Špatné koleno - trvale, jak cvičit?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Špatné koleno - trvale, jak cvičit?  Úvodní stránka -> Trénink -> Špatné koleno - trvale, jak cvičit?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MamutAnton


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 1:46 pm    Předmět: Špatné koleno - trvale, jak cvičit? Odpovědět s citátem

Ahoj, budu vděčný za rady a tipy, čím nahradit v tréninku dřepy a MT. Mám trvale problém s pravým kolenem, operaci s nejistým výsledkem nechci, vitamíny, výživa a rehabilitace nepomohly dostatečně ( dřepuju tak 50kg, max 70, MT nad 100 tahám už moc zádama). Při postavě 185/87 a benchi cca 5x5x110kg nebo 10x10x90 mi to přijde zoufale málo, navíc pocitově to stejně tahám víc levou stranou. No a jediné co po takovém "cvičení" cítím, je bolest kolena, svaly vůbec.

Dá se postavit rozumný amatérský trénink na cvicích jako BP, shyby, kliky na bradlech, kliky se zátěží? Prostě "od pasu nahoru"? Jaké další cviky bych měl, mohl zařadit?

Cvičím cca 3 roky (blbě), tréninkový plán a stravu mám pořádně až poslední rok a za tu dobu cítím obrovské zlepšení, tak mám chuť dojít co nejdál. Strava a doplňky vyřešené, odzkoušené, tam potíž nemám. Cvičím doma (jsem vidlák), vybavení momentálně lavice na BP, bradla, hrazda, stojan na dřepy, pár laviček, velké malé činky - není problém dokoupit, místa je dost.

Děkuji za Vaše rady a čas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2017 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink na vršek se samozřejmě postavit dá ... píšeš, že máš skoro vše a cvičit na vršek můžeš taky skoro vše, takže nevidím žádný problém.

Co se nohou, a do značné míry i zad týče, tak s ohledem na popisovaný stav to chce dobrého ortopeda a nejprve zjistit, co s tím kolenem máš. Popisovaný stav totiž není nejen ke cvičení, ale ani běžnému životu.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2017 7:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nad tou operaci bych byt tebou popremyslel i kdyz je vysledek nejisty. Pokud te koleno zlobi, lepsi to vekem nejspis nebude, rekl bych ze nemas co ztratit.

Pred lety jsem resil podobne dilema s ramenem. Vybral jsem si operaci a nelituju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2017 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze...

1. Zjisti si co s tim kolenem mas, trvale problemy je nic nerikajici - res pricinu, ne dusledek
2. Najdi si sportovniho fyzioterapeuta se kterym dejte dohromady pohybove vzorce a vyreste tvoje disbalance
3. Najdi si nekoho, kdo te nauci cvit technicky alespon tak, aby te u toho nic nebolelo

Jinak zakladni vicekloube cviky jako drep a mrtvy tah se cvici predevsim kvuli hormonalni odezve, kterou na telo maji a z tohoto ohledu jsou nenahraditelne. Pokud je nebudes delat, tak je pravdepodobne, ze budes silit pomaleji a mene porostes, bavime-li se o naturalnim treninku.

PS: Trenink na vrsek se postavit da, jen vsem okolo tvrd, ze jsi byvaly vozickar, nebo cvicit podle Seberevolty :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Špatné koleno - trvale, jak cvičit?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: