Ektomorf @ bulk


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ektomorf @ bulk  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Ektomorf @ bulk
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mikous


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 4:57 pm    Předmět: Ektomorf @ bulk Odpovědět s citátem

Zdar všem nadšencům,

po konečném vyřizování, hledání a všeho možného bych si rád ujasnil pár věcí, ať už se do toho člověk může pustit po hlavě s rozumem

Váha: 75kg
Výška: 185cm
Somatotyp: Ektomorf

Mé zjištění:
- dvojnásobné spalování kcal

Mé otázky:
ad 1) Pokud se jedná o dvojnásobné spalování kcal, tudíž bych měl předpokládat, že po tréninkové jídlo by mělo být o +- 100kcal více než to, co jsem spálil?

ad 2) Jídelníček - jíst jíst jíst, 5x denně (plnohodnotná jídla): chápu správně? či je něco, na co se zaměřit u ektomorfa?

ad 3) byl mi doporučen tento gainer http://www.adamraw.cz/royal-mass-6kg/
- nejsem zastáncem gaineru, jelikož je to předražený cukr, kde je možnost ty finance využit i jinak.

- kolega z práce mi říkal, že to není gainer jako každý člověk zná - má tam B/S + vitamíny, kde 100g dávku můžu považovat jako plnohodnotnou svačinu. Dále mi řekl, že na tom za 2 roky nabral 12kg ( chápu že né na tom jen, ale na jídelníčku taktéž ) spíš mi jde o to, že je o 25cm menší, takže to tam je trochu jinačí poměr s mou velikostí.

Váš názor?

Nebráním se ničemu, co se vašich rad a připomínek týká.
Pokud by se zde našla osoba, která by měla zkušenosti z hlediska ektomorfa, budu jen a jen rád.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misterio_


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak cvičíš?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 5:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Misterio_ napsal:
Jak cvičíš?


Zatím 3x týdně

A - vrch
B - spodek
C - doplňky

Než si tělo opět zvykne na intenzitu, poté hned na split 4x týdně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 6:22 pm    Předmět: Re: Ektomorf @ bulk Odpovědět s citátem

mikous napsal:

Pokud by se zde našla osoba, která by měla zkušenosti z hlediska ektomorfa, budu jen a jen rád.


Ja mám.

Splity mi jakživ nefungovali. Minimále dve veľké partie v tréningu, alebo priamo fullbody. Základné cviky. Po poriadnom tréningu sa poriadne nažerieš a ak to chceš uregenerovať, zistíš, že musíš žrať vkuse.

Gainer je fajn, urobil som na ňom 4 kilá, z toho dve kilá boli čistý tuk a dve hnis vo vyrážkach na chrbte Skôr pomohlo zaradenie zdravých tukov a tri alebo štyri poriadne jedlá denne.

A trpezlivosť, hardgainerom nič nejde rýchlo, ani sila, ani naberanie, proste treba byť trpezlivý a motivovaný.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas s decarabasom. Taky jsem kdysi měl 64 kilo na 183 cm výšky, a na nabírání mi jednoznačně nejlíp funguje fullbody. Např. dřepy, benč a přítahy v předklonu, k tomu ramena, biceps a břicho každý druhý den, v případě potřeby den volna navíc. Samozřejmě se to dá obměňovat, ale s tímhle 10 týdnů určitě vystačíš. A myslím že s tím můžeš začít hned, stačí si přizpůsobit váhy a počty sérií, začít hodně nízko a postupně každý týden malinko přidávat. A samozřejmě jídlo, hodně jídla. Na gainer bych se vykašlal, to už radši padesátku protein, když už, to se dá dát jak po tréninku, tak i během dne jako svačina.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

za sebe:
ano gainer pomoci muze, ale pokud mas hluboko do kapsy, jsou levnejsi varianty, nez co jsi postoval (do PM)
ale porad jde jenom o doplnek, kvalitni zradlo udela daleko vic, tohle bych si nechal jenom jako velmi nouzove reseni, treba po treningu http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html
ad trening: to co jsi postoval je podle me nejhorsi mozna varianta
treba proto, ze sval roste maximalne 48 hodin, takze ho obden muzes zatizit znovu
precti si tenhle clanek + odkazy, ktere jsou uvedeny
http://kulturistika.ronnie.cz/c-20751-trenink-pro-chronicke-ektomorfy-ii-treninkovy-program.html
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak padlo předemnou, fullbody je základ. ALE! Nauč se prvně techniku a pokud ucítíš u nějaké partie bolesti v kloubních spojeních okamžitě to řeš.

A určitě bych nebral tu slavnou poučku, že sval roste 48 hodin, jako směrodatnou. Je to sice hezké, ale ektomorf musí řešit i jiné věci než jen svalová vlákna. Jeho tělo je celkově dost křehké a není stavěné na velké zátěže. Dávej si extra bacha na šlachové úpony a vazy.

Většina tréninků pro ekťáky říká TĚŽKÉ CVIKY, VELKÉ ZÁTĚŽE-MÁLO OPAKOVÁNÍ. Pokud ano, tak jen s velkou opatrností a neboj se bandáží (pouze na nejtěžší opakování).


Tohle není z žádné knížky, je to moje skromná zkušenost.
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No upřímně, teď budu asi za blba,

já už mám odcvičeno pár let, zkoušeno vše možné nemožné, pilování technik, ale byl jsem stále na místě. Jídlo nebylo 100%, snažil jsem se co se dalo => mamahotel

Teď už je to jiné, práce (vlastní finance), tudíž ta strava bude jinak obohacena, více se na ní soustředit apod.

Mně osobně vždy vyhovoval FB, zda mi fungoval nebo ne, nedokáži říct, jelikož jsem neměl kvalitní stravu, ale bavil mě. Jakákoliv varianta a sepsání tréninku FB mě bavilo, já splity nesnáším.

1.3 nastupuji do Holešova na 9ti měsíční školu (určitě víte kam ), takže bude kopec času. Chci za těch 9 měsíců dospět toho, co jsem zmeškal za tu dobu, když jsem cvičil. Něco mi to dalo - techniku, zkušenosti, ale kila ne.

Půjdu do toho s rozumem, nic nervat a ták to znáte - sám takové typy nemám rád.

Do toho gaineru se mi moc také nechce, proto se ptám raději těch zkušenějších, vás a nejlépe děkuji těm, co jsou také ektomorfové. Já jsem spíše zastáncem vitamíny, protein, bcaa, to mi bohatě stačí jako doplňky, zbytek tahat ze stravy. :-)

Co se pak jídla týče, chci si hlídat kcal skrz kal. tabulky, tudíž jak nejlépe mi doporučujete g/1kg B/S/T?

Zatím všem děkuji,
Miky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wondra napsal:
Jak padlo předemnou, fullbody je základ. ALE! Nauč se prvně techniku a pokud ucítíš u nějaké partie bolesti v kloubních spojeních okamžitě to řeš.

A určitě bych nebral tu slavnou poučku, že sval roste 48 hodin, jako směrodatnou. Je to sice hezké, ale ektomorf musí řešit i jiné věci než jen svalová vlákna. Jeho tělo je celkově dost křehké a není stavěné na velké zátěže. Dávej si extra bacha na šlachové úpony a vazy.

Většina tréninků pro ekťáky říká TĚŽKÉ CVIKY, VELKÉ ZÁTĚŽE-MÁLO OPAKOVÁNÍ. Pokud ano, tak jen s velkou opatrností a neboj se bandáží (pouze na nejtěžší opakování).


Tohle není z žádné knížky, je to moje skromná zkušenost.


Wondro děkuji za upozornění, nejsem nějak extra začátečník, mám už oddřepováno a odtaháno taktéž, techniku mám skvělou, měl jsem nad sebou vzpěrače, takže pohoda. Spíš mi jde o ten jídelníček a ty informace, ať jdu do toho na plno a nebudu se potom zadrhávat v té cestě.

PS skvělý progress za tu dobu co cvičíš, koukal jsem na tvůj log a paráda:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu se v tobě vidím

Užij si Holešov, já byl sice v Brně, ale všude je to asi stejný

K tomu gaineru, já se obávám, že to sou vyhozený peníze, možná to může pomoct, ale samo o sobě to vůbec nic neudělá a když nebude ten základ dobrej tak to gainer nijak nezlepší, naopak když budeš mít stravu více méně v pořádku pak gainer nepotřebuješ.

Tréning mě fungoval vždy jedině fullbody, cvičil sem roky splity a bez valných výsledků než sem prvně objevil kouzlo FB a od té doby sem to neměnil, zašlo to u mě až tak daleko, že sem se úplně přeorientoval na powerlifting

Jinak věřím, že techniku máš dobrou, ale říct, že je skvělá by si určitě nedovolil ani nejlepší dřepař na světě vy m***y, Filip Grznár.

K jídlu - sám víš nejlíp co ujíš a co ne, samozřejmě je lepší čím víc tím líp, ale ne to rvát vyloženě přes moc, jen tolik kolik zvládneš strávit, já na škole držel teda dietu, protože z těch jídel tam se objem dělat prostě nedal

Já ti dám jednoduchou a prostou radu která se mi nejvíce osvědčila a tou je pravidelnost a dlouhodobost. Nehledej dokonalej tréning, najeď na rutinu a tu drž několik měsíců, klidně rok, skoro každej tréning funguje když ho cvičíš správně

Jinak ti držím palce v profesním životě, snad toho nebudeš litovat..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:
Trochu se v tobě vidím

Užij si Holešov, já byl sice v Brně, ale všude je to asi stejný

K tomu gaineru, já se obávám, že to sou vyhozený peníze, možná to může pomoct, ale samo o sobě to vůbec nic neudělá a když nebude ten základ dobrej tak to gainer nijak nezlepší, naopak když budeš mít stravu více méně v pořádku pak gainer nepotřebuješ.

Tréning mě fungoval vždy jedině fullbody, cvičil sem roky splity a bez valných výsledků než sem prvně objevil kouzlo FB a od té doby sem to neměnil, zašlo to u mě až tak daleko, že sem se úplně přeorientoval na powerlifting

Jinak věřím, že techniku máš dobrou, ale říct, že je skvělá by si určitě nedovolil ani nejlepší dřepař na světě vy m***y, Filip Grznár.

K jídlu - sám víš nejlíp co ujíš a co ne, samozřejmě je lepší čím víc tím líp, ale ne to rvát vyloženě přes moc, jen tolik kolik zvládneš strávit, já na škole držel teda dietu, protože z těch jídel tam se objem dělat prostě nedal

Já ti dám jednoduchou a prostou radu která se mi nejvíce osvědčila a tou je pravidelnost a dlouhodobost. Nehledej dokonalej tréning, najeď na rutinu a tu drž několik měsíců, klidně rok, skoro každej tréning funguje když ho cvičíš správně

Jinak ti držím palce v profesním životě, snad toho nebudeš litovat..


Já se jen orientačně ptal ohledně toho gaineru, ale nepůjdu do něj. Co se týče Grznárovic techniky, nebudu se k tomu vyjadřovat.

Co jsem taky slyšel, jídlo strašné, ale budu si vařit sám, bylo mi řečeno je tam možnost si vařit, takže pohoda.

Taky mě vždy bavil FB, jsme na tom stejně, mám sklony na powerlifting, nesnáším 8-12 opk nějakého cviku, raději težší 1-3, ale s mou postavou by to vypadalo zajímavě, proto raději trochu "zmužnit", poté se do toho opřít. :-)

Děkuji, snad ano. Tobě taky přeji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě je taková běžná nepravda, že když je někdo ektomorf, může jíst jak chce a nebude nabírat tuk. To má jen pár lidí s opravdu rychlým metabolismem.
Nabírání ektomorfa není o nic jiný, než nabírání jakýhokoliv jinýho somatotypu, akorát to jde hůř a trvá to delší dobu 
Většina lidí, co jsou ektomorfové a nemůžou nabrat, mají buď špatnej trénink nebo špatnou skladbu jídla  (taky jsem to tak měl), ne že málo jí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikous


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chápu, nikde jsem nenapsal, že nenabíram tuky nebo mi nejde přibrat.

Jen jsem napsal své poznatky a otázal jsem se, zda je se na co zaměřit více. Napsal jsem, že jsem kila nenabral, jelikož ta strava 100pro nebyla, to sám vím, na nic si nestěžuji. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mikous napsal:
Chápu, nikde jsem nenapsal, že nenabíram tuky nebo mi nejde přibrat.

Jen jsem napsal své poznatky a otázal jsem se, zda je se na co zaměřit více. Napsal jsem, že jsem kila nenabral, jelikož ta strava 100pro nebyla, to sám vím, na nic si nestěžuji. :-)


Já neříkám, že jsi to někde napsal. Spíš to píšu tak obecně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky přidám svou trošku do mlýna. Musím říct, že dlouho jsem s tím měl problém a žral jsem fakt dost a často. Pak mi kdosi poradil, ať to omezím na 3 velký jídla za den a zbytek dorvat v nápojích. A musím říct, že to zafungovalo docela dobře. Neměl jsem takový problémy s trávením a to jsem žral převážně hovězí.
A co se týče tréninku, tak nejlepší mi přišlo jen partii 2x týdně a převážně základní cviky. nějaký kladky pro mě byla ztráta času.
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ektomorf @ bulk Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: