Počítání bílkovin


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Počítání bílkovin  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Počítání bílkovin
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spajdy123


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 10:11 am    Předmět: Počítání bílkovin Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně bílkovin.
Pokud si vytvářím jídelníček a bílkoviny se mají dávat 2g na 1kg své tělesné váhy tak se počítají jen kvalitní bílkoviny ? Protože když mám mít 350g sacharidů za den tak přílohy mi daji asi 50% bílkovin z denního příjmu a to by mi stačilo sníst asi 200g masa za den :o
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom kvalitní bílkovina.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Počítají se jen živočišné bílkoviny. Rostlinné bílkoviny mají sotva 50% využitelnost.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:
Počítají se jen živočišné bílkoviny. Rostlinné bílkoviny mají sotva 50% využitelnost.


Vážně? Na to si přišel jak?
Já totiž žil v mylné představě, že organismus využívá k proteosyntéze směs AMK ze všech přijatých bílkovin. Že limitní, popřípadě nedostatečně zastoupené AMK z rostlinných zdrojů (i když je to dost zavádějící a v mnoha příkldech nepřesné) jsou substituovány AMK z živočišných zdrojů a naopak, že je lidově řečeno rostlinnými zdroji dorovnáno až excesivní množství některých EAA z živočšiných zdrojů. Tímto procesem a kombinacemi co nejširšího možného spektra bílkovinných zdrojů, od obilovin, přes vejce, brambory, zeleninu, mořské plody, červené maso etc. se pak docílí co nejvhodnějšího profilu příjmu bílkovin, ne jednostranným zaměřením na živočišné bílkoviny, v našich končinách notoricky zastoupených z kuřecího, tuňáka a vajec.

Pro autora: Study je samozřejmě jedinec, kterého teprve včera vysekali z ledové kostky, do které se dostal v půlce devadesátých let. Optimální příjem bílkovin se pohybuje cca. na 1,8g na kg beztukové hmoty (čili né celkové tělesné hmotnosti ale hmotnosti bez sádla). Počítají se všechny přijaté bílkoviny s tím, že by ses měl snažit o to aby byly zdroje co nejpestřejší. A ano, bohužel pro tebe, pokud jsi ještě malej hřib co teprve začíná cvičit, tak ti ty počty vyjdou tak, že ti nakonec na maso zbyde tak 200g. Ber to jako plus, až budeš mít 100kg, tak budeš naříkat nad tím, co všechno budeš muset sežrat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 5:01 pm    Předmět: Re: Počítání bílkovin Odpovědět s citátem

Smazáno.

--
admin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spajdy123


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Posilám ukázku jídelníčku z kterého jsem vzal tolik bílkovin.
bílkovin kvalitních i nekvalitních 22% (vychází to na 2,5g bílkovin na kg tělesné váhy)
tuky 28%
sacharidy 46%
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jezis :D

Jidelnicek si sloz z JIDLA ne z doplnku vyzivy.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spajdy123


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co je špatně na tom dávat dvakrát denně protein a přitom ten jeden je po tréninku :o ? A to arasidove máslo klidne náhradní arasidama
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zelenina? Ovoce?
Jinak klasika no, jídelníček jak se to jezdilo 10 let zpátky, minimun invence, dokola 10 druhů potravin, tohle tě baví jíst? Respektive bude tě to bavit jíst ještě za pár měsíců, let?
Bílkovin máš extrémní množství, máš 70kg, svalů nula nula nic, protein 2x denně je zcestný, max po tréninku. Cokoliv nad 1,8-2g jenom vys*reš, nic víc s tím tvoje tělo nedokáže udělat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spajdy123


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No proto se ptám na ty bílkoviny protože tenhle jídelníček obsahuje hodně bílkovin z příloh ze bych nemusel jist ani plnohodnotné. A nebo ze bych přidal tuky třeba na 35%
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. jídlo: Omeleta z vajec na másle/ghí, tvrdý sýr, sušená šunka + cibulka, rajčata, houby/žampióny zelenina dle libosti.

2. Jídlo: Když bude hlad/chuť: mléčný kysaný výrobek (třeba řecký jogurt), ořechy/semínka, kakao/vanilka/skořice, Ovoce s menším podílem sacharidů.

3. Jdlo: (pre-w) Když jedeš líp na sacharidech dej sacharidové jídlo, ideálně rybu/mořské plody s vysoko sacharidovou přílohou. Když funguješ bez sacharidů, tak dej Rybu se salátem a kalorie ze sacharidů nahraď olejem/zálivkou/ořechy/semínky/sýrem

4. jídlo: (post-w)
A.
Maso na grilu/pánvi/z trouby na kokosovém oleji, pečené hranolky z batátů/brambor, salát z listové zeleniny (rukola, římský, špenát... ) s tvrdým sýrem a olivovým olejem, omáčka dle libosti. Dezert dle libosti
B.
Boloňská směs s těstovinami, respektive libovolné těstovinové jídlo s masem jako základ zeleninový salát jako ve variantě A. / Italské rizoto doplněné o kus masa. Dezert
C. Burger v bezlepkové/tmavé bulce, zelenina. Dezert


Dej si to do tvých maker a máš vyřešený výchozí podklad/příklad pro začátek tvého stravování. Nejez jako otrok nechutnosti typu vločky s banánem a kuře s rýží 6x-7x denně, jez když máš hlad, najez se jídla, které ti opravdu bude chutnat, vol kvalitní suroviny, hledej recepty...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spajdy123


PříspěvekZaslal: so červen 23, 2018 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tenhle tip jídla co mám mi sedí a zatím chutná a přejídani to pro mě neni ale spis naopak jídla mám odstupem 3 hodiny a stejně mi kruci v břichu a byl bych schopen sníst víc :o aRyzu z masem si udělám dopředu třeba na dva dny a vločky s proteinem a bananem si mixuju jako Shake do práce. Takže mám počítat 2g na J/g váhy i s bílkovinami co mám z příloh? Protože pak bych musel je nějak :o
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 12:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tu hromadu bilkovin nemas z priloh ale z toho proteinu a arasidovyho masla
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spajdy123


PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No a jak nejlíp získám tuky aby neobsahovaly bílkoviny krom ryb ? A když protein nahradil masem tak to je ve výsledku stejne když chci jist bílkoviny každé tri hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kryštofe neber mě tak za slovo, možná moje chyba, že jsem se nepřesně vyjádřil. Ano kombinací více zdrojů bílkovin se ta využitelnost dostává někam jinam. Myslel jsem to jako samostatné zdroje.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Počítání bílkovin Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: