Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Poman


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 1:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rall: +1
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
PetkaB


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rall_ napsal:
ygg napsal:
http://zpravy.idnes.cz/jedna-platova-tabulka-pro-vsechny-je-urazka-mini-lekar-ktery-dava-vypoved-1l7-/domaci.asp?c=A101217_170651_domaci_taj


Všichni lékaři jsme tam ohodnocení jedinou tabulkou 17 990 korun. Zbytek naší mzdy závisí na zaměstnavateli, na tom, jak naši práci ocení a na ekonomické úspěšnosti nemocnice," uvedl Mašek s tím, že tento systém je zcela nelogický.

Aha ... takže platový systém podobný tomu, jaký zcela samozřejmě funguje v celém soukromém sektoru (a samozřejmě ve VŠECH soukromých zdravotnických zařízeních), je zcela nelogický. Logické podle pana doktora je to, že blbě hospodařící špitál bude platit svým zaměstnancům stejně, jako ten, který hospodaří dobře. No ty vole .

"Lékařský odborový klub podle něj doktorům garantuje, že se díky Dohodě o solidaritě v případě úspěšnosti akce se všichni navrátí na svá místa."

A tohle je taky hezký ... je jedno jestli jsme dobří doktoři nebo mizerní, přidejte nám prostě všem, a pak nás taky hezky povinně vemte všechny zpátky.


Yggu, nemocnice nemůže fungovat jako soukromá firma založená čistě na generování zisku. Ano, mohla by, pokud by sestávala s plastické chirurgie, RTG, sona a event. kardiochirurgie, ale prostě mnoho odděleních je primárně nevýdělečných, resp. ztrátových (různá interní, LDN, "následná péče" a mnoho dalších).
Co se týče ohodnocení lékařů, tak mi schválně řekni, jak bys hledal rozdíly, který lékař je průměrný a který pracuje nadprůměrně? To by hodnotil primář, nebo kdo jiný? A podle jakých kritérií? Když chirurg odoperuje 10 appendixů se 100% úspěšností a jiný bude mít 20% morbiditu u 5 totálních thyreoidectomií? A podle jakého klíče bys postupoval při ohodnocování jednotlivých oborů? Bohužel ve státním sektoru (a zvláště ve zdravotnictví) se těžko uplatňují principy ze soukromé sféry z hlediska finančního ohodnocení zaměstnanců. Každé peníze, co by mohl dostal lékař k tabulkovému platu navíc jako odměny, nejsou nárokovatelné a jsou pro řiditele v podstatě zbytečné náklady. Prostě to nefunguje jako v podniku, který je založen především na poskytování služeb, výrobu má minimální, a zaměstnanci jsou tak v podstatě hlavní kapitál dané firmy a ty dobré je nutné udržet a motivovat.
Na závěr ještě posílám odkaz pro představu o současných platech lékařů, protože si myslím, že tato problematika je v mediích interpretovaná dost zavádějícím způsobem (často se hovoří o průměrně mzdě, které ovšem nezahrnuje standardní pracovní dobu 1 měsíce, nýbrž cca 1,5-1,75 měsíce)
http://www.stefajir.cz/index.php?q=platy-statnich-lekaru


To s tím hodnocením zní sice logicky, ale jen na první pohled. Já prostě nevěřím tomu, že nejde nastavithodnotící systém, zvláště po zkušenosti, kdy jsem nastavovala a následně vyhodnocovala odměny podřízených na základě plnění KPI. Jo, byla to pakárna, ze začátku to dalo fušku vymyslet to tak, aby se to dalo nějak kvantifikovat, ale dala jsem to. A to nejsem odborník na personalistiku. Takže věřím, že při troše snahy by se to dalo vymyslet i pro doktory. A k neochotě ředitele vyplácet, neb by si zvedal náklady - úplně jednoduše řečeno, pokud ředitel několik kvartálů po sobě nevyplácí odměny, pak má v týmu bud bandu trotlů, co nic neumí a j třeba s tím něco dělat...nebo si takhle jednoduše a průhledně vylepšuje svoje vlastní výsledky a vykazuje nepravdivou ziskovost..a s tím je tedy třeba taky něco dělat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PetkaB napsal:
Rall_ napsal:
ygg napsal:
http://zpravy.idnes.cz/jedna-platova-tabulka-pro-vsechny-je-urazka-mini-lekar-ktery-dava-vypoved-1l7-/domaci.asp?c=A101217_170651_domaci_taj


Všichni lékaři jsme tam ohodnocení jedinou tabulkou 17 990 korun. Zbytek naší mzdy závisí na zaměstnavateli, na tom, jak naši práci ocení a na ekonomické úspěšnosti nemocnice," uvedl Mašek s tím, že tento systém je zcela nelogický.

Aha ... takže platový systém podobný tomu, jaký zcela samozřejmě funguje v celém soukromém sektoru (a samozřejmě ve VŠECH soukromých zdravotnických zařízeních), je zcela nelogický. Logické podle pana doktora je to, že blbě hospodařící špitál bude platit svým zaměstnancům stejně, jako ten, který hospodaří dobře. No ty vole .

"Lékařský odborový klub podle něj doktorům garantuje, že se díky Dohodě o solidaritě v případě úspěšnosti akce se všichni navrátí na svá místa."

A tohle je taky hezký ... je jedno jestli jsme dobří doktoři nebo mizerní, přidejte nám prostě všem, a pak nás taky hezky povinně vemte všechny zpátky.


Yggu, nemocnice nemůže fungovat jako soukromá firma založená čistě na generování zisku. Ano, mohla by, pokud by sestávala s plastické chirurgie, RTG, sona a event. kardiochirurgie, ale prostě mnoho odděleních je primárně nevýdělečných, resp. ztrátových (různá interní, LDN, "následná péče" a mnoho dalších).
Co se týče ohodnocení lékařů, tak mi schválně řekni, jak bys hledal rozdíly, který lékař je průměrný a který pracuje nadprůměrně? To by hodnotil primář, nebo kdo jiný? A podle jakých kritérií? Když chirurg odoperuje 10 appendixů se 100% úspěšností a jiný bude mít 20% morbiditu u 5 totálních thyreoidectomií? A podle jakého klíče bys postupoval při ohodnocování jednotlivých oborů? Bohužel ve státním sektoru (a zvláště ve zdravotnictví) se těžko uplatňují principy ze soukromé sféry z hlediska finančního ohodnocení zaměstnanců. Každé peníze, co by mohl dostal lékař k tabulkovému platu navíc jako odměny, nejsou nárokovatelné a jsou pro řiditele v podstatě zbytečné náklady. Prostě to nefunguje jako v podniku, který je založen především na poskytování služeb, výrobu má minimální, a zaměstnanci jsou tak v podstatě hlavní kapitál dané firmy a ty dobré je nutné udržet a motivovat.
Na závěr ještě posílám odkaz pro představu o současných platech lékařů, protože si myslím, že tato problematika je v mediích interpretovaná dost zavádějícím způsobem (často se hovoří o průměrně mzdě, které ovšem nezahrnuje standardní pracovní dobu 1 měsíce, nýbrž cca 1,5-1,75 měsíce)
http://www.stefajir.cz/index.php?q=platy-statnich-lekaru


To s tím hodnocením zní sice logicky, ale jen na první pohled. Já prostě nevěřím tomu, že nejde nastavithodnotící systém, zvláště po zkušenosti, kdy jsem nastavovala a následně vyhodnocovala odměny podřízených na základě plnění KPI. Jo, byla to pakárna, ze začátku to dalo fušku vymyslet to tak, aby se to dalo nějak kvantifikovat, ale dala jsem to. A to nejsem odborník na personalistiku. Takže věřím, že při troše snahy by se to dalo vymyslet i pro doktory. A k neochotě ředitele vyplácet, neb by si zvedal náklady - úplně jednoduše řečeno, pokud ředitel několik kvartálů po sobě nevyplácí odměny, pak má v týmu bud bandu trotlů, co nic neumí a j třeba s tím něco dělat...nebo si takhle jednoduše a průhledně vylepšuje svoje vlastní výsledky a vykazuje nepravdivou ziskovost..a s tím je tedy třeba taky něco dělat.

A jak to teda provést? Jsou desetitisíce diagnóz, takže by se ke každé musely nastavit nějaké bodovy pro finanční ohodnocení lékaře (ale také sester a dalšího personálu), to celé vždy nějak korigovat v závislosti na stavu pacienta, technických možnostech nemocnice apod. Nějakou dobu po daném zákrkoku nebo léčbě by se museli vyhodnotit komplikace v porovnání se statistikami a celou částku zase nějak korigovat. Už teď je administrativy spousta, pak by nebyl na léčení už čas vůbec.
Ještě k tomu ředitelství a odměnám - je rozdíl, když má člověk odměny, které jsou dost menšinové vůči ostatním položkám platu, ale když by tvořily výraznou většinu, tak už by asi bylo ochota vyplácet je jiná, protože ať chcete nebo ne, tak by to byly nadbytečné výdaje a možnost jejich ušetření by byla lákavá. Ať chceme, nebo ne, ve státním sektoru je to bohužel složitější...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybych tohle uměla, nesedím v té kanceláři, kde sedím a dělám min poradkyni na ministerstvu:-)
Neříkám, že je to něco, co jde nastavit za týden, ale podle mě to není nemožné. BTW, moje zkušenost je ze soukromého zdravotnického zařízení, kde jsem samozřejmě nešéfovala zdravotnickému personálu. Nicméně tento systém hodnocení tam běžel jak u nezdravotnického personálu, tak u sester, lékařů i managementu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ale toto ma jednoduche riesenie,ako vsetko.statne zdravotnictvo - nasrat
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To Rall_ ... když si přečteš co jsem zvýraznil v předchozích postech, tak zjistíš, že píšeš úplně o ničem jiném. Lékaři prostě tvrdí, že v systému je peněz dost, jen jsou neefektivně vynakládány, a tak na ně jednoduše už nezbyde...zbyde málo. A pak se na stránkách, na které ty sám odkazuješ, http://www.stefajir.cz/index.php?q=sedm-otazek
můžeme dočíst, že ....

" Akce je zaměřená proti našim politickým představitelům a to bez ohledu na jejich stranickou příslušnost. Není zaměřená proti primářům oddělení, ředitelům nemocnic ani pacientům."

... to si snad autor dělá prdel, ne? Kdo jiný, než management konkrétních nemocnic by měl být zodpovědný za nehospodárnost, proti které lékaři PRÝ bojují? Prostě je vidět, že jsou buď úplně pitomí, nebo mlží v tom, o co jim skutečně jde.

"Krize nekrize musí politici těch několik miliard ročně na zvýšení platů státních lékařů v rozpočtu sehnat (tj. v jiném resortu ubrat) ..... tak si myslím, že nějaké rezervy tu někde budou :-). My ovšem léčíme lidi a na jejich hledání proto nemáme tolik volného času."

.... takže opět lže jak když tiskne. Neboli ne najít rezervy v systému zdravotního pojištění a ty použít na zvýšení platů lékařů (a tady se zeptejme proč kua jen těch, sestry mi nepříjdou jako moc za vodou), ale prostě z rozpočtu převést 3 giga a ty jim přidat, odkud, na to oni serou. Navíc argument, že oni léčí a současně nemají čas hledat cesty ke zvýšení efektivity ve špitálech je fakt bomba ... protože to opět jasně dokládá, že oni žádné systémové změny nechtějí! Vždyť ani neví co by měli chtít:-).

... a poslední perlička

"Bude-li akce úspěšná, tak se do několika týdnů zdravotní péče totálně rozpadne a lékaři se vrátí do nemocnic jako vítězové. Pokud akce nedopadne dobře, vrátí se za pár týdnů lékaři do nemocnic na svoje stará místa za své staré platy jako poražení. A vezme je v takovém případě nemocnice zpátky? Ovšemže ano, protože není nikdo, kdo by je mohl nahradit. Není co ztratit, může se jedině získat."

... jinými slovy, to co máme teď máme jisté, tak proč nezkusit vyrazit něco víc, a o nějakém odcházení nemůže být ani řeč (opakuji, ti co mohli a chtěli už dávno odešli, a já jim to přeju....každý člověk v každém oboru by udělal to samé, na tom není nic zlého). Takže kecají i v tom sloganu.


A na závěr, nemocnice nemusí být zisková, ale stále může být efektivní, jinak řečeno může mít nastavené mechanismy tak, aby poskytovala zdravotní péči v požadované kvalitě s nejnižšími možnými náklady. Takže by si soudruzi lékaři měli vybrat .... buď je naše zdravotnictví efektivní ale podfinancované jako celek (a potom ale musí mít koule na to lidem na plnou hubu říct, a doložit, že budou muset platit víc, což evidentně nemají), nebo jde opravdu o to, že prostředky jsou relativně dostačující, ale nejsou využívány efektivně. Ale to pak musí přestat zkoušet lidem namluvit, že za to sami lékaři a management nemocnic nenesou žádnou vinu a nemají žádné možnosti to změnit.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě dodatek ...

"Co se týče ohodnocení lékařů, tak mi schválně řekni, jak bys hledal rozdíly, který lékař je průměrný a který pracuje nadprůměrně? To by hodnotil primář, nebo kdo jiný ?"

... a kdo jiný by to měl jako dělat? Pokud vedoucí, kdekoli, nemá možnost pomocí platů hodnotit práci svých podřízených, tak je tam na co? Na hovno! Já si teda neumím představit situaci, kdy mám podřízené a současně nemám žádný vliv na jejich platové ohodnocení a oni prostě mají své tabulkové jisté. Měli by mě těžce na háku a vůbec bych se jim nedivil...
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
To Rall_ ... když si přečteš co jsem zvýraznil v předchozích postech, tak zjistíš, že píšeš úplně o ničem jiném. Lékaři prostě tvrdí, že v systému je peněz dost, jen jsou neefektivně vynakládány, a tak na ně jednoduše už nezbyde...zbyde málo. A pak se na stránkách, na které ty sám odkazuješ, http://www.stefajir.cz/index.php?q=sedm-otazek
můžeme dočíst, že ....

" Akce je zaměřená proti našim politickým představitelům a to bez ohledu na jejich stranickou příslušnost. Není zaměřená proti primářům oddělení, ředitelům nemocnic ani pacientům."

... to si snad autor dělá prdel, ne? Kdo jiný, než management konkrétních nemocnic by měl být zodpovědný za nehospodárnost, proti které lékaři PRÝ bojují? Prostě je vidět, že jsou buď úplně pitomí, nebo mlží v tom, o co jim skutečně jde.

"Krize nekrize musí politici těch několik miliard ročně na zvýšení platů státních lékařů v rozpočtu sehnat (tj. v jiném resortu ubrat) ..... tak si myslím, že nějaké rezervy tu někde budou :-). My ovšem léčíme lidi a na jejich hledání proto nemáme tolik volného času."

.... takže opět lže jak když tiskne. Neboli ne najít rezervy v systému zdravotního pojištění a ty použít na zvýšení platů lékařů (a tady se zeptejme proč kua jen těch, sestry mi nepříjdou jako moc za vodou), ale prostě z rozpočtu převést 3 giga a ty jim přidat, odkud, na to oni serou. Navíc argument, že oni léčí a současně nemají čas hledat cesty ke zvýšení efektivity ve špitálech je fakt bomba ... protože to opět jasně dokládá, že oni žádné systémové změny nechtějí! Vždyť ani neví co by měli chtít:-).

... a poslední perlička

"Bude-li akce úspěšná, tak se do několika týdnů zdravotní péče totálně rozpadne a lékaři se vrátí do nemocnic jako vítězové. Pokud akce nedopadne dobře, vrátí se za pár týdnů lékaři do nemocnic na svoje stará místa za své staré platy jako poražení. A vezme je v takovém případě nemocnice zpátky? Ovšemže ano, protože není nikdo, kdo by je mohl nahradit. Není co ztratit, může se jedině získat."

... jinými slovy, to co máme teď máme jisté, tak proč nezkusit vyrazit něco víc, a o nějakém odcházení nemůže být ani řeč (opakuji, ti co mohli a chtěli už dávno odešli, a já jim to přeju....každý člověk v každém oboru by udělal to samé, na tom není nic zlého). Takže kecají i v tom sloganu.


A na závěr, nemocnice nemusí být zisková, ale stále může být efektivní, jinak řečeno může mít nastavené mechanismy tak, aby poskytovala zdravotní péči v požadované kvalitě s nejnižšími možnými náklady. Takže by si soudruzi lékaři měli vybrat .... buď je naše zdravotnictví efektivní ale podfinancované jako celek (a potom ale musí mít koule na to lidem na plnou hubu říct, a doložit, že budou muset platit víc, což evidentně nemají), nebo jde opravdu o to, že prostředky jsou relativně dostačující, ale nejsou využívány efektivně. Ale to pak musí přestat zkoušet lidem namluvit, že za to sami lékaři a management nemocnic nenesou žádnou vinu a nemají žádné možnosti to změnit.


Psal jsem o tom, na co si narážel. Nemůžu tu být dlouho (a tohle by byla asi hodně dlouhá debata), takže jen ve stručnosti:
Ještě se vyjádřím k tomu, co jsi napsal teď (i když cituješ úplně jiný článek, než na který jsem posílal odkaz, a necituješ celé odstavce, ale vybereš si pár vět vytržených z kontextu...)
Zaprvé, peníze ve zdravotnictví, to nejsou jen peníze, které dostane nemocnice na provoz (navíc, jak můžou běžní lékaři, popř. primáři revidovat nebo upravovat hospodaření nemocnice?!) Managment sice může za nehospodárnost nemocnice, ale hlavní problém stojí např. v lékové politice SÚKL, VZP apod. (to jsou minimálně miliardy) a vůbec v celkovém systému zdravotnictví. Úroveň zdravotnictví je tu opravdu vysoká, taková péče nemá na západě bezplatně obdoby, to je nepopiratelné. Ale procentuelní poddíl finančních prostředků na platy zdravotnického personálu z peněz, které jdou do zdravotnictví, je výrazně nižší. Takže celý systém je dotován lékaři (ale i sestrami a dalšími zaměstnanci) a 20 let už se mluví o reformě zdravotnictví a slibuje a zlepšení jejich platových poměrů (protože ty současné jsou opravdu nedůstojné - např. začínající lékař má plat mnohdy nižší než montér, co právě vyšel v 18 z učiliště, nehledě na to, že často pracuje na plný úvazek, ale pobírá mzdu pouze za jednu či několik desetin úvazku, ale to je věc jiná), takže se nelze divit, že vše takhle vyeskalovalo.
Ještě k tvé poslední citaci (samozřejmě opět vytržené z kontextu). Popisoval jsem problematiku, jakým způsobem by šlo ohodnotit lékaře výrazněji individuálně podle efektivity práce, jde hlavně o ten způsob! Ale ty se samozřejmě chytneš jedné věty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych jako první krok privatizoval nemocnice. Stěžuješ si, že ti to stát vede špatně? Tak se předveď.

Vím, že to není tak jednoduché, jak jsem to napsal, aletohle je podle mně cesta správným směrem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mirio napsal:
Já bych jako první krok privatizoval nemocnice. Stěžuješ si, že ti to stát vede špatně? Tak se předveď.

Vím, že to není tak jednoduché, jak jsem to napsal, aletohle je podle mně cesta správným směrem.

Samozřejmě, že když člověk hospodaří na vlastním, tak je to mnohem efektivnější, než když nakladá z cizími penězi, ale u těch nemocnic je to fakt problematičtější. Proč bych si držel v nemocnic ztrátová odd., která jsou ale také potřeba a o kterých jsem psal, a doplácel na ně z výdělku odd.jiných?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Musely by být nastavená pravidla, to je jasné, ale kdyby hospodařili s vlastními penězi, bylo by to o něčem jiném.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Rall_ ... já nic z kontextu nevytrhuji, navíc dávám jasný odkaz na článek ze kterého cituji, takže si každý může udělat obrázek o tom, zda jsem tou citací nějak pozměnil původní význam textu. Jsem přesvědčen že nikoli, ale rád se seznámím s opačným názorem, pokud bude zcela konkrétní a doplněn argumenty. A ano, článek je jiný, ale je na steném webu, takže předpokládám, že si jeho "majitel" za ním zcela stejně stojí.

To samé s tím odměňováním ... to není vytrženo z kontextu. To je prostě zcela legitimní otázka ... KDO by měl určovat plat lékaře? Zda tabulky, které prostě jsou nějak nastavené a nazdar (makáš jak šroub ale máš jen 10 let praxe, takže kdyby ses pos..., tak nebudeš mít to, co kolega, který na to tak nějak zvysoka, ale už má těch let odkrouceno 15 nebo 20), nebo zda hodnotit individuálně podle práce. A to pak může opravdu učinit jen nadřízený. Který případ je spravedlivější i vhodnější ať si každý vybere. Navíc se v praxi samozřejmě jedná o kombinaci obou způsobů.

A na závěr jen dvě poznámky, byť opět vytrhnu něco z kontextu (na druhou stranu pokud nějaké tvrzení neobstojí samo o sobě, většinou to o něčem svědčí) ....

"Managment sice může za nehospodárnost nemocnice, ale hlavní problém stojí např. v lékové politice SÚKL, VZP apod. (to jsou minimálně miliardy) a vůbec v celkovém systému zdravotnictví." ... to je zajímavá úvaha, možná i pravdivá, ale bez nějaké analýzy a kvantifikace zcela na nic. Je mi líto, ale pokud chceš tvrdit, že jedno je větší problém než druhé, musíš obojí nějak kvantifikovat. A jen na okraj, stačilo by omezit tu nehospodárnost špitálů tak, aby to lékařům hodilo ty požadované 3 giga na platy ... jak tak čtu tu jejich argumentaci, jim stejně o víc nejde .

"Úroveň zdravotnictví je tu opravdu vysoká, taková péče nemá na západě bezplatně obdoby, to je nepopiratelné." . Nepopiratelné je jen to, že si tu zdravotní péči platíme. Že z větší části bohužel neadresně je pravda, ale placená je. On totiž nikdo jiný, než ti pacoši, těch víc jak 200 mld ročně do těch ZP nenasype.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.


Naposledy upravil ygg dne po prosinec 20, 2010 12:11 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 12:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mirio napsal:
Já bych jako první krok privatizoval nemocnice. Stěžuješ si, že ti to stát vede špatně? Tak se předveď.

Vím, že to není tak jednoduché, jak jsem to napsal, aletohle je podle mně cesta správným směrem.


Už i soudruzi v dobách pěrestrojky s velkou slávou zaváděli něco, co se jmenovalo vnitropodnikový chozrasčot. Což samozřejmě v normálních zemích nejen v soukromém sektoru dávno fungovalo. Já totiž nevidím stále jediný racionální důvod, proč by jednotlivá oddělení nemoc nemohla mít určitou míru ekonomické autonomie. Jako první krok by to stačilo. Jen se do toho se lékařům asi vůbec nechce.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Orwell by se asi divil, kam až podezřívavost může dojít. Aneb zlatá paranoidní británie

_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Ygg:
Já s tebou s tím odměňováním v podstatě souhlasím, jen říkám, že by to bylo hrozně složité nějak objektivně posoudit. Ony odpracované roky do značné míry korelují se schopnostmi lékaře to prostě tak je. Samozřejmě, že se najde občas lempl, co je neschopný i po 30 letech práce, ale to jsou opravdu výjimky. Někdo se učí rychleji, někdo pomaleji, někdo se snaží víc, jiný míň, ale rámcově ta zkušenost a schopnosti odpracovaným rokům odpovídají (navíc rozdíly v tabulkových platech podle roků praxe jsou poměrně malé). Ale aby jeden dokor dřel a jiný, který má o 10 let odpracováno víc, a kašle na to, není dost dobře ani možné. Někdo je k pacientům milý, povídá si s nima, ale umí třeba míň než doktor, co je nepříjemný, s lidma se nebaví, ale rychle určí diagnózu a zahájí léčbu, co je lepší? A když je plná ambulance, zaslouží si víc peněz doktor, co bere pacienty jako na běžícím páse, protože to jinak stihnou nejde, a věnuje se jen tomu nejzákladnějšímu, nebo ten, který se každému věnuje třeba 20 min., ale vyšetří jich polovinu? Nějak by se to vyřešit mělo, ale podle mě je to opravdu složité.
Podrobnou analýzu a přesná čísla samozřejmě nemám, ale je všeobecně známé, že na jedné straně to budou řekněme řádově desítky, popř. stovky milionů na druhé jednotky až desítky miliard.
A co se týče zdravotní daně (protože s pojištěním má společného akorát tak jméno), tak to si sice člověk platí, ale spoluúčast je tady opravdu minimální, a myslím si, že málokdo nebo téměř nikdo, kdo byl opravdu vážně nemocný, si nemůže stěžovat, že by mu nebyla poskytnuta kvalitní péče a nebylo o něj postaráno. Nehledě na to, že víc než polovina lidí zdravotní pojištění neplatí, ale platí jej za ně stát.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: