulý měsíc tvrdou a poctivou ketózu, a teď je to druhej týden co cukruju, denně 300g sachrů, a ty tréninky jsou nesrovnatelný - zvládnu teď tvrdší a delší trénink


Frybis napsal:
navíc já tu mluvím dlouhodobě, né jen "dietce na měsíc", chci ketózu brát jako životní styl, protože se při ní cítím fakt suprově ve všech směrech oproti cukrování .


hlavně když je jasno:)


Ano, mezi tím co jsem napsal, je rozestup, respektive vánoční rozestup kdy se chlastalo a žralo a chlastalo, tak jsem rovnou po tom navázal na cukrování, a jak píšu - zvládnu tvrdší a delší trénink, naopak nepíšu, že se cítím líp než na ketóze :)


tak ještě jednou...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maziarit


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
Maziarit napsal:
Mě spíš zajímá jak rýsovat na vysokosacharidové stravě což zde padlo.
Výdejem ? Nebo hlídat kcal ? Díky za odpověd věda v tom asi žádná není.


Co je podle tebe vysokosacharidová strava?

60% sacharidů a vejš ? Jako já nemám problém nějak moc hubnout, zhodil jsem už deset kilo za dva měsíce. Ale už to skoro nejde dolů ten zbytek a nemám moc kde přidat nebo ubrat ve stravě, tak chci tělo šokovat něčím novým. A tak nějak si myslím že to na low carbu už dolů nepůjde. : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tiah


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Shodit 10 kilo za dva měsíce se mi nezdá ideální, nevim, ale mně se osvědčilo 1,5 - 2 kila měsíčně, aby v tom nebylo zbytečně moc svalů. A asi bych si být tebou ani nedělal hlavu s nějakou složitou dietou, ono kdyby sis snížil sacharidy třeba na 200g denně, tak to nemusíš hned další týden snižovat (jak píšeš v prvnim postu). Já zhubnul 6kg a snižoval jsem jenom sacharidy...z asi 230g (na startu diety) na 200g (po shození 6kg) a váha klesá furt v pohodě, těch 30g ani nepoznáš, obzvlášť za tu dobu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sacharidové vlny (Michal Kulštejn) | Ronnie.cz
Michal Kulštejn Sacharidové vlny - Strategie cyklování sacharidů pro účinné odbourávání tuků.
299 Kč
Sacharidové vlny 2 (Michal Kulštejn) | Ronnie.cz
Michal Kulštejn Jídelníčky a praktické recepty pro efektivní spalování tuků.
299 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Sacharidy a jejich vliv na psychiku Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: