Trénink a ledviny



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink a ledviny  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Trénink a ledviny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SeaEagle


PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 1:59 pm    Předmět: Trénink a ledviny Odpovědět s citátem

Ahoj. Procházel jsem tady co se dalo a hledal i jinde na webu a nějaké adekvátní rady a odpovědi jsem nenašel. Sice tady pár postů ohledně kreatininu a ledvin bylo, ale to není co hledám. Hledám někoho, kdo má zkušenost nebo by zkusil poradit jak intenzivní a jaký vhodný trénink po transplantaci ledviny. Něco jsem z vlastní zkušenosti vydedukoval a sestavil sám, ale rád bych se s někým o tom poradil. V mém okolí není žádný sportovní lékař a nefrolog na tohle moc neslyší. Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak dlouho jsi po transplantaci?
Patrně máš tedy v těle jen jednu funkční ledvinu?
No ale vhodnost pohybové aktivity, ať posilování nebo něčeho jiného, bys měl řešit opravdu s odborníkem a ne na fóru.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SeaEagle


PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasný, vím,že bych to měl řešit s odborníkem a chci, ale nemohu nikoho najít. Ani v okolí, ani na webu, kdo by byl schopen poradit/upřesnit mé dotazy. Nefrologové se na cvičení ve fitku moc netváří, přitom ale doporučují jako sport tenis nebo squash a to mi přijde jako dost náročné sporty. :-) Tak jsem to sem hodil proto,že by třebas někdo někoho znal kdo s tím má zkušenost, nebo mě pomohl nasměrovat kde hledat. :-). Jinak jsem po transplantaci dva roky a výsledky mám jako zdravý člověk. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.Leclerc


PříspěvekZaslal: so duben 16, 2016 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Po transplantaci hodně lidí sportuje a dokonce mají i svoji "Olympiádu"
Zkus kontaktovat někoho takového.
www.transplantsport.cz


Fyzická aktivita a transplantace ledvin

Sedavý způsob života je významným rizikovým faktorem, který vede ke kardiovaskulárním chorobám. Kardiovaskulární onemocnění je zvláště časté u pacientů po transplantaci ledvin, s úmrtností 38%. V této skupině se ke klasickým rizikovým faktorům (genetika, věk, kouření, atd.) a faktorům vztahujícím se k onemocnění (chronické selhání ledvin, dialýza) ještě přidávají vedlejší účinky imunosupresivní léčby, jako je diabetes a metabolický syndrom. Navzdory obecnému doporučení k vedení vhodného životního stylu, většina pacientů po transplantaci vedou sedavý způsob života, který může mít za následek jejich nadváhu. V naší studii byly analyzovány fyziopatologické účinky sedavého způsobu života s ohledem na současné poznatky literatury týkající se účinnosti pohybové aktivity u transplantovaných pacientů. Studie v obecné populaci prokázala pozitivní vliv pohybové aktivity na prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Existuje však jen málo studií v populaci pacientů s transplantovanou ledvinou týkající se pravidelné fyzické aktivity a tyto studie byly navíc provedeny dle heterogenních protokolů a v různých pozorovacích obdobích. Proto jsou obtížně porovnatelné. Celkově pozitivních výsledků, pokud jde o maximální aerobní kapacitu, svalovou sílu a vnímání blahobytu, bylo dosaženo v krátkodobém a střednědobém horizontu (1 rok). Aby se ověřil pozitivní vliv fyzické aktivity u dlouhodobého pacienta a přežití štěpu, je nutné provádět dlouhodobější studie. Za účelem zvýšení fyzické aktivity u transplantovaných pacientů doporučujeme zavádět místní programy ve spolupráci se sportovními rehabilitačními centry.

Autoři studie: Mosconi, Roi, Nanni Costa
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SeaEagle


PříspěvekZaslal: so duben 16, 2016 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, kouknu na to. Něco podobného jsem už kdysi četl :-).
_________________
SE
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink a ledviny
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: