Vege*ariánství / veg*nství


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vege*ariánství / veg*nství  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Vege*ariánství / veg*nství
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cocman


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 2:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To ja nerikam. Ale clovek je vsezravec, takze muze bez problemu prezit jak na zivocisne tak rostline strave.
Narazim spis na ten paradox, ze psa si hladim a mam ho jako mazlicka a pak si dam k jidlu kralika.
Kdybych mel hlad, tak bych zvire taky zabil, ale v dnesni dobe u nas hladem nikdo snad netrpi a kdyz mam moznost volby, tak si vyberu tu bez zbytecnyho utrpeni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
To ja nerikam. Ale clovek je vsezravec, takze muze bez problemu prezit jak na zivocisne tak rostline strave.
Narazim spis na ten paradox, ze psa si hladim a mam ho jako mazlicka a pak si dam k jidlu kralika.
Kdybych mel hlad, tak bych zvire taky zabil, ale v dnesni dobe u nas hladem nikdo snad netrpi a kdyz mam moznost volby, tak si vyberu tu bez zbytecnyho utrpeni.


Chapem.
Pes mal inú funkciu, než králik. Strážil barák, lovil, bol spoločník. To nie je primárne zviera na mäso. Ale žerie sa, nie že nie (zdravím Áziu a Luník IX).
S tým utrpením jasná vec, až teda na odlesňovanie kvôli pestovaniu a postrekovaniu rôznych plodín (aj) pre vegánov a vegetariánov, na následky ktorého umierajú voľne žijúce zvieratá Ale to sa deje aj kvôli kŕmeniu a chovaniu dobytka, tak je to asi jedna jedna.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:


a holka co bude v tehotenstvi hulit cigara, bude taky urcite víc happy když v tom bude moct pokracovat :) Vyváží pak ta pohoda pripadne dusledky? To nevím, ale je možné že mas pravdu ;)


No, tam jednak půjde o míru ... když si dá 2-3x týdně jedno (!!!) cigáro nebo dvojku vína, tak to asi nějaký joo průser nebude, i když furt lepší se obejít bez toho, když to bude denně, tak už asi ano.
Být 2-3x týdně vegan je taky celkem v poho:-))).

Jinak si myslím, že dopady pravidelné a alespoň trochu intenzivní konzumace nikotinu nebo alkoholu po dobu těch 9 měsíců, o kterých je zde řeč, jsou pro plod podstatně více negativní, nežli volba veganské stravy.

Já se tedy zrovna na další plození potomstva nechystám:-))), ale kdybych si měl vybrat zda preferuji dceru veganku, nebo dceru co chlastá a hulí cigára, tak mám celkem jasno.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja znal jen jednu zatvrzenou veganku.... porad me poucovala ... dokonce i mliko byla bila smrt.... pak jsme sli jednou na hokej... dala si tri piva a potom si uplne bez skrupuli dala parek v rohliku s kecupem :) .... kazdej at si ji jak chce... ale jakmile mi nejakej chytrej vegan zacne vtloukat kliny do hlavy a nebo jak tady ten sulin co se zaregistroval jen pro tohle tema rikal, ze jsem hloupej, kdyz jim maso.... takovy bych mlatil do hlavy....
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádný extrém není moc dobrý.

Lidské tělo vydrží dost, takže to že je někdo 5 let vegan a někdo 5 let jí jen klobásy a je v pohodě o ničem nevypovídá.

To je asi podobné jako - "40 let kouří a nic mu není..." možná jemu ne, ale obecně v průměru 40 let kouřit není nic dobrého...


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: st říjen 30, 2019 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakub Kir. napsal:
No, jako nevím. Posledních 8 let jsem vegan a v životě jsem neměl deficit čehokoliv. každý, kdo tu píše o veganství, jakože něčem špatném, vůbec tomu nerozumí. Taková je realita....


To sis fakt založil profil, aby sis tu mohl vylít srdíčko?
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: čt říjen 31, 2019 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vegetarianka-ochutnala-burger-a-stala-se-z-ni-reznice-40301839?dop-ab-variant=2&seq-no=6&source=hp
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2019 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2019 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Respektuju jejich názor a napadení některých tvrzení, respektuju znalosti Lukáše Roubíka, nicméně viděl jsem nějaký rozhovor v DVTV, kde byl Lukášův kolega a defacto svými tvrzeními popíral zjištění vědců, za který dostali Nobelovu cenu (autofagie). Takže pro mě tohle není úplně nosný info
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2019 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja ich oboch moc nemusim ale tie fakty co tam uvadzaju su z pravda (a to vravim ako clovek ktory povazuje lukasa za uber kkta).
Pametam si tu jeho vystupovanie 10rokov dozadu, ten hejt nato ze pwl su kkt a nevedia ako cvicit, ze fullbody je kktina, ze on nesype a nikdy nesypal a nebude sypat atd..
Uz som pisal respektujem vegenov kvoli ich etickemu rozhodnutiu, vela znich robi kopec dobra pre spolocnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2019 11:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OT ... Frei se změnil, hodně, a podle mne silně k lepšímu a už řadu let tu vystupuje úplně v pohodě. A to píšu jako člověk, který se tu s ním hádal opravdu fest. A že před mnoha lety ... okolo dvaceti má snad každý nárok se občas chovat tak nějak ... :-). Aspoň doufám, taky mi kdysi tolik bylo ... a co jsem byl někdy za vola, o tom raději pomlčím ... vono by se mohlo lehce ukázat, že to dnes není o moc lepší, jen je to jiný.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alexdu


PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2019 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moja skúsenosť:

Ja som vždy jedol okolo 300 g mäsa (žiadne polotovary len mäso) denne kôli proteínom. Pred rokom som dokonca experimentoval s paleo diétov, vtedy som jedol 500 g a viac.

Pár týždňov dozadu som sa rozhodol to zmeniť, hlavne zo zvedavosti, ale aj aby som vystúpil zo svojej komfortnej zóny.

V zásade to nie je nič hrozné, vôbec nemám absťák a cítim sa super, mäso jem iba v sobotu lebo to chodíme k svokrovcom na obed a proste zjem čo mi naložia.

To že sa cítim lepšie pripisujem hlavne tomu, že som vyradil aj mlieko a mliečne výrobky, ktoré mi nikdy nerobili moc dobre. Hlavne pokožku mám o hodne lepšiu. Chcel som ich nahradiť kozími a ovčími z farmmarketu, ale ovce a kozy v tomto ročnom období mlieko nedávajú :-)

Vajec som sa nevzdal, ale obmedzil som spotrebu z cca 20 týždenne na 6 a nahradil som ich vajciami z voľného výbehu. Ak sa niekedy vrátm k mäsu (nie v najbližšej dobe) tak asi len v obmedzenej miere a z voľne pasených zvierat.

Bol som darovať krv a krvné výsledky mám ok, ale ešte sa takto nestravujem dlho.

Čo sa týka tréningu nepocítil som žiadnu zmenu, výkon a regenerácia sú ako pred tým, akurát musím jesť o hodne viac aby som si držal váhu. Vizuálne sa mi zdá že vyzerám lepšie, ešte je zavčasu, ale mám pocit že dochádza k takej pomalej rekompozicií tuk- svaly+, ale je tiež možné, že menej zdržiavam vodu (ale prečo teda mám rovnakú váhu?).

Psychologicky je ťažké prestať jesť 2 g bielkovín na kg váhy, keď celý život žijete s vedomím, že táto magická hranica rozhodne o tom či po tréningu budete priberať svaly, alebo atrofujete. Teraz mi vychádza ten pomer cca 1.4 g/kg a to ešte prevažne rastlinných a nepoznám rozdiel.

Ešte jedna vec, jem tofu a pijem sójové mlieko, čakal som, že za pár dní z toho budem mať ženské cecky a vagínu, ale nič také sa neudialo, kkt stojí ako stožiar, uvidím čo prinesie budúcnosť. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2019 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rando, to ta fakt este nepreslo? zaloz si este 245 nickov, aj nejake zenske...
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vege*ariánství / veg*nství Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: