Jak načasovat přípravu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak načasovat přípravu  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Jak načasovat přípravu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mmks


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2020 1:18 pm    Předmět: Jak načasovat přípravu Odpovědět s citátem

Na staré kolena (43) jsem i v rámci vlastního hecování a nakopnutí přijal výzvu zkusit si v ringu K1.
Mám poměrně dlouho času na přípravu, 1/2 roku. Jak nejlíp poskládat tréning, myšleno hlavně načasování, abych se neodvařil jak fyzicky a následně psychicky (přetrénování,ztráta chuti dřít atd. )?

Teď tak nějak dělám všechno a nic, 2-3x týdně trénink, 1-2x činky, 1x běh.

Jde mi hlavně o to, jak poskládat fyzickou přípravu, kdy jet spíš silovou, kdy zařadit víc běhání a od kdy to přepnout víc na "dynamiku".
Prostě mám strach, abych nezačal blbnout moc brzo, nebo to zase nenechal na moc pozdě.
Je mi jasné, že bez znalosti mé současné fyzičky a tréninku je to takové věštění z koule, ale snad se nějaký obecný postup dá vybrat.

Děkuju.

Shazovat nemusím, takže tato starost odpadá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt únor 27, 2020 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono by to chtělo si na začátku udělat analýzu své výkonnosti ... tedy v čem zaostáváš, co je na cca standardní úrovni a co jsou tvé silné stránky. A pak si zvážit, jak velký důraz hodláš dát na odstranění těch největších slabin, či zda pro tebe bude prioritou maximální důraz na využití tvých silných stránek.

Půl roku je relativně hodně času, ale i tak si budeš muset stanovit jasné priority.

A samozřejmě uvedené s někým konzultovat. sám o sobě má člověk občas ne úplně objektivní představy.

A vzít do úvahy i své tréninkové možnosti, primárně pokud jde o další osoby (trenér&spaingové), tj. je fajn si něco naplánovat, ale jen když je kde a s kým.

Pokud už víš s kým to půjdeš, tak samozřejmě vzít do úvahy i slabiny a silné stránky soupeře a z nich vyplývající předpokládanou taktiku.

Až budeš mít uvedené ujasněné, tak potom už samotné naplánování tréninku by nemělo být až takový problém.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2020 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dík, všechny tyto věci jsem prakticky vzal v potaz. Problém je, že ZATÍM nemám moc kde brát. Cvičím teď už spíš s kamarády a srovnávat se pak s nimi, někým novým a obzvlášť s běžnou populací mého věku mě nic nedá. Takže po vlastním posouzení to mám nastavené na "jsem slabý, nemám kondici, nemám rychlost, nemám techniky". Stejná bída je to i se sparingama, protože se buď známe x let a za těch x hodin společných sparingů se moc nepřekvapíme, nebo se setkávám spíš s váhami o 20kg lehčími a to taky moc vypovídající hodnotu nemá.
Zdůraznil jsem slovo zatím, protože je mě jasné, že musím změnit místo a lidi, třeba jen krátce právě pro popasování se s dalšími a získání představy o tom, jak na to jsem špatně.
Nečekal jsem žádný poskládaný tréningový plán, spíš obecná doporučení. Naštěstí se mi podařilo dohledat článek, který jsem před x lety četl. Stejně ale doba jde dopředu, víc názorů se hodí a kdyby někdo dal pár dalších tipů, tak bude jen dobře.

https://www.extraround.cz/cs/clanek/priprava-boxera-od-navratu-do-telocvicny-az-po-zapas?cid=418[/url]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak načasovat přípravu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: