Drepy


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Drepy  Úvodní stránka -> Trénink -> Drepy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubbas


PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2019 5:54 pm    Předmět: Drepy Odpovědět s citátem

Ahojte mam taky problem pri drepoch cvicim uz 3 mesiac aktivne predtym 4 roky 2 pauza a po pauze 3 mesiace.

Pri drepoch vzdy nad 6 opakovani prestavam zvladat s dychom a rpzbucha sa mi strasne srdce a tazsie sa mi dycha a musim sa vydychat urobim 3x10 a nezvladam dokoncit trening cim to moze byt? Ine cviky mi to nerobi problem vaha je fakt lahka ze zvladnem aj 20 opak ale dych a srdce bije ako splasne. Ako to zlepsit? Zacat chodit na bajk a zlepsit kondicku alebo v com je problem? Popripade moze to byt z tohto skurveneho tepla?
Dakujem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2019 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to v tom ze mas kondicku která stojí za... Nestojí vůbec za nic
Jako ze odpadas po sesti drepech a 3*10 je tvoje max...to se nemuzes vymlouvat na teplo
( Jeste pro zajímavost, o jakou vahu se jedna-nemyslim teď konkrétní číslo, jako spis procenta z maxima nebo vuci bw)
Ano, HIIT na airbiku by mohl pomoci
Stejne jako sprinty, svihadlo, vyskoky na bednu, angličáky, devill press, swingy....
Moznosti je hodně, muzes zacit i tim, ze si budes hlidat pauzy u celeho tréninku
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2019 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ALe zaujímave je ze nemam problem ist hrudník dokopy 7 serii x 10 opak chrbat 7 serii x 10 opak a este bicak 3x10 a som síce zadychany ale odmakam to jakz takz

Ale ako nahle dam 4x10 drepy z 50% maximalky tak som KO jednoducho dam jednu seriu a bije mi srdce ako splasene a zrychli sa mi dych pri inych cvikoch tento problem nemam

Takisto nemam problem zajst 20 km na biku ale v poslednych KM mi odchadzaju stehna jednoducho nedokazem ist dalej lebo mam spumpovane stehna ale kondične jakž takž vladzem :D je to take šouráni ale da sa to

Rozmyslam to zlepšit aspon 3x do tyzdna 10-20 km na biku

E: ALE je pravda ze drepy som necvicil 4 roky vobec takze mozno aj z toho? :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 7:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stehna jsou největší sval na tele (porovnej si tu hmotu oproti třeba prsům), takze maji mnohem vetsi naroky na kyslik a vytvari vic laktatu
To kolik ujedes na kole s tim nema co delat
Proto nikdo rad nedrepuje, ale kazdy rad pumouje kozy a bicacky

Pro zajímavost, jake mas váhy pro bench a pro drepy?

EDIT: Napadla me jeste jedna vec, pred samotnym pumpováním zkus dat nejakou vetsi vahu a pak to nebude tak hrozne (ja jsem zkoušel treba 5*3*140 a kdyz jsem ubral na metrak tak prvni šestnáct opakovani jsem dal hezky v tahu a az poslednich pet byl boj)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kedze som drepy nikdy poriadne necvičil tak tam mam vahy cca o 10kg menšie ako na bench ale rozmyslam ze potrebujem aj kondičku vybudovať.

Cvičim 4x tyzdenne čiže T T Volno T Volno T Volno (resp hodinu dve bike)
Mozem dať po kazdom treningu 1min svihadlo a 40 vyskokov na box a 40 angličakov zlepší to moju kondičku ked to dam 4x tyzdenne + ten bajk vo volny den jeden?

Myslím ze by to mohlo pomoct aj na stehna aj na kondičku alebo dať vo volne dni bike 1-2h? čiže 3x tyzdenne bike na hodinu dve
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 12:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ako nahle dam 4x10 drepy z 50% maximalky tak som KO jednoducho dam jednu seriu a bije mi srdce ako splasene a zrychli sa mi dych pri inych cvikoch tento problem nemam

Tohle by chtělo vidět, protože to fakt není normální ani pro někoho s mizernou kondicí.

Buď něco děláš blbě, nebo máš nějaký psychický blok a příčina je psychosomatická nebo máš nějaký skrytý zdravotní problém.

S tímhle ti naslepo na fóru nikdo neporadí.

Co píše Ustinov je samozřejmě všechno pravda, ale aby se to projevovalo takto extrémně je velmi zvláštní.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Praveze nemam problem odcvicit všetko ostatne fakt aj legpress 10 opakovaní 12 15 atd nemam problem odcivičiť chrbat a všetko ostatne len drepy su fakt pre mna zabijak s dychom.

Bol som pred polrokom/rokom u kardiologa srdce v poriadku EKG ECHO aorta všetko v poriadku tlak mavam 120-130 systola 60-70 diastola tep mam od 50 do 60 takze v srdci to nieje podla mna... to som si dal skontrolovat cele na vyšetrení som bol hodinu a pol a robili mi všetko mozne.

Moze to byt aj z toho tepla pretoze to je fakt lajt vaha čo nemam problem zdvihnuť len moze byt problem to ze ja to odcvicim mozno rychlo to odbucham silnejšie mi bije srdce dam 2-3 min pauzu a som fit na dalšiu seriu. Ja som zvladal aj 4x12 tak pred dvoma mesiacmi.

Myslim si osobne ze to bude z toho tepla lebo je tu fakt 32 stupnov a potim sa jak pes ked sedim v klude a nie to cvičiť drepy... :D Prestavky pri treningu mam 2 minuty niekedy dam Chrbat 7 serii x 10 Ramena 6 serii x 10 Biceps 3 serie x 10 a brucho 8 serii x 10 do 45 - 60 minut čo je myslim kondične celkom seriozne :D


E: Meral som si aj tlak po treningu cca 15-20 min som mal tlak 135 na 75 a tep 90... nemyslim si ze to je nejako moc do hodiny som mal tlak v norme tak ako mavam 128/65 a tep 70. Uvidíme dalej čo to bude dakujem všetkym za radu. Osobne si myslím ze to bude tym teplom včera tu bolo fakt 32 stupnov vonka ze sa fakt ked človek sedel tazko dychalo nie to vo fitku ZIADNY prievan vonka bolo sparno hnusne hruza des skusim to pri dalšom treningu ked bude lepšie počasie a uvidíme. Lebo cvicil som minuly tyzden nohy 3x8 z tazsou vahou a nebol problem... ZACNEM SI PISAT LOG a ked uvidite tie smrtelne vahy tak nebudete chapat.... :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tie testy ti robili v klude alebo pri zatazi? Ak v klude tak to o nicom nemusi vypovedat. A to ani nespominam tych nasich “odbornikov” co by nenasli ani infarkt aj keby ho mali rovno pred sebov :D

Anyway, nemyslim si ze ti nieco je, skor si len taky chcipak a musis dotrenovat, resp pokles kondicie :D
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak 2 roky sedaveho zivotneho stylu a minimum pohybu ziadne fitko spravia svoje

Keby som bol zdravotne na tom zle tak sa mi to stava na biku kde je vačšia činnost srdca a tak dalej ale ja som pred tym cvicil drepy 4x12 a nemaval som to len teraz prvy krat uvidíme no čo to bude dalej ale chcem zaradit 2-3x tyzdenne Bike aspon tych 60km dokopy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemas ziadny problem len nemas ziadnu silovu vytrvalost nato ti ziadny bike ani svihadlo nepomoze, len drepuj tahaj a drepuj. 10ky na drep s 60% daju zabrat kazdemu.

Nesnaz sa hladat problem tam kde nieje, ked zosilnies a vybudujes si nejaku vyrtvalost tak to pojde ale je mozne ze ju nikdy nebudes mat nejaku extremnu, ja aj po 21 rokoch cvicenia mam problemy s 10kami na drepe. Nie kazdy je ako Ripperr co da 20x250 na mrtvolu a nieje ani zadychany :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne
Jedna minuta svihadlo
A 40+40 nestačí
Ale myslim ze prvnich par treningu bude sranda
Aspon pro tvoje okoli😀
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2019 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dakujem Vam všetkym za radu som chcípla slaba mrdka.

Budem si písať log ale teraz radšej nie lebo ked uvidíte tie vahy 50kg na bench a pod tak sa budete smiat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2019 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jestli mas na bench 50 a na drepy jeste min a stejne s tim nrodjedes deset opakovani, tak me ten log vazne zajima!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2019 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A keby aj, tak čo? Ty so svojou stavbou si nebodaj prvýkrát v gyme dal na benč 60? Drepol 80? Silno pochybujem...
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2019 3:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som mal maximálky pri váhe 86 kg:

BP 135 kg
SQ 125 kg
DL 185 kg

Ale to som chodil na vyšku a dostal sa na nejakych 100BW a mal čas sa venovať fitku potom som mal rok a pol prácu kedy som necvičil vôbec nič nejedol nevenoval sa absolutne fitku ničomu a schudol som snad zo 100 na nejakych 70 kg. Potom som zmenil prácu ta práca ma baví a nejak som nemal chut sa venovat fitku ničomu lebo ma ta robota bavila a travil som v nej vačšinu času a baví ma do teraz čiže som necvičil poriadne snad 3-4 roky? Dajme tomu 3 roky ten posledný rok som chodil aspon 4-6x do mesiaca do fitka ale ziadna strava nič len tak a teraz som sa cca po 4 rokoch vratil spat do fitka tak ked som nerobil žiadny šport nehybal sa atď nezačnem hneď dvíhať 130 na benč a logicky ked si cele dni v práci a nevyužívaš tie svaly tak aj 50kg na benč je celkom solídna vaha. A ešte dost fakticka poznamka nikdy som necvičil viac ako 6 opakovaní doteraz čo som cvičil som fakt 90% treningu šiel do 6 a 10% ostatne takže pre mna je 10 opakovaní niečo uplne nove...

Hlavne sa netreba hádať a riešiť hlúposti keď tak prečítajte si log a komentujte tam bez hadok, osočovania a všetkeho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Drepy Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: