začátečník - trénink


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - začátečník - trénink  Úvodní stránka -> Začátečníci -> začátečník - trénink
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CIZO


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 1:27 pm    Předmět: začátečník - trénink Odpovědět s citátem

"jsem zacatecnik, jak mam trenovat abych mel vetsi svaly/silu?"

kdybych dostal korunu za kazdy takovy dotaz co se tu kdy na foru objevil tak dneska litam na trenink soukromym vrtulnikem... ale autobus je koneckoncu taky dopravni prostredek a jak tak o tom premyslim tak u fitka by se s tim vrtulnikem stejne nedalo nikde pristat

otazka je jasna, odpoved je slozitejsi ale nez se do ni pustim tak bych rad zduraznil nekolik prikladu jak by to vypadat nemelo:

1/ TRENINK VELKEHO KULTURISTY

nebudu se snazit vysvetlit zacatecnikum ze z nich na 99% nikdy kulturisti nebudou, stejne bych je nepresvedcil a vetsina jich na to prijde casem ale s ohledem na tento fakt je dobre vedet ze neni dobre trenovat jako ten pan o kterem psali v Muscle and Fitness... dam vam priklad:

pondeli: hrudnik + biceps:

benchpress
tlaky na sikmy lavici s jednoruckama
tlaky s jednoruckama hlavou dolu
strihy na kladkach
bicepsovy zdvih velka cinka
bicepsovy zdvih na scotovce
bicepsovy zdvih s jednoruckou o koleno

streda: zada + triceps:

stahovani kladky za hlavu
stahovani kladky pred hlavu
veslovani v sede
pritahy jednorucky v klece
francouzky tlaky
stahovani kladky
kicback

patek: nohy + ramena:

predkopavani
zakopavani
hackendrep
legpress
vypady
tlaky pred hlavou v multipressu
tlaky za hlavou v multipressu
upazovani
upazovani v predklonu
predpazovani

... vsechno samozrejme okorenene vynucenymi opakovanimi v kazde serii... pekny trenink ze? tak tohle je presne to cemu se mate vyhnout jinak ztratite mesice nebo roky treninkem ktery je na mile vzdalen optimalnimu treninku ktery vam prinese vysledky v podobe funkcni sily a svalu, neverite? verte tomu, je to tak, proc byste trenovali jako kulturista ktery si pomaha takovym mnozstvim ruznych preparatu ktere ani nechcete vedet co delaji a jak se jmenuji (nebo nemeli byste to chtit vedet) ? tohle neni trenink pro vas, zapomente na nej!



2/ TRENINK PRO NEJVETSI HRUDNIK A BICEPS NA SVETE

jak takovy trenink vypada? bezte se podivat do libovolneho fitka a zcela jiste tam najdete alespon jednoho vyznavace teto treninkove metody, ta spociva v tom ze se 3x ytdne procvicuje jen hrudnik a biceps (videl jsem i pokrocile systemy kdy se procvicuje pouze biceps)... kdybych to nevidel na vlastni oci tak to nepisu ale bohuzel to neni fikce, potkaval jsem je ve fitku 3x tydne, pokazde cvicili biceps ktery jim prumerne zabral hodinu casu, vsichni ty kluci meli jedno spolecne, vazili zhruba tolik jako moje leva noha a byli stejne tak velci (podotykam ze moje leva noha je ta slabsi, prava je o neco lepsi) ... je tedy jasne ze tato cesta stejne jako ta prvni nikam nevede


3/ TRENINK "JEDU PODLE POCITU "

nejakou dobu nazpet jsem mel zajimavou diskusi s clovekem ktery se usmival nad tim ze mam napsany treninkovy plan a jedu jen s drobnyma upravama podle nej, prohlasoval neco o tom ze mi chybi jeho letite zkusenosti a proto se ridim nejakym papirem, kdyz jsem se ho zeptal odkud ma nastudovano a odkud bere svoje treninkovy principy tak mi nedokazal odpovedet, rekl pouze neco ve smyslu ze "zna svoje telo a jede podle pocitu" to je hezka vec a v podstate je to spravna myslenka ale zpusob aplikace byl ponekud chybny, cvicit podle pocitu totiz neznamena prijit do fitka, rozhlidnout se na co mam zrovna naladu a to zacit cvicit, to je postup ktery nikam nevede, svedcily o tom i vysledky dotycneho ktery po dvaceti letech treninku ma vysledky prinejlepsim prumerne... cvicit podle pocitu znamena to ze kdyz mam jet tezke pritahy v predklonu a mam pocit ze spodni zada uz jsou mimoradne unaveny tak misto pritahu odcvicim par serii shybu, instinktivni trenink znamena ze kdyz mam u drepu pocit ze na tom nejsem zrovna ten den silove nejlip tak z puvodne planovane vahy uberu 10kg a pridam jednu serii, to je trenink podle pocitu, nezamenujte trenink za chaos!





.... a jak by to tedy vypadat melo? budeme brat v uvahu nasledujici fakta a modelovy priklad bude clovek bez zdravotnich omezeni a bez vad drzeni tela, ktery by tedy mel byt schopny po zhruba mesicim pripravnem treninku (stroje, kladky, zpevneni stredu tela- bricho+vzprimovace patere) odcvicit zakladni cviky ktere rozviji silu celeho tela a zaroven zabezpeci narust svalu diky zaberu mnoha svalovych skupin

- trenink celeho tela 2-3x tydne
- pestry vyber vicekloubovych cviku
- minimum stroju, zamerit se na volne vahy
- zacinat na lehkych vahach pro 3-4 x 8-10 opakovani ktere budou prvni 1-2 tydny plneny s rezervou a teprve pote pridavat kotouce na cince
- pokud nezvladnete shyby a kliky na bradlech, pouzijte stroj na dopomoc a pokud neni k dispozici, nahradte shyby horni kladkou a misto kliku na bradlech si muzete dat kliky mezi lavickami

pondeli:

drep
goodmorning
kliky na bradlech
veslovani dolni kladka
tlaky na ramena velka cinka/jednorucky
+bricho


streda:

benchpress
mrtvy tah
shyby
upazovani+upazovani v predklonu
+bricho


patek:

legpress
zakopavani
sikmy bench s jednoruckama
pullover
bicepsovy zdvih
francouzsky tlak
+bricho



... to be continued, uz se mi nechce psat dneska
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DownWithTheSickness


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je na metál tohle !!!!!!

skoro bych z toho udělal klidně článek na hl. stránku
_________________
jsem jenom blbej kondičák
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topděfka


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slayter


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"nevěříte? - věřte..."
Dobrej clanek. Ten by meli rozdavat v tisteny podobe u vchodu do fitnessu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Slayter napsal:
"nevěříte? - věřte..."
Dobrej clanek. Ten by meli rozdavat v tisteny podobe u vchodu do fitnessu.


A co by dělal ten dav rádobyosobníchtrenérů:-))))))???
Jediné co tam možná bylo, ale já jsem to přehlédl, je důraz na to, že ze začátku je lépe začínat s menším počtem cviků....a teprve když ty základní skutečně technicky zvládne, pak přidávat další...ono to vypadá jako sranda, ale vím, že zafixovat si správnou motoriku u třeba 4-5 cviků za trénink je pro řadu lidí fuška..to je taky možná argument proč úplně ze začátku jet třeba stejný trénink 3x týdně (celé tělo)....protože člověk by se měl asi nejdřív naučit jak cvičit a pak teprve opravdu cvičit...ale to si myslím já, což moc neznamená:-)))))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 2:11 pm    Předmět: Stroje.... Odpovědět s citátem

Stroje bych nezatracoval....já sám je VELMI nerad...ale pokud někdo začíná a cvičí sám, a tedy není nikdo, kdo by mu korigoval perfektní technické provedení cviku a popřípadě pomáhal, jsou stroje ok....cvičení na většině je technicky jednodušší a většina je konstruována tak, že tam cvičící "nezůstane".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg:

ja s vetsinou souhlasim, ja stroje uplne nezatracuju, vsimni si ze tam mam v zavorce pro to uplne prvni obdobi kladky, stroje atd :)

s tim pouzitim mene cviku taky souhlasim, jeste jsem chtel dopsat tu cast o nauceni techniky a tam jsem to chtel zminit ale dnes uz se mi nechce :)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cizo: gut, pripni si to "hore"
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azmodan


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Supr článek , ale bohužel tu stejně budou pořád.....ti týpci - "Bench+Biceps (hlavně biceps)",nebo ti co se ptaj dokolečka na základní elementární věci aniž by si cokoli přečetli....
_________________
Šťasten ve svém šílenství hlupák objal Ďábla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topděfka


PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://forum.ronnie.cz/post332169.html#332169 presmerovano, diskuse muze zustat tady :)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
R@ven


PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro úplné začatečniky to není ale pro ty pokročilé je to na způsob WSB.

http://www.bodybuilding.com/fun/elitefts4.htm

prekladat to nemusim jen par cviku by tam moho nekomu vadit jestli bude atd pouzije google
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jobekr


PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skvělej článek...
A nechápu, co se tak divíte, proč chodí 90% hlavně mladejch do posilky? aby měli kostky na břiše, velkou ruku a namakaný kozy...ze začátku to skoro nikdo nepochopí, že bez pořádnej zad, ramen a noh prostě velká ruka a namakaný kozy hezky vypadat nebudou...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Cromoly


PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakej cvik by sel delat namisto good morningu? me je dost neprijemnej...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cromoly napsal:
Jakej cvik by sel delat namisto good morningu? me je dost neprijemnej...


Proc? To je krasnej cvik. Poprve mne byl taky neprijemnej, ale to si zvyknes a oblibis si ho, uvidis
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - začátečník - trénink Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: