posilovacia veza


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - posilovacia veza  Úvodní stránka -> Začátečníci -> posilovacia veza
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gusto


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 7:41 am    Předmět: posilovacia veza Odpovědět s citátem

Zhanam nejaku posilovaciu vezu. Byvam v rodinnom dome a veza moze ist len do pivnice, avsak vyska pivnice je max 210cm. Cize toto je dost obmedzujuce. Vyhladaval som nejake veze a co sa mi tak pozdavaju a v pohode je aj vyska (kvoli reklame tu dam len nazvy vezi)



Klarfit Ultimate Gym 5000 - (tato sa mi paci, ale vyska je 214, takze Bohuzial)
MASTER ARÉS - celkom OK, aj cena, ale len 45 kg zavazie
MASTER Hádes - priblizne to co predosla, ale zavazie 65 kg
HMS Hektor 3 one - tiez OK, ale len 45kg zavazia a vyska uz je na hrane 207cm
Spartan PRO GYM I - dobra, ale bez modlitebnika (asi dost nevyhoda)
BROTHER HG4700 - celkom slusna, ale vid obrazok (neviem ci tuto cast vyznacenu na obrazku je mozne polohpvat a dat ju nizsie, pretoze pri vyske miestnosti 210cm by tato cast veze nemala pre mna vyznam)
TRINFIT Multi Gym MX4 - velmi podobne BROTHER HG4700, ale ma to nejak divne ulozene zavazia


Chcel by som vediet od skusenejsich, ktora by bola OK. V dost vela pripadoch sa neuvadzaju niektore parametre. Napr. ci su kolecka z loziskami, ci je polohovatelna opierka, alebo modlitebnik. Ake su lanka a pod.
Neviem na co vsetko si pri kupe davat pozor.

Co sa tyka mojho cvicenia. Mam sedave zamestnanie, skor by som povedal, ze az take polo lezave (napytajte sa ma na zamestnanie :-D ) a dost som zacal v poslednom case citit chrbticu. Proste je to naprd, radsej by som bral fyzicku pracu, ale clovek si dnes nenavybera.
Nechcem byt ziadny kulturista, ale potrebujem trocha spevnit telo a viac pohybu.
dakujem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muj nazor je, ze takova vec nestoji zato
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, súhlas s Ustinovom. Ak ti ide o zdravir a vyváženie sedavolehavého zamestnania, tak sú iné a vhodnejšie spôsoby, či už beh, bicykel, alebo chôdza, ak ti to zdravotný stav dovolí, cvičenie s vlastnou váhou, kettlebell, činky.
Táto veža je príliš limitujúca ohľadom cvikov, výkonov aj výsledkov Za jej cenu si v pohode kúpiš základné tréningové vybavenie, ktoré ti poslúži oveľa lepšie
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud tě posilování začne aspoň trochu bavit, tak ti z podobné hrůzy fofrem jebne, bo pořádně odcvičit se na tom nedá prakticky nic a zabere to spoustu místa.

Pokud tě posilování moc bavit nebude a bude to čistě z nouze cnost, tak je lepší si vybrat takové fyzické aktivity, které tě aspoň trochu bavit budou, nebo tě aspoň nebudou moc otravovat, a těch se držet. Že by takovou aktivitou bylo blbnutí na téhle hromadě trubek silně pochybuji.

A pokud ses fakt rozhodl pro posilování doma, tak bych osobně začal hrazdou, nějakou slušnou lavicí, nějaké volné váhy (pro úplný začátek min nějaké nakládací jednoručky, co se hned nerozpadnou a pak uvidíš) a podobně. Ono je potřeba si v této fázi fakt nejdřív ujasnit co vlastně chci cvičit a jak a podle toho si začít pořizovat vybavení. Investovat ne úplně málo peněz do nějakého monstra, o kterém uvažuješ, mi nepřijde zrovna rozumné.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gusto


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cakal som povzbudzujucejsie odpovede. Ja nepotrebujem ziadne svaly ani byt kulturista. Mne ide o ponatahovanie svalov. Rano robim telesne cviky, kliky, drepy a klasicke predklony atd ... Ked sa da, tak chodim aj behat (ale robim v nepretrzitej prevadzke, takze ten beh je velmi zriedka).
Lavicu na tlaky mam uz asi 30 rokov, ale chcel som aj nejaky stroj, preto som sa pytal.
Bol som minule u znameho a mal tiez vezu (neviem aky typ (ale nieco starsie z bazosu)) a celkom sa mi na tom dobre cvicilo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Každý tu píšeme za sebe, co nám vyhovuje a co naopak ne.
Ty klidně můžeš být člověk, který si tu věž pořídí a bude s ní spokojený.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gusto


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Presne tak.
Len som chcel vediet, ci ma niekto prakticke skusenosti s vezami a vie o tom nieco povedat stylom.

Tak podivej se Honza.
Ares je naprd, lebo tam je spatne to a to, atd ...

Pre mna laika vyzeraju veze plus/minus rovnako
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2021 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prave proto, ze tady lide posilovani rozumi, ti reknou, ze je to nahouby
Zeptej se toho znameho, jak moc na ni cvici😁
Ja bych ti doporucil koupit si ktb, zaplatit si jeden dva seminare, a pak cvicit s nima
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2021 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PU ... ale no tak. Pokud ji má/bude mít na to, aby si na ní tak max 2x do týdne trochu protáhl tělo=zablbnul, tak mu to klidně může stačit.

Tady je samozřejmě většina lidí, kterým by to nestačilo ani náhodou, ale to nic nemění na tom, že my jsme tady takový anarchistický kroužek:-) a drtivá většina lidí to má prostě nastavené jinak a vůbec jim to nevadí.

A zcela upřímně, já z těch postů fakt necítím nějakou touhu si z posilování udělat nějaký megakoníček a realizovat se tím, spíš mi ten přístup přijde ve smyslu "z nouze cnost", vím že bych měl aspoň něco dělat, ale zase to nemíním nějak hrotit. Což ale není nic proti ničemu.
Takže pokud si to monstrum do sklepa pořídí a občas si na tom zacvičí, tak to bude furt lepší, než aby nedělal lautr nic. A pokud by ho to čistě náhodou chytlo, tak časem sám zjistí co a jak.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2021 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osobně bych pořídil nějakou masivnější kombo horní a dolní kladky + celou sadu adaptéru. Bude to podobně skladné, vydrží to, budeš tam moci naložit a odcvičiš vše :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gusto


PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2021 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
PU ... ale no tak. Pokud ji má/bude mít na to, aby si na ní tak max 2x do týdne trochu protáhl tělo=zablbnul, tak mu to klidně může stačit.

Tady je samozřejmě většina lidí, kterým by to nestačilo ani náhodou, ale to nic nemění na tom, že my jsme tady takový anarchistický kroužek:-) a drtivá většina lidí to má prostě nastavené jinak a vůbec jim to nevadí.

A zcela upřímně, já z těch postů fakt necítím nějakou touhu si z posilování udělat nějaký megakoníček a realizovat se tím, spíš mi ten přístup přijde ve smyslu "z nouze cnost", vím že bych měl aspoň něco dělat, ale zase to nemíním nějak hrotit. Což ale není nic proti ničemu.
Takže pokud si to monstrum do sklepa pořídí a občas si na tom zacvičí, tak to bude furt lepší, než aby nedělal lautr nic. A pokud by ho to čistě náhodou chytlo, tak časem sám zjistí co a jak.

Presne tak, mne staci tak 2-3 krat do tyzdna po 1-2 hodinky pocvicit.
Ja nie som typ, ze bude cvicit 5hodin denne a zrat nejakke blbosti aby som mal velke svali.
Chcel som len poradit, ze ktora veza ma najmenej problemov (najmenej poruch, napr. s lankom, alebo loziskami atd. )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gusto


PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2021 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Humanic145 napsal:
osobně bych pořídil nějakou masivnější kombo horní a dolní kladky + celou sadu adaptéru. Bude to podobně skladné, vydrží to, budeš tam moci naložit a odcvičiš vše :)

mozes byt konkretnejsi ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2021 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gusto napsal:
Humanic145 napsal:
osobně bych pořídil nějakou masivnější kombo horní a dolní kladky + celou sadu adaptéru. Bude to podobně skladné, vydrží to, budeš tam moci naložit a odcvičiš vše :)

mozes byt konkretnejsi ?


https://www.360globalfitness.cz/horni-spodni-kladka-na-kotouce-atx

tuhle konkrétní mám doma a jede od rána do večera ( dělam osobní tréninky ) + ji fakt zatěžuju dost slušnýma váhama a naprosto perfektní. S troškou fantazie odjedeš naprosto celé tělo, kdyžtak ti s cvikama muzu i poradit. Par jednoruček, lavičku a gumy k tomu a naprosto pecka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gusto


PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2021 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dik za ochotu a radu (urcite by sa mi na zaciatok nejaky plan zisiel). v tejto oblasti som laik.
Ale mozem sa opytat, co je zle na tych veziach co som vybral v prvom prispevku.
Su snad z nejakych tenkych plechov, ze sa po case ohnu, alebo tam praskaju lanka, alebo sa rosypu po case loziska ?

Ved som napisal, ze ja nebudem cvicit kazdy den a nepotrebujem tazke vahy. Myslim, ze na kladku 50kg je pre mna az az.

A keby ma to nahodou chytilo (o com pochabujem), tak by som vedel do toho investovat aj viac
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2021 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gusto napsal:
dik za ochotu a radu (urcite by sa mi na zaciatok nejaky plan zisiel). v tejto oblasti som laik.
Ale mozem sa opytat, co je zle na tych veziach co som vybral v prvom prispevku.
Su snad z nejakych tenkych plechov, ze sa po case ohnu, alebo tam praskaju lanka, alebo sa rosypu po case loziska ?

Ved som napisal, ze ja nebudem cvicit kazdy den a nepotrebujem tazke vahy. Myslim, ze na kladku 50kg je pre mna az az.

A keby ma to nahodou chytilo (o com pochabujem), tak by som vedel do toho investovat aj viac


ta kvalita není kdoví jaká a jsem přesvědčený o tom, že tí brzy závaží nebudou stačit a pak tě to i přestane bavit. Je mě jasný, že si teď říkáš, že na to nějaký šmrdlání to stačí, ale já bych pořidil něco kvalitnějšího a ta kladka nestoji svět.

já si od ATX pořidil téměř vše a připravil jsem se na tom na profi závody, takže za to dám ruku do ohně

kdybys něco potřeboval klído pisni na IG nebo tady SZ
https://www.instagram.com/lubos_chladek/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - posilovacia veza Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: