Diagnostická váha



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Diagnostická váha  Úvodní stránka -> Ostatní -> Diagnostická váha
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Grimley


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 12:18 pm    Předmět: Diagnostická váha Odpovědět s citátem

Zdarec,
asi mě zase zlynčujete, že vymejšlím kktiny, ( ) ale v práci máme teď šikovnou váhu "Beurer BF100", je k tomu i takovej "modul" do ruky a měří to skladbu těla... změřil jsem se na tom dvakrát s půl hodinovým odstupem a změřilo mě to přesně s odchylkou 0,2% u jednotlivých hodnot.

Vyšlo mi to teda trochu krutějc oproti inBody

(inBody tuk: 17,5%, tohle 22,5% - mám dojem že víc odpovídá to druhý číslo z týhle "váhy")
(inBody svaly: 46,5kg ... tahle váha mi naměřila 39,6% - tzn. 38.7kg)
(inBody voda: 58,3kg.... tahle váha 51,5% - tzn. 49,9kg - to už se rozchází celkem dost oproti inBody)

Celkově ty hodnoty s měřenejma kolegama seděj v tom smyslu, že jsem opravdu zavodněnej a i mám víc svalů než kolegové ... tak by mě zajímalo, jestli je nějakej posun v týhle technologii, nebo tyhle "zázračný" váhy pořád měřej podle počasí.


Koukal jsem, že i Marťas nabízí tuhle značku, našel jsem tuhle:

https://obchod.ronnie.cz/s-6060-diagnosticka-vaha-bf-800.html

Nepotřebuju to na přesný změření na procento, ale spíš na sledování, jak se mění složení těla (klesá tuk a zůstávaj svaly) ... co si o tom myslíte?
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nesmysl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslel jsem si to

Mam inbody skoro u baraku za 120, takze pohoda, jen ze se mi to zalibilo :D
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me ta domaci vaha take meri blbosti.
Ale cekal bych se to meri blbe stale priblizne stejne a stejnym smerem, takze nehlede na konkretni hodnoty by stoupajici nebo klesajici trend mohl jit vyhodnotit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z mého pohledu (a myslím, že jsem to tu už tehdá nebo onehdá psal), pokud zachováš maximálně podobné podmínky (stejná denní doba, ideálně tedy např. ráno nalačno, stejně tak bych i rozlišoval před sprchou/po sprše apod.), tak jsou i relativně levné přístroje pro sledování trendů (to slovo zvýrazňuji) použitelné. Co se absolutních hodnot týče, byl bych skeptičtější, ale na trendy (svalů ubývá, břicho roste) bych i levná měřidla orientačně používal.

P.S.: Pitevnu ale samozřejmě nic nenahradí. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 5:38 pm    Předmět: Re: Diagnostická váha Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Nepotřebuju to na přesný změření na procento, ale spíš na sledování, jak se mění složení těla (klesá tuk a zůstávaj svaly) ... co si o tom myslíte?
Já vím, grimley, že byla výplata a potřebuješ pustit nějaký prachy do oběhu, to ti celkově chválím, roste nám tím hrubý domácí důchod, ale je to na prd.

Máš zrcadlo? Máš foťák? Pak máš všechno, co potřebuješ. Chápu, že potřebuješ dělat grafy a probírat se naměřenými čísly a porovnávat progres (nesnáším to slovo) a vidět svou výkonnost. Ok, ale to běhání mi fakt přijde na toto vhodnější :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 5:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, ty podobné podmínky jsou kritické... např. pokud ráno vstaneš, tak nemá smysl se hned měřit, dokud se tekutiny v těle neustálí. říkám to laicky, ale ten rozdíl v měření je znatelný. když už to rozchodíš, tak se to trefuje . totéž sprcha, jak už bylo napsáno... fyzická námaha... okolní teplota či oblečení, které má vliv na to, jak se potíš... měří to odpor, takže cokoliv má vliv na vodivost, tak hne s výsledkama. ale dlouhodobě se to používat dá, protože složení těla se mění pozvolna a na dosahování podobných podmínek je dost příležitostí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Daymoon to asi vystihl tak uklidnim svoje statisticky vasne a za usetreny prachy nakoupim v patek maso, jestli bude nekde v akci

Akorat u me fotak a klasicka vaha moc nestaci, jelikoz na vsech fotkach (aktualkach) vypadam furt stejne a je tam rozdil treba i 15 kilo
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechny tyhle váhy a inbody vychází z nějakých rovnic, které potom spočítají výsledné hodnoty. Takže záleží na referenční populaci, na které byla ta rovnice vytvořena.
A samozřejmě odpor (impedanci) těla ovlivňují různé věci od stavu hydratace/dehydratace, požitého jídla a tekutin, distribuce tuku na těle nebo délka končetin.
Ale to inbody by mělo být přesnější, i když zkus se na inbody změřit ráno nalačno a večer více zavodněnej a plný jídla a taky uvidíš rozdíl.
Jinak vím, že jsi psal, že jsi podle výsledků na inbody zavodněný, ale je logické, že máš v těle více vody než je nějaká referenční mez, když máš taky o dost více svalů než je nějaká referenční mez a svaly jsou tvořeny z cca 75 % z vody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: po leden 08, 2018 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s touhle váhou https://www.alza.cz/eta-vital-body-678090000-d5127609.htm?kampan=adpla_vyrobci_SDA_krasa-a-zdravi_osobni-vahy_c_1o1_ETAOV021_9072432&gclid=Cj0KCQiAyszSBRDJARIsAHAqQ4o6dXhPdsy4gCo62cfeShM_Tuu-JBgUm4DecRDzwkUrfajw005crmYaAkzHEALw_wcB ? Mně by o to ani tak nešlo, ale přítelkyně chce asi víc hodnot než je hmotnost
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po leden 08, 2018 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chce pritelkyne neco vic, doporucoval bych https://health.nokia.com/cz/en/body-plus

Ted je v akci za €79.96

Sam mam a pouzivam ke spokojenosti dlouha leta * (jeste kdyz to byl Withings). Mam od nich i hodinky apod a vse ti do peti dnu dojde z Francie, nebo Nemecka.

Nicmene tyhle vahy meri plus minus autobus, zalezi kolik toho vypijes, jak se vykadis apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diagnostická váha BF 750 | Beurer
Osobní a diagnostická váha, analyzér svaloviny, tělesného tuku a dalšího. Nosnost 150 kg.
1749 Kč
Diagnostická váha BF 700 | Beurer
Osobní a diagnostická váha, analyzér svaloviny, tělesného tuku a dalšího. Nosnost 180 kg.
1439 Kč
Diagnostická váha BF 710 BodyShape | Beurer
Osobní a diagnostická váha, analyzér svaloviny, tělesného tuku a dalšího. Nosnost 180 kg.
1499 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Diagnostická váha
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: