Stavba posilovaciho nacini svepomoci


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Stavba posilovaciho nacini svepomoci  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Stavba posilovaciho nacini svepomoci
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 6:03 pm    Předmět: Stavba posilovaciho nacini svepomoci Odpovědět s citátem

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás má zkušenost s výrobou posilovacího načiní. Konkrétně mi jde o to jestli, někdo nedělal svépomocí buďto klec (například od firmy legendfitness klece power rack)nebo něco na způsob Shmitového přístroje. Vložil bych odkazy, ale mám malo příspěvků . Samozřejmě, že byla zvážena možnost koupě hotového originálního stroje, ale na to se peníze nevyberou ani omylem.


Proč se o toto zajímám, je nasnadě. Chtěl bych postavit klec pro bezpečně cvičení do naší pracovní posilovny a tímto bych rád pozjišťoval, jestli se někdo případně zabýval jednotlivými konstrukčními problémy, řešením technických detailů atd. Kouknout na obrázek je jedna věc, ale udělat a respektive vymyslet například uchycení žerdi tyče, odkládacích ploch atd. je věc druhá.

Proto pokud by někdo měl s tímto zkušenosti ať klidně napíše. Jinak to stejně budu muset celé vymyslet já
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus napsat SZ uživateli Pepa - ten si vyráběl celou posilovnu sám mám takovej pocit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g3rtrud


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tá klietka by ma tiež zaujimala
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to teď dohledával na stránkách výrobce několika obdobných systému a hledal a koukal co by se dalo udělat. Tak doufám, že půjde dobře dohledat a naplánovat výroba v domácích podmínkách.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po nekolikaho malo pokusech a nekolika hodinach intenzivniho procitani a hledani na forku jsem nasel dve dobre veci.

Prvni byl odkaz na :Posilovna "Pepíka" z Chebu, Topik zde na forum, kdy z vlastniho nadseni vzkla cela posilovna.

a druha vec je posilovaci nacini od uzivatele femoris . Kdy ten vse shrnul do jednoho a udelal si takovy stroj, ktery by mu zavidel i Chuck Norris.

Dale se nekde mihnul na odkaz na firmu co dela gumy a to firma Gumotex potazmo vyrobek: elaston eltec vysoce houzevnate elasticke desky

Takze mam inspiraci a napady ted to tad na papir. Vyrobit plan a sehnat nekoho kdo mi to udela. Ne opravdu to nebudu delat uplne sam. Neco rozbourat to jo, ale takove komplikovane veci s zelezem, vrtackou, bruskou, svarovanim to opravdu ne :-)

Pripadnym napadum se ovsem i nadale nebranim

EDIT:
Pro ty co trochu rozumi vecem okolo staveni techle staveb a stroju. Existuje nejaky jednoduchy ( rozumej pro laika) zpusob jak pozjistovat potrebnou tloustku materialu pripadne jak urcit jeho pozadovane rozmery, tak aby se dalo zajistit patricna nosnost?? Moji dedove kdyz neco staveli tak se ridili heslem radeji vice nezli mene. S tim bych se i ztotoznil, ale zase nedelam atomovy kryt, ze?:-)

EDIT2:
Tak ted mi pri planovani vyvstala dalsi docela podstatna otazka. Kdyz vezmu v potaz jakoukoliv konstrukci, tak bude potreba mit bud stavitelne zarazky pro odkladani osy, nebo mit udelanych spoustu zarazek takrikajic "na pevno" a ted je otazka pro co se rozhodnout.

Pokud je udelam na pevno tak se znizi relativne univerzalnost pristroje. ale mohlo by to byt o neco stabilnejsi a pevnejsi. S tim, ze nepujde zrejme az tolik nastavovat odkladaci prostor.

Pokud se priklonim k tvorbe univerzalni nastavitelne zarazky, tak budu mit konktrukci " sama dira", ale podle rozmisteni der mi vznikne mnohem vetsi variabilita nastaveni.

Tak ted sam nevim. Cim vice nad tim premyslim, tim vice se do toho zamotavam
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar

Vcera po 2 dnech svarovani rezani a brouseni sem s bolavima zadama (dokonce sem vynechal vcera trening) dodelal moje snad zaverecne upravi a nadstavby multi stojanu.
Drep, hrazda, bradla, bench press, predkopavani nohou ve svisu na loktech.

Je to takova pidi klec, rozdelavaci, aby sla snadno prenest.

Vlastne este musim udelat jedny maly uchyty, to mam v planu ve stredu, a pak to but natocim nebo aspon fotky s nejaky popisem, a nekam to sem dam.

Zatim to vyslo na cca 2000kc, hodiny prace nepocitane.

p.s. jedno je ale jasny, na poprvi se to skoro neda udelat tak aby to sedelo, spoustu veci sem zjistitl az casem, co kde posunou, co sem mel udelat jinych rozmeru atd.
Daleko jednodusi by bylo mit presny vzor a trosku si ho upravit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Nazdar

Vcera po 2 dnech svarovani rezani a brouseni sem s bolavima zadama (dokonce sem vynechal vcera trening) dodelal moje snad zaverecne upravi a nadstavby multi stojanu.
Drep, hrazda, bradla, bench press, predkopavani nohou ve svisu na loktech.

Je to takova pidi klec, rozdelavaci, aby sla snadno prenest.

Vlastne este musim udelat jedny maly uchyty, to mam v planu ve stredu, a pak to but natocim nebo aspon fotky s nejaky popisem, a nekam to sem dam.

Zatim to vyslo na cca 2000kc, hodiny prace nepocitane.

p.s. jedno je ale jasny, na poprvi se to skoro neda udelat tak aby to sedelo, spoustu veci sem zjistitl az casem, co kde posunou, co sem mel udelat jinych rozmeru atd.
Daleko jednodusi by bylo mit presny vzor a trosku si ho upravit.


Tak jsem zvedav na pripadne forky tve klece. Za 2000 materialu neni mnoho. Pocitam, ze zrejme pujde jen o klec jako takovou + zarazky jestli to dobre chapu.

Ja po vcerejsim planovanim maratonu sel spat pred pulnoci a ted budu s cistou hlavou premyslet a planovat jak to udelat. Budu si to muset nechat proadne projit hlavou. je tam spousta moznosti a jak jsi psal, nerad bych to delal na nekolikrat. Ja to vyrabet nebudu. To uz jsem psal a doufam, ze ten komu toto sverim bude sikovnej a dokaze se s tim poprat:-) Hlavni je pro me ted to naplanovat. Vzoru ve forme fotek jsem nasel na netu docela dost. Ted to jen udelat tak at to jde udelat.

EDIT :dostal jsem kontakt na zamecnictvi-stahla.cz (nemuzu zatim vkladat odkazy primo) jen musim zjistit kde sidli pro pripadnou spolupraci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar

No ja se s tim moc neparal, stojany sem si svaroval za par kacek uz pred 10 roky, a celou dobu me to stacilo, takze pohoda.

Vlastne to neni klec takova ze ze v ni stoji, spis takovej ctveratej stojan.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravíčko.
Tak jsem si dneska ve volné chvíli po obědě sednul a začal čmárat a přemýšlet co jak udělat a co by šlo a nešlo.

Prvně jak by to asi všecko mělo vypadat:

Obrázek první je klec samotná.



Druhý je ukázka malého držáku (zřejmě tento tvar nebude nakonec použit):


Třetí je malý držák, jež bude tvarově pro výrobu vhodnější.



Čtvrtý je úchyt sloužící jednak jako rozpěra mezi předním a zadním sloupkem a také jako záchrana.



Pátý, je držák jež bude vyčnívat před klec na odložení činky.



Šestý obrázek je ukázka univerzálního držáku na kotouče s možností přednastavení a přemístění na jinou pozici.



Tak nějak vypadají originál součástky. Protože půjde o samovýrobu plánuji jednotlivé lehce upravit a přidat bez. Prvky navíc u některých. Nakreslil jsem si to na papír tak prosím omluvte tu naroveň a laické kreslení.

Obrázek číslo jedna ukazuje plánovanou podobu malého držáku na činku (jako obr 3). Kdy je téměř totožný jen ve spodní části je protažený a je tam místo pro umístění dalšího bez. Prvku a to šroubu, kterým se dotáhne konstrukce skrze rám. Takže nebude viset celý držák činky jen na jednom místě.



Obrázek dvě ukazuje držák, jež bude vyčnívat před klec na odložení činky. (jako obr 5) jen opět jen ve spodní části je protažený a je tam místo pro umístění dalšího bez. Prvku a to šroubu, kterým se dotáhne konstrukce skrze rám.



Obrázek tři ukazuje úchyt sloužící jednak jako rozpěra mezi předním a zadním sloupkem a také jako záchrana (jako obr 4) jen opět jen ve spodní části je protažený a je tam místo pro umístění dalšího bez. Prvku a to šroubu, kterým se dotáhne konstrukce skrze rám.



Toliko k úchytkám. Samotné sestavení rámu mam tak nějak rozpracované, ale to je celkem klasická záležitost, bych řekl. Na cely rám plánuji využít profilu Jakl čtvercový průřez 60x60x5mm. Vzhledem k tomu, že originální systém má rám hodně nastavitelný tak jsem se rozhodnul, že samotná konstrukce viz obrázek níže. Bude téměř po cele délce provrtána (skrz-naskrz) otvory o velikosti 1cm (zatím plánuji takovouto velikost), mezi středy jednotlivých děr plánuji odstupy 4 cm a jinak je to 3 cm od okraje jedné díry k okraji druhé díry.



Tak teď ještě jednou k obrázku výše. V červeném kroužku je zde vidět uchycení volně vysíci a na nějakém systému se otáčející části konstrukce sloužicí k cvičení. Jde mi o to, že dovnitř nevidím a netuším, jakým systémem to mají ošefované, že se to protáčí, zřejmě na ose. Jestli to je plech na plech, nebo jestli tam budou mít kluci schované ložisko. Netuší někdo, jak by se toto dalo ošéfovat podomácku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dalsi drobnost. Vzhledem k tomu, že v současní posilovně jsou jen takové děcké osy v rámci budováni klece, bych dokoupil i osu.

Ted jsem projížděl ronniho stranky a našel jsem toto:Chromovaná OL osa délky 2200 mm. Nosnost 300 kg. Průměr osy 50 mm, otočné konce.

https://obchod.ronnie.cz/s-3023-arsenal-osa-ol-2200-50-mm.html

No mylslím, že by to nebylo špatné. Problem budou kotouče a železo obecně, ale to se nějak pořeší

No teď koukam, ze je v nabidce i Olympijská činka s kotouči (litina).
Sestava 210 kg za cenu 10912 Kč.

https://obchod.ronnie.cz/s-3664-olympijska-cinka-s-kotouci-litina.html

k tomuto mala otazecka, kolik je vnitrni rozmer ol. osy. delka je 2200 mm ale to je od kraje do kraje. ale kdyz odpocitam od rozmeru cinky prostor pro nakladani kotoucu a okraj tak mi zustane kolik? bych od tech rozmeru dolatil zhruba sirku klece. Kdz ted je pocitano s vnitrnim rozmerem cca 107 cm ( prepocet z palcu)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, kdo by to rekl, ale uz jsem u cca 3 verze planovani. Kdyz vezmu v potaz ze jednu verzi jsem delal podle sebe, druhou podle pripominek kolegu co by se jim "libilo" tak to je jedna vec. A ted jsem pri planovani dosel k zaveru, ze nikdy nebudu posilat zarizeni postou jakouzto balik, tak bude asi celkem zbytecne, aby se cela konstrukce dala rozlozit a poslat postou. To trosku zmenilo me plany a zjednodusilo cele reseni.

Takze treti faze projektu obsahuje :

Volne stojici silovou klec. Rozmeru (vnejsich) 226x130x176 VxSxD
volne stojici kladkostroj horni/spodni kladka

pro muj dobrej pocit obe konstrukce spojim jednim jeklem. Jen tak pro zichr :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
k tomuto mala otazecka, kolik je vnitrni rozmer ol. osy. delka je 2200 mm ale to je od kraje do kraje. ale kdyz odpocitam od rozmeru cinky prostor pro nakladani kotoucu a okraj tak mi zustane kolik? bych od tech rozmeru dolatil zhruba sirku klece. Kdz ted je pocitano s vnitrnim rozmerem cca 107 cm ( prepocet z palcu)


_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dik za obrazek. Uz jsem obdobny take vygoolil :-) to bylo to jednodussi. na zaklade tohoto jsem se rozhodl, ze vnejsi rozmer klece bude 130 cm sire. To aby to vyslo akorat s cinkou..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

honzik833 napsal:
dik za obrazek. Uz jsem obdobny take vygoolil :-) to bylo to jednodussi. na zaklade tohoto jsem se rozhodl, ze vnejsi rozmer klece bude 130 cm sire. To aby to vyslo akorat s cinkou..


Já bych nechal na každé straně tak 2-3cm. Když se podíváš na stojany na bp nebo na dřepy, tak je tam určitě větší mezera jak 7,5mm při odložené čince a podle mě by někdy mohlo být 7,5mm docela málo.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik833


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

madball napsal:


Já bych nechal na každé straně tak 2-3cm. Když se podíváš na stojany na bp nebo na dřepy, tak je tam určitě větší mezera jak 7,5mm při odložené čince a podle mě by někdy mohlo být 7,5mm docela málo.


Dobra pripominka.. popremyslim o tom..;-) no to uz je to nejmensi ubrat nejaky centimetrik:-) jen aby pak nebylo neco okolo metru vnitrniho prostoru malo ;-) Prej, aby nekteri nemeli z te klece klaustrofobii ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Stavba posilovaciho nacini svepomoci Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: