Cena posilování


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cena posilování  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Cena posilování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin_Lbc


PříspěvekZaslal: pá prosinec 27, 2019 4:22 pm    Předmět: Cena posilování Odpovědět s citátem

Ahoj,
na kolik Kč měsíčně přibližně vyjde posilování?

Jsem úplný začátečník, takže budu potřebovat trenéra, což prý vyjde až na 500 na hodinu.
Potom je tu cena posilovny, kde jsem koukal že je dost velké rozmezí, tady v Praze třeba Form Factory (nejbližší posilovna od domova + dobré parkování) vyjde na 550 měsíčně pro studenta.

Hlavní neznámá je pro mě jídlo. Mám pod 60 kg, extrémně rychlý metabolismus a málo času, takže předpokládám, že budu potřebovat dost proteinů.

Na kolik vyjdou proteiny, jídlo a posilování celkově?

Předem díky za odpovědi

Martin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá prosinec 27, 2019 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je ten konec roku a Modrý život se pořád hodí, takže:

Cenu za fitko máš.

Trenér je individuální a taky ti nikdo neřekne jak moc/často jej budeš potřebovat, bo nikdo neví jak moc jsi šikovný a jak moc jsi dřevo.

K tomu si kup tohle ... https://www.luxor.cz/product/tvarovani-tela-pro-muze-a-zeny-zbo000170676?gclid=EAIaIQobChMI89jhxqfW5gIVCLrtCh1sswjXEAQYASABEgJe6PD_BwE ... u Ronnieho bohužel došla:-). Min proto, abys mohl alespoň trochu posoudit, co ti ten trenér vlastně radí.

Strava ... předpokládám, že doteď jsi občas něco také jedl. Protože nikdo nevíme co, tak ti nikdo nepovíme o kolik za jídlo utratíš víc. Stejně tak nevíme jak si můžeš/umíš vařit a jaké jsou obecně tvé možnosti stravování.

Suplementy v této fázi nepotřebuješ vůbec žádné, a když už, tak klasiku zdravé výživy ... vitamíny, minerály.

Stejně tak nikdo neví jaké jsou tvé cíle, takže jsme tam, kde jsme byli. Jinak článků pro začátečníky je tady spousta, jak co se týče tréninku, tak výživy. A základní aritmetické úkony si jistě pamatuješ ze základky:-).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: pá prosinec 27, 2019 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Posilka 1200 (10 vstupov)
Trener 4000 (10x)
Zradlo 7000 (social edition)

Prvy mesiac cca 12.000 :)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 5:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kašli na trenéra začáteční nevědomost je krásná věc. Prostuduj si techniku na netu a riskni to. Realita je že skrz zdraví pokud jde o dřep, mrtvý tahy a přítahy existuje jen jedna základní poučka držet rovný záda. A pokud jde o benche, tlaky jednoruček tak zatáhnout ramena.

Zbytek cviku tě reálně nemůže a nemá jak tak zkurvit.

Do začátku 2 tréninky týdně třeba první měsíc a půl každý trenink celé tělo. Něco si přečíst o jídle a podle toho se zařídit a když se na to potom měsíci nevyseres tak možná pak zvažovat trenéra a nebo i další informace a jejich získávání.

Takže náklady dle města je permice měsíčně zhruba 400 až litr. Jídlo no pokud jíš nějak rozumnou snídani. Oběd večeři tak k tomu přidáš nějaký jedno 2 další jídla na bázi bílkoviny a ejhle to tě nevyjde snad ani o litr dráž než jíš doposud si myslím.

Takže začátek 2000 max.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U mňa je to cca 25€ posilňovňa a zjem viac, než keby som necvičil, ale nikdy som nepočítal ten rozdiel. No nech je to ďalších 30-35€ navyše mesačne, tak som na 55-60€. Takže v prepočte do 1500Kč sa vojdem určite. Viac je mi ľúto do toho pchať.

Bez suplementov, trénera a španielskej hovädzinky je to omnoho lacnejšie. Preto je trebárs hobby kulturistika drahšia ako lift na podobnej úrovni. V ňom vieš do istej miery ojebať stravu a stále mať celkom dobré výsledky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 9:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na co ti je trener ked o tom ako cvicit a jest je plny internet... Na youtube si najdi napr Ales Lamka a kukni techniku treningovych planov je plny net. Strava zavisí od teba da sa jest lacno a mat vysledky ale ta strava bude nic moc alebo trosku pritlacit a striedat kuracie a morcacie prsia s panenkou steakom atd...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubbas napsal:
Na co ti je trener ked o tom ako cvicit a jest je plny internet... Na youtube si najdi napr Ales Lamka a kukni techniku treningovych planov je plny net. Strava zavisí od teba da sa jest lacno a mat vysledky ale ta strava bude nic moc alebo trosku pritlacit a striedat kuracie a morcacie prsia s panenkou steakom atd...


Žeby to bolo také easy? To by si sa neplácal stále na mieste


V princípe ale neradíš zle. Ale zdá sa mi, že priveľa nádejí sa tu vkladá do trénerov. Možno je to len moja zlá skúsenosť, ale drvivá väčšina trénerov stojí za starou bačkoru a nováčik to nemá šancu zistiť.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se trenéra týče ... špatný je na hovno a zadarmo drahý. Což ale ty bohužel nepoznáš, proto je dobré si na netu najít pár info sám a pak uvidíš, nakolik ti radí úplné ptákoviny a nakolik to má hlavu a patu.

Jinak u základního full-body tréninku by ti měl primárně ukázat provedení cviků a pomoci se základním nastavením vah. Na to by ti měly stačit tak 3 tr. Následně by ti měl stačit tak jednou za 2 týdny, a to čistě pro korekci chybné techniky. Po cca 3 měsících ... tj. 6 tr ... bys jej už neměl potřebovat vůbec.

Pokud máš někoho, kdo cvičí déle a necvičí blbě ... což se bohužel hledá snad ještě hůř než ten trenér ... tak se obejdeš úplně bez trenéra. Ale je jasné, že ne každý někoho takového zná.

Jinak základní rada ... drž se jednak toho Tlapáka, jednak instruktážních videí na netu (ne tréninkových videí !!!) ... i tady jich je dost a na youtube zbytek. Jak cvičí ostatní, na to je lepší se moc nedívat, protože co bývá k vidění ve fitku, jedno jakém, to je často takový běs, že být ortopedem nebo fyzioterapeutem, tak si bouchnu šampáňo a těším na budoucí časy hojnosti.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
kubbas napsal:
Na co ti je trener ked o tom ako cvicit a jest je plny internet... Na youtube si najdi napr Ales Lamka a kukni techniku treningovych planov je plny net. Strava zavisí od teba da sa jest lacno a mat vysledky ale ta strava bude nic moc alebo trosku pritlacit a striedat kuracie a morcacie prsia s panenkou steakom atd...


Žeby to bolo také easy? To by si sa neplácal stále na mieste
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu pridam do diskuse s trenery.
Protoze sem po case cviceni (asi rok), chtel vlastne zjistit jak jsem na tom s technikou, obesel jsem celkem 2 trenery kteri byli/jsou trojbojari a nechal si od nich rict nazor.
Nasledne jsem zaplatil nekolik sezeni u jedne nasi silove spicky (ne neni to nikdo z Brna:) ). A odnesl si z toho vpodstate "delas to dobre, je to OK". Vzydcky jsem se hodne ptal a ukazoval, protoze muj pocit nebyl dobry.
Zaverem tedy, ano vsichni mi rekli ze musim jen zlepsit mobilitu a nikdo se ani naznakem nezminil o lordoze a co to vlastne znamena pri drepu/tahu. Na vsechno jsem si musel prijit sam, studiem, natacenim videi atd,atd.
Takze pokud trenera, dejte na nekoho kdo se na to podiva komplexne. Na foru je nekolik lidi, kteri urcite zvladnou poradit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2019 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja za sebe jsem rad, ze jsem trenera na zacatku nemel, ale cetl jsem clanky na netu (necekane hlavne na Ronniem :) a Freimenovo/Sadkovo strance, uz nevzpominam nazev). Zkusenosti se pak v budoucnu hodi a verim, ze i u cviceni zustanes dele, kdyz se v nem budes vzdelavat.

Jinak kdybys stale chtel vedeni, tak se podivej na Arenu Pavly Kladivove, uz jsem u ni par let nebyl, ale dival jsem se, ze nabizi Basics lekce, kde uci zakladni techniky. Verim, ze ti tahle skupinovka da mnohem vice, nez nahodny trener (dobri treneri existuji, ale je jich fakt malo) a taky bude mnohem levnejsi.

Co se tyce ceny, tak cim vetsi mesto, tim drazsi je fitko i trener. Na vesnici sezenes fitko i za 500 Kc / mesic bez zavazku zatimco v Praze budou chtit vetsinou rocni clenstvi a minimalne 1000 Kc / mesic. Treneri ty ceny taky maji samozrejme vyssi.
Jidlo a suplementy jsou stejne drahe vsude. Nejlevneji postavis jidelnicek na kurecim/tresce/tvarohu/proteinu + vlocky/ryze, kde verim, ze se da vejit na 100-150 Kc / den, kdyz se moc setri, ale sestaveni jidelnicku uz je na delsi povidani.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2019 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad cena za posilovnu ... jak sám píše, tak je asi student a z Prahy a permice jej vyjde okolo pětikila měsíčně (to sice nevím kde, ale na Evropské cena za měsíc při ročním členství vyjde na 575 Kč, resp. furt tam ten plakát visí:-). Což tedy nevím, kde mimo Prahu vyjde nějak podstatně levněji.

Ad jídlo ... žijeme v zemi slev a ačkoli některé suroviny jsou poměrně drahé i v té slevě, tak u řady jiných skutečně čistě záleží na té aktuální ceně. Pokud je člověk opravdu tlačen rozpočtem, tak má smysl si udělat okruh preferovaných surovin/potravin, ideálně si i propočítat jejich obsah příslušných živin, a podle toho pak nakupovat. A samozřejmě, naučit se aspoň trochu vařit. Tady kdysi byl na toto téma článek od Freimena, z hlavy si vzpomínám i na jedno video na youtube od Borkovce a docela dost se tomu ve svých videích věnoval Topinka, zejména v době, kdy ještě soutěžil.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2019 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli si student, tak máš asi hodně času a málo peněz.

Tzn. spíš než platit trenéra bych se věnoval samostudiu, na YouTube toho máš zadarmo tři prdele...
Já když v 15 začínal cvičit, tak jsem začali s kámošem chodit do takové menší posilky na maloměstě, kde nám nějakou úvodní lekci co a jak cvičit poskytl zdarma sám majitel, závodník v silových sportech... Potom je dobré sledovat ostatní cvičence, co vypadají "sportovně" a dobře :)

Posilku odhaduju kolem 500/měs. plus minus.

Žrádlo - nenapsal si čeho chceš dosáhnout, ale předpokládám že nabrat, tak si zajeď do Marka, tam si kup 20kg pytel rýže, těstovin a brambor, kupuj mleté hovězí a kopec vajec, toho můžeš jíst i jako student kolik chceš. A navaříš to tak za hodinku na 3-4 dny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubbas


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2019 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
decarabas napsal:
kubbas napsal:
Na co ti je trener ked o tom ako cvicit a jest je plny internet... Na youtube si najdi napr Ales Lamka a kukni techniku treningovych planov je plny net. Strava zavisí od teba da sa jest lacno a mat vysledky ale ta strava bude nic moc alebo trosku pritlacit a striedat kuracie a morcacie prsia s panenkou steakom atd...


Žeby to bolo také easy? To by si sa neplácal stále na mieste


Je len v živote sú aj iné priority...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Lbc


PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2020 3:01 pm    Předmět: Strava Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi pánové.
Cena posilky a trenéra už jsou mi jasné.
Kouknu se po konkrétních nabídkách a vyberu si co mi bude dávat největší smysl.

Teď mi jde o cenu toho jídla. Abych to upřesnil, normálně od pondělí do pátku (od rána do večera) pracuju + kombinovaně (o víkendech) studuju VŠ.

Mám pod 60 kg, takže chci samozřejmě přibrat - čím víc tím líp.
Peněz samozřejmě nemám neomezeno, proto se ptám, každopádně ještě větší problém než peníze je pro mě čas.

Při mém současném rozvrhu si najdu čas na posilovnu, ale na vaření už fakt ne.
Proto přemýšlím o různých alternativách k tomu klasickému vyváření na x dní dopředu...
Napadají mě hlavně proteiňáky, které obsahují spoustu bílkovin a jejich konzumace zabere pár minut... tam samozřejmě narážím na tu cenu...

Je reálné mít slušné výsledky když budu jíst normálně jako doteď a konzumovat dostatek proteinů formou práškových shaků?

Na kolik by tohle řešení přišlo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sportovní výživa na míru (Daniela Krčová) | Ronnie.cz
Daniela Krčová Sportovní výživa pro začátečníky i pokročilé s důrazem na individualitu každého jedince.
299 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cena posilování Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: