Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 399, 400, 401 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: čt červenec 27, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Je hezké, že náš právní řád udržuje občana neustále ve střehu a navíc mu stále přináší nová a nová překvapení ... https://www.novinky.cz/krimi/444609-ridici-hrozi-pokuta-kvuli-otevrenemu-okenku.html

Tady jde spíše o to, že občan byl idiot. Fízlové se zachovali správně, zavolali chlápka, že má otevřené okénko. Místo aby jim poděkoval, tak je poslal do prdele. Kdyby mu to auto vykradli či odvezli, tak by volal na fízly a chtěl by po nich vyšetřování (a nadával by, že se v tomhle státě strašně krade a policajti jsou totálně neschopní)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: čt červenec 27, 2017 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co když má někdo kabrio? :-) (např. s oddělávací střechou, která zůstává v garáži...)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt červenec 27, 2017 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Tady jde spíše o to, že občan byl idiot. Fízlové se zachovali správně, zavolali chlápka, že má otevřené okénko. Místo aby jim poděkoval, tak je poslal do prdele. Kdyby mu to auto vykradli či odvezli, tak by volal na fízly a chtěl by po nich vyšetřování (a nadával by, že se v tomhle státě strašně krade a policajti jsou totálně neschopní)


Tak jde samozřejmě o to jakou formou mu to sdělili. Což nevíme. Pokud slušně a on akorát nadával a podobně, tak se jako idiot zachoval. Pokud jej ale oni následně pošlou do správního, tak se chovají už zcela stejně, a navíc v rámci výkonu funkce ... rostlináře:-). Protože teď se ta píčovina bude fest řešit a nebude to žádná sranda, neboť ta formulace v zákoně ... " ... nemohla je neoprávněně užít jiná osoba.“ ... je slušně gumová, a pokud se on zabejčí, tak je slušná šance že to nakonec, dříve nebo později, vyhraje, protože sám fakt otevřeného okénka zavání velmi extenzivním výkladem tohoto ustanovení.

Desítky hodin státních uředníků, nedej bože soudců (to zas bude na NSS radosti:-), hezkých pár desíte tisíc nákladů .... to vše placené daňovými poplatníky a kvůli úplnému hovnu. Ona ta zásada přiměřenosti postupu v těch zákonech není jen tak pro srandu.

Já samozřejmě chápu, že strážníci nechtějí být za blbce a fackovací panáky, stejně tak chápu, že když za dobrotu je na žebrotu, tak to většinu z nás nasere, ale ...
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2017 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pár smažek si na louce u lesa udělá party, nikomu to nemůže vadit (max. vlastníkovi pozemku, pokud s ním tedy nebyly dohodnutí).
Policie má evidentně moc lidí a peněz - min. 10+ dodávek, !vrtulník! (WTF?)

Výsledek toho, že tam Policie je nebo není +- stejný, smažky zapařily a v neděli odjely...

http://praha.idnes.cz/technoparty-osecek-nymburk-technari-ds0-/praha-zpravy.aspx?c=A170731_103159_praha-zpravy_nub
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2017 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle to presne vystihuje http://g.cz/budvar-techno-okurka/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2017 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Pár smažek si na louce u lesa udělá party, nikomu to nemůže vadit (max. vlastníkovi pozemku, pokud s ním tedy nebyly dohodnutí).
Policie má evidentně moc lidí a peněz - min. 10+ dodávek, !vrtulník! (WTF?)

Výsledek toho, že tam Policie je nebo není +- stejný, smažky zapařily a v neděli odjely...

http://praha.idnes.cz/technoparty-osecek-nymburk-technari-ds0-/praha-zpravy.aspx?c=A170731_103159_praha-zpravy_nub

Bydlet blízko, tak také neskáču radostí. Tedy, nadskakuji v posteli, ale radostí to nebude. Také silně pochybuji, že by po sobě uklidili. Co vím, kdysi také pokusy byly a i přes sliby organizátorů to byla bída. Co vím, bylo jim i nabízeno, že si to mohou udělat v bývalém vojenském prostoru, kde by to až tolik lidem nevadilo, vzhledem k tomu, že široko daleko nikdo nebydlí ...
Věřím, že tyhle akci jsou boží (pro účastníky) a bylo by škoda, kdyby skončily. Ale bylo by potřeba rozumně nastavit mantinely, aby nemohli sebestředně pro svou zábavu srát další stovky či tisíce lidí.
Jinak, souhlas. Policajti to buď měli vykopat a nebo nechat na pokoji. Nic mezi tím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2017 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lidi zkažený, plný energie a drog je PRO STÁT lepší nechat vyburcovat, vyběhat, nechat je vypálit z těla fet a proto ještě policie dohlíží, aby to v poklidu mohlo proběhnout. Čím víc lidí hloupých, slabých, tím pro stát lépe - snáz se ovládají...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2017 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Spazik napsal:
Pár smažek si na louce u lesa udělá party, nikomu to nemůže vadit (max. vlastníkovi pozemku, pokud s ním tedy nebyly dohodnutí).
Policie má evidentně moc lidí a peněz - min. 10+ dodávek, !vrtulník! (WTF?)

Výsledek toho, že tam Policie je nebo není +- stejný, smažky zapařily a v neděli odjely...

http://praha.idnes.cz/technoparty-osecek-nymburk-technari-ds0-/praha-zpravy.aspx?c=A170731_103159_praha-zpravy_nub

Bydlet blízko, tak také neskáču radostí.

Moc jsem to nezkumal, ale prý to bylo dost daleko od nejbližší vesnice, aby to někoho rušilo..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2017 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je taky docela fajn zkoumat přiměřenost. Ano, pokud to nelegálně zaberou, policie by měla zakročit, na druhou stranu pokud je škoda pár desítek tisíc (a to ještě kdo ví jestli) a aby tu bandu zvládli, musej nasadit jednotky za x desítek milionů .. no nevim. A jedna lekce za Paroubka stačila, jak se to dělat fakt nemá. Pokud tomu nejsou schopný zabránit hned na počátku a to fakt nejsou, tak je asi lepší to jen monitorovat a nechat je pak v klidu vypadnout.
Ono myslím, že si pak stejně udělali hodně čárek kontrolou řidičů při odjezdu ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2017 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Mablung napsal:
Spazik napsal:
Pár smažek si na louce u lesa udělá party, nikomu to nemůže vadit (max. vlastníkovi pozemku, pokud s ním tedy nebyly dohodnutí).
Policie má evidentně moc lidí a peněz - min. 10+ dodávek, !vrtulník! (WTF?)

Výsledek toho, že tam Policie je nebo není +- stejný, smažky zapařily a v neděli odjely...

http://praha.idnes.cz/technoparty-osecek-nymburk-technari-ds0-/praha-zpravy.aspx?c=A170731_103159_praha-zpravy_nub

Bydlet blízko, tak také neskáču radostí.

Moc jsem to nezkumal, ale prý to bylo dost daleko od nejbližší vesnice, aby to někoho rušilo..

Nebyl jsem tam, ale když se podívám k Osečku na mapu, nevěřím, že by to nebylo v pár vesnicích slyšet. Ty vesnice jsou, podle mapy, od sebe tak dva kilometry (pokud to bylo mezi nimi, kilometr ke každé). Tj. to co dočůráš a zbytek dojdeš pohodovým tempem. Možná jim nepochodovalo nádobí po kredenci, ale podle mých zkušeností by ty soupravy měly být slyšet. Mohu se mýlit, to by musel říct nějaký tamnější obyvatel, ale ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2017 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Ono je taky docela fajn zkoumat přiměřenost. Ano, pokud to nelegálně zaberou, policie by měla zakročit, na druhou stranu pokud je škoda pár desítek tisíc (a to ještě kdo ví jestli) a aby tu bandu zvládli, musej nasadit jednotky za x desítek milionů .. no nevim. A jedna lekce za Paroubka stačila, jak se to dělat fakt nemá. Pokud tomu nejsou schopný zabránit hned na počátku a to fakt nejsou, tak je asi lepší to jen monitorovat a nechat je pak v klidu vypadnout.
Ono myslím, že si pak stejně udělali hodně čárek kontrolou řidičů při odjezdu ..

Samozřejmě se nevyznám v práci cajtů, ale ono podle mě nemusíš pokutovat a vyhánět lidi. Stačí zabavit soupravy a napařit pokutu jejich majitelům. Ty soupravy musíš ohlídat a skladovat, takže na tom stát nevydělá, ale jednak by na tom neměl být nějak zvlášť ztrátový, jednak si to pro příště rozmyslí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2017 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to nějak nestudoval, ale jen tak v letu jsem zachytil info, že majitel pozemku s tím nesouhlasil. Už tohle samo by mělo stačit k zásahu. Zcela podle předpisů, ale klidně velmi důslednému. Pokud s majitelem ale byli dohodnuti, tak je to něco jiného.

Otázka hluku v okolí .... tam těžko soudit, pokud člověk nebyl na místě. Já jsem vcelku tolerantní a nějaký dusot v pozadí mi až tak neva ... a třeba taková plochá dráha na Markétě nebo Kabáti u Hvězdy je fuck něco ... ale pokud to bylo opravdu hodně slyšet a furt, tak bych ten zásah schvaloval opět.

Fakt je ten, že čistě na základě informací v našich médiích ... která mají obecně k realitě velmi tvůrčí postoj:-) ... bych si vůbec netroufl situaci hodnotit.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2017 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2017 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Já to nějak nestudoval, ale jen tak v letu jsem zachytil info, že majitel pozemku s tím nesouhlasil. Už tohle samo by mělo stačit k zásahu. Zcela podle předpisů, ale klidně velmi důslednému. Pokud s majitelem ale byli dohodnuti, tak je to něco jiného.

Otázka hluku v okolí .... tam těžko soudit, pokud člověk nebyl na místě. Já jsem vcelku tolerantní a nějaký dusot v pozadí mi až tak neva ... a třeba taková plochá dráha na Markétě nebo Kabáti u Hvězdy je fuck něco ... ale pokud to bylo opravdu hodně slyšet a furt, tak bych ten zásah schvaloval opět.

Fakt je ten, že čistě na základě informací v našich médiích ... která mají obecně k realitě velmi tvůrčí postoj:-) ... bych si vůbec netroufl situaci hodnotit.


Mám informace od kolegů, který tam byli. Všichni jenom čekali na rozkaz k akci, ale ten jaksi nepřišel. Proč, když lidi z okolních vesnic policisty prosili o zákrok? Proč policie nezakročila proti zjevným narušitelům veřejného pořádku?
Protože někdo odpovědný se bál ten rozkaz vydat. Všude novináři, kamery, lidskoprávní watchmani, takže to příslušný manažer (policie již není ozbrojená jednotka, ale firma a velitelé již nejsou velitelé, ale manažeři ) prostě vzdal. Dokud společnost, politici a žurnalisti nepochopí, že policejní zákrok, aby byl úspěšný, musí být tvrdý a že při něm padají rány a občas i teče krev, tak se to nezmění. Vím, že se mnou nebudete souhlasit, ale já říkám: Mílí občané, politici, žurnalisti a aktivisti, máte přesně takovou policii, jakou jste chtěli a jakou si zasloužíte.

Jen pro pořádek dodám, že rozhodně nehodlám obhajovat policejní brutalitu či nějaké individuální excesy.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2017 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všichni jenom čekali na rozkaz k akci, ale ten jaksi nepřišel. Proč, když lidi z okolních vesnic policisty prosili o zákrok? Proč policie nezakročila proti zjevným narušitelům veřejného pořádku?

Já bych v této souvislosti řešil dvě věci ... první ... kdy už PČR byla připravena zasáhnout. Pokud prakticky hned na začátku, tak tu nečinnost lze obecně považovat za chybu. Dokud jich tam je pár desítek, resp. max 100 - 200 a většina ještě při smyslech, tak je velmi slušná šance, že zásah bude jak účinný, tak řekněme rozumně intenzivní. Pokud ale tohle prošvihnou a je tam už lidí plné pole a půlka z nich má jen velmi volný kontakt s realitou, tak je už skutečně otázka co s tím, protože aby byl zásah účinný, tak jedině za cenu poměrně velmi masivního násilí ... a to už bych si jako velitel zásahu rovněž rozmýšlel.

Druhá věc je to, co jsem už psal .... stanovisko majitele pozemku a míra bordelu/hluku v okolí. Tedy jak moc byla situace obtěžující, aby to ospravedlnilo skutečně masivní zásah policie.

Nic z uvedeného nevím, a nejsem sám, a dělat tedy nějaké jednoznačné kategorické závěry mi přijde hloupé a podobný masivní zásah je vždy ošemetná věc a že se do ní za určitých okolností někomu nechce je jedině v pořádku .... resp. je to rozhodně lepší, než přístup opačný.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 399, 400, 401 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: