Nakláňanie panvy a celého vystretého tela dopredu pri stoji



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nakláňanie panvy a celého vystretého tela dopredu pri stoji  Úvodní stránka -> Ostatní -> Nakláňanie panvy a celého vystretého tela dopredu pri stoji
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trubens


PříspěvekZaslal: ne říjen 01, 2017 8:33 pm    Předmět: Nakláňanie panvy a celého vystretého tela dopredu pri stoji Odpovědět s citátem

Ahojte.
Už dávnejšie som si všimol, že keď stojím (ja som sa nikdy nehrbil ani sa nehrbím), tak moje nohy zaujímajú zvláštnu polohu - stojím akoby šikmo pri pohľade z boku... Šikmo dopredu... Čiže panvu mám takmer v polohe nad priehlavkom nôh (takže zarovno s pätami), a nos možno až za špičkami (keby som stál pri múre hlavou k múru, tak sa múru skôr dotknem nosom než špičkami nôh)... Áno, viem sa postaviť aj inak, akoby telom presne kolmo na zem na ktorej stojím, ale nie je to pre mňa prirodzené...
Otázka znie : Čo mám v tomto prípade oslabené ? Hamstringy ? Kvadricepsy ? (myslím, že iná možnosť ani nemôže byť, pretože do šikma mi idú práveže nohy, trup sa len "zvezie", keďže začína s trošičku šikmej základne kvôli tomu postoju nôh vzniknutému z oslabenia buď hamstringov alebo kvadricepsov...skôr to vidím na hamstringy, ale veď ich cvičím dostatočne,
sakra...a ani ich nemám "hypermobilné")

Kvadricepsy mi pri pohľade z boku viac vystupujú než hamstringy, no hamstringy už 2 roky cvičím viac než kvadricepsy, a všimol som si ich lepší rozvoj v porovnaní s minulosťou, keď som ich cvičil trochu menej (hoci som robil MT, a to na ne nijak nezaberalo). Holenné svaly cvičím 4 série po 25-30 opakovaní každý týždeň už dva roky. Lýtka tiež 4 série po 25-30 opakovaní týždenne. V lýtkach a holenných svaloch ten problém byť nemôže.... To by som sa veľmi divil...

Budem rád sa každý názor k téme.
Ďakujem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nakláňanie panvy a celého vystretého tela dopredu pri stoji
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: