Život v zahraničí


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Život v zahraničí  Úvodní stránka -> Ostatní -> Život v zahraničí
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:16 pm    Předmět: Život v zahraničí Odpovědět s citátem

Zdravím chlapi
Jen tak mě napadlo, že se zeptám jestli někdo z vás pracuje a žije v zahraničí. Já za dva týdny odlétám do Irska (kde už jsem pracoval před 4 lety).

Co se vám na životu v zahraničí líbí a co naopak ne?

Já se například nemůžu dočkat čerstvých makrel, které si sám nachytám v moři :-) plus další čerstvé ryby za malé peníze. To se pak posiluje hned lépe :-)

Navíc mi otevřeli kousek od domu nové fitko, takže se už nemůžu dočkat

http://www.goldstonefitness.ie/gallery
Myslím, že za 6000 ročně paráda :-)

Naopak se netěším na počasí a místní idioty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Notrax


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co tam máš za práci? Jezdíš na vlastní pěst?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Notrax napsal:
A co tam máš za práci? Jezdíš na vlastní pěst?


Tak před 4 lety jsem jel na vlastní pěst a jako první práci jsem si našel umývání nádobí v hotelu (musím říct, že v hotelu pro 200 lidí dostane pomývání nádobí uplně jiný rozměr :-D )
a poté jsem pracoval jako řezník (s mým ekonomicky zaměřeným vzděláním dobrý zážitek a zkušenost :-D )

Pak tam přijela zamnou sestra a později se vdala a založila rodinu, takže ted jedu za ní. Mám kde bydlet, mám nějakou jistotu. V jaké oblasti budu pracovat ještě nevím..kousek od domu mám i golfové hřiště a jelikož mě golf hodně baví, tak kdyby se tam něco podařilo, tak bych se nezlobil. Uvidíme
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Prielozny


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:53 pm    Předmět: Re: Život v zahraničí Odpovědět s citátem

Ja doporucuju vsem mladochum, kteri jsou alespon trosku ambiciozni se svym zivotem aby si zbalily kufry a jeli do sveta. Evropa, Amerika, Australie, je to jedno, vsude bude asi lip nez v CR. Ziskate zivotni zkusenosti, zlepsite jazyk. Nejlepsi je odjet jeste mlady bez zavazku, pak uz to tak lehke neni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Petey


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kazda krajina je ina,ale ako hovori Petr, odporucam kazdemu par rokov pobudnut inde, celkovo sa ti zmeni pohlad na veci
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně kvůli tomu jsem zmizel. Mohl jsem mít svých jistých 20tis. u rodinné firmy, ale vykašlal jsem se na to a chtěl poznat něco jiného. Ale po dvou letech jsem šel zpátky tady a pracoval v naší firmě no a dopadlo to tak, že jedu zase zpátky

Ale spíš to chci brát jako přestupní stanici někam dál (Kanada, Nový Zéland) a tam už se třeba i usadit. Zatím jsem sám bez závazků, tak uvidíme co bude.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych do zahraničí jel hned, ale nechci celej život ani umývat nádobí, ani dělat číšníka, ani pracovat na farmě nebo pinglovat ve skladu - nic proti těm, co to dělají, každej je jinej. Ale překvapil mě názor kamaráda, kterej kdysi hrozně chtěl vystudovat VŠ - to mu nevyšlo, tak vyjel a nedávno se vrátil z Norska a odevzdaně prohlásil, že se tam nejspíš odstěhuje, protože radši bude dělat ču*áka tam za 60 než tady za 16...hned mě napadlo jestli by prostě nebylo lepší ho nedělat nikde a najít si něco, co ho bude aspoň trošku bavit...

Proto se snažím na sobě makat tady a do zahraničí se zatím neženu, chci dělat v životě něco, co mě bude bavit a ne vyjet i za cenu, že tam budu dělat "lopaťáka". Vím, že jsou tam za to prachy jak blázen, ale život není jen o penězích...až budu mít zkušenosti tady, přijde třeba čas zúročit je jinde. Pokud jde o jazyk, i v česku se dá dobře naučit, jen to člověk musí vyhledávat.

Kamarád byl v létě s přítelkyní v Anglii a za měsíc ji projeli skoro celou, poznali spoustu míst, měst i lidí - podle mě mnohem lepší varianta než tam být několik let v jednom místě a jen pendlovat mezi nějakou prací, kde se stejně potkám jen s polákama a slovákama, fitkem a ubytovnou...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelikož mám poslední rok ve škole, tak jsem přemýšlel, že bych někam po absolutoriu vyrazil, mluvil jsem s dalšíma 2 lidma ze třídy a ty jsou pro, jenže nastává trochu problém o kterém píše Korny, ne že bych si nechctěl vydělat prachy, ale chtěl bych tam jet také z velké části, že tam něco zažiju a užiju, a ne tam jet s cílem vydělat balík. Navíc teď furt ta jedna kámoška otravuje s Německem a to mě zrovna neláká, bral bych nějakou spíše anglicky mluvící zemi, nebo něco co není od nás pár km.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Já bych do zahraničí jel hned,....


Můžu ti říct, že to není jenom o penězích, ale změní ti to celkový pohled na všechno. Nikdo ti neříká aby jsi tam pořád dělal někde u lopaty. Zdokonalovat se a postupovat výš můžeš kdekoli, jen to chce trochu ambice a snahy.
Pár kluků, které jsem tam poznal tam jsou už třeba 8 let a nemají nic. Pořád jen chlastají, chlastají a za tolik let, kdy si vydělávají 50k měsíčně nemají ušetřenou ani korunu. Prostě záleží za jakým cílem tam vyjedeš a jak se budeš snažit.

Můžu ti říct, že jazyk se nikdy nenaučíš, tak dobře a rychle tady v ČR jako kdekoli v cizině.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peet
peetthemaster


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

já jsem zrovna druhý měsíc ve Varšavě, kam jsem byl vyslán v rámci naší firmy a je to zajímavá zkušenost, určitě doporučuju někam takhle vyrazit.

Ještě jsem při studiu byl v rámci Erasmu rok ve Španělsku a to byla taky pecka, člověk se toho spoustu naučí, pozná lidi z celýho světa, jinou kulturu, naučí se jazyk.
_________________
Můžeš jít k zemi, ale musíš se zvednout!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

reegis napsal:
citace:
Já bych do zahraničí jel hned,....


Zdokonalovat se a postupovat výš můžeš kdekoli, jen to chce trochu ambice a snahy.


Tak tady si nejsem úplně jistej, když přijede Čech bez praxe do cizí země, tak nemá moc šancí začít jinde než u těchto prací...a já jsem toho názoru, že když do ciziny, tak se zlepšit, zdokonalit, ne udělat skok zpátky. Já jsem se při studiu konečně dostal někam, kde jsem chtěl být a neumím si představit, že bych teď hodil ty 3 roky brigádničení, hledání něčeho stabilního a lítání mezi prací a školou za hlavu a šel začít tam od začátku. Jak píše peetthemaster, být tam vyslán v rámci svojí práce je určitě 8498198x přínosnější :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
reegis napsal:
citace:
Já bych do zahraničí jel hned,....


Zdokonalovat se a postupovat výš můžeš kdekoli, jen to chce trochu ambice a snahy.


Tak tady si nejsem úplně jistej, když přijede Čech bez praxe do cizí země, tak nemá moc šancí začít jinde než u těchto prací...a já jsem toho názoru, že když do ciziny, tak se zlepšit, zdokonalit, ne udělat skok zpátky. Já jsem se při studiu konečně dostal někam, kde jsem chtěl být a neumím si představit, že bych teď hodil ty 3 roky brigádničení, hledání něčeho stabilního a lítání mezi prací a školou za hlavu a šel začít tam od začátku. Jak píše peetthemaster, být tam vyslán v rámci svojí práce je určitě 8498198x přínosnější :)


Podívej se. Když jsi spokojený tady, jdeš si za svým a děláš nebo máš plánu dělat to co tě baví, tak to s tebou na 1000% souhlasím. Nemá cenu opouštět to co tě naplnuje.

Já se bavím o většině mladých lidí, kteří nemají žádné závazky a jenom si stěžují jak je to tady všechno nahovno, sedí každý den v hospodě a nadávají na svět.

Máš pravdu v tom, že každý cizinec, který někam vyjede musí počítat s tím, že ze začátku bude dělat podřadnou práci, ale po nějakém čase, kdy si člověk zlepší angličtinu může hledat jinou práci a tam zase potkáš nové lidi a máš nové zkušenosti.

Taky není špatný nápad pro ty kdo mají perfetktní jazyk a odvahu zkusit podnikat v zahraničí po nějaké době (minimální byrokracie, perfektní platební morálka a další)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s tim jazykem to je slozite, ja sem u manchesteru v anglii a strasne moc lidi si tu stezuje jak tu je samej cech slovak polak a nenauci se anglicky.. ale tak to tu chodi, je treba to vyhledavat, najit si anglicanku, ne cesku, tu muzu mit doma, chodit do hospy s anglanama, ne s cechama

edit : ja se treba zrovna sekl primo v tom co rikate, prace za minimalku clovek se z toho uzivi, ale co dal.. na velkej zivot to neni, tak holt du delat v breznu ridicak na kamion a pokud vite jak to v UK chodi, tak je takovej shortage truck driveru, ze se nezastavite, nastupni platy 12 liber na hodinu, proste je treba se po nejake dobe oklepat a investovat prachy nekam, co vas posune dal, do nejakych kurzu, ridicaku, licenci, atd
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reegis


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
s tim jazykem to je slozite, ja sem u manchesteru v anglii a strasne moc lidi si tu stezuje jak tu je samej cech slovak polak a nenauci se anglicky.. ale tak to tu chodi, je treba to vyhledavat, najit si anglicanku, ne cesku, tu muzu mit doma, chodit do hospy s anglanama, ne s cechama

edit : ja se treba zrovna sekl primo v tom co rikate, prace za minimalku clovek se z toho uzivi, ale co dal.. na velkej zivot to neni, tak holt du delat v breznu ridicak na kamion a pokud vite jak to v UK chodi, tak je takovej shortage truck driveru, ze se nezastavite, nastupni platy 12 liber na hodinu, proste je treba se po nejake dobe oklepat a investovat prachy nekam, co vas posune dal, do nejakych kurzu, ridicaku, licenci, atd


Přesně. Jak jsem pracoval v té masně, tak tam dělali většinou češi, slováci a poláci. Většinou bydleli spolu a stýkali se jenom spolu, takže třeba po 10 letech pobytu neuměli skoro ani slovo anglicky!! I u pohovoru na práci tam byla k dispozici překladatelka

Připadal jsem si jak kdybych pracoval někde tady v ČR . Toho se chci právě ted vyvarovat a najít si práci někde, kde budu v kontaktu hlavně s Irama.

2Kubaz: Řidičák na kamiony mám, ale mám strach z toho opačného řízení. Spíš si zkusím navykonout ze začátku s osobákem a po nějaké době
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Já bych do zahraničí jel hned, ale nechci celej život ani umývat nádobí, ani dělat číšníka, ani pracovat na farmě nebo pinglovat ve skladu - nic proti těm, co to dělají, každej je jinej. Ale překvapil mě názor kamaráda, kterej kdysi hrozně chtěl vystudovat VŠ - to mu nevyšlo, tak vyjel a nedávno se vrátil z Norska a odevzdaně prohlásil, že se tam nejspíš odstěhuje, protože radši bude dělat ču*áka tam za 60 než tady za 16...hned mě napadlo jestli by prostě nebylo lepší ho nedělat nikde a najít si něco, co ho bude aspoň trošku bavit...

Nemusíš celý život umývat nádobí. Stačí abys ses naučil jazyk a trochu to tam poznal. Kámoška tam prodávala v lékárně (předtím tak přes rok makala manuálně a pak začala dělat ve své profesi). Když jsem tam byl já, dokázal bych si za půl roku pobytu sehnat administrativní pozici, kdybych tam chtěl zůstat. Jenže já věděl že nechci. Dva bývalý kolegové tam dělali shift leadery. Ale také jsem tam potkal lidi, co měli vysokoškolské vzdělání a už pátý rok hákovali u pásu. Je to jen na tobě, jak jsi schopný, průbojný, co umíš, jaké kontakty získáš a jak si to celkově zařídíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Život v zahraničí Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: