Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 385, 386, 387  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magumi


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2022 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten kotník je na houby. : ( Když jsem si ho vymknul já, vyřadilo mě to na čtyři týdny a cítil jsem to ještě dva měsíce. Ale ty jsi mladý, brzy budeš fit.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2022 10:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Ten kotník je na houby. : ( Když jsem si ho vymknul já, vyřadilo mě to na čtyři týdny a cítil jsem to ještě dva měsíce. Ale ty jsi mladý, brzy budeš fit.


Mladší, nie mladý

Deadlift:
1x6x70kg
1x6x120kg
3x6x155kg belt on, trhačky on

Superset
Yates rows:

3x12x82,5kg
+
Facepulls:

3x20

Superset
Zhyby:

3x14xCarabas
+
Belt squats:

1x20x20kg
3x20x60kg

Superset
Chest press:

3x20
+
Landmine single leg deadlift:

3x12x20kg

Brucho:
3x15

Hodnotenie tréningu : https://www.instagram.com/p/CmhN2zIhYId/

Na rozdiel od Kellyho, ktorý je silný, ja som to poňal predvianočne ľahko. Kellymu samozrejme gratulujem a závidím, ale už ani zaboha s ním nepretekám Iba žeby chcel skúsiť zhyby. A najskôr aj v tom by mi natrhol prdel.
Deadlifty teda už konečne podľa plánu - ľahko. Príjemný rozdiel oproti 200ke Popravde mi to prišlo celkom ťažké a netuším, ako som ja potiahol tú dvestovku minulý týždeň.
Yates rows klasika, cheatované, potešili zhyby, tentoraz po 14 kúskov v každej sérke. Vzhľadom na to, že to bol 4tý cvik v poradí, som na seba hrdý.
Snažili sme sa s Erikom poladiť beltsquats. Bude to fajn hneď, ako dokúpime ďalší schodík. Myslel som, že to pôjde s jedným - a ono to aj ide. Ale maximálne po 60 kilo. Skúsil som aj viac a bolo to naprd. Nechýbalo veľa a mohol som si zas niečo dodrbať, keď mi schodík ušiel pod nohami Našťastie, keď práve nepadám zo schodov, mám celkom dobrý postreh a tak som to ukočíroval. S druhým schodíkom to bude určite lepšie a hádam zvládneme aj väčšiu váhu.
Rameno som sa rozhodol pošetriť. Nie to dlhodobo pobabrané, ale to, čo bolelo v piatok. Bolelo do stredy, potom už našťastie nie. Ale napadlo mi, že by mu aj tak neuškodilo vynechať dips a dal som si len chest press. Trochu gay, ale čo už. Nabudúce si to vynahradím a možno si ani neublížim.

Počas sviatkov by som mal trénovať normálne, hádam Sorayi nebudem veľmi chýbať, keď sa bude potajomky napchávať koláčmi a budem si môcť dať nejaký poriadny dlhý tréning, aby som vypotil všetky tie zemiakové šaláty a mastnotu.

A vám tu všetkým prajem krásne Vianoce, nech z koláčov nerastie pneumatika okolo pása, ale sila, a aby sa vám vyhýbali zranenia!

[/img]
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2022 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drepy:
1x6x20kg
1x6x70kg
1x6x120kg
4x6x160kg belt on

High heels drepy:
3x8x130kg

Superset
Predkopávanie:

3x10
+
Lýtka:

3x20

Superset
Incline tlaky:

1x12x20kg
3x20x50kg
+
Zhyby:

1x6xCarabas
3x10xCarabas + 20kg

Brucho:
3x15

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/Cmo4Ud5BNxv/

Prežraný a nacicaný ako kliešť s guľatým pupkom, mal som pocit, že by bolo dobré sa trošku rozhýbať. Taký mastný a precukrený som sa nevedel nakopnúť, tak som tam poslal predtréningovku. Jajaaaaj, tá zabrala! Až tak, že som od tretej ráno čumel do stropu a niet boha zaspať
Bol som sám, Erikovi sa po chorobe urobilo tak dobre, že na Štedrý deň si dal futbal vonku a skončil s horúčkami doma.
Po poriadnej rozcvičke, aby som trošku rozpohyboval a ponaťahoval gaučingom dobité telo, som bol ready na drepy. Trochu som si myslel, že tie tisíce koláčových kalórií ma poženú vpred ako raketové palivo, ale prd. Bol som unavený a lenivý a pomalý a len sa mi potvrdilo, že na shitnej strave sa fungovať nedá. A to myslím všeobecne, nie len v rámci športu. Niet divu, že keď sa takto ľudia stravujú dlhodobo, cítia sa permanentne dojebaní a unavení.
Drepy technicky viac než dobre, potešilo ma to. Stále sa mi zdá, že mi prdel uteká doprava viac, než by som chcel, ale to mohlo byť kľudne spôsobené aj divne nahužvanými kraťasmi a trikom pod opaskom, lebo presne na pravej strane mám pracku.
160 kilo už som cítil ako ozajstnú váhu, ale rezervy tam ešte sú a dokonca som mal aj nejakú energiu navyše na tanečky.
Potom highbar high heels drepy. To je celkom záhul, do tých 140 by som to asi mohol potlačiť, ale potom asi zhodím opakovania dolu. Masaker na predné stehná a hoci kolená sa teraz držia, nechcem im tiež nakladať viac, než je nevyhnutné. 140 kilo tam bude o mesiac, uvidíme, to už aj na lowbar vychádza 170 kilo a začne sa lámať chleba. Dúfam, že to je jediné, čo sa zlomí
Predkopávanie s celou hromadou tehličiek a bolo mi málo. Na videu to nie je, lebo je to prvá sérka, ale na zvyšné dve som tam ešte namontoval expander. Joooo, to už bola iná prdel, držať to hore v kontrakcii Svalovečka jak vínko.
Odvážil som sa aj na lýtka. Členok mi to dovolil, aj keď večer pobolieval. Ale dnes je zas v pohode, tak aspoň toto ma nemusí trápiť.
Tým som skončil nohy a ostával už len chrbát a hrudník. Rameno mi s menšími protestami dovolilo tlaky s veľkou tyčkou. Nedal som radšej zbytočne veľkú váhu, tak aspoň vysoký objem. Bola z toho dobrá pumpa a potešila malá zmena od jednoručiek. Tie si zas dám v stredu.
Zhyby asi PR, myslím, že som nikdy nedal tri desiatky s 20 kg na opasku. A mám z toho celkom slušne chytený chrbát A samozrejme radosť, lebo to je jediné, v čom ma Kelly ešte nepobil.

Dnes už chvalabohu všetky rezne zjedené, zemiakový šalát nechcem ani vidieť, koláčov už tiež nie je veľa, tak môžem naskočiť na normálnu stravu, po ktorej za mnou neostáva nazelenalý morový smrad
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2022 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x6x20kg
1x6x60kg
1x6x80kg
5x6x100kg

Superset
Incline DB press:

1x10x12kg
3x10x35kg
+
Príťahy DB s oporou:

1x12x12kg
3x12x35kg

Larsen press:
3x12x70kg

Belt squats:
1x10x50kg
3x10x100kg

Superset
Predkopávanie jednonož:

3x10
+
Lýtka:

3x20

Gigaset ramien, ramien, bicákov, tricákov a brucha:
3x10

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/CmuL6WShW1q/

Taký znudený trenál. Ešte cez deň som sa tešil, ale potom som vymrzol v meste, lebo:
Soraya: Ako je vonku?
Ja: Teplo
Soraya: Vraj je pocitovo -3!
Ja: Kokotiny, teraz som bol so psom a na slniečku v pohode na mikinu, idem len v tričku a mikine
Počasie: Schovalo slnko...
a radšej by som sa váľal doma pri teplom kakavku. Predtréningovku som nechcel, aby som sa vyspal (nevyspal, Leelka od piatej kňučala, že chce žrať). Tak som sa musel spoľahnúť len na svoju zodpovednosť a odhodlanie. A dopadlo to takto:
Benche super ľahké. Rameno som skoro necítil, to sa v poslednom čase celkom polepšilo. Na nejaké veľké militárka to síce stále nie je, ale už si aspoň odbenčujem niečo a neslzia mi pri tom oči potláčanou bolesťou.
Incline tlaky dobre, ale už je to celkom váha - kvôli ramenu robím tie vytáčané tlaky a to je o level (pre mňa, teda..) náročnejšie, než klasické tlaky. A pumpa je z toho lepšia. Tam už budú asi postupne padať opakovania dole a bude to silovejšie. Ono tiež týždenne na každú ruku pridať 2,5kg je akosi viac, než to isté pridať na veľkú činku
#matematik

Príťahy bezva, tam to ešte týždeň-dva pôjde, než bude treba ubrať na opakovanich. Mám ten cvik rád, dokonca mám podozrenie, že by mohol aj budovaťsvaly chrbta!!!
Potom som skúšal belt drepy, mám už druhú bedničku, tak to bolo oveľa lepšie. Treba si na to zvyknúť, je to iný pohyb, ale pumpuje to ako čert. Skúsim to ešte poladiť, aby som vedel ísť hlbšie, bolo to trochu nad paralel a už som rýpal zavesenými kotúčmi lino Tak som proste naučený, asi z toho, ako po mne Soraya už roky kričí "To fakt nevieš ísť hlbšie????". Ako keby 11cm nebolo dosť. Ale keby videla 11cm pavúka, to by bolo vresku...

Na záver pumpy kadejakého charakteru, trochu som prihodil na arnoldove tlaky a bicáky a tak. A pretože som mal ešte trochu času, pofotil som posviatkovú šalátovú formu. Úprimne, celkom spoko, mohlo to byť aj ooooveľa horšie (ok, s ksichtom toho už moc nenarobím, ale ostrihať sa asi pôjdem dnes). Cez sviatky som nabral 3 kilá. Ovšem potom som to prepálil s kapustnicou a šalátom a posral sa niekoľkokrát tak epicky, že som nazad na svojich 93kg A zhrozil som susedov, ktorí to celé počuli cez stupačky o 5 poschodí nižšie a mysleli si, že robíme v kúpeľni zabíjačku.


_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2022 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, vyzeráš výborne, pekne sa to naplnilo.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2022 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turek, dík, trafil som svetlo, plus som zistil, že moja prečudesná stavba vyzerá dobre akurát zboku. Spredu mám úzke ramená a široký pás a tenké ruky. Jak sa pootočím, pôsobí to lepšie


Belt squats:

1x6x25kg
1x6x70kg
3x6x100kg

Yates rows:
1x6x70kg
6x6x110kg

Facepulls:
3x20

Superset
Zhyby:

2x15xCarabas
1x10+2+3xCarabas už som to musel rozkúskovať
+
Zakopávanie na stroji:

3x10

Chest press:
3x10

4set ramená, ruky a brucho:
3x20

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/CmzXufGhGF8/

Niečo na mňa asi lezie. Zatiaľ to nie je žiadna hrôza, ale cítim načaté horné dýchacie cesty. Pravdepodobne sa mi oplatil vianočný obed so svokrovcami a všetkými ich vnúčatami a inými radostnými malými osôbkami, ktorým neustále kvapkalo z nosa a pravidelným chrchlaním v bezprostrednej blízkosti stola pridávali na vystavené koláče ďalšie a ďalšie vrstvy bacilov, vírusov, hnusov a moru.
Tak som to nechcel moc hrotiť. Pekne som sa rocvičil a začal s belt drepmi. 100kg akurát dobre, aby to jeden človek zvládol bez zranenia. Musím trochu dávať pozor na ten podvrtnutý členok, stále v niektorých polohách bolí (ale napr keď je Soraya hore, vôbec ho necítim!).
Nohy som len tak akurát prekrvil, ale stratil som s tým setupom hromadu času, čo je jediná nevýhoda. V tomto sú klasické drepy fajn, človek naloží a ide.
Dnes bezdeadliftový deň, čo som privítal vzhľadom na rozpačitý zdravotný stav.
Yates rows na hrane použiteľnej techniky (neprajníci by povedali, že už za ňou, ale Yates s tým tiež škubal a aha, ako pekne si urval bicák!), ale pumpa na chrbát seríózna, hlavne v kombinácii s facepulls, čo som zabudol zapísať ako superset a ani kristuspán ma neprinúti to teraz dopisovať.
Zhyby bomba, dvakrát 15 opakovaní po dvoch cvikoch v supersete. V tretej sérii som už zhasol, proste to nešlo. Tak som tú 15ku proste rozkúskoval (toto vyňaté z kontextu vyzerá ako priznanie sériového vraha so záľubou v teenagerkách ).
Na kliky na bradlách som nemal morál. Nedokázal som sa presvedčiť do takého ťažkého cviku a zvolil som pussy pumpu na kladke v podobe chest pressu. Hanba mi, ale dnes fakt nebola dobrá konštalácia hviezd na nejaké vylamovanie ramien z kĺbu. Okrem toho som na chest press nadrbal hádam všetky expandery, čo som našiel, takže to bola kvalitná robotka.

Po návrate domov som si užil parádny divinový guláš, ktorý som vyrábal 4 hodiny počas dňa. Potešilo, vedel by som raz za týždeň niečo také papkať.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkas8


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2022 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakýpak široký pas, tomu se říká strongman core :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2022 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirkas8 napsal:
Jakýpak široký pas, tomu se říká strongman core :D


A strongman tenké ruky?
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2022 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sme nejak prežili ďalší rok, niekto lepšie, niekto horšie, ale hlavne, že sme ho prežili.

Tak vám všetkým prajem do toho 2023 hlavne zdravie, to sme, myslím, zistili všetci za posledné dva tri roky, že je najhlavnejšie. A nech sa vám - nám sila drží a kotúče na činke sa utešene hromadia a naše svaly sa napínajú do krásy

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2023 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto si sem odlozim, aby som si pamatal, ze 2022 nebol az taky shit:

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2023 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirkas8 napsal:
Jakýpak široký pas, tomu se říká strongman core :D
Eh, ano, takto zacnem svoj pestovany pupcek nazyvat pred mojou zenou, bude to zniet hrdo a aspon ju pobavim. 😅
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: po leden 02, 2023 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak teď jsem tě odhalil, podle těch zad na předchozí fotce jseš jasnej sypač.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2023 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spekounP napsal:
Tak teď jsem tě odhalil, podle těch zad na předchozí fotce jseš jasnej sypač.


Čakal som, kto s tým príde. Prekvapil si, myslel som skôr Ustinov alebo Turek
Pravda je ale oveľa pragmatickejšia - s akné na chrbte som mával problémy odjakživa. V lete na slnku a v diéte sa to obvykle vyčistí, ale akonáhle idem do objemu (a to kľudne aj do čistého objemu bez junkfoodu), telo sa zbavuje nadbytočného bordelu takýmto spôsobom.
Okrem toho, ako raz povedal Turek, keby som sypal a k tomu mal takéto výsledky, to by bolo na reklamáciu


Drepy:
1x6x20kg
1x6x70kg
1x6x120kg
4x6x162,5kg belt on

High heels high bar drepy:
3x8x132,5kg

Triset
Predkopávanie:

3x12
+
Lýtka:

3x12x132,5kg
+
Lýtka:

3x20

Superset
Incline bench press:

1x12x20kg
3x12x60kg
+
Zhyby:

1x6xCarabas
3x6xCarabas + 20kg
1x6xCarabas

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/Cm7GM7NhEFb/

Prvý novoročný tréning. Vošiel som do gymu, všade ticho. Stroje neobsadené, činky nerozhádzané, lavičky čisté. Recepčná za barom nebola. Ani bar tam nebol. A vtedy mi došlo, ahá, debil, veď cvičíš v suteréne. Tak mi odľahlo, že sa mi žiadni "ledňáčci" nebudú motať pod nohy a dal sa do diela.
Drepy ma prekvapili, aké boli dynamické a ľahké. Mám teraz trochu soplík a myslel som, že ma to nejak obmedzí, ale silový základ z koláčov a chlebíčkov zjavne zabral a prekonal som tak aj túto ohromnú prekážku. Len sa mi zdá, že opasok, hoci stále na poslednej dierke, je mi malinko tesnejší, než inokedy Nuž, nedá sa ísť do objemu bez toho, aby ruky a nohy ostali rovnako tenké a pás sa rozšíril!
Jediný problém u drepov vidím v mobilite členkov (koleno už ako problém nevnímam. Bolí, takže nasrať, ono to potom povolí a už je dobre. Možno o 10 rokov, až budem po operácii meniskov si na tento zápis spomeniem, lol)). Tej som teraz moc nedal, lebo následky tej mojej akrobacie na schodoch stále pobolievajú (boooože, som ako mladík MilanT odvedľa z logu, furt ma čosi bolí ) a tak som si všimol, že sa mi občas dvíha päta v spodnej pozícii. Trochu za to môžu aj boty, ktoré nemajú úplne rovnú podrážku ako conversy, ale majú dvihnutú pätu aj špičku... Ale sere ma to aj tak. Inak ale hĺbka dobrá, buttwink nula, hipshift nula, rameno relatívne komfortné aj pri lowbare.
Taký som bol dobre naladený po lowbar drepoch, že som podcenil highbary s podloženými pätami. Tam už tie osmičky boli celkom drsné a predné stehná v plameňoch. Ale aspoň som to triafal pekne technicky, hlboko a s rovným chrbtom. Takéto drepovacie masakre sa lepšie zvládajú vo dvojici a tak, ale samozrejme, Erik nedošiel. Chcelo to silný morál, aby som sa prinútil ísť ďalej, keď som sa nemohol ani vyplakať, aké to je ťažké.
Predkopávanie s expanderom ma baví. Ešte aj v takomto silovom formáte mi to robí dobre na kolená - kým sa to nepreháňa. Dnes mám celkom slušnú svalovku. A zajtra budú výpady... jajks
Incline benche s malou váhou, ale treba si uvedomiť, že to je najviac, čo mi umožnilo rameno za posledné 3 mesiace, čo sa týka veľkej tyče. Takže sa nedívam na ten cvik ako nejaký silový výkon, lebo ten samozrejme neexistuje, ale ako progres rehabilitácie ramena. To som síce cítil, ale očividne to šlo prekonať.
Zhyby unavené a ťažké po piatku. Hecol som sa len do šestiek, čo je OK, v programe mám napísané 6 až 8. Som rád, že som si ho napísal takto, díky, Petrík

Stredu trochu skonsolidujem. Po benchi a incline tlakoch mal byť larsen press, ten nahradím klikmi na bradlách s 20kou na opasku, ktoré som robil v piatky. A v piatok, kedy obvykle som dobitý po deadliftoch, si dám po novom klasický bench press. Malo by to pomôcť silovo aj technicky bench pressu a rovnomerne rozhodiť náročné cviky počas týždňa. Ono dokopať sa po ťažkom deadlifte ešte do ťažkých klikov je mentálne náročné a to už nehovorím o zvýšenom riziku zranenia
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2023 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Čakal som, kto s tým príde.

já bych ti to nenapsal... mám to podobně, jak začnu "sypat", kreoš a dalších deset legálních přípravků, tak se mi pak žena zadívá na záda... protože sám si tam nevidím, tak to neřeším... a říká, že som voľajaký dojebaný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2023 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To byl jen takovej můj blbej humor, protože mi to hned naskočilo, když jsem viděl tu fotku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 385, 386, 387  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: