syrová vejce


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - syrová vejce  Úvodní stránka -> Kuchařka -> syrová vejce
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Smile04


PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já bych tedy k tomuto zbytečnému threadu dodal jen to co si pamatuju ze školy a to je že by jste rozhodně, pokud vás to napadne, neměli pozřívat syrové vejce husí, či kachní protože v těchto salmoneloza je uvnitř a to 100% proto se požívají pouze silně uvařené...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
MikTek


PříspěvekZaslal: út duben 08, 2014 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud jsi línej vstávat o 10 min dřív, tak asi nebude tvojí prioritou bodybuilding tudíž nemá smysl drtit tolik životosprávu a správné snídání ne?

Žej sem tak nesmělý....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro mě je nejlepší volba vejce na měkko. Člověk nemusí mít strach, že něco chytne a hlavně je to hrozně výborný
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Smile04


PříspěvekZaslal: út duben 15, 2014 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cmeni napsal:
Pro mě je nejlepší volba vejce na měkko. Člověk nemusí mít strach, že něco chytne a hlavně je to hrozně výborný


mm to jo akorát průser je, že mě to bez zajídání posoleným chlebem s máslem nechutná moc protože jsem na to tak zvyklej :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
holota


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chci se zeptat jak je to se stravitelností... pokud platí, že vejce na měkko jsou snáze stravitelná než na tvrdo, jsou syrová vejce stravitelná nejlépe?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 11:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

surove vajcia su stravitelne najhorsie
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlwanhov


PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

na syrove zapomen a velky rozdil mezi na mekko a tvrdo nehledej
_________________
There is no reason to be alive if you can't do deadlift
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekN


PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednou jsem to zkusil a vážně to už nechci nikdy víc!!!!!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
holota


PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2015 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Hlavním důvodem, proč nepít syrový vejce je avidin. Deaktivizuje se varem nebo našleháním.


jak moc by se měly našlehat? úplně na sníh nebo stačí jen do takový "kapalný pěny"
jinak syrový vejce piju často a já osobně je pocitově lépe snášim syrový než uvařený/smažený, nebo mě to při stejným množství alespoň tak nenadýmá... ale to bude asi dost individuální...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dan007


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to si musíš asi vyzkoušet sám. já osobně mám se syrovými vejci velmi dobré zkušenosti. spousta těch posránků, co od toho odrazují s tím evidentně nemá vůbec žádnou zkušenost. nechci teď zabíhat do salmonely atd. ale syrová vejce mají výborný účinek a každý si to může potvrdit sám v praxi (!). já osobně je hlavně kvůli chuti používám skoro výhradně do mléčných kokteilů, takže není problém s chutí a díky našlehání to je velmi dobře stravitelné. já sám jím a nikdy bych nevyhazoval žloutky, ale na druhou stranu si myslím, že konzumace většího množství celých vajec najednou může být problematická, protože trávení bílků a žloutků se trochu tluče. pokud jsem si přidával např. bílky do tvarohu, tak jsem to taky jenom tak ručně přešlehnul a bylo to v pohodě, ale většinou asi platí, čím víc tím líp :) co se týče původního příspěvku, jak jsem psal, syrová vajíčka mají velmi dobrý vliv (alespoň na mě), ale snídaně z vajíček v tomhle stylu mi nepřijde dobrá, podle mě minimálně snídaně má mít dost sacharidů. pokud se budu bavit o nějakém koktejlu, asi to bude lepší a ten nezabere moc času připravit ani vypít a tráví se to většinou dobře a člověk může po tom fungovat. koktejlem myslím např. mléko, banán, vajíčko (a), trošku vloček, eventuelně protein a nějaké ochucení. což dávám skořici, ale může se dát na lepší trávení a proti té salmonele třeba trošku čerstvého bílého pepře nebo sušeného zázvoru. já osobně si tam dávám i domácí kefír a dával bych si tam případně něco jiného kysaného. jednak kvůli mikrofloře a tý salmonele, kvůli trávení a vyvážení chuti, protože jinak to může být hodně sladké a těžké. ještě bych dodal, že na tyhle věci používám v 99% syrové mléko. samozřejmě se tam dá přidat spoustu jiných věcí, podle chutě a potřeby konkrétního soudruha :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Výborný vliv jsem tam četl 2x, ale stále nevím na co? Mohl bys to teda prosím trochu objasnit.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 8:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

asi na funkci rostlinare, inak si to neviem predstavit na co by asi mali vyborny vplyv
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dan007


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

study: hele to se fakt blbě popisuje. ale asi každej kdo ty vajíčka občas syrový konzumuje to pozná a to bude ten důvod proč to dělá. jak se říká, lepší unce praxe než tuna teorie. vyzkoušej to ;) jinak když už teda musím znovu psát, tak si vzpomínám, že jsem někde četl, při nějakém srovnávání stravovacích stylů, že mazdaznan považoval syrový bílek za výbornou věc na detoxikaci jater. často jsem si na to vzpomněl, když jsem je konzumoval. taky jsem četl, to psal někde hatsumi (velmistr škol bojových umění, mimo jiné i nějakých "ninjutsu"), když se ho ptali na nějaké špeky, tak uváděl vypití asi 30 (!) bílků jako jejich tradiční antidot používaný pokud někdo přijmul jed. obecně ve stravě, zvláště když je tam hodně vařených věcí, je dobré mít i nějaké syrové a i k tomu může občas syrové vajíčko pomoci. opravdu mi přijde, že to dobrým způsobem tonizuje, ale přitom naopak to dělá tělo jaksi elastičtější, což je v zásadě paradox, ale to člověk musí sám vyzkoušet na sobě. a samozřejmě je tu vždy spousta aspektů, takže na každého mohou stejné věci působit různě (i na stejně osobu v čase!). ještě bych snad dodal, že někdo syrovým vejcím připisuje anabolický vliv (adam raw kupříkladu) a jsou tam snad určité biologicky aktivní látky, které varem naopak degradují (nějaké ty fosfolipidy atd.)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze ten pozitivni vliv jsme se nakonec stejne nedozvedeli
Je to proste k hovnu, promin.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2015 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přijde mi, že to je spíš placebo, protože si někde četl/někdo to říkal, že syrové vajíčka mají pozitivní vliv.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - syrová vejce Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: