VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix napsal:
Já si myslel, že tou angličtinou jsem udělal dobře Teď jste mi nasadili brouka do hlavy Mám poslední den na podání přihlášky
Tak to nech a něco přihoď.

P.S. na podnikatelce budeš mít taky matiku.
Pokud chceš studovat AJ, abys mohl makat v zahraničí, tak na to se vykašli.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Davesix napsal:
Já si myslel, že tou angličtinou jsem udělal dobře Teď jste mi nasadili brouka do hlavy Mám poslední den na podání přihlášky
Tak to nech a něco přihoď.


Jo! Rád bych, ale nepatřím zrovna k těm nejlepším studentům a moje nápady kam jít už došly. Edit: matika tam bude, ale nebude tak HARD jako na informatických oborech.

Btw: hlásil jsem se do armády a chtěl jít na UNOB do hradce na záchranáře, ale neprošel jsem zdravotní prohlídkou kvůli astmatu, které ani nevím že mám. To píšu proto, protože to jsem chtěl doopravdy dělat.
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já měl na gymplu za svoji neúčast a "snahu" dvě čtyřky z nichž jedna byla z chemie:o)))
Teď jsem ve svém oboru v okruhu možná 500 km jediný, který dělá to co dělám. O tom to není.

Osobně bych šel asi na tu podnikatelku. To je taková nejméně konfliktní řešení...tedy podle mě.

Ale je to Tvůj život.
Mít znova tu možnost- určitě bych nešel jen na jednu vš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix napsal:
Korny napsal:
Davesix napsal:
o podnikatelské na VUT jsem taky přemýšlel na jakém oboru jsi?


Ekonomika a procesní management...když jsem se po střední rozhodoval kam dál, tak jsem to zvolil proto, abych měl přece jenom pořád otevřený možnosti kam na magisterský. Navíc se mi tam líbí to, že máš i pár technických předmětů zaměřených na strojírenství (ne, že by ti to nějak moc něco dalo, ale aspoň víš o čem je řeč a přece jen se tím aspoň odlišíš od teoretiků z ostatních ekonomek :) )

Škola se dá zvládnout poměrně v pohodě, takže je tam i hodně lidí, kteří se tam jen tak flákaj, ale pokud se chceš něco naučit, tak podmínky jsou ideální :) Navíc ti to umožní najít si brigádu, abys měl na protein a permanentku do fitka


Já mám kamarádku v prvním ročníku na danove poradenstvi a rikala mi, ze ten procesni management je nejvíc nudnej obor na celém VUT, že se tam učí postupy nějaké nudné atd . Dost se mi zalíbil obor Management v tělesné kultuře, ale VUT ho letos bohužel neotvírá Každopádně zítra ještě na nějakej podnikatelskej obor na VUT podám přihlášku.


Tak to je samozřejmě věc názoru :) Mě třeba baví věci ohledně managementu, logistiky, procesů v podniku atd. Pokud se chces piplat v ucetnictvi a danich, tak huraa za ni Jenže pokud si uvědomíš za rok, že tě daňovka nebaví a nechceš ji mít vystudovanou - jsi v prdeli a máš ztracenej rok, neumíš nic jinýho než věci ohledně daní a účta. Pokud budeš dělat procesní management, budeš pořád v kontaktu s technikou a máš pak možnost ještě někam na školu zaměřenou víc technicky zdrhnout nebo samozřejmě zůstat u ekonomiky, nemluvě o tom, že i po absolvování máš podle mého názoru větší možnosti se rozhodnout, pokud uděláš daňovku, už ti asi nezbývá nic jinýho než jít na magisterský na podnikové finance a obchod :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny: A jak je tam těžká ta matika, na tom tvém oboru?
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vidlák


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix:
jestli je tvým snem žít v USA, tak se tam určitě nikdo neposadí na zadek z toho, že máš vysokou z ANJ. Daleko víc si pomůžeš když budeš něco umět a anglicky se pořádně naučíš až tam.


Naposledy upravil Vidlák dne ne únor 24, 2013 9:56 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všem díky moc za rady. Podám tak 5-6 přihlášek a uvidím. Určitě bude 1 podnikatelská, 3 už mám podané na ANJ (tlumočení, anglická fiologie a pedagogická (anj+informatika), +možná ještě nějaké, které na rychlo vymyslím.
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix napsal:
Korny: A jak je tam těžká ta matika, na tom tvém oboru?


Matika je docela v pohodě, na bakalářským na 2 semestry, v jednom jsou nějaký limity, derivace atd. a druhej integrály a matice. Co já znám lidi ze 150 z našeho oboru, tak na ní vyletěl 1 a to byl totální ignorant :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tyboo


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tohle rozhodovani ti teda fakt nezavidim a vubec netusim, co bych studoval netechnickeho. samotna anglictina je urcite blbost. umet dobre jazyk je sice fajn, ale clovek by mel taky neco umet. ja bych se priklanel asi k tomu procesnimu managementu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na derivace jsem byl vždycky debil, asi to nemám v krvi tu matiku ty jo.. A co se ti za tu dobu studia zdálo na tom oboru nejtěžší? Asi to teda podám taky na ten procesní management, jak o tom tak mluvíš, tak nechci dělat nějakého daňového poradce, co ta moje kamarádka
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tyboo


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

danovy poradce, financni poradce.. v mym okoli je takovych lidi alespon 10 a ani jeden na to nema pozadovane vzdelani. akorat nejaky uciliste, gymply a podobne. nevim, co ti lidi na tech vsech Partners, ZFP ci OVB vidi..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
jen pro pobavení studentů podnikatelek.

Pracoval jsem ve firmách kde byly šéfové:
1. firma: chemik (85 zaměstnanců 200 mil obrat)
2. firma: právník (120 zaměstnanců 220 mil obrat, ředitel plánování analytický chemik, ekonomický ředitel taktéž chemik)
3. firma: údržbář!!! (1000 zaměstnanců 4 miliardy obrat)
4. firma: lékař: 500 zaměstnanců 500 mil. obrat)

Tolik k tomu, jak se studenti managementu, marketingu a podobných oborů jsou často vidět ve vrcholových funkcích firem.


Tohle je taky jeden z duvodu, proc jsem si nevybral zamereni management. Managerskych pozic je malo a vetsinou manageri maji velice blizke mimopracovni postaveni k majiteli, diky kteremu se dostali na sve misto, nebo vykonava roli managera majitel sam. Neni proste duvod studovat obor, kde prichazi na jedno misto tak 10-100x vice absoloventu nez na mista ostatni.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak v každým semestru se najde nějakej předmět, kterej je těžší, respektive spíš zkouška, která je hůř udělatelná. Já měl v druhým semestru prváku zápal plic a ve škole jsem byl 3 týdny z 13, takže jsem pak 3 předměty opakoval, protože jsem nevěděl vůbec čí jsem a tam byla právě jedna matika a pak ještě předmět databázové systémy, kterej nebyl ani tak těžkej, ale ta zkouška byla sračka :) Ale i když neberu ten zápal plic, tak druhej semestr prváku je asi nejtěžší (matika, databáze, mikro...) :)

Každopádně ve druháku jsem všechno s naprostým přehledem dohnal a databáze za A :) Fakt si nemyslím, že by tam byl nějakej vyloženě těžkej předmět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok, díky za info u mě bude asi největší problém ta matika, jsem na ní fakt lempl a nikdy mi nešla a hlavně ke konci střední jsem v hodinách matiky spal, jelikož jsem věděl, že budu maturovat z angličtiny (čehož teď lituji, protože mi ta matika chybí - bohužel jsem byl blbé děcko, které nemyslelo do budoucna ).
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html


Naposledy upravil Davesix dne ne únor 24, 2013 11:07 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Každopádně, pokud Ti jde jen o to mít vš, šel bych na pajdák - nechci to shazovat, ale tohle by mohlo být průchozí, co se náročnosti týká. To,že práce pedagogů je dlouhodobě podhodnocená je věc jiná. To je jen k tomu titulu:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: