Sestavení tréninku


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Sestavení tréninku  Úvodní stránka -> Trénink -> Sestavení tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prasopes.


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 11:31 pm    Předmět: Sestavení tréninku Odpovědět s citátem

Dobry den,
sestavuji novy trenink a rezim:

pondeli
10.00 Bouldering (STR)
19.00 Plavani AE
utery
15.00 Plavani AN (HIIT)
streda
06.00 Beh AE
13.00 Bouldering (STA)
ctvrtek
09.00 Plavani AN (HIIT)
patek
10.00 Bouldering (STR)
20.00 Behani AE
sobota
??.?? Tura (30km) / Beh AE
nedele
??.?? Strecing
Full Rest
??.?? Strecing

__________
AE - Aerobni (vetsinou dalkove trate v klidnejsim tempu)
AN - Anaerobni (vetsinou sprinty, kratke trate v rychlem tempu)
STR - trenink na silu
STA - trenink na vydrz


Chtel bych se hlavne zeptat na sled, zda je to v poradku ci zda by bylo vhodnejsi to trosku prohazet, pokud ano, rad bych vedel hlavne proc. Dekuji za odpovedi.

Cil:
Trenink vytrvalosti v behu (chci se dostat na 10km behy)
Trenink plavani (potrebuji zlepsit 100m volny zpusob)
Trenink boulderingu (vseobecne zlepseni)


Ps. trenink je na 4 tydny, pak bude nasledovat zmena na cca 6 tydnu a pak cca 15ti tydenni trenink (opet jiny).

Edit. 15ti tydenni mozna bude rozdeleny na 7+7 +1 odpocinkovy :)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.


Naposledy upravil Prasopes. dne po listopad 21, 2011 9:51 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 6:53 pm    Předmět: Re: New Train Odpovědět s citátem

Trénink jsem tedy trošku upravil z:
Prasopes. napsal:
pondeli
10.00 Bouldering (STR)
19.00 Plavani AE
utery
15.00 Plavani AN (HIIT)
streda
06.00 Beh AE
13.00 Bouldering (STA)
ctvrtek
09.00 Plavani AN (HIIT)
patek
10.00 Bouldering (STR)
20.00 Behani AE
sobota
??.?? Tura (30km) / Beh AE
nedele
??.?? Strecing
Full Rest
??.?? Strecing


na:

21. Listopadu (pondeli)
10.00 Bouldering (STA)
20.00 Plavani AN (HIIT)
22. Listopadu (utery)
08.00 Strecing I
08.?? Kondicni cviceni
09.00 Beh AE
09.?? Strecing II
16.00 Plavani AE
23. Listopadu (streda)
13.00 Bouldering (STA)
20.00 Plavani AN (HIIT)
24. Listopadu (ctvrtek)
08.00 Strecing I
08.?? Kondicni cviceni
09.00 Beh AE
09.?? Strecing II
16.00 Plavani AE
25. Listopadu (patek)
10.00 Bouldering (STA)
20.00 Plavani AN (HIIT)
26. Listopadu (sobota)
??.?? Strecing
??.?? Tura (30km) / Beh AE
??.?? Strecing
27. Listopadu (nedele)
??.?? Strecing
Full Rest
??.?? Strecing


__________
AE - Aerobni (vetsinou dalkove trate v klidnejsim tempu)
AN - Anaerobni (vetsinou sprinty, kratke trate v rychlem tempu)
STR - trenink na silu
STA - trenink na vydrz



Jinak nejspíš to asi není moc zajímavé nebo nikdo neví ?:)

O co mi jde, je mi jasné, že málokdo má s horolezectvím apod. zkušenost, spíš mne zajímá zda k sobě takto budou pasovat aerobní (opravdu aerobní), výdržové silové (taky aerobní) a anaerobní činnosti, zda to nějak upravovat či zda je třeba po třeba HIITu nechávat nějaké větší pauzy kvůli regenu (jestli je to pro tělo zátěž) nemůžu si teď dovolit moc experimentovat, takže proto se raději ptám, na novej train najíždím zítra :)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Draper


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Jinak nejspíš to asi není moc zajímavé nebo nikdo neví ?:)


to prvni
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dymka miru neprobehla?
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper, tak aspon vim, ze uz nema cenu sem koukat, ze mi asi teda nikdo neodpovi, protoze je to strasne nudne.

Luster nevim, ja nekourim.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není to strašně nudné, je to strašně nekonkrétní. Málokdo tady má vůbec ponětí, o čem bouldering je, včetně mě. Poslal jsi sem jakýsi výtrh z deníku budoucnosti a já osobně vůbec nevím, co chceš. Nedá se z toho poznat intenzita, vynaložená energie, nic.

Filosofické zamyšlení. Pokud nedostaneš odpověď, nemusí to znamenat, že nikdo nic neví, ale třeba ses jen špatně zeptal.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Daymon, sak v pohode a nemyslel jsem nic zle ,) Nicmene, co od toho chci nebo takjsem rekl. (potrebuji se zlepsit v jistych disciplinach, co jsem vyjmenoval).

Co se tyce plavani vsude je dano zda se jedna o Aero (dostatek kysliku, tzn. nizkaintenzita nebo vysokaintenzita (HIIT), co se tyce boulderingu, jedna se bud o trenink sily (STR) nebo trenink vytrvalosti (STA). Pokud tedy konkretneji se mam rozepsat, trenink sily vetsinou probiha tak, ze se zkousi tezke narocne cesty, previs apod., trenink vytrvalosti je krouzeni, kdy celkove lezes na vytrvalost (Tzn. co nejdele a ve chvili kdy uz nemuzes rychle se oklepes a jdes na stenu znovu a takto treba hodinu dve)
Nevim jestli jsem to alespon trosku priblizil.


Dobre, zeptam se trosku jinak ... a trosku "chytreji", tak aby to poslouzilo i memu ucelu a aby se o tom trenink dala udelat predstava.

Jak by to bylo, kdybych chtel spojit sprintovani a trenink nohou? Tzn. chtel bych mit "nohy jako slon" ...

Varianty:

Rano cvicit nohy -> Vecer sprinty
Rano sprinty -> vecer posilovna nohy
Rano cvicit nohy -> vecer se jit "probehnout"
Rano se jit "probehnout" -> vecer cvicit nohy

Ci napriklad: Jeden den sprinty, druhe den posilovani nohou + probehnuti apod.
Kombinace mne zajimaji, nechci vypisovat vsechny, byl by to dlouhy seznam ... Ale zhruba toto je naprosto totozne s mojim trenink s tim rozdilem ze "posilovani" probiha v hornich partiich a malinko jinak a s tim, ze anaerobni cinnost probiha v bazene:)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Příliš intenzivně míříš na trénink. Chceš vynalézt svatý grál a mít nejvíc nejlepší a nejefektivnějšuí trénink na světě, abys po 6 týdnech sestavil další nejskvělejší trénink, který z tebe udělá olympionika. Cítím z toho jednen nedostatek ve tvém přístupu a sice to, že jsi asi necvičil nikdy tak dlouho, abys pochopil, že trénink je jen stimul a svalům je celkem jedno, jak je toho stimulu dosaženo. Trénink jen jen nástroj, více poskytne odpočinek a nástroje regenerace (jídlo, spánek, málo stresu). Já ti řekný jen jšdno, zkus něco a uvidíš. S takovým plánováním by ti poradil nějaký vícebojařský atlet. Já do toho nevidím.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
...


Nesnažím se najít svatý grál,
4 týdny -> začnou vánoce
6týdnu -> zkouškové
x týdnu potom -> nový semestr, nový rozvrh.

Nejedná se o žádný svatý grál super trénink, jde mi o dobré sestavení a zda prostě se posilování, které využíva jiný vlákna než například sprint (pokud si dobře pamatuju) se dá nějakým rozmným způsobem trénovat dvě různé věci. Ale tak to je asi jedno teda ... skusím uvidím, grál nehledám, hledal sem tady radu nebo spíše kritiku ohledně postavení:

Posilování, anaerobní činnosti (sprintů, intenzivního plavání), arební činnosti k sobě ... zda jsem to udělal prostě správně nebo je to proti nějakým "zásadám".
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží teda v jaké intenzitě, ale já bych to viděl takto:
1) odcvičíš nohy, budou unavený, večer sprinty nebudou tak kvalitní (vlastní dlouholetá zkušenost )
2) to samé, ale večer toho v té posilce moc nezmůžeš, jestli teda těm sprintům dáš trošku nakládačku
3) to se mi zdá logické - ráno jim dát zabrat, večer uvolnit
4) nevím

Takže za mě bych byl pro variantu 3), ale těžko říct, to je jen teoretizování, realita může být jiná.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vies,ze new train neznamena to co si myslis?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

-> Podle me uplne zbytecne spekulovani a teorizovani a opet ukazujes jen to, jak moc tu teorii resis, kdezto praxe muze byt uplne jina, coz ti zrejme unika. Nikdo ti nerekne, jestli nahodou nebudes po ctvrtecnim kondicnim cviceni a plavani unavenej na patecni bouldering a nasledne to pak v sobotu nesnizi tvoji prumernou rychlost na te 30km ture s merrao o 0,1 az 0,2km/h. Tohle si musis vyzouset sam.

-> Tohle nepisu, protoze ses to ty - muj oblibenej redis :-), ale napsal bych to i komukoliv jinemu, takze to v zadnem pripade neber jako rypani ci provokaci :-).

^^ ^^ ^^
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Drapere nezlob se na mně, ale poslední dobou seš totálně mimo. Nejenom, že tu neřeším žádnou "teorii kolik čeho kde co", ale řeším upravu tréninku. Dvoufázově cvičím spokojeně už dlouho a co se týče teoretizování, tak opět si mně pleteš nevím s kým.

Jednalo se mi o tom, že nevím jakým způsobem mám udělat plavecký trénink dostatečně efektivně, společně do toho zapojit ještě ostatní mé aktivity a zájmy.
Tzn. ano jednalo se mi o "univerzální trénink", ale ne v podání zlatého grálu, ale efektivní tréninku pro moje záliby. Sorry, že tu neřeším tvé oblíbené témata, ala chuť proteinu nebo jak moc co pění či jak mám proboha vymejt skleničku od proteinu, holt mne zajímá trošku něco jinýho.

Říkáš mi proč radím tam, kde něčemu nerozumím, tak se drž svého kola, proteinu a čínek a mne prosím svýma kecama neotravuj. Nejenom, že mi nepomáhaj, ale zbytečně tu OffTopikuješ tzn. tvoje příspěvky sou naprosto k ničemu.

Todle fórum, pokud vím není jenom o čínkařích.


frozzy jeste jednou diky za secko ,) jinak kdyz tak PM
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 7:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
vies,ze new train neznamena to co si myslis?
To je další věc, když nedokáže ani pojmenovat téma, od kterého chce získat informace pro sebe. Holt kdo chce kam, pomožme mu tam :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zbytecne to moc zeres .. stravu a trenink resis jak bys byl na svetove urovni a jakakoliv mensi chybicka by te stahla ke dnu dokud se nenaucis premyslet hlavou tak, aby si z toho nebyl magor jako teď, tak se nikam nedostaneš

ps : uz bys opravdu mohl zkusit nejake forum pro svuj sport a s prominutím neotravovat tady s něčím, co tu děláš jediný a ještě tu zakládáš téma o tom, jak si sestavit trénink
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Sestavení tréninku Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: