Je nutný "objem" pro růst ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Je nutný "objem" pro růst ?  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Je nutný "objem" pro růst ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 5:35 pm    Předmět: Je nutný "objem" pro růst ? Odpovědět s citátem

Zdar, chci se na něco zeptat. Pokud je cíl nabírání svalové hmoty, jde to pouze za předpokladu , že člověk nabere i nějaký tuk, nebo jdou svaly kvalitně nabírat i při "udržovacím" jídelníčku, kde se nabírají svaly za předpokladu že člověk nehubne/netloustne a váha je pořád stejná ?

Všude totiž čtu že pokud chce člověk nabrat svaly musí mít větší příjem než výdej, tak si říkám, že to znamená časem tloustnutí kromě nabírání svalů, ale třeba se mylím, tak díky za vysvětlení
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ne, muzes nabirat i "ciste" jenom to neni tak rychle a neni to tak videt, pokud drzis jidelnicek stejne a pritom cvicis, budou zmeny patrnejsi vic v zrcadle a casem ti budou ubyvat centimetry, protoze sval ma obecne mensi objem nez tuk
prebytek energie pujde do tuku pouze, pokud ho telo nevyuzije k regeneraci a rustu
obvykle, pokud to prezenes
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono jde i o to, že pokud máš hodně jídla a nějaký ten tuk, bude se ti pravděpodobně cvičit líp a budeš zvedat větší váhy...
V "dietě" pravděpodobně nebudeš takový ďábel v posilovně.. :-)
Objem ale nutně neznamená, že musíš být vyžraný jak prase... pokud nejsi strongman, tak to není žádoucí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tannhauser


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nabirat ciste jde, ale je to mnohem vetsi drina. Neni vsak cviceni o tom? Mel by to byt zivotni styl a ne zavod za kily.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2018 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jde mi o to, že jsem byl dost tlustý (vysoký, ne moc šíroký, ale znáte to , časté hospody, žádný pohyb, takže břicho,boky, záda, zalité špekem). Pak jsem se teda rozhodl že naberu nějaké svaly a začnu cvičit, jenže jsem byl fakt tlustý a udržovačka nepřipadala v úvahu a zase hubnout + nabírat svaly je dost obtížné, tak jsem se soustředil jenom na to hubnutí a po 2 měsích jsem ten tuk shodil a teď chci normálně cvičit a nabrat nějaké ty svaly, jenže se bojím že když pojedu nabíračku, že kromě svalů naberu zpět ty tuky ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2018 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud budes mit spravny trening, tak prebytek energie pujde do svalu a ne do speku
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tannhauser


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2018 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoduse si sestav nejaky modelovy jidelnicek (navodu je i tu na ronnie dost) s adekvatnim zastoupenim zivin a kalorii a drz se ho. Pokud budes moc pribirat, uber sacharidy. Pokud budes stagnovat tak pridej atd. Obecne ten koncept "objem a pak rys" si vymysleli lini kluci aby se nemuseli hlidat v jidle. Obecne si vsak myslim, ze musi byt mnohem vetsi peklo na leto jet rysovacku po te, co jsi byl pul roku zvykly cpat se nesmyslama. Je mnohem lepsi cvicit a zdrave jist celorocne. Udelat si z toho zivotni styl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych to viděl malinko jinak...

Objemová fáze je z mého pohledu nevyhnutelná, protože to znamená jet těžké silové tréninky, které prostě musíš užrat. Silový trénink a velké váhy jsou dobrý způsob pro naturála, jak na sebe naplácat nějaké to maso navíc. Rýsovací fáze je pak o tom, že rozumně ubereš jídlo, přidáš výdej a pojedeš sice podobné cviky (rozuměj základní cviky), ale s menší váhou a větším objemem. Je to dobré i z toho důvodu, že tělo se rychle adaptuje na nastavený režim a střídání objem x rys ho pokaždé šokuje a tělo musí reagovat.

Pokud chceš nabrat svaly, tak musíš cvičit těžce, což znamená jíst víc. Pokud chceš hubnout, tak to znamená, že musíš jíst méně a necvičit tak těžce, takže z toho ti vychází, že snaha nabrat svaly a ještě u toho zhubnout není úplně snadná.

Dost záleží na tom, kolik je ti let, protože hormonální hladina se ti v těle s věkem mění. Kluk na střední bude mít metabolismus, který spálí i koně a poroste z toho, že se jen podívá na činku, chlap okolo 30tky už se na nějaké výsledky nadře 10x tolik a bude je mít 3x horší a chlap po 40, pokud za mlada necvičil a nemůže se spolehnout na svalovou paměť bude rád, když trošku zhubne a zpevní se. Na nějaké nabírání svalů může rovnou zapomenout. Opět upozorňuji, že se bavíme o naturálech...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím oponovat... Mě to ve 30. roste lépe než ve dvaceti a težké tréninky základních cviků na mě taky nefungujou, co se hypertrofie týče. Menší váhy, kontrolované a procítěné opakování= růst (v mém případě).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 6:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Musím oponovat... Mě to ve 30. roste lépe než ve dvaceti a težké tréninky základních cviků na mě taky nefungujou, co se hypertrofie týče. Menší váhy, kontrolované a procítěné opakování= růst (v mém případě).


Asi jsi vyjimka. U mne vzdy fungovaly tezke zakladni cviky a co jsem videl ve svem okoli za cca 30 let, tak to bylo zpravidla podobne. Vzdy pokud jsem omezil tezke zakladni cviky, svaly jsem ztracel.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 7:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Musím oponovat... Mě to ve 30. roste lépe než ve dvaceti a težké tréninky základních cviků na mě taky nefungujou, co se hypertrofie týče. Menší váhy, kontrolované a procítěné opakování= růst (v mém případě).

Taky mi to roste líp jak se blížím třiceti, než když mi bylo 18
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, je to hodně individuální, ale jako příklad pro udržení váhy a nabírání svalů pro 20 letého kluka 78kg váhy, 188 cm , trénink ob-den (calistenika - vlastní váha, trénink cca hodina a půl, trénink neflákám, na druhou stranu není to zvedání maximálek na mrtvolu že jo :) ve volné dny večer HIIT - sprinty 20 sec maximum , 40 sec pomalejší klus , 8-10 minut.

Bílkoviny - 1,7 g na kg //// sachry - 3g na kg //// tuky - 0,8g na kg.

Šlo by to nebo ubrat / přidat něco ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2018 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Vím, je to hodně individuální, ale jako příklad pro udržení váhy a nabírání svalů pro 20 letého kluka 78kg váhy, 188 cm , trénink ob-den (calistenika - vlastní váha, trénink cca hodina a půl, trénink neflákám, na druhou stranu není to zvedání maximálek na mrtvolu že jo :) ve volné dny večer HIIT - sprinty 20 sec maximum , 40 sec pomalejší klus , 8-10 minut.

Bílkoviny - 1,7 g na kg //// sachry - 3g na kg //// tuky - 0,8g na kg.

Šlo by to nebo ubrat / přidat něco ?


78 na 188 je vazne malo, treningem s vlastni vahou se uz o moc vys nedostanes, aspon v dobre kvalite
cviku nepotrebujes moc, "staci" ti shyb, klik na bradlech a variace drepu
ale bez pridane vahy vazne ne
(nabizim se jako priklad, vicemene tvoje vahovka, ale o 13cm mensi, a na shyby potrebuju aspon 20 a na bradla 40kilo, aby bych na "hypertrofickych" 6-12opakovanich)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Je nutný "objem" pro růst ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: