jídlo po milionté, aneb pomozte tápajícímu.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jídlo po milionté, aneb pomozte tápajícímu.  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> jídlo po milionté, aneb pomozte tápajícímu.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mesyas


PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2018 12:46 pm    Předmět: jídlo po milionté, aneb pomozte tápajícímu. Odpovědět s citátem

Zdravím lidi,

tak jsem se po nějaké době vrátil ke cvičení, dal tomu nějaký režim a čekal nějaký výsledky. Za dobu mé (ne)aktivity jsem přibral asi 8kg, z 73kg na nějakých 80-81kg. Prakticky jsem rok cvičil, ale žral jako prase.

Před dvěma měsíci jsem si nastavil "režim".

Snídaně: 100g žitného chleba + 60g anglické slaniny
oběd: 60g jasmínové rýže + 150g kuřecí nebo 100g vepřové krkovice
svačina: 60g celozrnných těstovin + 100g libového masa
večeře: 60g jasmínové rýže + 100g libovoého masa
+protein 30g po tréninku. V netréninkovém dni si dávám i protein ve stejný čas
+nějaké té zeleniny, nejvíc okurek, rajčat a hlávkového salátu.


podle kalorických tabulek to je asi 1850kalorií, 129B, 192S a 61T. Těch kalorií bude asi víc, když si vezmu, že uvedené gramáže jsou v surovém stavu. Už 2 měsíce se držím podle výše uvedeného a mám o 3,5kg víc. Momentálně teda 84,5. Tlustší nejsem, kalhoty a trička mi pořád sedí jako dřív, ale já bych právě potřeboval shodit (nejen tuk, ale i celkově kila)

Trénuju 4x týdne. 2x běh a 2x posilování. Je to těžké takhle přes internet, ale může mi někdo poradit v čem je chyba? Málo jídla? Hodně jídla? Nesprávný výběr jídel? Měřím 165cm a rozhodně bych nechtěl mít 90kg, sice nejsem nějaký mega špek, ale už to vypadá blbě a vypadat jako zmenšená verze nějakého "silnějšího" strogmana nechci (nic proti vám kluci) :D

Budu vděčný za každou radu/připomínku. Děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GodlikeX


PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2018 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud ti nejde o to zhodit tuk, ale celkove mit nizsi hmotnost i treba na ukor svalu, tak nemas co resit - proste min zer :D musis byt v kalorickym deficitu, coz mi ale prijde divny ze pribiras , 1800kcal je dost malo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2018 11:14 pm    Předmět: Metabolismus Odpovědět s citátem

Ahoj, za mě si myslím, že můžeš mít zpomalený metabolismus a proto nehubneš. Tím pádem dle mého názoru máš jídla málo a měl bys mít víc. Zdroje jídla máš kvalitní, chybí tam třeba např. i nějaké mléčné výrobky pro podporu trávení. Úplně hrubým výpočtem je tvůj bazální metabolismus cca 1850 kcal a příjem energie taky 1850. Není už počítáno s výdejem energie (běžná činnost, sport, trávení stravy, termoregulace...). U běhání je taky otázka, v jaké intenzitě a délce běháš, kardio může být třeba i 4x týdně při cíli hubnout...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roxtidy


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nebudu ti radit jak to mas udelat presne ty, protoze sam nejsem zatim se sebou spokojen. Nicmene jsem zkouknul hromadu videi, precetl dost clanku a ackoliv cvicim uz dlouhou, tak jsem poprve zkusil trochu pocitat a zohlednit metabolismus....

1) Spocital jsem si svuj bazalni metabolismus a vysel mi cca 2300kcal (vim, ze nebude presny)
2) muj prijem MUSI byt vyssi nez tech 2300kcal => zjitil jsem zpetne, ze jsem v podstate byl delsi dobu podvyziveny a tim padem sem si zpomalil metabolismus a ocitl se v zacarovanem kruhu
3) chodim cvicit 4-5x tydne (silovejsi trenink v posilovne) = cca 800kcal/hod
4) tim padem je to 2300+800 = 3100kcal VYDEJ behem dne a to neni zapocitana bezna chuze a aktivity, takze to bude jeste o neco vic
5) denni prijem sem si nastavil cca 500kc pod tuto hodnotu...tedy cca 2600kcal (MUSI byt vyssi nez bazalni metabolismus) a uvidim co to udela, ale po 10 dnech citim, ze mi jsou trochu kalhoty volnejsi :-)
6) cilem je tedy rozbehnout metabolismus a zacit trochu shazovat

jidelnicek mam nastaven takto
25% kalorickeho prijmu = tuky
bilkoviny na 1,8-2g/kg telesne vahy (pro naturala si myslim az az)
zbytek sacharidy
- vysledek je takovy, ze jim celkem dost a jde to protimoji dosavadni moji (špatné) logice

K tvymu jidelnicku:
- slaninu bych vyradil... ne kvuli mnozstvi tuku...tuky treba nahrad orechama/syrem a bilkoviny treba kvalitni sunkou
- jasminovou ryzi bych taky vyradil, protoze ma nejvyssi glykemicky index ze vsech ryzi (cca 105-110) => dej misto toho bud ryzi basmati (GI 50) nebo napr. varene brambory, kterymi se dobre zaplnis pri zachovani stejneho poctu sacharidu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mesyas


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj lidi, mockrát děkuji za komenty, Byl jsem trošku smutný z (ne)progresu a začal jsem to dost flákat. Jídlo 2-3x denně (B, S a málo V) a jednou týdně prasečinky (klasicky kebab, pizza, mcdonadl apod. hnusy). Trénoval jsem ale dál, akorát místo posilky a běhání jsem se vrátil k boxu. Trénink 2-4x týdně + teda občas nějaký ten trénink v posilce. Váha se nějak ustálila na 81kg. :D

Od pondělka si zvednu podle rad kalorie na 2400kcal. Uvidím co to udělá. Vyhodím jednu porci rýže a nahradím to třeba kuskusem/bramborama, vyhodím ty slaniny a budu si dělat prteinové tvarohy, přidám nějaké tuky z keshu (bohužel jiné oříšky nemůžů, alergie). Pokusím se držet vlákninu na těch 20g, dřív to bylo samozřejmě málo.

Pro mě bude největší problém dostat do sebe tolik jídel, protože jsem nikdy nebyl nějakej žrout. Ač jsem tlustej, tak toho sním málo.

Co říkáte na nové hodnoty
170B, 260S, 71T a 25V. Pokud se nepletu, tak je to nějakých 2359kcal
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jídlo po milionté, aneb pomozte tápajícímu.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: