U2


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - U2  Úvodní stránka -> Ostatní -> U2
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Posloucháte U2
Ano, je to jedna z mích nejoblíbenějších skupin
21%
 21%  [ 10 ]
Ano, občas si je poslechnu
41%
 41%  [ 19 ]
Ne, tohle není můj šále kávy
36%
 36%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 3:56 pm    Předmět: U2 Odpovědět s citátem

O U2 se říká, že je to největší a nejpopulárnější kapela na světě a jedna z největších kapel už téměř tři dekáty. Ať už podle jedněch z největších koncertů nebo podle nejstahovanějších a nejvyhledávanějších odkazů jejich muziky na Internetu, tak by mě zajímalo kolik fanoušků má mezi návštěvníky Ronnie.cz :-) a zároveň, bych rád tento topic věnoval jejich klipům, živým koncertům, atd.

U2 je jednou z mála kapel, kdy se opravdu vyplatí jít na živý koncert. Často jsou koncertní live verze lepší než ty studiové a hlavně na každé turné si trochu poupraví své největší pecky, zahrajou je jinak, zazpívají je jinak a člověk tak vždycky dostane jedinečný a neopakovatelný zážitek. To se o všech kapelách určitě nedá říct.

Já jsem se k U2 dostal zcela náhodou, ale z toho náhodného setkání se stala celoživotní vztah a už od mích 15, to je moje nejoblíbenější kapela. Neni to nic, co by si člověk pouštěl v gymu při cvičení. Je to spíš na takové intimnější chvíle, kdy chce člověk relaxovat, přemýšlet nebo si jen vychutnat jedinečnou hudubu (edgovu kytaru...), což ale neznamená, že by neměli i vysloveně rockový pecky...

Historií sama o sobě je Bonův hlas, který prošel velkým vývojem. Od průměrného zpěváka, po rockovou megastar, až po nakřáplý hlas. Líbí se mi všechny polohy,každá jiným způsobem. Asi na vrcholu sil, byl na konci 80. a počátkem 90. let, kdy měl jeho hlav největší silu. Dnes už takovou sílu třeba nemá, za to je víc "emotivní" má mnohem víc poloh.

O U2

http://cs.wikipedia.org/wiki/U2_ (skupina)

oficiální web: www.u2.com

o Bonovi

http://www.reflex.cz/Clanek9306.html

http://www.super.cz/clanek/29484-bono-vox-32-let-miluje-svoji-zenu-na-sikme-plose-vsak-stal-mockrat.html

Ukázka několika verzí stejné písně

Where the street have no name

Live at Slane Castle


Rattle and Hum (live)



Live in Boston 2001



With or Without you

Live Rattle and Hum


Live in Sao Paulo 2005


Live Zoo Tour 1993


Největší hity (mainstream)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Největší hity

One live


Beautiful day live


Walk on


I still haven´t found what I am looking for


Sometimes you can´t make it on your own


All I want is you


Rockovější pecky

Elevation live in Milan


Love and peace and... live 2005 DOPORUČUJU POSLECHNOUT ASPOŇ OD 3:40 DOKONCE NESKUTEČNÁ KYTARA


Vertigo live Vertigo tour 2005

[/quote]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

HLAVNÍ ZPRÁVA PRO VŠECHNY FANOUŠKY JE, ŽE JIŽ ZA PÁR TÝDNŮ JIM VYJDE DLOUHO OČEKÁVÁNE ALBUM NO LINE ON HORIZONT, KTERÉ SE ODLOŽILO O ROK

Nevím za jak dlouho bude tady, ale už se nemůžu dočkat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
YUD


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Geroj napsal:
HLAVNÍ ZPRÁVA PRO VŠECHNY FANOUŠKY JE, ŽE JIŽ ZA PÁR TÝDNŮ JIM VYJDE DLOUHO OČEKÁVÁNE ALBUM NO LINE ON HORIZONT, KTERÉ SE ODLOŽILO O ROK

Nevím za jak dlouho bude tady, ale už se nemůžu dočkat.


Bomba! U2 jsou moje srdcová záležitost!

Zajímalo by mě, jaké album kdo považuje za nejlepší. U mě vede asi The joshua tree, což bylo zároveň i moje první. Je to klasika, ale rád mám i ty novější, elektroničtější jako Achtung baby, Pop atd.

Mimochodem, s koncertem U2 k současnýmu albu to prý zatím moc nevypadá, nemáme odpovídající místo Nejbližší místa, o kterých se uvažuje jsou prý opět Krakow a Vídeň.
_________________
Nejlepší posilovna v Brně:
www.spinningafitness.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ, bohužel to tak vypadá, že u nás se jich asi nedočkáme Dal bych nevim co, kdybych mohl jít na živý koncert tady u nás. Klidně bych pak zbytek měsíce žral chleba se solí. :-) /a i bez tý soli bych se obešel/

Problém je, že ta šance vůbec se tam dostat je velmi malá a čím menší kapacita, tím menší šance. Jejich koncerty bývají zpravidla do několika hodin až dní beznadějně vyprodány. Dostat se na jejich koncert je trochu jako výhra v loterii.

Stejně bych se tam rád aspoň jednou za život chtěl dostat, pak bych mohl v klidu umřít. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

YUD: jj Joshua Tree je nárámná věc. Podle časopisu Rolling Stones mu patří 26. místo mezi 500 nejlepšími alby historie.

Já nemůžu vybrat jedno nejlepší, nebo třeba vybrat 5 největších hitů, to prostě nejde, všechno má něco do sebe a dělat v tom nějakou hierarchii by bylo barbarství. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Phenomenom


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je někde ten žebříček na netu..?
jinak sem na E2 slyšel,že Bono si pouštěl ve svém francouzském sídle ty nový pecky tak nahlas,že to někdo nahrál a dal na net
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShawnRay


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Phenomenom napsal:
Je někde ten žebříček na netu..?
jinak sem na E2 slyšel,že Bono si pouštěl ve svém francouzském sídle ty nový pecky tak nahlas,že to někdo nahrál a dal na net

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abina


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

skvělá muzika ráda si poslechnu....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abecedarian


PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U této písničky vždycky uroním slzu
http://www.dailymotion.com/video/xnais_u2-pride-in-the-name-of-love_music
_________________
Don't smile Little Johnny, don't conform to the masses.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abecedarian


PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.stream.cz/video/170/212429-osudove-okamziky-u2
_________________
Don't smile Little Johnny, don't conform to the masses.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je celá skladba BAD z First Aid 1985, o které tam mluví jako druhém zlomovém okamžiku:

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

super pohodovka :

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
abecedarian


PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Geroj napsal:
super pohodovka :


Díky téhle písničce jsem si koupil své první U2, v té době jejich poslední řadovku Pop s parádní Staring At The Sun.

Podle mě největší úlet U2 (Zooropa: Numb)
_________________
Don't smile Little Johnny, don't conform to the masses.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zacharo


PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U2 zbožňuji. Moje nejoblíbenější kapela. Ale kvůli té hrubce hodlám anketu nahoře ignorovat...
_________________
"Champions are made, not born!"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - U2 Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: