Arnie_one VI: důchodce v akci :)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Arnie_one VI: důchodce v akci :)  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Arnie_one VI: důchodce v akci :)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Palec077


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecně jsem měl na mysli tlakové cviky vůči tahovým. máš to tak 4:1.. Prsa cvičíš na bradlech..

PC/PP - super cvik na celé tělo .. Ano, ale pouze pokud zvládáš techniku. Pokud ne, leda se dojebeš.

Disbalance neni jen rzdílný svalový rozvoj, ale i rozdílný silový rozvoj.

Pokud tě bolí rameno, protože si sám nahazuješ jednoručky (podle mě nesmysl), zkus někoho požádat,aby ti je nahodil a cvič bez bolesti dál

Chce to trochu komplexnější přístup.. a ne jen bolí mě rameno a stejně jsem starý, tak si dám ibalgin a třeba mě do zítřka bolest přejde. Zařaď víc tahových cviků. V poměru k tlakovým tak 3:2 nebo i 2:1, jelikož tlaky jsou u tebe dominantní. Vyřaď tlakové cviky ramen a zařaď mobilitu před tréninkem. + strečink po tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bradla, tam se snažím jet prostě nohama dolů abych co nejmín zatížil prsa, ale triceps. Samozřejmě, že to nikdy neeliminuješ.

PC/PP - tam nikdy nebudu mít dobrou techniku, dělám to silově, hlavně přemístění.

Disbalance bude vždy silová i svalová, když tahám 200 na bench a na nohy nedám nidky víc, jak 100, jak bys to chtěl vyrovant ? Né vše je rálné a komplexních lidí je málo. Zrovna toto mě netrápí, jeslti budu mít nohy daleko menší než vršek, dkyž se kouknu do starého logu nidky jsem nejel víc naž ze 100kg a nohy si troufnu jsme měl "dobré" na amatéra, který cvičí pro sebe.
https://forum.ronnie.cz/post981487.html#981487

Nemá smysl, cvičit z něčím co si sám nenahodíš, pokud kryješ skutečnost, že na to nemáš sílu, jen můj názor.

Snažím se roztahovat, tělo je hodně ztvrdnuté, tahové cviky bude asi problém, ale rozepiš se co konkrétně za tahové civky myslíš, asi předpokládám u zad a ramenou.

Každopádně Všem díky za postřehy.......
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nohy neřeším, ty s bolestí nesouvisí. Samo bych ti doporučil je cvičit, ale je to jen tvoje věc.

Tahovým cvikem myslím např. přítahy v předklonu s velkou činkou, mrtvý tah, shyb (pokud nezvládneš tak alespoň aktivní vis - posílíš fixátory lopatek) nebo pullover (tady to chce stejně jako u přemístění kládst extra důraz na techniku, jinak je to kontraproduktivní)..

S tím nahazováním ti rozumím, taky vše nahazuju sám. Ale nevidím jako problém nahazovat sám třeba do 80% maxima a pak využít dopomoc. Pokud ti to umožní trénovat bez bolesti, myslím že to za to stojí...

To že se protahuješ, ještě neznamená, že se dobře protahuješ.

EDIT:
Ten PC/PP bych se v tvém případě buď okamžitě zaměřil na techniku, nebo se na to vysral.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PC/PP - ono to je strašně těžké se to naučit dobře , jen vycházím z toho, že mě u toho nic nebolí (až na tu blbou ruku)
Taky mě s.e, že PC bych dal třeba 110 a u PP se cejtím min na 130kg, ale prostě to nejde...

Přítahy už jdou nejsem tak těžký, takže 5x5 opáček by se dalo

Nohy cvičím ale s malejma váhama, dřepy 70, předkpy zákopy, žádná velká alchymie, samozřejmě zastávám názor, že jet se má celé tělo.

Tahovovky uvidíme jestli se to dá jet bezbolesti. Spíše bych potřeboval poradit cviky na zpevění svalstva kolem dolních plotýnek a páteře, tam cítím kámen úrazu.

To že se protahuješ, ještě neznamená, že se dobře protahuješ, no tak na to nemám co říct, to je je samořejmě pravda, protahuje se dle sebe, né dleho toho, jak by se mělo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2018 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar.
S kozama jsem sice problemy nemel, ale s ramenama hodne. Po spouste mesicu uz rameno vypada ok a dovoli me tlakovat nad hlavu.

Muzu dopurucit toto, kdyz vydrzis nebo preskocis ty kecy, v kazdem videu vyjdou 3 jednoduche a rychle protahovaci cviky na prsa a ramena.
Delam to ted pred kazdym cvicenim. Urcite je to lepsi nez cokoliv co sem doposud sam vymyslel.



nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 6:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud by byl Lamka pro tebe (stejné jako pro mě) nekoukatelný, zkus něco méně uječeného a afektovaného, ale za to obsahově rozumnějšího, tady: https://www.kubazvedazelezo.net/ramena
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judosn, až na to šaškování to nevypadá zle.
Ne že je nekoukatelnej on je nesnesitelnej.....to je divadlo tvl...."""prsní svlal vede někam sem semhle sem jo jo"""
To je teda edukovaný výklad....


Olejnas?
Pár věcí z té stránky dělám, ale já už jsem dost pokulacenej....kozy z ramenama mě tlačí na tepny mezi a dost často mě mrtví ruce (rozuměj mravenčení) mám vlastně jakoby přední ramena nahnutý ke kozám. Trapézy mám jak kámen těžko je rozhejbávám.
Jsme celej smotanej dopredu, jako bych byl porad shrbenej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To co popisuješ je horní zkřížený syndrom a je to hlavně tím, že většinou cvičíš tlakové cviky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2018 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo vem si že 5 let jsem necvičil, prsa nejedu, takže jediné tlaky, které dělám je max na ramena JR a PP, ale to mě spíše už zůstalo tahle disbalance.

Jinak dneska v posilce nevím co budu dělat, Dna se me rozjela tak, že už mě bolí i oblečená ponožka na noze, palec totál obražený. Nemůžu na ní došplápnout, to je zase zánět, jako pr.... Kdybych v autě neměl automat, tak ani nikam nedojedu, to je zase začátek jara.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2018 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

04.04.18

Airobka + kozy + protahovani

Tak ani nevim jestli mam něco psát, jak jsem starej tak jsem blbej to jediný k tomu jde říct. Už mě nadal i Dušín, kdo zná tak ví.
No co se tak stalo v utery jsem zkousel lehce prsa a ok, tak jsem si nejak v halvne prepnu lze to je po 2 mesicih ok. Rozcvicoval jsem se z videa dle Judsona a dobry, rameno neboli dostalo vic, jak tyden klid, vse clekem ok, kozy parada. Jenze ja ve zkratu jel nahoru, z vahou neprestal, skoncil na 160 mel za sebou slabeho sparinga ten to nevzal, i kdyz riakl ze jo a koza me prsakla, jak kydz praskne chrupavka od pecenyho kurete. V prvni chvily panika ze se me utrhnula koza byla to vleka rana, koza je nastesti na svem miste ani moc zarudnuty to neni sval vypada setejne jako na druhe strane, uff no muzu si za to sam......sere me ze chodim spousty let uz cvicit sam. Dušín měl jít se mnou jenže byl nemocnej jeho mit za zady tak čapnul těch posranejch 160 a hodil to i vedle na koberec. kazdopadne moje chyba, blbost a ješitnost. Na kozy se muzu uz uplne vy..... proste je nepojedu uz mam strach. Dneska rano zena rika ze jedna koza je napuchnuta vetsi nez druha ja to tak moc nevidim...

Pás
20 minut 2 km (

Naštestí jsem potkal v posilce klučinu, kterej "cvičení" rozumí víc než já a dobrou hoďku mě učil se roztahovat, byl jsem z toho hotovej a spocenej až na pr... Perfektní trénink na roztahování a břicho celkem jsem padal, sice mě u toho sem tam bolela koza ale dalo se to.
Díky Marku

kód:

Váha 108, už to vypadá zase lépe.


kód:

ráno 8g Glutamine
5g BCCA v průbehu tréninku a 5g po tréninku + 20g protein


V posilce je příjemná obsluha to je jediné na tom pěkné bylo toto gesto :) Takže díky za podporu!


Jinak kluci začali vymýšlet že si příště rovnou zlomí ruku :):)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2018 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

..inak príde mi, že vyzeráš lepšie ako v minulosti a nikto ti nekáže benčovať stále do maxka, však zaraď nejakú budovaciu fázu, nech si úpony zvyknú (aspoň mesiac-dva) a uvidíš, jak to bude lietať, takto sa ozaj zbytočne limituješ. vVem, že silu máš, to si mal vždy, ale tak telo potrebuje čas na adaptáciu na váhy a pod.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2018 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak tam něco prasklo fakt hlasitě, tak bych šel k doktorovi. Nejhorší je si myslet, že je to ok, nechat to tak a nakonec z toho vyleze dlouhodobé léčení. Za návštěvu doktora obětuješ jen chvilku času.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2018 7:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

19.04.18

Airobka + nohy + protahovani

@Turek - ne ne vypadá to mohem hůř než minule tomu věř i váhu mám asi i teď o 12kg více než jsem měl a mám na sobě o dobrých 10% svalů méně než jsem měl a objemech ani nemluvě viz ruce, pra, záda, nohy.

SLužebka v Rakousku, málo času dna stále rozjetá, dneska horší, musím víc pít. Na koze je malej modrej flek, takže to asi torochu teklo a chová se to lehce, jako obraženina. Každopádně ted kuli tomu nemuzu jet ani ramena ani hrazdy, to mam strach.

Pás
42 minut 4,5 km (musel jsem vybehat to Štýrský jídlo)

Každopádně jedl jsem jen maso a přílohy a pozitivně se to porojevilo na váze, vypadá to, že se tělo chytnul oa lépe spaluje.

kód:
Nohy

Pomalu celkem mě u prvních 6 serii bolely kolena

Drep
10x20
10x30
5x40
5x50
5x60
5x60
10x60
6x70
6x70
6x70
6x80
6x80

Predkopavani
5x7 - vahu nevim

Zakopavani
5x10x25

kód:

Váha 108<


kód:

ráno 8g Glutamine
5g BCCA v průbehu tréninku a 5g po tréninku + 20g protein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2018 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

20/21/22.04.18

Airobka + ruce + protahovani

Opět, jak na houpačce, nic moc trenink vše bolelo, jinak jsme spíš chtěl dát znovu pás. Noha opuchnutá na páse to byl očistec, dna se nechce pustit. Kvůli koze nejde jet zatím nic, ani tahového, jako DL, ramena, hrazdy, takže spíše vše u těla. Nevím, jak je možné, když prsa nejedu, že ty svaly jsou pořád velké, nejsou atrofované, prostě přes kozy si ani nedvím, když ležím.
So/ne na kolo po lese 24km, krásná projíždka nádherný počasí.

Pás
30 minut 3 km

kód:
biceps

VC nakonec jen 5x6x40 - lokty krutě bolely víc to prostě nešlo.

JR - pár JR

Scotovka
5x10x25

Triceps
Pouze kladka nadhmatem

kód:

Váha 108<


kód:

ráno 8g Glutamine
5g BCCA v průbehu tréninku a 5g po tréninku + 20g protein
Zkusím naplánovat více doplňků, už tak nějak prolízám minulý log, Avalin, vitaminy omegu, BCCA 4:1:1, taurin, lecitin, pupalkovy plej, guarano, kofein, musime dokoupit a nejaky giga protein pac to piju jak vodu. Zkoušel jsem v poilce nějaký amix a Extrifit bléééééé zlatej "nesladkej" myprotein.


Ano vím, měl bych dáti také jinou fotku, zada, nohy, ale to nyní vypada dost hrozně a daleko od formy před 5 lety.
Foto: Malý unavený Joe :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: út květen 01, 2018 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

30.04.18

Airobka + ruce + zada + protahovani

Tyden jsem musel vynechat telo prestalo poslouchat, dna se rozjela tak, ze jsem uz nemohl ani oblect ponozku, vypada to na nejaky prima zanet v celem tele. Takze uz jsem to nedal a musel za doktorem, samozrejme kyselina močová je 5x překročená zánět v tělě, vypadalo to na antibiotika ty jsem zatím nevzal, takže na dnu Milurit 900mg denně to je zabijácká dávka a Dyclofenac 3x denne na tyden. I presto jsem byl tedy cvicit a dost me to bavilo a dneska to brutalne boli, ten tyden vynechat bylo znat.
Je blbe ze s tou nohou neudelam drep nic spatne se pajda a cokoliv dela.

Pás
22 minut 2 km

kód:
zada

Jelikoz uz jsem relativne lehky prehodntil jsem trenink a sel poprve na hrazdu a pritahy za hlavou. Dnes me opravdu bolí láty je to znát, zase svaly, které člověk ani nevěřil že je v těle má.

jáx5
jáx5
jáx5
jáx5
jáx3 - nebyl nikod kdo by dopomohl

Přítahy na široko před halvou

5x10x55

kód:
biceps


Scotovka - do zblnutí, vím, že to tady pro nikoho nemá hodnotu, ale mě z toho ty ruce krásně bolí. 10x10x25

kód:
Triceps

Pouze kladka nadhmatem, opět vím, že to je pro každého nah... ale na bradla se bojím kvůli prsu a další civky za hlavou a Ezeta me nedelaji mco dobre.

kód:

Váha 106 - začalo se to slušně hýbat dolů, vypadá to, že po 3 měsících se ten metabolismus rozjel. Cíl je ještě 6kg dolů, potom zkusíme zůstat na místě a přetvářet tuk na svaly.
Po 6kg pokud se zadaří tedy shodím clekem 22kg od půlky ledna. Předpokládám, že do konce Června bych to mohl stihnout.


kód:

ráno 8g Glutamine
5g BCCA v průbehu tréninku a 5g po tréninku + 20g protein
Jídlo je pořád stejné snad to funguje, úbytek váhy není, ale vždy dobrý ukazatel to samozřejmě vím.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Arnie_one VI: důchodce v akci :) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: