CrossFit na doma pro začátečníky


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - CrossFit na doma pro začátečníky  Úvodní stránka -> Crossfit -> CrossFit na doma pro začátečníky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Seva98


PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2015 10:06 pm    Předmět: CrossFit na doma pro začátečníky Odpovědět s citátem

Rád bych vám představil něco z mojí dílny. CrossFit workouty na 1 měsíc na doma pouze za použití vlastní váhy, pro již cvičící to asi nebude, ale pokud znáte někoho, kdo by se rád začal hýbat doma, tak budu rád, když nasdílíte . Jsou to i tréningy vhodné co si chcou CrossFit jenom zkusit. Součástí článku je i odkaz na galerii cviků.

http://7dietmeals.com/blog/31-denni-crossfit-treningovy-plan-na-doma-pro-zacatecniky/
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2015 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oceňuji snahu každého, kdo investuje svoje znalosti a čas a nabídne nějaký trénink, přístup apod. lidem, co potřebují pohyb jako sůl. Když si ale přečtu tento rozpis, tak se nedivím, že hodně top silových trenérů odsuzuje crossfit jako formu tréninku (obzvlášť jako formu tréninku pro amatéry). Můžeš napsat, co je cílem tohoto programu? Na mě to působí dojmem obden se pořádně zničit a následující den se z toho dostávat. Stejně tak si myslím, že když tohle začne dělat člověk, co není zvyklý cvičit, nedělá takové cviky (takže se neumí správně hýbat, neumí dýchat, je zatuhlý), tak mu to taky může víc uškodit než pomoct. Narážím třeba na: za deset minut udělej co nejvíc tohohle cviku (který vlastně vůbec pořádně neumíš ani se ho pořádně nenaučíš, protože je potřeba cvičit pokaždý něco jiného) a nezapomeň na dobrou techniku. No jo, ale spousta lidí pořádnou techniku nepochytí, nedokážou napodobit a nedokážou na sobě kontrolovat, natož ve chvíli, kdy mají tep 200 a plíce o 100 opakování pozadu.

Ale možná jsem moc skeptický.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MIP: Přesně tak.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Viděli jste tady někde v čechách CF, který by splňoval požadavky inteligentního tréninku ?
Až ho uvidíte, tak dejte vědět, rád se přijdu podívat
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vůbec idea "crossfitness" je bohužel z hlediska toho, jak je to s adaptací, vlastně dost mimo. "Rovnováha s prioritami" je imho lepší plán :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Crossfit je super, ale musí se s rozumem na vzpěračský cviky, mrtvoly apod. Ale když vidím, jak většina jedinců blbě cvičí třeba jenom pitomý kliky, tak si říkám, že crossfit není špatný, ale špatná je jeho aplikace. U většiny crossfitterů, bohužel.
Myslím si, že do 10-15 let crossfit buď úplně zanikne nebo se hodně moc změní. Současnou podobu crossfitu zřejmě sponzoruje Svaz ortopedů a neurologů
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč se vlastně v crossfitu všechny cviky "čítujou"?
Protože by nikdo nezvládl víc než deset opakování?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to bohužel nešvar závodní koncepce, co nejvíc opakování za daný čas. Čím víc zkrátím čas potřebný pro jedno opakování, čím to víc ošidím v rámci mezí, tím líp. To byla jedna z věcí, proč se mi CF znelíbil. Je to velká škoda, ale je to bláznivina.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WAMP


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

samý odborník na crossfit tady misto toho abyste napsali něco konstruktivního se akorát snažíte pomlouvat Seva tu napsal normalní srozumitelný plan na doma pro začátečníky akorá t je to napsano jako crosfit a ne udělej 3x8 + 2x5 to že začátečník cviky neumí je přece normální a jestli cvičí crossfit kulturistiku nebo nevím co tak je to uplně stejně protože začátečník bude vzdycky začátečník a chyby v provedení budou vždycky asi i proto jsou zde opravdu jen zakladní cviky s tělesnou vahou při kterých se zraní opravdu jen nemehlo a že je dělá špatně ? no to začátečníci dělají co já viděl za léta v posilovnách za kreace na strojích to bylo teprve na uváženou všechny ty začátečnické mega benče atd. to mi prijde asi 2x horší .

inteligentní trénink ? mě teda za 20 min procvič celé tělo s efektem zrychleného metabolizmu přijde jako inteligentní

crossfit zanikne ? pochybuji ten už tu je 30 let :) a posledních 5 let stoupá počet gymu i přívrženců astronomickým tempem takže o nás i když neradi ještě hodně uslyšíte :)

jo a Hulkie vyjmenuj ty všechny cviky? :D když pomineme shyby co myslíš přesně ? dřepy mrtvoly vypady co se dělaji až na koleno ? mrtvoly ? přemístění trh do dřepu ? nauč mě to čítovat prosím :D


timto nechci crossfit nikterak vyzdvihovat jako jediné možné a nejlepší ale spousta lidí co to tu hejtuje nikdy na žadnem CF treninku ani nebyla nevědí co to obnáší a mají o tom zkreslené představy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ten tvůj příspěvek vypadá jako kdybys posílal telegram:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wamp, uzasne. Jeste mi tam na zaver chybi zminka o tom, ze kdyz uz nekdo videl delat crossfit blbe, tak to urcite nebylo v certifikovane crossfit telocvine (tm) takze se to vlastne nepocita. Jo a vsechna ta videa na youtube jsou fake :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WAMPE, o crossfitu se na Ronnie.cz konstruktivního napsalo docela. Když jsem před cca 5-6 lety začínal o CF číst články v angličtině, tak jsem tím byl taky nadšen. Jenže čas ukazuje, že CF rozhodně není nějaký zdravý fit styl pro celý život, ale extrémní sport pro extrémní sportovce, který má bohužel i extrémní následky.
Jinak kdybys tu měl víc než 11 příspěvků, tak bys věděl, že právě Seva98 si tu vedl log, ve kterém jsem mu nejenom já vyjádřil obdiv za ohromné pokroky a výborné výsledky.
Osobně považuju za naprosto alarmující techniku cviků, tak jak jí předvádí většina cvičenců. Čili mi spíše vadí zneužívání konceptu CF k šizení techniky a sebedestrukci.
Přeju ti dlouhá léta ve zdraví s CF.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ot

krosfit https://www.facebook.com/video.php?v=401693989998353&fref=nf
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vsetci tu vycitaju zlu formu crossfiterom,ale staci sa pozriet do lubovolneho fitka - 99% cvici uplne na hovno aj veci ako bicepsovy zdvih
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Celkem vtipne je pro me toto:

4 kola na čas
30 sec Plank
15 Push up

Cili dva cviky, z nich jeden ma pevne dany casovy ramec se maji delat na cas. Nerikam, ze se nejde casove zlepsovat , ale pusobi to na me trochu srandovne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - CrossFit na doma pro začátečníky Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: