Milan Turyna - cesta k 300kg mrtvole a 100kg militarku

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 75, 76, 77  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Milan Turyna - cesta k 300kg mrtvole a 100kg militarku  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Milan Turyna - cesta k 300kg mrtvole a 100kg militarku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magumi

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc pěkný, je vidět, že máš na to zvedání dobré geny. Přál bych ti kvalitní profesionální vedení, zasloužil by sis, aby se tě ujal nějaký špičkový trenér a ten tvůj talent rozvinul.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takový menší Arnold a to je teprve začátek... pěkná práce!
Carmelita

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš parádní formu a perfektně cvičiš. Klobouk dolů.

https://forum.ronnie.cz/carmelita-of-course-i-lift-like-a-girl-t39323.html
MilanT

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2024 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za zprávy.
...

Pozdní odpoledne/Večer 21.2.2024

Striktní tlak se stopkou
10x30
6x50
3x60
1x63.5
1x70
4x75 PR (O jedno opakování víc, než když jsem to zkoušel naposled a přímo i ten samý zásek ale už né na čtyřce, ale na 5, takových 4 a půl :D)
8x61
8x61
8x61
8x61
13x50 bez stopek říkal jsem si, zkusím dvacet, když pak můžu odrážet, ale prdlajs ramena byla už unavená :D

Shyby podhmatem
20x6x bw
Přidal jsem už jedno opáčko. Shyby podhmatem jsou oproti shybům nadhmatem silově ale převážně vytrvalostně napřed.

Dřepy bez pásku
10x60
6x80
6x100
4x120
2x130
21x135 PR
Měl jsem to dát do 30, ale na to si musím pozvat do kůlny holky ať se mám před kým předvádět, sám už bych to nedal :D. Určitě to nebyla nejtěžší série, co jsem kdy jel, ale potom mi už začala činka sklouzávat a nechtěl jsem skončit v nemocnici a vysvětlovat doktorům, jak se mi při dřepu zlomila ruka :D

Úzký benč se stopkou
12x60
7x90
7x90
7x90
7x90
7x90
Jsem za ty benče a tlaky teďka rád. Zlepšuje se to a jak se to zlepšuje, tak mě to baví. Tenhle styl, kdy trénuji tak, abych se snažil sestřelovat různé objemové PR (4x4, 15x3, 15x5, 5x7,
8x6...), střídát tlaky a benče jako hlavní/druhý cvik a nebýt do dalšího tréninku pozítří bolavý mi funguje. A když jsem bolavý, furt jedu fullbody, tak dám lehce nebo vynechám a zapracuji na něčem jiném, co mě v dlouhodobém hledisku někam posune. Je to super.

Přítahy v předklonu s položením (dvojitým nadhmatem)
15x60
15x80
15x80
15x80
12x85
12x85
15x85

Bicepsové zdvihy s EZ
15x15
12x45
12x45
12x45
20x15

Tricepsové extenze na rovné kladce na široko
14x42.5
14x42.5
14x42.5
20x20

Upažování jednou rukou s EZ
15x bar
15x 15
15x 15

Cable Axel Wristwrench obě ruce
20x20
15x22.5
15x22.5
15x22.5
Je to fakt těžký. Jako při páce, snaží se to sklouznout do prstů a tou nejvyšší pákou rozevřít prsty a pustit.

Po tréninku jsem vždycky jak cikánský hračky a pouštím si Mnaga Zdorp na uklidnění ale pak se nějak vyspím, zítra poregeneruju a pozítří budu zas ready :D
decarabas

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2024 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:

21x135 PR

Ale dáš pokoj už

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
DAVID.LOPAN

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2024 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty zase jedeš. Jinak i super forma. Máš to takový arnoldovský a to se mi líbí (ve vší počestnosti) .o)
MilanT

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2024 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky :D

Jak to máte vy zkušenější s deloadem? Já jsem ho nikdy nejezdil, ale Ustinov to do mě furt cpe, že budu zachvíli přetrénovaný, zatím se tomu za poslední tři roky vyhýbám ale chtěl bych se zeptat jestli jezdit podle nějakého naplánovaného lehčího týdne (třeba každý 8. týden) nebo podle pocitu a výkonu - když se budu cítit naprd a už to bude těžké (nebudu vidět šance, kde se zlepšit) tak dát o den volna víc/pár lehčích tréninků?
Magumi

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2024 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
Díky :D

Jak to máte vy zkušenější s deloadem? Já jsem ho nikdy nejezdil, ale Ustinov to do mě furt cpe, že budu zachvíli přetrénovaný, zatím se tomu za poslední tři roky vyhýbám ale chtěl bych se zeptat jestli jezdit podle nějakého naplánovaného lehčího týdne (třeba každý 8. týden) nebo podle pocitu a výkonu - když se budu cítit naprd a už to bude těžké (nebudu vidět šance, kde se zlepšit) tak dát o den volna víc/pár lehčích tréninků?

Vzhledem k tomu, že se neustále zlepšuješ a všechno zvládáš regenerovat, tak to asi nemusíš tolik řešit, ale já ve svém věku zařazuju plánované deloady do každého programu. Většinou mám tři až pět týdnů, kdy se to snažím tlačit a pak si dám jeden týden lehčí, aby se tělo i hlava trochu zregenerovali. V lehčím týdnu vždycky snížím objem (počet sérií) minimálně na polovinu, ale dá se to snížit i na třetinu. Pokud mě nebolí vazy a klouby, využivám ten týden i tomu, abych si opatrně potěžkal váhy, které mě čekají nastávající tři až pět týdnů, ale pokud mám někde nějaké bolistky, tak snižuju nejen počty sérií ale i váhu. Výhoda plánovaných deloadů je ta, že si ty "pracovní" týdny můžeš rozvrhnout tak, abys pořádně zabral a končil ten mesocyklus na hranici toho, co zvládneš uregenerovat, protože víš, že tě čeká týden, kdy se dáš zase do pořádku.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
vlk#

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2024 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to přijde časem, když stíháš regenerovat, tak ho tolik nepotřebuješ, ale můžeš ho zařadit preventivně, jednou za 4, 5 nebo 6 týdnů, 8 už je hodně.

deload není den volna navíc, ten můžeš zařadit v nutných případech, obvykle právě před deloadem, když potřebuješ dokončit cyklus. deload je zpravidla/alespoň týden, kdy výrazně snížíš intenzitu a objem, zhruba na třetinu, takže svaly stimuluješ, ale zároveň jim dáš čas na regeneraci.

obvyklé schema, které jsme jezdili s Magumim, je, že si vyjedeš po dvojkách do technického maxima (technika! rpe 9, max 9.5) a pak si dáš dvě pracovní série (rpe 8), to je málo na progres, ale zároveň málo na zničení svalů. trénink tak bude kratší, ale to je v pořádku, je nežádoucí to natahovat mnoha sériemi nebo velkým objemem o nízké intenzitě. takhle odjedeš svůj obvyklý mini-cyklus, kdy se ti protočí tréninky, týden, deset dnů, svaly budou odpočaté a měl bys to poznat. zařazuje se většinou u programů s lineární periodizací, kde se postupně akumuluje únava a cílem není dostat se nejdále, ale do cíle :)

pokud cítíš, že ho nepotřebuješ, ale chceš vyzkoušet, tak začni třeba každý 6. týden a cokoliv rozumného, co podporuje princip deloadu.

EDIT: psal jsem zcela nezávisle na Magumim, až teď jsem to četl :)
seeya

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2024 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja deload chapem ako prevenciu.. ani klbnu vyzivu a vitaminy si nedavam ked ma uz boli koleno alebo som chory. To je uz trochu neskoro. Tyzden lahkych treningov da priestor telu opravit veci o ktorych ani nevies ze zacinaju byt mozno pokazene
Drzal by som sa wendlerovej schemy z 531 co sa tyka deloadov..
Dante Flyshit

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2024 7:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cca 10 rokov dozadu som hodne dával ruské rutiny typu Fomin, Ivanov a pod. Tam boli tie deloady písané, ak si dobre spomínam, zhruba po mesiaci-dvoch? Ten rozpis si vieš nájsť na nete keď tak presne. Význam toho bol ten, že pred testom maxima si už zbytočne nedráždil CNS, ale zároveň si človek motoricky precvičil ten pohyb. Išlo o zníženie volume a aj intenzity cca na 70, 50 a 30%? Nepamätám presne. A potom na ďalší tréning sa šli maximálky.

Posledné roky to už ale riešim jednoducho tak, že chodím o dosť menší volume a cvičím menej často, lebo hento ma už malo tendenciu unaviť a od určitého bodu som už dával dokonca menej a menej, čo teda logicky je blbosť a evidentne zle.

Čiže teoreticky, kým ťa nič nebolí a zlepšuješ sa, deload mi úplne nedáva význam. Nechal by som si to na časy, keď sa progres zastaví alebo keď budeš cítiť, že tvoja váha v pracovných sériách je tak vysoko, že stojí za to dať deload a ísť do maxima. Napríklad, staré maxko mám 100kg a v poslednom tréningu som si dal 5x5 s 90kg, tak je tam predpoklad, že dám sfleku 110kg a po dobre nastavenom deloade 115kg.
MilanT

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2024 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok diky.

Vcera paka, 30 minut, zkouska runych technik. Mam silny cup, defenzivni hook, press, defenzivni toproll. Mam slaby ofenzivni hook (sidepressure, respektive slachy kolem lokte abych to mohl delat bezpecne)a nemám techniku na toproll

Striktní tlak se stopkou
10x 20
5x 50
3x 60
1x 65
1x 70
13x4x 70

Shyby nadhmatem
20x6x bw

Mrtvý tah klasika
10x 70
6x 100
6x 120
3x 130
3x 150
1x 160
1x 180 pásek
4-5x4x 180 hook
8x 130 dvojitým nadhmatem
Hook bolel, nejel jsem ho 2 tydny

Bench-press široký
12x 60
3x12x 80

Přítahy v předklonu nadhmatem
12x 60 podhmatem
2x20x 100 trhacky, opasek
Priste přidám, už me kardiovani nebavi

Vypony na jedne noze
15x15x 10
decarabas

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2024 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
zkouska runych technik. Mam silny cup, defenzivni hook, press, defenzivni toproll. Mam slaby ofenzivni hook (sidepressure, respektive slachy kolem lokte abych to mohl delat bezpecne)a nemám techniku na toproll

He?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
MilanT

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2024 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsou techniky v pace. Je to dost technickej sport
MilanT

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2024 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

26.2.2024

Páka 1h.

Je potřeba zlepšit na levačce techniku a cit v pohybu. U obou je silný defenzivní hook a držení pod tenzí ale špatný dotlak. U pravačky se mí líp vyjíždí do prstů a dokážu z hooku lépe přejít do pronace a dojet to bezpečně. Na hulváta jsem na levačce zkusil párkrát bok a to jsem sice silou dorazil ale teď cítím bolavé rotátory, protože na to nejsem uzpůsobenej a ready.

...
Co se týče tréninku, jsem nemocnej, takže nevím, cvičit nejdu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Milan Turyna - cesta k 300kg mrtvole a 100kg militarku Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 75, 76, 77  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: