Golfový (oštěpařský) loket



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Golfový (oštěpařský) loket  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Golfový (oštěpařský) loket
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ToVor


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 4:33 pm    Předmět: Golfový (oštěpařský) loket Odpovědět s citátem

Máte s tím někdo zkušenosti? Už dva týdny mě trápí golfový loket a rád bych vyzkoušel nejdřív nějaké "domácí" metody než hned běžet k doktoru... Předpokládám, že by mi poradil, abych úplně přestal cvičit, ale na youtube jsem našel spoustu cviků na zlepšení. Co myslíte, že je lepší - nechat ruku úplně v klidu nebo se to snažit postupně rozhýbat pomocí těch cviků?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 5:38 pm    Předmět: Re: Golfový (oštěpařský) loket Odpovědět s citátem

ToVor napsal:
Máte s tím někdo zkušenosti? Už dva týdny mě trápí golfový loket a rád bych vyzkoušel nejdřív nějaké "domácí" metody než hned běžet k doktoru... Předpokládám, že by mi poradil, abych úplně přestal cvičit, ale na youtube jsem našel spoustu cviků na zlepšení. Co myslíte, že je lepší - nechat ruku úplně v klidu nebo se to snažit postupně rozhýbat pomocí těch cviků?

Já ho řešil dlouho. Poté, co jsem si najmul trenéra na badminton a zlepšil jsem techniku, je to o dost lepší. Jinými slovy, zanalyzuj si z čeho ho máš a zapracuj tam na technice.
Pro zlepšení je, zadara, velice užitečné dělat strečink. Účinné, ale drahé, jsou rázové vlny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já mám taky tu smůlu že mě trápí oba lokty, víc tedy pravačka tam mam snad golfovej i oštěpařskej nebo nechápu, občas mě to bolí zvenčí, občas zevnitř ale zvenčí skoro furt. Zkusil jsem všechno, ledování, masti typu ibalgin, konopnou mast, mam ortézu na tenisák, kloubní výživa, dokonce i nandrolon v menších spíš terapeutických dávkách a nic mi nepomohlo. Jo ještě taky injekce na chíře do lokte. To pomohlo asi na týden.
Takže já mám negativní zkušenost a asi bych udělal skoro cokoliv se toho zbavit. Docela mě to omezuje v cvičení, hlavně tedy rukou a ačkoliv jsem si to udělal pravděpodobně ze zvedání jednoručky za hlavou, tahal jsem tam už skoro 50kg a v dost velkém rozsahu.
To už si dovolit nemohu, rozhýbávám, rozcvičuji ale jsou už cviky které dělat nemohu a nebo jen lehce přičemž nejhorší je ta jednoručka a francouzké tlaky. Ještě víc mě to asi omezuje při bicepsech, bolí mě to až do ohybačů zápěstí.
Klid jsem taky zkoušel, necvičil jsem asi 4 měsíce a taky to nepomohlo. Už taky nevím co s tím...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
charvi


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Razove vlny,ozarky,elektrika,laser,masti,prasky ani klid nepomohly,leda hovno. Obstrik jako jediny jsem nemel bo jsem nemel tak vyrazne bilesti a ani sem ho nechtel. Od doktora uslysis asi tu samou odrhovacku jako vzdy: prestat cvicit,nenamahat apod.....

Jedine co je pro me opravdu ucinne tak je to protahovani a to delam jen te zakladni cvik cca 3x denne,vic ani prd. Vysledky nebudou hned ale pomuze to. Je pravda,ze asi nikdy to nebude jiz jako drive ale da se to,kdyz vice namaham ruku cejtim to ale nic hrozneho to neni.

Tohle se me drzi uz asi 2+ let a sem smirenej ze bez protahovacek to proste nebude onco.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja byl i na te injekci, nic moc prijemneho, dava se to primo do te slachy. Vecer trochu bolest ale druhy den totalka, nedalo se vubec hnout. Dost velka bolest pri sebemensim pohybu. Dalsi den ok, ale adi za tyden stejne zacal loket znova bolet. Takze ani to mi nepomohlo. Ted zkousim chodit na laser.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ToVor


PříspěvekZaslal: so červen 10, 2017 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkouším teď několikrát denně strečink flexorů zápěstí + pomalu přidávám lehčí posilování extenzorů. Přijde mi, že to celkem pomáhá, tak snad se to dá zase dohromady. Taky jsem zjistil, že po cvičení mě to ani tolik nebolí, zato po cca půl hodinovém hraní na kytaru je to zase stejné jako na začátku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so červen 10, 2017 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ToVor napsal:
Zkouším teď několikrát denně strečink flexorů zápěstí + pomalu přidávám lehčí posilování extenzorů. Přijde mi, že to celkem pomáhá, tak snad se to dá zase dohromady. Taky jsem zjistil, že po cvičení mě to ani tolik nebolí, zato po cca půl hodinovém hraní na kytaru je to zase stejné jako na začátku

Pak asi při hře děláš něco blbě. Asi jsi tuhej jak mrtvola na mrazu. Uvolni se.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2017 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyhle chronický záněty jsou průser. Pokud to máš krátce, tak většinou stačí klid. Pokud dlouho, tak to stejně musíš řešit pohybem. Na tu první část přijde každej - začínat úplně ale úplně zlehka. Poslouchat tělo - po cvičení by to mělo být lepší než před ním.
Každý den - protahovat, masírovat celé okolí, aby všechny okolní tkáně byly měkké a prokrvené + udržovat v teple. Ledování mi moc nezabíralo, leda střídat ledové a horké, ale na závěr vždy teplé.

2-3x týdně lehce procvičit. Vybrat si na danou oblast jeden lehoučký cvik a dělat hodně pomalých opakování, zejména negativní fázi pomalinku, klidně sto opakování. Smyslem je prokrvení ne přetížení.
Cílem je cvičením vyvolat lehký zánět, který by se vyhojil (podobně jako to dělá třeba rázová vlna). Pokud se zánět trochu probudí, tak budou lokty na omak teplejší. Ale neměly by rudnout a natékat. V téhle fázi nemá cenu řešit jestli splasknou bicáky, prostě cvičit lehce a jen na pocit.
Skvěle mi na lokty zabíraly izometrické cviky. Ale pozoc - pokud to po den po cvičení bolí víc jak předtím, tak jsi to prostě přehnal a šetři se.

Chce to trpělivost a potlačit ego. Údajně se chronický zánět může hojit i dvakrát tak dlouho, jak se to ozývá.

No a potom ta otravná fáze - omezit cukr a kofein, vyřadit alkohol a co nejméně moučných výrobků a fast foodů. Do jídelníčku zařadit kvalitní rybí tuk, heřmánkový a šalvějový čaj, MSM, kurkumin nebo jiné přírodní protizánětlivé věci
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Golfový (oštěpařský) loket
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: