Zase trocha PWL


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zase trocha PWL  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Zase trocha PWL
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom.K.


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2020 11:37 pm    Předmět: Zase trocha PWL Odpovědět s citátem

Ahoj ve spolek.

Jdu se sem po letech zase na chvilku kouknout.

Začneme pozitivně. Vloni jsem málem zemřel. Od posledního kolapsu zhruba tak vloni touto dobou jsem v podstatě půl rok vůbec necvičil a snažil se dát dohromady. Něco se povedlo, něco stále trochu zlobí, ale bojuju a cca už 3 měsíce cvičím alespoň doma. Protože mě to zase baví jako roky ne, začnu si zase zapisovat deníček. Cíle nemám teď žádné, tréninkový systém je vyloženě pocitový dle aktuálního zdravotního stavu a času. Snad mi to zapisování néjakou dobu vydrží a nepřijde zas v blízké době zase nějaká neočekávaná událost. Baví mě to cvičení fakt jak za mlada i bez cíle a to je co říct.

Dnešní trénink:
Tahy klasikou
2x10 60 kg
2x8 100 kg
6x140 kg
3x160 kg
3x180 kg
3x200 kg
3x210 kg
3x220 kg
3x230 kg
3x240 kg

Přítahy v předklonu s oporou o lavičku s jednoručkami
4x12 35/35 kg
Velmi striktní pomalé opakování. Nemám težší jednoručky.

Shyby nadhmatem s dopomocí nohou
4x10
Bez dopomoci se s aktuální TH cca 130 kg přitáhnu tak 3-5x

Tlaky na ramena v sedě s jednoručkama
20x 10/10 kg
20x 20/20 kg
20x 28/28 kg
16x 35/35 kg
12x 35/35 kg
9x 35/35 kg
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2020 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Drzim palce! Rad ta vidim spet.

Nechces sa viac rozpisat co sa stalo? Vela prace a stresu?
Kolko teraz vazis?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2020 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:
Drzim palce! Rad ta vidim spet.

Nechces sa viac rozpisat co sa stalo? Vela prace a stresu?
Kolko teraz vazis?

Nazdar chlape! No, doufám, že mi to tu teď nějaký pátek vydrží.

Abych se dostal k tomu, co se stalo, musím se vrátit až do roku 2015. Tehdy jsem měl za sebou první srdeční kolaps v práci. Po skoro týdenní hospitalizaci na klinice v německu tehdy nikdo přesně nedokázal říct, co přesně to způsobilo. Každopádně od té doby jsem se začal léčit s vysokým krevním tlakem a tu a tam se začali objevovat nejdříve bezvýznamné extrasystoly v srdečním rytmu a dál i závažnější arytmie. Vše se stále zhoršovalo a každý rok jsem trávil víc a víc času po nemocnicích na všemožných vyšetreních, protože k problémům se srdcem se začali přidávat stále další a další míň i víc závažné komplikace' já stále víc a víc času trávil po nemocnicích a doktoři stále nemohli přijít na to od čeho ty problémy mohou pocházet. Přeskočím do roku 2019, kdy už jsem se cítil fakt mizerně, v každém tréninku hrozná únava, u těžkých základních cviků jsem doslova odpadl hned po první pracovní sérii, nemohl jsem spát, nezvládal jsem běžné pracovní povinnosti, které jsem zvládal levou zadní. Srdeční problémy se extrémně zhoršovaly a s tím začaly i první psychické problémy. Každý večer jsem uléhal do postele s tím, že se ráno už neprobudím. Neuvěřitelný co se děje v hlavě a co mozek dokáže vytvořit při strachu o život. Z původních cca 800 arytmií za den se to v 2019 vyšplhalo na cca 10 tisíc za den. To je v průmeru zhruba 8 krát za minutu. Už tak špatný spánek se zhoršil tak, že jsem půl roku v podstatě vůbec nespal. Za celý rok 2019 mě 8x odvezla rychlá, vždy ve stavu těžký hypoxie, s arytmiemi a tlakem kolem 220/120 po dni, dvou v nemocnici na kyslíku se vždy vše až zázračně rychle srovnalo. Nikdo nechápal proč. Až v listopadu 2019, po tom co jsem i přes tyhle všechny problémy zatáhl na MČR 331,5 kg v novém národním rekordu, se na mě ,,usmálo štěstí". Poslední kolaps cca 4 dny po soutěži jsem málem nerozdýchal a můj kardiolog na to konečně přišel. Udělali mi vyšetření ve spánkové klinice a přišlo se na to, že celé ty roky co mi léčily následky všeho, byla příčina v onemocnění jménem spánková apnoe. Je to stav, kdy tělo ve spánku přestává dýchat. Výsledky vyšetření byly katastrofální a doktoři se na mě chodili dívat a nechápali, že tu ještě jsem. Dle primáře s Plzeňské plicní kliniky mě neprivezli za pověstných 5 minut 12, ale už 5 minut po 12. V průmeru jsem měl každou hodinu ve spánku (který se ale prakticky nekonal, protože po každé zástavě dechu se tělo vlivem pudu sebezáchovy probudí, ale mozek si to nepamatuje) 28 zástav dechu a každá byla delší než jedna minuta. Nejdelší naměřená měla minutu a 40 vteřin. Dle doktora u netrénovaného člověka přichází cca po 2 minutách bez kyslíku mozková smrt. Já normálně nevydržím zadržet dech ani 50 vteřin a největší sranda na tom je, že při apnoe nepřestane tělo dýchat jen po nádechu, ale klidně i po výdechu, takže...

No takže díky bohu se konečně přišlo na to, co mi je, ale bohužel se na to přišlo pozdě a následky si vyžírám i rok poté. A tak jako tak je to doživotní komplikace. Každopádně jak jsem psal, teď už konečně začínám zase trochu normálně žít a na tréninkách je to znát. Baví mě to teď opravdu jak nikdy, bohužel v blbé době plné zákazů, tak jsme si začali s manželkou cvičit doma a máme klid.

Jinak váha se pořád pohybuje plus mínus kolem 130 kg, ale přiznávám, že schodit 10 kg tuku by mi jen a jen prospělo.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2020 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No dpč To je iný brutal.

Divím sa, že si vôbec mal chuť skúšať popri takýcht stavoch ešte niečo dvíhať. Držím palce, aby sa už nič nekomplikovalo a mohol si fungovať plusmínus normálne ďalej.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2020 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hezký ....

Je super, že už je aspoň jasné co a jak a že máš to nejhorší snad za sebou a pověstný optimismus tě neopustil.

Pro mne tedy docela smutné zjištění, že to nalezení příčiny trvalo tak dlouho ... když jsi psal jak jsi trávil nemálo nocí ve špitálu poté, co tě odvezla záchranka, bych čekal, že na to přijdou dřív.

Celé je to krásný příklad toho, na čem v životě opravdu záleží.

Jinak samozřejmě přeju ať je už jen líp a líp, až bude nejlépe na celém světě:-).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2020 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pekelnej příběh, tak hodně zdaru a zdraví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2020 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nerozbitnej Tom... my tomu u nás v práci říkáme najít "root cause", a pak už to začíná být jenom lepší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
No dpč To je iný brutal.

Divím sa, že si vôbec mal chuť skúšať popri takýcht stavoch ešte niečo dvíhať. Držím palce, aby sa už nič nekomplikovalo a mohol si fungovať plusmínus normálne ďalej.


Ahoj. Tohle nechápe spousta lidí, těžko to popisovat, ale to cvičení mě prostě furt drželo nad vodou. Nejhorší stav jsem měl vloni cca měsíc před MČR a měsíc po. Vidina toho, že to nevzdám a postavím se na to podium mě strašně psychicky pomáhala v těch nejtěžších stavech.

Díky moc. Roky jsem cítil, že mě něco strašně brzdí, tak teď když už vím co a jak s tím bojovat, mám zas hroznou chuť zvedat a zkusit to posunout všechno dál. Uvidíme no. :-)
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
No hezký ....

Je super, že už je aspoň jasné co a jak a že máš to nejhorší snad za sebou a pověstný optimismus tě neopustil.

Pro mne tedy docela smutné zjištění, že to nalezení příčiny trvalo tak dlouho ... když jsi psal jak jsi trávil nemálo nocí ve špitálu poté, co tě odvezla záchranka, bych čekal, že na to přijdou dřív.

Celé je to krásný příklad toho, na čem v životě opravdu záleží.

Jinak samozřejmě přeju ať je už jen líp a líp, až bude nejlépe na celém světě:-).

Ahoj Yggu.

Noo můžu Ti říct, že bylo pár měsíců, kdy mě ten pověstný optimismus už i opustil. Když už mi s těch hypoxyckejch stavů přestával fungovat i mozek, úplně upřímně, to už bylo fakt k posrání. Do té doby jsem nechápal, jak někdo může spáchat třeba sebevraždu, teď už tomu rozumím, protože když se sype zdraví tak, že nevíš jestli se dožiješ rána, tak je to fakt na palici.

A ano, máš recht. Když jsem byl poprvé ve spánkovce, také to nechápali, že to ostatní doktoři po tolika hospitalizacích nechali dojít tak daleko. Inu, apnoe je pořád dost vyjímečné onemocnění, údajně trápí jen 4% populace, takže se asi není čemu divit.

A děkuju, děkuju a děkuju.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
nerozbitnej Tom... my tomu u nás v práci říkáme najít "root cause", a pak už to začíná být jenom lepší


Ahoj Vlku. V podstatě rozumím jen tomu nerozbitnej. Ale tak nějak tuším, že mi asi nepřeješ nic zlýho, takže dík.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes:

Benč
20x20 kg
20x40 kg
20x60 kg
10x80 kg
6x100 kg
6x110 kg
6x120 kg
6x130 kg
6x140 kg
3x150 kg
8x120 kg
8x120 kg
6x120 kg
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 6:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a vlastne liecba je iba priznakova e.g. nejaky "budicek" ked sa ti to stane alebo sa s tym da aj nieco robit?
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
a vlastne liecba je iba priznakova e.g. nejaky "budicek" ked sa ti to stane alebo sa s tym da aj nieco robit?


Je to bohužel doživotní diagnóza. Léčba ve smyslu nějaké medikace nebo tak něco, co by tělo zase přimělo normálně ve spánku fungovat neexistuje. Takže mám už od ledna speciální dýchací přístroj, na kterém jsem každou noc, celou noc. Je to něco na způsob ventilátoru, který pomáhá pacientům při léčbě covidu, ale s tím rozdílem, že já to mám doživotně každou noc. Ale můžu říct, díky bohu za to. Myslel jsem, že si na to nezvyknu, začátky byly těžký, ale teď už si nedovedu představit jedinou noc bez toho.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom.K. napsal:
Je to bohužel doživotní diagnóza. Léčba ve smyslu nějaké medikace nebo tak něco, co by tělo zase přimělo normálně ve spánku fungovat neexistuje.

zkus ještě ortodontistu... (sorry za ta "sprostá" slova, já vím, že tě dneska trápím :D), synovi pět let rovnali zuby, ale nepovedlo se (resp. zuby rovné, ale čelist špatně) a jediným dalším řešením je operace, předsunutí spodní čelisti, což by mělo vyřešit i horšící se apnoe. musel čekat až bude dospělý... což ty už seš :D, ta operace nemusí být bez následků, proto se zvažuje, ale jemu se ta čelist horší, tak mu asi nic jiného nezbyde. dobré je, že když se to povede, tak to řeší problémy na 100%.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2020 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
Tom.K. napsal:
Je to bohužel doživotní diagnóza. Léčba ve smyslu nějaké medikace nebo tak něco, co by tělo zase přimělo normálně ve spánku fungovat neexistuje.

zkus ještě ortodontistu... (sorry za ta "sprostá" slova, já vím, že tě dneska trápím :D), synovi pět let rovnali zuby, ale nepovedlo se (resp. zuby rovné, ale čelist špatně) a jediným dalším řešením je operace, předsunutí spodní čelisti, což by mělo vyřešit i horšící se apnoe. musel čekat až bude dospělý... což ty už seš :D, ta operace nemusí být bez následků, proto se zvažuje, ale jemu se ta čelist horší, tak mu asi nic jiného nezbyde. dobré je, že když se to povede, tak to řeší problémy na 100%.


Kamaráde, promiň, že to napíšu teď trochu rejpavě jo, ale já jsem umíral. Doslova. Myslíš, že se neřešilo co všechno by mi v ten moment mohlo pomoci zase dýchat?

U mě s tím nejde dělat bohužel nic. Mám tu nejhorší formu apnoe s nejtěžšími klinickými projevy. Už jsem se s tím ale smířil a nevěřil bys jak jsem rád, že mám svůj přístroj a začínám zase normálně žít.
_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zase trocha PWL Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: