Cesta k silovému trojboju RAW

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cesta k silovému trojboju RAW  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Cesta k silovému trojboju RAW
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartinC

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 1:37 am    Předmět: Cesta k silovému trojboju RAW Odpovědět s citátem

Ahojte. Volám sa Martin .

Rozhodol som sa vytvoriť si tu, na tomto fóre, tréningový log. Učinil som tak preto, pretože log si vediem u mňa v PC už niečo cez rok a týmto spôsobom by som to chcel začať písať verejne, pretože si myslím, že z mnohých logov sa dá mnoho naučiť a sám by som rád s niekym konzultoval tréning, chyby, periodizáciu a hocičo čo Vás/Nás zaujme alebo čo sa Vám nepáči.

Cvičím 7 rokov. Začínal som so 68kg, dnes mám 87-89kg na lačno. Meriam 184cm a mám 24 rokov. Za tie roky som už odcvičil kadečo. Cez fullbody tréningy, klasické splity, korteho, xx silových tréningov až po tréningy, v ktorých som cvičil to, čo sa mi v ten deň chcelo.

Počas tohto obdobia som mal mnohé pauzy, niekedy 3 mesiace, inokedy som drel rok v kuse poctivo. Akosi vždy som cítil, že ma veľmi baví cvičiť silovo. Napumpované ruky v zrkadle sú síce super záležitosť, ale ten pocit naložiť si svoje maxko a úspešne to drepnúť ma baví oveľa viac.

Jednoducho povedané: silové rutiny ma veľmi bavia a rád cvičím silovo. Keďže ma baví cvičiť týmto štýlom, napadlo mi, že by som sa rád raz zúčastnil súťaží silového trojboja RAW, najlepšie vo federácii IPF. Z tohto dôvodu som sa zameral od septembra tohto roku na silové rutiny, v ktorých je základná trojka: drep, tlak, ťah + viac kĺbové základné cviky na ostatné partie.

Momentálne trénujem FOMIN a. Som v 4 týždni a dnes som odcvičil 2. deň. Na začiatku som vychádzal z týchto maximáliek:

Drep: 190kg (opasok + bandáže na zápästia)
Tlak na lavičke: 120kg so stopkou
Mŕtvy ťah (sumo): 220kg (opasok)

Tieto maximálky som skúšal cca pred 1 mesiacom. Snažil som sa ich robiť podľa pravidiel IPF. Pod paralel, so stopkou, žiadne trhačky. S týmito váhami spokojný nie som. Môj cieľ a zatiaľ sen je 600kg RAW.

Čiže toto sú moje MAXIMÁ pre jedno opakovanie. Chcem ešte dopredu povedať, že čo sa týka silového trojboja som totálny amatér, všetky techniky mám len odpozorované z videí, tréningov a súťaží tejto federácie. To je aj dôvod prečo píšem tento log. Veľmi ma na tom baví a motivuje zároveň, vzdelávať sa v tomto (a nie len v tomto) smere. Pilovať techniku, rozmýšľať nad doplnkovými cvikmi, zisťovať svoje chyby, nedostatky a slabé miesta a potom ich zlepšiť. Natáčať sa, kritizovať sa a furt napredovať. Toto je môj hlavný dôvod prečo to tu aj píšem, chcem s niekym konzultovať svoje dobrodružstvo. So skúsenejšími, s rovnocennými, so začínajúcimi ako som ja. Myslím si, že už bolo dosť kecov. Napíšem teda dnešný tréning.

FOMIN, 4. týždeň, 2. tréningový deň.
- 90% z reálneho maxima

15 minút rozcvička: hlavne ponaťahovať riadne hamstringy a chrbát, spodný chrbát ma hnevá posledné týždne

Benchpress – ľahký: 1x5 65kg (60%), 3x4 75kg (70%)
Drepy – ľahké: 4x5 103kg (60%)
Ťahy – stredné: 3x3 140kg (70%)

Doplnky: Superséria Goodmorning 4x6 65kg + plank 4x1 minúta, ďalší cvik: držanie 15kg kotúča pred sebou so skrčenými rukami do vtedy, do kedy som nezačal klesať (jeden chalanisko to tu písal, že je to dobré na core, tak som to zaradil a musím uznať, je to super!)

Tréning bol ľahký, nemal som žiadny support. Sumo som ťahal nadhmatom. Snažil som sa tlačiť zadok čo najviac ku tyči a bolo to zas niečo úplne iné. Do vtedy som to robil so zadkom viac hore. Tlaky so stopkou, kontrolovane, pomalá negatívna fáza, hore dynamicky. V tréningoch som sa zameral na stred tela, pretože to je mojou veľkou slabinou. Ďalšími slabinami je podľa môjho názoru celý posterior chain a ramená.

Zatiaľ takto. Teším sa na ďalší tréning.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Odkiaľ si?
2. Pridávaj videá
3. Držím palce

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
visual

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

budu sledovat... at se dari!
MartinC

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
1. Odkiaľ si?
2. Pridávaj videá
3. Držím palce

1. Som z Martina, ale momentálne bývam v Bratislave a tu aj cvičím.
2. Budem sa snažiť.
3. Vďaka!
MartinC

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2017 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

visual napsal:
budu sledovat... at se dari!

Vďaka.

Rychle na stránku:

Přejdi na: