PROTEINY II.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 513, 514, 515 ... 558, 559, 560  Další
 
odeslat nové téma  Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí - PROTEINY II.  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> PROTEINY II.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zajímavé
články
a odkazy
k tématu:
člověk


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpověď na Daymoonův dotaz mě taky zajímá...taky jsem nad tím přemýšlel...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem o tom už přemýšlel. Hledal jsem si na netu k tomu nějaké podklady, ale třeba jedna diplomová práce, která udává teploty různých druhů bílkovin, má zase v jiných místech, které umím zhodnotit, tolik chyb, že se toho nelze asi více relevantněji chytat. Ať tak či tak, dle mého je v tomto výrazný rozdíl mezi syrovátkovou a hovězí bílkovinou, kdy syrovátkovou teplota zabije už výrazně dříve než hovězí (btw. ale stejně nikdo nevíme, při jakém tlaku je hovězí protein vyráběn a tlak bude hrát v kvalitě výsledku dle mého také dost klíčovou roli). Hovězí protein lze podle mě úplně v klidu použít třeba do pudingu nebo nějaké jiné tepelně zpracované věci a výsledek bude stále stejně dobře využitelný.

Doplněno: Teď jsem to ještě konzultoval s přítelem na telefonu, ten říká podobné co já s tím, že by ho klidně použil do polévky a neviděl by ani v tom problém. Snad jediný a to že vanilková příchuť pro hovězí polévku nebude asi to pravé. :)


Naposledy upravil Ronnie dne ne prosinec 29, 2013 11:38 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Bara


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdysi jsem si dával (slovy manželka mi dávala ) do oblíbené krupicové kaše kromě kakaa i čoko protein,ale přimíchala ho až když byla kaše hotová a chladla.V jedné slušné studii jsme dohledali,že pod 60 stupňů už by to mělo být OK u Whey proteinu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky Martine, cením si této odpovědi, která zrcadlí realitu.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono taky záleží jestli tu syrovátku v tej mlíkárně proženou pasterem nebo ne. Později je sice zpracovávána za studena, ale už to asi jaksi postrádá význam. Nevim, jak to funguje jinde
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vejdy


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@spam :
Optimum 100% Whey Gold Standard v USA těžím s obrovské reklamy,která z něj dělá špičkový protein,pravda ale o kvalitě bude trochu jinde...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JrElda


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pomalu končí objemovka a nastává dieta po svátcích...prosím o recenzi na nějaké dobré kvalitou a cenou proteiny izoláty, micelár a hydro..chci přejít na jinou značku ,než extrifit..hydro jsem přemýšlel od smartlabsu hydro traditional. Díky všem za vícero názorů.. díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mě aktuálně (a budu se tu opakovat) toto, splní-li podíl bílkovin a sacharidů Tvé zadání:
https://obchod.ronnie.cz/s-5173-ultra-speed-80-fair-power.html

Btw. má extrémně vysoké hodnocení uživatelů, kteří ho zatím vyzkoušeli a zpětně v shopu hodnotili. Pocity z mého vyzkoušení zde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
JrElda


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za tip..má někdo zkušenosti i PHP Iso grow?
Myslím že to chlastal v dietě i davesix že?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano Měl jsem snad 4 pixle po sobě Čokoláda ne moc sladká, protein docela vodovej, ale mně to vyhovovalo.. Dával jsem míň vody a bylo to good, hlavně cena (byla) krásná a se vším jsem byl spokojenej.
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cookies Matrix s vaječným koňakem a mlíkem. To je protein pro chlapy :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: po prosinec 30, 2013 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
Taky jsem o tom už přemýšlel. Hledal jsem si na netu k tomu nějaké podklady, ale třeba jedna diplomová práce, která udává teploty různých druhů bílkovin, má zase v jiných místech, které umím zhodnotit, tolik chyb, že se toho nelze asi více relevantněji chytat. Ať tak či tak, dle mého je v tomto výrazný rozdíl mezi syrovátkovou a hovězí bílkovinou, kdy syrovátkovou teplota zabije už výrazně dříve než hovězí (btw. ale stejně nikdo nevíme, při jakém tlaku je hovězí protein vyráběn a tlak bude hrát v kvalitě výsledku dle mého také dost klíčovou roli). Hovězí protein lze podle mě úplně v klidu použít třeba do pudingu nebo nějaké jiné tepelně zpracované věci a výsledek bude stále stejně dobře využitelný.

Doplněno: Teď jsem to ještě konzultoval s přítelem na telefonu, ten říká podobné co já s tím, že by ho klidně použil do polévky a neviděl by ani v tom problém. Snad jediný a to že vanilková příchuť pro hovězí polévku nebude asi to pravé. :)


Omlouvám se, že vám tady do toho skáču, ale ta debata mě zaujala a tak jsem začal trochu pátrat. Našel jsem několik vědeckých článků a studií, které se touto tematikou zabývaly. Co se týče syrovátkových proteinů (Whey proteins), studie potvrdily, že se vysokou teplotou nijak nemění nutriční hodnota, ani funkčnost složek. Co se týče hovězího proteinu, našel jsem v podstatě podobné závěry, tedy, že funkčnost se nijak nemění (několik studií provedených na Cornwall University a další).
Říkal jsem si proto, že to taky nedává smysl a proč na jednu stranu vyzdvihují zpracování za studena a pak najednou nevadí extrakce teplem u hovězího Isobeef.
Protože biologii studuju a něco málo o tom taky vím, přišlo mi tohle logické. Při teplotě nad cca 60/70 °C (v závislosti na konkrétním složení aminokyselin a délce řetězce a celkové sekundární a terciární struktuře proteinu) začíná denaturace - tedy rozklad struktury. Postupně se začne ztrácet původní tvar, v případě enzymů to může vést například k nenávratné ztrátě funkce, což může být kritické. V tomto případě to ale teoreticky žádný vliv nemá. Po snížení teploty se totiž protein opět "renaturuje", někdy do původního stavu, jindy do jiné struktury, to opět závisí na konkrétním proteinu, podstatné však je, že složení aminokyselin se nijak nemění. Naše tělo po strávení používá enzymy, kterými protein víceméně rozštípe na jednotlivé aminokyseliny a z těch si potom "staví" nové proteiny
a tvoří svaly a jiné části těla. Tohle všechno dává smysl, proto je důležité vybrat správný typ proteinu, který bude obsahovat správné AMK, ptž na ty si to potom tělo částečně rozloží.
Takže jsem se dostal do fáze, kdy mi dávalo smysl, proč nevadí zahřívání, pak ale nedávalo smysl to "cold-processing" v případě syrovátky. A tak jsem pátral dál a i když jsem nakonec nenašel přímo konkrétní odpověď, myslím, že jsem na to možná přišel. Z výše popsaného je jasná jedna věc - nová struktura může být odlišná, i když obsahuje stejné AMK - může mít jiný tvar a jiné vlastnosti (adhezivita atd.). Bylo rovněž provedeno několik studií, které také potvrdily, že nutriční a biologická hodnota proteinu se zahřátím nezměnila, ale zároveň prokázaly a to shodně, že se mění využitelnost, tzn. to jak to naše tělo vstřebává. A tady je asi klíč k odpovědi. Při zahřátí může dojít k tomu, že se následně protein hůře vstřebává, pomaleji, a pokud tedy se nestihne vstřebat vše, je část vyloučena.
A teď kde je ten zásadní rozdíl. Pořád jsem nemohl najít nic konkrétního, proto jsem četl o proteinech a jejich typech obecně a našel jsem velmi zajímavou informaci. Totiž, že syrovátkový protein se vstřebává a tráví ve střevech, zatímco hovězí v žaludku.... a v tu chvíli mě to napadlo. Pokud totiž dojde ke zpomalení vstřebávání ve střevech, není už moc času a protein se brzy vyloučí. V případě hovězího proteinu, bych však předpokládal, že se sice také asi zpomalí denaturací vstřebávání, pořád je ale dost času na to, aby část toho co se "nestihne" byla natrávena dál ve střevech.
Budu přímo citovat z jedné studie:
"... since the digestion process of whey is fast compared to other proteins like casein or meat proteins, it’s important for your body to absorb the amino acids fast as well."

čili z toho mi vychází, že pokud se naruší struktura, nestihne se to tak dobře využít a proto je u whey izolátů důležité to zpracování za studena.

Jsou to ale jen moje závěry, ke kterým jsem došel na základě čtení různých těch studií a zkoušení "dát to nějak dohromady". Bohužel ať jsem pátral jak jsem pátral, že by přímo někde bylo napsané proč je u jednoho cold-processing a u druhého to nevadí, nenašel, proto to rozhodně neberte jako fakt, ale spíš hypotézu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fotter


PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Precital som par stranok tohto topicu a nestacim sa divit naivite,skuste uz konecne pochopit ze v dnesnej dobe je to bohuzial hlavne o ziskoch a proteiny (suplementy vseobecne) su hlavne obrovsky byznys.Cim viac su vyrobcovia ochotni dat do marketingu tym viac sa ich vyrobky predavaju,tym padom su "lepsie".Pokial nieste profik s celou radou sponzorov za zadkom alebo sa kulturistike (silovym sportom vseobecne) nevenujete na sutaznej urovni,tak je podstate blbost utracat nemale peniaze za kila proteinov.
Nestacim sa divit kolko su prevazne mladi ludia ochotni investovat do doplnkov a pritom pri ich veku a cvicebnych jednotkach (bez viditelneho zlepsenia) by urobili lepsie keby radsej investovali do stravy (toto Vam ziadny predajca doplnov neporadi,ze?)
Bohuzial vacsina ludi reaguje na marketingove slogany;rýchlo,velky,najlepsie,jedinecny...
Mne vlastne tiez dost dlho trvalo nez som to pochopil,ale mal som to stastie ze s vekom prislo aj zmudrenie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:
...


Zajímavé čtení, Jáchyme.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to fakt vypadá, že ti výrobci vědí, co dělají :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ultra Speed 80 Fair Power ® + šejkr ZDARMA! | Survival
Volba pro nejnáročnější. Složení bez kompromisů, skvělá chuť!
1399 Kč
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí - PROTEINY II. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 513, 514, 515 ... 558, 559, 560  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: