Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 385, 386, 387  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: ne květen 05, 2013 8:40 pm    Předmět: Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Odpovědět s citátem

Zdravim vospolok,

po dlllhom uvazovani som sa rozhodol, ze si aj ja zalozim log. Predpokladam, ze tento topic bude hlavne monolog, ale mozno mi niekto poradi alebo ma nasmeruje k lepsim vysledkom. Takze najskor nieco o mne:
Mam 27 rokov, cely zivot sportujem, aj ked s cinkami cvicim iba niekolko rokov. Cvicil som len doma (mam vyse 100kg kotucov, takze do urcitej doby to slo), az kym som nezistil, ze uz mi to nic nedava. Takze som presedlal na posilovnu a pravidelne chodim dvihat zelezo. Som typicky ektomorf, takze chuda kostra, uzke klby, plus sa venujem viacerym sportom, cize logicky mam problem naberat. Okrem cvicenia teda chodim este behat, robim historicky serm, hram so sermiarmi florbal, ktory volame sermbal a obcas si zahrame aj priatelske rugby. Vysledok toho vsetkeho je pri vyske 184cm 84kilogramov. Za posledne dva roky som (chvalabohu) pribral 10 kil. Nemam inak ziadne velke ciele, udrzat sa v kondicii, pomalicky priberat a celkovo zmenit chude ektomorfne telicko na chlapske.
Mojou najvacsou slabinou bude asi jedalnicek, to si uvedomujem, aj ked sa snazim jest co najvhodnejsie a co najviac. Obcas to proste nevyjde.
Maximalky:
MT = 170 kg
Drep = 132.5 kg
Bench = 96 kg

Vcera som si bol zabehat (asi 6 - 7 km) plus som si dal maly trening s cca 15 kilovym kamenom (asi to vyzeralo divne, ale clovek sa zabavi). Poobede rugby asi dve hodiny. Pochopitelne som mal svalovku a doje... ubolene vzpriamovace, ale siel som do posilovne dat si aspon lahky trening. A ten vyzeral takto (cvicim superserie, takze seria z jednej partie a za tym seria druhej partie):

Rozcvicka, dynamicky strecing (okukane od Ciza, takze diky )

Zhyby 4x8xCarabas
Legpress 4x12x120kg (na viac som nemal, nohy rozklepane zo vcerajsieho behu)
Pritahy kladky jednoruc zhora (netusim, ako sa to vola normalne, okukane od Misi Podneckej )
Lahky zadny drep 4x12x50kg (krize boleli ako pes po vcerajsku)
Pritahy kladky k hrudniku vodorovne
Vypady v multiprese 4x8x20

Kliky na bradlach 4x10xCarabas
Biceps v sede s jednoruckami 4x8x12kg
Zadne kliky (??) medzi lavickami 4x12x15 kg
Kladivove zdvihy 4x8x12 kg
Stahovanie kladky 4x12x35 kg
Biceps s velkou cinkou 4xrozne pocty s roznou vahou na dorazenie

A ako sa cvicilo - na nohy svalovka jak prase, takze som siel len lahko. Chrbat ma bolel dost brutalne, ale z casu na cas taketo stavy mam a staci to zahriat a rozcvicit. Takze som takisto siel lahucko a po precviceni a strecingu to pekne odoznelo. Cize z celeho treningu som najviac precitil asi tricepsy a bicepsy :)

Cely moj trening tu rozpisem casom, rozdelil som si telo na 3 partie a snazim sa ist systemom kombinacii, ze v kazdom treningu cvicim 2 velke partie + nejake doplnky ako ruky, brucho a pod. Takto kazdu z velkych partii precvicim 2x tyzdenne. S tymto treningom som zacal len teraz, doteraz som siel fullbody, ale uz to chcelo zmenu.


Naposledy upravil decarabas dne pá prosinec 22, 2023 9:54 pm, celkově upraveno 9 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út květen 07, 2013 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze dnes dalsi trening. Mal som ist uz vcera, ale chrbat este bolel, tak som to nechcel prehanat. Bolel aj dnes, ale uz menej :) Uz som to prehanat mohol. Cely den v praci stal zaprd, takze som bol dobre namotivovany ist sa vybit do posilovne. Pruser nastal okolo obeda, ked som pojedol jedlo, ktore sa mi nezdalo bohvieako cerstve... Vysledok: kvalitna sracka a bolest brucha. Aj napriek tomu som siel makat (rovno pisem, ze to nebolo ziadne hrdinsto, ktorym by som sa chvalil, ale blbost) a dopadlo to takto:

Rozcvicka, dynamicky strecing
Drepy s velkou cinkou
10x70kg, 5x110kg, 4x130kg, 2x130kg - tu uz to neslo dalej. Brucho bolelo, ozval sa chrbat, takze som zhodil zavazia a siel som este 2x5x110kg a 1x6x70kg
Benchpress na rovnej
8x60kg, 6x80kg, 4x85kg, 4x85kg, 4x80kg, 8x60kg
Legpress
4x8x200kg
Tlaky dolu hlavou s jednoruckami
4x12x25kg
Tlaky hore hlavou s jednoruckami
4x8x20kg
Lytka na legpresse - robim casto, lytka mam velmi uzke a vysoko postavene, co ma stve
8x8x200kg

Mal som ist este vypady s jednoruckami, ale uz mi bolo fakt blbo, odbehol som aj na WC, ci nehodim sablu. Nehodil som, takze som sa vratil dorazit ramena:

Military press
4x6x35kg - po tlakoch dost bieda :)
Rozpazovanie s jednoruckami
4x10x6kg - pomaleee, precizne, palili, ale fajn

Po tomto som mal ist este predpazovanie, ale uz som v zrkadle vyzeral ako smrtka, takze som nechcel pokusat osud a siel som domov. Uvidim, ako mi bude zajtra, mal by som ist ruky a brucho, mozno by som si rano siel predtym zabehat - vynahradit si vynechane vypady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st květen 08, 2013 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze dnes lahucky trening, stihol som ho za necelu hodinku. Zajtra mam kombinaciu chrbat/hrudnik, takze len tak na rozhybanie som si dal:

Kliky na bradlach 3x10xCarabas + 1x12xCarabas
Bicepsove zdvihy s jednoruckami 1x10x15 + 2x8x15 + 2x6x15
Francuzsky tlak (resp jeho napodobenina na kladke, s normalnym mam problem kvoli laktom) 4x10x35
Kladivove zdvihy 4x10x12
Stahovanie kladky 4x12x30
Biceps na kladke (izolovany, pocupiacky, laket oprety o koleno) 4x10x25

Plank 4 serie
Lytka v stoji (stroj) 4x12x70
Sklapovacky 4x15
Lytka na legpresse 4x15x120
Zdvihanie noh vo vise 4x10
Lytka na legpresse 4x15x120

Dnes rano mi uz bolo dobre, ani stopa po nevolnosti zo vcera, chrbat som si natrel konskou mastou, tak blok povolil a nic ma neboli. Takze trening som si uzil, cvicilo sa fajn, len hudba hrala strasne nahlas, takze sa do mojho Two steps from hell miesal nejaky slovensky rap, co ma celkom sralo :) Snad zajtra to bude lepsie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 8:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes bol na programe trening Chrbat/ Hrudnik/ Ramena

Rozcvicka, poriadny strecing

Mrtvy tah:
10x70kg
6x110kg
6x120kg
6x120kg
6x120kg
6x120kg
6x110kg
potom som sa rozhodol dat si ciastocne opakovania z vysky ramu drepovacej klietky s tym, ze to bolo velmi vysoko, tak som sa este postavil na bednicku:
4x150kg
2x150kg
3x120kg
2x120kg
a na zaver zase plny mrtvy tah
6x70kg

Tlaky s jednoruckami:
8x25kg
8x25kg
8x25kg
8x25kg

Pritahy jednorucky k hrudniku:
10x25kg
10x25kg
10x25kg
10x25kg

Rozpazky na rovnej (hrudnik)
10x16kg
10x16kg
10x16kg
10x16kg

Stahovanie kladky zhora jednoruc
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg

Bench na dopumpovanie
8x60kg
6x60kg
6x60kg
6x60kg

Chrbat som si teda rozbil fajn. Ako som pisal, donedavna ma boleli vzpriamovace, dnes som to vobec necitil, aj som trosku podsekol vahy. Tie polovicne opakovania su dobre peklo, budem opakovat castejsie, kedze je to len horna faza, paradne som z toho citil aj trapezy aj lattisimy. Co sa tyka hrudnika, siel som takto opacne, lebo nebol volny bench na zaciatku. Prekvapivo mi takyto system predvycerpania perfektne sadol a kozy som prepumpoval ako uz dlho nie. Asi to obcas zopakujem. Po tejto hlavnej casti nastupili ramena:

Powerclean a z toho nasledny military press (divna kombinacia, ale citim z toho ramena)
6x40kg
6x40kg
6x40kg
6x40kg
Trosku ma serie, ze to neviem pekne technicky a ten nadhod je strasne hnusny, jak pod to neviem skocit.

Tlaky za hlavou v multipresse
10x30kg
8x35kg
8x35kg
10x30kg

Rozpazovanie v stoji
12x7kg
12x7kg
12x7kg
12x7kg

Celkovo fajny trening. Necakal som vela, siel som s divnou naladou, ale nakoniec som si dal perfektne do tela. Chrbat ma neobmedzoval a tak som sa mohol poriadne znicit. Mal som v plane este lytka, ale jednak som ich siel vcera (a zajtra mam sermbal, kde sa vybeham viac nez dost) a navyse niekto zlomil (!!!) stroj na lytka, takze by som zas musel ist do legpressu a to sa mi nechcelo. Ako sa da zlomit stroj na lytka, to fakt netusim... :D Celkovo sa v tej posilke mnozia papieriky s napisom "prosime nepouzivat"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes sermbal. Slusne kardio, potil som sa tak, ze po mne ostavali kaluze na zemi.

Asi po hodinke hry nam zrazu miestny telocvikar (mame zaplatenu telocvicnu na cirkevnom gymnaziu) zhasol svetlo s tym, ze nemame co hrat florbal. Vraj v telocvicni obijame steny. Ano. Nasou penovou loptickou, zasitou do ponozky, ktoru sme vyrobili, aby brankari nemuseli mat ziadnu ochranu... Ked sme mu to spomenuli, vyhlasil, ze "riaditelka si to s vami vybavi". Kokot.

Takze po zasahu telocvikara, ktory evidentne podporuje sport v kazdej podobe sme podla vsetkeho prisli o telocvicnu.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes beh.

3-4 km na miesto, kde zvyknem cvicit, tam som si dal:

zhyby
8xCarabas
8xCarabas
8xCarabas
8xCarabas

plank
30sec
30sec
30sec
30sec

rozne varianty klikov s tleskanim atd
10
10
10
10

military press s kamenom (cca 15kg)
10
10
10
10

hadzanie kamenom (zacinam ako mrtvy tah, ale po vzpriameni sa hodim kamen nad hlavou za seba)
10
10
10
10

sklapacky
10
10
10
10

hadzanie kamenom stylom "basketbal", teda od hrudnika
10
10
10
10

Beh nazad tie 3-4km

Velmi prijemny trening na slnku pri rieke, na cerstvom vzduchu. Ziadna sialena namaha, ale fajn zmena a nabitie energiou na cely den. Idem si este zahadzat na kos.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes trening Chrbat/nohy/paze

Rozcvicka na rotopede, dynamicky strecing

Zhyby:
10xCarabas
8xCarabas
8xCarabas
8xCarabas
8xCarabas
8xCarabas

Legpress:

12x40kg
12x80kg
12x180kg
12x180kg
12x180kg
12x180kg
12x180kg

Pritahy kladky k hrudniku nauzko:

12x60kg
12x60kg
12x60kg
12x60kg

Vypady v multipresse:
12x40kg
12x40kg
12x40kg
12x40kg

Stahovanie kladky jednoruc:
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg

Predkopavanie:
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg

Zakopavanie:
10x40kg
10x40kg
10x40kg
10x40kg

Bicepsove zdvihy s velkou cinkou:
8x30kg
6x35kg
6x35kg
6x35kg

Kliky na bradlach:
10xCarabas
10xCarabas
10xCarabas
10xCarabas

Bicepsove zdvihy s jednoruckou:
8x12kg
8x12kg
8x12kg
8x12kg

Stahovanie kladky triceps:
10x25kg
10x30kg
10x35kg
10x40kg

Kladivove zdvihy:
8x12kg
8x12kg
8x12kg
8x12kg

Stahovanie kladky spoza hlavy zhora:

10x35kg
10x35kg
10x35kg
10x35kg

Fajny trening. Zufalo sa mi nechcelo dnes, ale nakoniec som sa prekonal. Paze moc nesli, hlavne biceps slaby, ale pocitam, ze je to kvoli vcerajsim aj dnesnym zhybom. Takze spokojnost. Trosku ma sice demotivuju 17rocni chlapci, ktori su dvakrat vacsi ako ja, ale co narobim :D
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes som si poprehadzoval poradie treningov, aby mi to lepsie vychadzalo, takze opat mrtvy tah :)

Ako vzdy som zacal poriadnou rozcvickou a strecingom.

Mrtvy tah:
10x70kg
6x110kg
2x6x130kg
4x6x110kg
potom som si dal este tie polovicne mrtve tahy z klietky na drepy:
3x4x110kg
este som chcel pokracovat, ale dotrhal som si mozole, takze uz ma palili ruky a proste to neslo nijak :) takze nabuduce. Celkovo ale citim, ze mi tie dodatocne ciastocne opakovania hodne pomahaju, hlavne pri nich pekne citim latissimy a trapezy.

Tlaky s jednoruckami:

4x6x32kg
toto je novy osobak. netrufal som si ist nad 30 kilo, ale neodolal som. celkom v pohode, aj ked posledna seria bola len tak tak.

Pritahy T-osy:
4x12x35kg
siel som sice s mensou vahou, ale daval som si pozor na rozsah pohybu. Vysledkom pekne nafuknuty chrbat a pocit, ze som obrovsky :D potom po sprche to bohuzial preslo.

Tlaky jednoruciek dolu hlavou:

4x10x26kg

Pritahy kladky jednoruc zhora:
4x10x40kg
nemozem si pomoct, tento cvik ma bavi a citim z neho paradne chrbat. netusim, ci to ma aj iny ako pocitovy ucinok, snad casom :)

Tlaky jednoruciek hore hlavou:
4x6x26kg
tu uz som citil, ze som to prepalil. prilis vela tlakovych cvikov a uvedomil som si, ze ma cakaju este ramena. ubralo mi to na nalade a fakt som sa netesil :D no ale co uz, ked som debil.

Powerclean + push press:
4x6x40kg
kvapkal mi pot z nosa, z brady, usi, vlasov aj palcov na nohach. masaker. ziadna velka vaha, ale mal som po predoslych cvikoch v sebe energiu ako dieta po obrne. ucel splnilo, ramena palili poctivo.

Rozpazovanie v stoji:
4x12x7kg
pekne palenie ramien a uprimna radost z toho, ze nemusim ziadnu tazku pi*vinu tlacit nad hlavu :D

Tlaky v multipresse za hlavou:
2x8x40kg
2x10x30kg
uprimna radost presla a zmenila sa na lapanie po dychu, chrcanie a zufalu snahu ignorovat palenie v ramenach :) parada, ten cvik mam stale radsej.

Lytka na stroji v stoji:

4x10x50kg
2x10x60kg
10x70kg
10x80kg - kamarat mi povedal, ze mam mizerny rozsah pohybu. Zaplakal som, zatlacil ego do pozadia a pokracoval:
4x12x50kg

Po treningu som vyuzil klubovu cenu a darcekovu poukazku a kupil som si novy gainer, co mi dosiel. Prave ho pijem, je sladky ako hovno z nutrie, ale je tam ina naberacka, ako v predoslom. Asi som zle odhadol davkovanie.

Takze parada luxus, dobra nalada a spokojnost po treningu.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes mi samozrejme odpadol sermbalovy trening (vid predosle zaznamy) vdaka tomu zlatemu telocvikarovi.
Doma som sa nudil uplne zufalo, takze popri pozerani serialu Rim na youtube som si dal bicepsovo tricepsovo ramenovy trening s jednoruckami :)

zdvihy jednoruciek

5x12x12kg

francuzsky tlak s jednoruckou
5x10x12kg

kladivove zdvihy
5x12x12kg

francuzsky tlak s kotucom obomi rukami
5x10x20kg

rozpazovanie v stoji

4x15x7kg

rozpazovanie v predklone
4x15x7kg

lahke tlaky v stoji

4x10x7kg

A potom z nudy som este pumpoval a pumpoval biceps a triceps dookola a ani som to nepocital :) Popri seriali celkom zabavka, aj ked samozrejme to nebol poriadny trening.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 7:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

z toho vcerajsieho "treningu" mam svalovku na triceps aj biceps
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
z toho vcerajsieho "treningu" mam svalovku na triceps aj biceps


velky objem trening=hodne kyseliny mlecne=hodne bolesti
gratuluju
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No prave som nemal dojem, ze by to bol velky objem...
Nevadi, nie je to nic strasne a biceps s tricepsom mi dnesne drepy neovplyvni
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
No prave som nemal dojem, ze by to bol velky objem...
Nevadi, nie je to nic strasne a biceps s tricepsom mi dnesne drepy neovplyvni


1é serii na biceps a na triceps o celkem vysokem poctu opakovani
a pak jsi jeste napsal, ze jsi pumpoval biceps a triceps dal
takze to byl velky objem
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak som nasrany do zerava... Dnes som musel vyberat dovolenku, lebo mi menili stupacky a samozrejme som musel byt doma, aby si vodari neodniesli nieco na pamiatku. Tesil som sa, ze povegetim a vecer dam poriadnu posilku. Vodu som si prezieravo nachystal do nadob, ze si aspon navarim hromadu zradla a den prejem. Samozrejme uz mi nedoslo, ze plyn mi vypnu tiez. Z varenia tym padom nic. Nastastie aspon v elektrickej trube som mohol piect, takze nejake morcacie a kuracie prsia som si mohol dat a priebezne ich prelievat gainerom. Tak ci tak to bola uplne bezna porcia, ktoru stacilo jest a nie zrat...

No, a ta oprava stupaciek stale trva, zachod preteka, borci nevedia co s tym, cize z posilky dnes prd a drepy zrejme az zajtra
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2013 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnesok bol vesely :D Po (opatovnom :D) vytopeni susedy podo mnou som bol celkom nazhaveny sa vyventilovat cvicenim. A dnes boli na programe drepy

Rozcvicka, strecing.

Drepy:
10x70kg
6x110kg
4x5x120kg - krasne dolu, prdel az na lytka.
5x110kg
5x70kg

Bench:

8x60kg
2x6x80kg
5x85kg
5x80kg
6x60kg

Legpress:
4x8x200kg

Rozpazky:

4x8x16kg

Vypady s jednoruckami cez fitko
4 dlzky s 2x10kg cinkami

Pullover:
4x8x22kg

Pushpress:
4x6x40kg - tlakova sila v ramenach ziadna... Stve ma to, ale makam na tom

Rozpazovanie v stoji:
4x10x9kg

Lytka v stoji:

8x10x55kg - pomaly, co najvacsi rozsah pohybu, citim ich este teraz

Hodnotenie treningu:
Pecka. Drepy sli fajn, za mnou ale stala 50kilova holka, takze som si odpustil opakovania, ktore som si myslel, ze by som este nejak "na krev" dal. Legpress takisto super, nohy som si skratka rozsekal na hadry, pot sa zo mna lial prudom :) Zajtra beh :D
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 385, 386, 387  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: