Špatný progress, co dál?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Špatný progress, co dál?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


1) Bear routine mi přijde jako pofidérní trénink, takovej ne moc promyšlenej a vytvořenej pro lidi, co jsou líní hledat a víc myslet. Ostatně úplně stejnej případ je trénink od Fomina, kterej vznikl na hospodským papírku bez hlubšího opodstatnění.

2) Push press je powerlifterovi skoro k ničemu. Má spíš negativní účinky, když jedinec trénuje bench press ve vysokým objemu sérií, tak zbytečně stresuje ramena a tricepsy. Platí, že raw bench press zlepšíš jenom raw bench pressem, a ne X dalšími cviky, jak hloupě radí američtí trenéři. A i z bench pressu vybuduješ dobrou hypertrofii trupu/ramen/paží.

Edit: Vlastně tazatel není powerlifter, nicméně když případně bude benčovat často, tak stále platí, že push press bude muset omezit. Jinak sorry jako.


1- proc pofiderni? podle me funguje...asi jsou lepúsi, promyslenejsi a individualnejsi, ale vim ze zkusenosti svoji i jinych, ze pri trech treninzich tydne a dvou (plus nejake doplnky) cvicich denne to roste...tenhle trening ve svoji surove podobe bude fungovat na 99% lidi

2- push press jsem uvedl ja, podle me lepsi nez klasicky military-dovoluje vyssi vahu a zapoji vice svalu ( a od toho si Ja odvozuju, ze vyvola vetsi rust-nemusi to byt spravne, ale timhle si to obhajuju)

EDIT: ano tazatel neni, a v bearovi je bench jenom jednou, de facto je kazd treningovy den jeden tlak... je to takove neuplne FB, protoze kazdy den zapojis vetsinu tela

a znovu uvadim, neni to nejdokonalejsi trening na svete, ale ma velmi dobre vysledky
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chceš nabrat svaly (pochopil jsem nejdřív tak, že sílu), tka si vyber nějakej trénink o velkým objemu práce, korte, bear, fomin, cokoliv, podle mě zase tak nezáleží na tom, kterej to bude, protože když na to není člověk zvyklej, tak poroste tak jako tak. Je to šok a stimul pro tělo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Jestli chceš nabrat svaly (pochopil jsem nejdřív tak, že sílu), tka si vyber nějakej trénink o velkým objemu práce, korte, bear, fomin, cokoliv, podle mě zase tak nezáleží na tom, kterej to bude, protože když na to není člověk zvyklej, tak poroste tak jako tak. Je to šok a stimul pro tělo.
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mě bych ti doporučil upper/lower split.
Myslím, že aktuálně nevypadáš špatně. Nikde jsem se nedočetl, jak dlouho cvičíš.
Vybudovat naturálně postavu, to prostě stojí čas a úsilí a je to běh na dlouhou trať a většina lidí žádnou pěknou postavu nikdy nevybuduje, protože k tomu je potřeba dlouhodobě plnit několik aspektů (jen ve zkratce):

a) trénink - nemusíš nutně jezdit nějaké "osvědčené" tréninky, chce to zvolit rozumný objem práce na partie, aby to byl dostatečný stimul, ale abys dokázal regenerovat. Pro přibrání na mě nejlépe fungovalo cvičit 4x týdně, partii 2 tx týdně. Mix vícekloubových cviků ale i cviků izolovaných, pokud svaly umíš odizolovat.

b) progresivní přetížení - souvisí s tréninkem. Aby se tělo zlepšovalo a rostlo, pořád musíš posouvat svoje limity. Hodně lidí vnímá progress jen jako zvýšení váhy na čince, ale progress znamená i udělat více práce s danou váhou, odvést určitou práci v kratším čase, zlepšit techniku na daném schématu a tahat to lépe cílovými svaly. Dělat cvik co nejméně pohybově efektivní a ztěžovat si ho správnou technikou.

c) jídlo - když budeš přibírat 0,5-1kg měsíc, tak je to v pohodě, čím menší přírůstky, tím kvalitnější. Ten příjem 3500 kcal se může zdát velký, ale když k tomu přidáš ty další tvoje aktivity, tak skutečně takové požadavky mít můžeš. Nemyslím si, že bys měl špatné trávení. Co tvoje stolice a frekvence vyprazdňování? Kdybys nevstřebával několik tisíc kJ z potravy, tak by tvoje trávení bylo asi pěkně rozhozené a cítil bys to na sobě.

d) úsilí - není to o tom jen odcvičit nějakou rutinu a myslet si, že to poroste samo, ale chce to "makat", což je špatně definovatelné slovo, ale ten trénink musí trochu bolet a do té posilky musíš jít s trochou respektu, což většina lidí není schopná. Troufnu si tvrdit, že tohle může být tvůj problém, když máš tolik energie na to chodit 10000 kroků denně a ještě chodit cvičit na hrazdy a podnikat výlety na kole.

e) regenerace - dostatek spánku, kvalitní strava, lehká aerobní aktivita na zvýšení chuti k jídlu, zdravý KV systém, atd.

f) další aspekty životního stylu - kouření, alkohol, psychická pohoda, atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to Pr!nc
davam ti uplne zapravdu, nicmene pro "zacatecnika" jsou body a+c obtizne, bud nastavi intenzitu malou, nebo naopak velkou, nebo bude nejakou partii zanedbavat etc
proto si myslim, ze overeny trening ( a zalozeny na procentech nebo poctu opakovani z maxima) je lepsi nez "na pocit"
mluvim o zacatecnikovi, rekneme tak do trech let ve fitku, pak uz vetsina umi naslouchat svemu telu, a vi, kdy misto 5x5 muze dat 6x6 a nebo naopak ubrat vahu oproti planu, abych tech 5x5 dal
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:41 pm    Předmět: Re: . Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
vlkisekk napsal:
V prve rade si musis ujasnit, co vlastne chces. Chces zvysit silu, nebo se chces zamerit na estetiku a hypertrofii a soutezit v psychique? Podle toho musis trenovat. Chyba nemusi byt ani v jidle, ani ve skladbe treninku, ale treba v technice. Urcite bych neposlouchal zdejsi radce ala Roper, ktery se v kazdem vlakne vytasi s jeho ruskymi tabulkami, ktere ti doporuci zakladni cviky aspon osm krat tydne, aniz by te nekdy videl a videl tvoji technimu tehle narocnych cviku. Pro tebe bude nejlepsi, abys oslovil nejakeho fundovaneho odbornika, ktery se na tebe podiva a postavi ti trenink a stravovaci plan primo na miru. Pokud budes cvicit hokus pokus, tak jak ti kdo poradi, tak brzy. se cvicenim seknes a to mozna s bolavymi zady, koleny ci rameny.


Jak jsem zmiňoval výše, cíl je jasný, nabrat svaly a zkusit si stoupnout na prkna v naturálním physique

Tak pokud je toto tvuj cil, tak nevidim jediny duvod cvicit beara nebo nejake ruske rutiny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Jestli chceš nabrat svaly (pochopil jsem nejdřív tak, že sílu), tka si vyber nějakej trénink o velkým objemu práce, korte ...


Kde je v tréninku Korte velkej objem? Možná máš zelenej zákal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Maerlyn0 napsal:
Jestli chceš nabrat svaly (pochopil jsem nejdřív tak, že sílu), tka si vyber nějakej trénink o velkým objemu práce, korte ...


Kde je v tréninku Korte velkej objem? Možná máš zelenej zákal.


Je tam velký objem na tři základní cviky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Roper napsal:


1) Bear routine mi přijde jako pofidérní trénink, takovej ne moc promyšlenej a vytvořenej pro lidi, co jsou líní hledat a víc myslet. Ostatně úplně stejnej případ je trénink od Fomina, kterej vznikl na hospodským papírku bez hlubšího opodstatnění.

2) Push press je powerlifterovi skoro k ničemu. Má spíš negativní účinky, když jedinec trénuje bench press ve vysokým objemu sérií, tak zbytečně stresuje ramena a tricepsy. Platí, že raw bench press zlepšíš jenom raw bench pressem, a ne X dalšími cviky, jak hloupě radí američtí trenéři. A i z bench pressu vybuduješ dobrou hypertrofii trupu/ramen/paží.

Edit: Vlastně tazatel není powerlifter, nicméně když případně bude benčovat často, tak stále platí, že push press bude muset omezit. Jinak sorry jako.


1- proc pofiderni? podle me funguje...asi jsou lepúsi, promyslenejsi a individualnejsi, ale vim ze zkusenosti svoji i jinych, ze pri trech treninzich tydne a dvou (plus nejake doplnky) cvicich denne to roste...tenhle trening ve svoji surove podobe bude fungovat na 99% lidi

2- push press jsem uvedl ja, podle me lepsi nez klasicky military-dovoluje vyssi vahu a zapoji vice svalu ( a od toho si Ja odvozuju, ze vyvola vetsi rust-nemusi to byt spravne, ale timhle si to obhajuju)

EDIT: ano tazatel neni, a v bearovi je bench jenom jednou, de facto je kazd treningovy den jeden tlak... je to takove neuplne FB, protoze kazdy den zapojis vetsinu tela

a znovu uvadim, neni to nejdokonalejsi trening na svete, ale ma velmi dobre vysledky


Pokud nejsi jednodušší, tak by ti při přečtení tý rutiny mělo bejt jasný, že nemá moc větší promyšlenost vůči akomodaci a adaptaci, což mě osobně vadí.
Jo, samozřejmě, že bude jistou dobu fungovat (zejména u začátečníka/lehce pokročilého), jenže díky primitivní variabilitě sérií, opakování a cviků, brzo tělo upadne do akomodace nebo stagnace a uvízneš ve slepý ulici (i z hlediska hypertrofie).

A benčovat jenom 1x tejdně je o hovně - velice slabá frekvence...Sheiko bench press zařazuje (ve verzích tří tréninků tejdně) 3x za tejden (v některejch dnech i třeba dvojfázově), protože správně věří v to, že když se chceš v některém cviku zlepšit, musíš jej cvičit častěji. Ostatně ruští vzpěrači v 50-60. letech říkávali: „If you want to press more, you should have to press more.“
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Roper napsal:
Maerlyn0 napsal:
Jestli chceš nabrat svaly (pochopil jsem nejdřív tak, že sílu), tka si vyber nějakej trénink o velkým objemu práce, korte ...


Kde je v tréninku Korte velkej objem? Možná máš zelenej zákal.


Je tam velký objem na tři základní cviky.


Ne, to fakt není. Parametr 5x5 rozhodně není velkej objem, a to ani pro průměrně silnýho začátečníka. Je vidět, že si nikdy nejel opravdu těžší program, takže nemáš představu (koukni se třeba na původní rozpisy od Smolova, byť jsou nelogický, tak v něm je objem práce značnej).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo většina začátečníků jezdí 75 opakování na mrtvolu a dřep týdně s 65%+ maxima Nic, končím tady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:

Pokud nejsi jednodušší, tak by ti při přečtení tý rutiny mělo bejt jasný, že nemá moc větší promyšlenost vůči akomodaci a adaptaci, což mě osobně vadí.
Jo, samozřejmě, že bude jistou dobu fungovat (zejména u začátečníka/lehce pokročilého), jenže díky primitivní variabilitě sérií, opakování a cviků, brzo tělo upadne do akomodace nebo stagnace a uvízneš ve slepý ulici (i z hlediska hypertrofie).

A benčovat jenom 1x tejdně je o hovně - velice slabá frekvence...Sheiko bench press zařazuje (ve verzích tří tréninků tejdně) 3x za tejden (v některejch dnech i třeba dvojfázově), protože správně věří v to, že když se chceš v některém cviku zlepšit, musíš jej cvičit častěji. Ostatně ruští vzpěrači v 50-60. letech říkávali: „If you want to press more, you should have to press more.“


asi jednoduchy jsem
a nebo moje telo to nevi
a u dalsich lidi, co maji vysledky
netvrdim, ze je to plan na cely zivot, ale na dva az tri mesice ano

a ano, pokuch chci zlepsit bench, tak ho pojedu casteji, pokud mi jde o svaly, tak tezke presy a tezka bradla udelaji svuj kus prace stejne dobre
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Jo většina začátečníků jezdí 75 opakování na mrtvolu a dřep týdně s 65%+ maxima Nic, končím tady.


je to tezky, neni schopny uznat, ze posun ze 6 serii za tyden na 5 serii kazdy trening pro nej velky objem bude
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocik™


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Začátečník, nadto bez ambic závodit či se alespoň zájmově věnovat pwl vážně nepotřebuje jezdit Sheika ani jinou pro jeho účely zbytečně komplikovanou a pwl specifickou (v tvém pojetí samozřejmě ruskou) rutinu. Varianty tréninku 5x5/3x5 jsou pro začátečníka/mírně pokročilého víc než vhodné, nemusí to být jen korte, ale např. Starting strength, Stronglifts, Greyskull LP,... tedy programy založené na lineární progresi a statickém zvyšování intezity, kdy jednoduše nemusí počítat svoje maxima, ale při každém tréninku naloží na činku o 1/2.5/5 kg (podle tréninku a cviku). Celkově při nich člověk zesílí a nabalí něco masa a dá to dobrý základ pro další postup.

Ropere, chtělo by to ubrat na urážkách a aroganci, je vážně zábavné tě sledovat, jak jsi se po přečtení Zatsiorskiho a Kramera pasoval do role pwl guru, kdy jediný ty a samozřejmě ruští trenéři máte pravdu. Doporučit každému Sheika nebo Smolova vážně není všechno.

Roper napsal:
Ostatně ruští vzpěrači v 50-60. letech říkávali: „If you want to press more, you should have to press more.“


Jsem nevěděl, že soudruzi uměli tak dobře anglicky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocik™ napsal:
Začátečník, nadto bez ambic závodit či se alespoň zájmově věnovat pwl vážně nepotřebuje jezdit Sheika ani jinou pro jeho účely zbytečně komplikovanou a pwl specifickou (v tvém pojetí samozřejmě ruskou) rutinu. Varianty tréninku 5x5/3x5 jsou pro začátečníka/mírně pokročilého víc než vhodné, nemusí to být jen korte, ale např. Starting strength, Stronglifts, Greyskull LP,... tedy programy založené na lineární progresi a statickém zvyšování intezity, kdy jednoduše nemusí počítat svoje maxima, ale při každém tréninku naloží na činku o 1/2.5/5 kg (podle tréninku a cviku). Celkově při nich člověk zesílí a nabalí něco masa a dá to dobrý základ pro další postup.

Ropere, chtělo by to ubrat na urážkách a aroganci, je vážně zábavné tě sledovat, jak jsi se po přečtení Zatsiorskiho a Kramera pasoval do role pwl guru, kdy jediný ty a samozřejmě ruští trenéři máte pravdu. Doporučit každému Sheika nebo Smolova vážně není všechno.

Roper napsal:
Ostatně ruští vzpěrači v 50-60. letech říkávali: „If you want to press more, you should have to press more.“


Jsem nevěděl, že soudruzi uměli tak dobře anglicky.



Tohle je nuts
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: