Mražení



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mražení  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Mražení
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jachym


PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 2:15 pm    Předmět: Mražení Odpovědět s citátem

Nedávno se to tu kdesi řešilo, jestli se dají některé věci mrazit. Udělal jsem proto takový test, protože mě to tehdy samotného zajímalo, kupuju většinou když je to v akci a proto by se mi kolikrát hodilo něco zmrazit. Konkrétně se jednalo o mražení mléčných výrobků. A tady jsou výsledky mého pokusu..

- tvaroh
tučný - naprosto bez problémů, po rozmražení v podstatě nulový rozdíl ve stavu před a po
polotučný - to samý co tučný
nízkotučný - malinko jiná konzistence, ale stačí pořádně promíchat a je to OK.

- cottage
tady je to tak půl na půl. Ono existují dva takové typy cottage sýrů. Jeden je takový spíše jako celek nakyslý, mám na mysli třeba Meggle apod. Druhý typ, sem patří třeba Madeta, tam jsou ty hrudky jakoby v té smetaně, je to víc "vodové" (ale mně třeba chutná víc). V případě těch prvních to zmražení a rozmražení je naprosto ok. V případě těch druhých s tou smetanou už je to trochu horší - chuťově pořád dobrý, ale už je to trochu jiná konzistence, každopádně dá se to použít a jíst, určitě to neni nijak hnusný.

- jogurt
zkoušel jsem zmrazit několik bílých jogurtů. U jogurtů 0.1% tuku vznikne po rozmražení něco naprosto otřesného a nepoživatelného. Víceméně jen žlutá syrovátková voda a v tom plovoucí kusy sraženého jogurtu. Čím více tuku, tím více se to pak podobá původní konzistenci, ale ani u smetanového to není zdaleka to, jak vypadá před zmražením. Takže tohle silně nedoporučuju. Je z toho řídká kaše.

Případně jestli máte někdo další zkušenosti s mražením tak určitě napište.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olda.Vl


PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrazil jsme maso a po rozmrznutí je pořád skvělé.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

obcas manzelka hodi do mrazaku chleb,rohliky, housky a po vytiahnuti z mrazaku su ako cerstve. neviem si to vysvetlit
nahoru
Lube


PříspěvekZaslal: po září 21, 2015 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mrazím nakrájené a okořeněné maso, udělám z něj vždycky placku a když nestíhám, tak jenom vytáhnu tuhle zmraženou placku a hodím na hoďku do parního hrnce. No není to jak z grilu na zahrádce, ale bílkoviny tam jsou stejné
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal96


PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já začal mrazit čerstvou brokolici, nevidím v tom žádný rozdíl po vytáhnutí. Chuť pořád stejná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackberry


PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My mrazíme skoro všetko Mäso, pečivo, šunku, syr, polievku, halušky... Mamka dokonca raz zamrazila víno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mražení
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: