za necelý rok ze zdravého člověka téměř invalidou



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - za necelý rok ze zdravého člověka téměř invalidou  Úvodní stránka -> Ostatní -> za necelý rok ze zdravého člověka téměř invalidou
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astaldo02


PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2020 6:35 pm    Předmět: za necelý rok ze zdravého člověka téměř invalidou Odpovědět s citátem

Dobrý den,
vše začalo utrženým svalem na předloktí, následovala snížená hybnost zápěstí a jednoho prstu na ruce který nejde ohnout v pěst (zcela dovřít) . Během půl roku se problémy zhoršily. Nemůžu obě ruce zavřít v pěst, bolest kolenou, bolest kotníků i prstů na noze. V prstech a zápěstích mi až sono vyšetření potvrdilo zánět. Po léčení diclofenacem a poté aulinem, potíže neustoupily. Nepomohlo ani měsíční užívání ortéz na zápěstí a prsty. Prošel jsem vyšetřeními na revmatologii, neurologii, ortopedii a nikde mi nic nenašli. Přijde mi že tělo vyvolává zánět a bolestivou reakci po sebemenší námaze. Otevřu třeba pet lahev a dva dny mě bolí prsty. Neřešil jste tohle někdo nebo někdo z vašeho okolí?

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2020 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zlý, známá něco podobného - diagnóza - borelióza. U ortopeda kluk podobné příznaky - bechtěrevova choroba. Já měl podobně blbé období, když jsem si dal rok pauzu od cvičení. Pomohlo mi postupné opatrné zátěžování dle rozvrhu, začal jsem skoro na nulách a přidával striktně 1 kg týdně. Postupně jsem se dal jakž takž do kupy, ale trvalo to.
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astaldo02


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2020 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakci. Nejsi první kdo zmínil Boreliozu. Čeká mě ještě imunologie a pak už jen lidoví léčitelé
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2020 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem psal, pokud na nic nepřijdou, začni s rehabilitací - minimální váhy a pohyb komplexně pocítit, hodně opatrně ale pravidelně přidávat zátěž. Svaly je potřeba prokrvit, prokysličit a odplavit odpadní látky, což uděláš nejlíp cvičením.
Proti zánětům doporučuju i led a ledové sprchy.

Hodně štěstí.

PS: nezapomeň na stretching, pomůžou i základy jógy
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - za necelý rok ze zdravého člověka téměř invalidou
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: