vlkův log - lepší už to nebude


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 191, 192, 193 ... 225, 226, 227  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> vlkův log - lepší už to nebude
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magumi


PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2022 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
spekounP napsal:
dost dobrý na dědka Vlku

tak to jsem jakože nepochopil, příští rok teprve Masters II, ale díky starý brachu



Moc pěkný, kamaráde, smekám.

Mimochodem, na hlavní stránce teď byly výsledky MČR v raw liftu, v Masters II bys to ve své kategorii vyhrál.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2022 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

10. listopadu 2022, čtvrtek, volno - konference

11. listopadu 2022, pátek, volno - konference

12. listopadu 2022, sobota, volno - kultura, muzikál

13. listopadu 2022, neděle, cyklo s dcerkou, cca 9 km, na Vítkov, teplota 4 stupínky

14. listopadu 2022, pondělí
prsa, trojky, polední trénink, Maximus

Bench-press: (stopky)
5x 3x 125 kg, RPE 9, šloto, ale natáhnul jsem si lehce, doufám, pravé horní zádo

Military press:
před benčem jsem se rozhýbal do 50 a vypadalo to, že něco zkusím
po benči jsem se rozhýbal do 50 a zjistil jsem, že s těmi zády už to nepůjde

Horní kladka: (naširoko, na hruď)
5x 3x 84 kg, šlo to hezky, vše na dotek

Břicho: (přednožky)
nešlo to, to spodní zádo nějak blokuje zvedání nohou

váhovka: 105.5 kg, zatím se kalorie omezovat nedaří

po dnešku to vypadá, že budu moci leda shybovat. a klopit zápěstí. levé spodní zádo už se snad po týdnu přestalo horšit, ale tímhle tempem to potrvá, než ho rozhýbu.

Magumi napsal:
Mimochodem, na hlavní stránce teď byly výsledky MČR v raw liftu, v Masters II bys to ve své kategorii vyhrál.

tak to je velká inspirace a velká šance, že ve své kategorii něco ulovím :D :D v 93- nebyl nikdo ve 105- taky ne a ve 120- ten jeden, kterého sloučili se 105- a kterého bych při dobré konstelaci mohl porazit :D :D akorát do toho háže vidle ta závodnická licence...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2022 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

15. listopadu 2022, úterý
nohy, pumpičky, ranní trénink, Form Factory Václavák

zkusil jsem to spodní zádo rozválet, pro mně dost náročná věc, a je to takové anestetikum na krátkou chvíli

Leg press: (vsedě, UNI)
10x 12x 120 kg, zkoušel jsem 160, ale koleno na to ještě není ready

Hacken dřepy:
8x 10x 40 kg, více jsem ani nezkoušel, slečna přede mnou tam měla 30 :D

Biceps: (jednoručky, ve stoje)
3x 8x 20 kg, všechno střídavě, ale závěry náročné

sauna 10 minut, dnes to žhnulo, vydržel jsem šest minut, pak počítal do sta a pak si říkal "musíš!" a pak to ještě dochlazoval venku v triku při třech stupních

na dřepy to ještě není, jsem rád, když se "ponořím" a zavážu si tkaničky, ostatně - pokud se správně nadechnu do břicha, tak prakticky zafixuju vzpřimovače a můžu skoro bezbolestně fungovat... dokud mi nedojde kyslík :) ovšem při většině činností je potřeba dýchat, takže zatím žádná sláva.

leg pressy i hackeny tragédie a dala by mě každá pumpička, byly časy, kdy jsme tam s Magumim nakládali nesmysly, ale zjevně, i když už jsem teď něco dřepnul, tak přenos na tyhle stroje je malý... a pravděpodobně i vice versa, což nevím, jestli je dobře, každopádně něco to posilovat musí, takže vhodný způsob, jak naředit dřepovací tréninky. až budu moci dřepovat.

a když už se i Magumi rozepsal o legínách... já měl dnes z leg-pressu výhled na druhou "e-vičku", menší postava, tmavé vlasy do culíku, neměla teda kraťásky a byla celkově mohutnější, ale to je asi každý, kdo nemá dva-a-padesát kilo, na stehno si zboku plácla velký kotouč a unožovala, takový hard-core cvik i do pivnice... a jak bez brýlí na dálku hůře vidím, tak jsem si v klidu mohl představit cokoliv, i s tím effortem, který do toho dávala ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2022 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty záda mě mrzí, kamaráde.

Když jsem kvůli zádům nemohl na nohy cvičit vůbec nic, dobrá varianta, které mi fungovala, byly belt squaty - takový ty dřepy na bedničkách s kotoučem zavěšeným na opasku, jestli si vzpomínáš.

Co se týče toho přenosu leg pressů a hack squatů na dřep, nohy tím procvičíš, třeba Ed Coen to zařazoval do tréninku jako hlavní doplněk, ale neřekl bych, že ti to pomůže přímo dřepnout víc, přece jen jsou ty pohyby úplně jiné. Ale lepší než nic.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2022 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

16. listopadu 2022, středa
prsa, pětky, ranní trénink, Form Factory Václavák

Bench-press: (stopky)
5x 5x 122.5 kg, RPE 9-10, šloto, na pátou jsem si musel orazit, aktuálně strop, těžko už přihodím

Military press:
2x 6x 75 kg, RPE 10, nešloto, po druhé sérii jsem se držel osy, aby mě nevyplo

Shyby: (naširoko, nadhmat)
5x 4x BW, ale jo

sauna 10 minut, připadá mi, že přešli do režimu finská se zvýšenou vlhkostí

zádo začíná polevovat, tak se mi hned zlepšila nálada, na benči nevím, jestli to ještě jde nahoru nebo už dolů, ale byla volná lavice, tak jsem s chutí zalehnul :) páté opakování už šlo tak pomalu, že jsem zvažoval odchytnutí spottera, ale nic použitelného kolem nebylo, tak jsem pracoval s pauzama a adrenalinem a ještě to vyšlo. tentokrát. asi to bude 5x5 osobák, se stopkama určitě, o víkendu si projdu log a sepíšu maximálky, ať si můžu dělat radost drobnými zlepšeními ;)

na military jsem šel po benči bez ambicí, ale nezkusíš, nevíš. po zahřívací dvojce se 70 jsem té šestce se 75 moc nedával, ale padla. pocitově první a poslední. tak jsem zkusil ještě jednu, po čtvrtém opáčku to musel chvíli podržet nahoře a padlo i páté, pak jsem to zase podržel, ale šestému už se příliš nechtělo. zkušenost s blackouty mi velela to odložit, ale šlo to nahoru, tak jsem vydržel. pak jsem to hodně prodýchával a držel se osy, kdyby se podlomily nohy. je to sice osobák na 2x6, ale před měsícem jsem dával šestky se 72.5 kg s rezervou, před benčem, pak tam mám zapsanou šestku se 77.5 kg, takže ty čtyři série se 75 mě ještě čekají, abych dokončil předchozí tréninkový plán ;)

shyby se nečekaně hýbaly, tak jsem dal čtyřky.

pak už wellnessy, třešnička, na kterou se v tomhle fitku po tréninku těším... shodou okolností beru saunu v době, kdy slečna manažerka čistoty začíná uklízet sprchy, takže už se prakticky důvěrně známe, já se pak jdu chladit a ona to hadicí a horkou vodou pere po podlaze a spodem i do sprchových koutů, neřeší, jestli jsou prázdné. ví, že ode mě jí žádné nebezpečí nehrozí :D

Magumi napsal:
Když jsem kvůli zádům nemohl na nohy cvičit vůbec nic, dobrá varianta, které mi fungovala, byly belt squaty - takový ty dřepy na bedničkách s kotoučem zavěšeným na opasku, jestli si vzpomínáš.

vzpomínám, ale to je tak trochu akrobacie a já byl minulý týden rád, že můžu ve stoje nebo při chůzi dýchat. a teď už se to lepší.

Magumi napsal:
Co se týče toho přenosu leg pressů a hack squatů na dřep, nohy tím procvičíš, třeba Ed Coen to zařazoval do tréninku jako hlavní doplněk, ale neřekl bych, že ti to pomůže přímo dřepnout víc, přece jen jsou ty pohyby úplně jiné. Ale lepší než nic.

přemýšlel jsem nad tím a vymyslel takovou teorii...

na dřepy potřebuješ svalové skupiny "x - y - z" v poměru síly 1 : 2 : 3, leg pressem nebo hackenem posílíš svalovou skupinu "y" na hodnotu třeba 4, takže reálně zvedáš dvojnásobek... ale dřepuješ pořád stejně, protože slabým článkem jsou teď skupiny "x" a "z", které musí posílit obě, abys mohl dřepnout více.

takže nebudu drtit doplňky, které mají malý přenost na hlavní cviky ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2022 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:


Magumi napsal:
Co se týče toho přenosu leg pressů a hack squatů na dřep, nohy tím procvičíš, třeba Ed Coen to zařazoval do tréninku jako hlavní doplněk, ale neřekl bych, že ti to pomůže přímo dřepnout víc, přece jen jsou ty pohyby úplně jiné. Ale lepší než nic.

přemýšlel jsem nad tím a vymyslel takovou teorii...

na dřepy potřebuješ svalové skupiny "x - y - z" v poměru síly 1 : 2 : 3, leg pressem nebo hackenem posílíš svalovou skupinu "y" na hodnotu třeba 4, takže reálně zvedáš dvojnásobek... ale dřepuješ pořád stejně, protože slabým článkem jsou teď skupiny "x" a "z", které musí posílit obě, abys mohl dřepnout více.

takže nebudu drtit doplňky, které mají malý přenost na hlavní cviky ;)


Hmm, shodou okolností jsem na tohle téma nedávno četl tohle:

https://www.strongerbyscience.com/research-spotlight-heavy-squat/
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2022 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Hmm, shodou okolností jsem na tohle téma nedávno četl tohle:

https://www.strongerbyscience.com/research-spotlight-heavy-squat/

zajímavé vědecké počtení, které bych shrnul tak, že leg-pressy a hackeny mi silově pomůžou při dřepech s nižší intenzitou - to budou ty hi-resp, které jsme dělávali, ale na těžké dřepy potřebuji "sílu" v oblasti kolen a kyčlí. což se asi nejlépe trénuje těžkými dřepy, takže zůstanu u své zjednodušené teorie, kde "x" a "z" budou kyčle a kolena a "y" stehna, která se dají izolovaně trénovat do aleluja :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2022 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

17. listopadu 2022, čtvrtek

volno - svátek, kultura

18. listopadu 2022, pátek
prsa, trojky, odpolední trénink, Maximus

Bench-press: (stopky)
5x 3x 127.5 kg, RPE 8.5, najisto, rezerva, příjemné, mám rád trojky :)

Military press:
up to 1x 92.5 kg PR , RPE 10, když to Magumi zatlačí za hlavou, tak jsem zkusil aspoň něco před
3x 5x 70 kg, RPE 8, těžké, už bez síly, nepouštěl jsem se do větších akcí

Spodní kladka: (veslo, naúzko)
3x 5x 120 kg, striktně, konečně to jde

Horní kladka: (naširoko, na hruď)
5x 3x 84 kg, vše na dotek, trojky byly akorát

Břicho: (přednožky)
3x 12x

na benči to vypadá slibně i na nějakou tu trojku se 130, tak jsem zvědavý.

na military jsem posunul šest let starý osobák, konečně, sice jenom 2.5 kg, ale spoko, posouvat 1 RM osobáčky už teď není tak easy ;)

na dřepy to ještě pořád nevypadá, ale příště už to prubnu s něčím lehčím, nakolik to zádo dokážu zpevnit a podržet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2022 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde přesně tě bolí ty záda?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2022 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

19. listopadu 2022, sobota

"volno" - půl dne jsem čistil a ošetřoval kožený nábytek, žena rozkázala, pak se mě zeptala, jestli půjdu cvičit?

20. listopadu 2022, sobota
nohy, zkouška, polední trénink, Maximus

Dřepy: (high-bar, sbd, no belt)
5x 60 kg
5x 80 kg
5x 100 kg
5x 120 kg
5x 130 kg
5x 140 kg
5x 150 kg
3x 160 kg, stačilo, zádo ještě trochu natažené, ale drží, čas začít pomalu dřepovat

Lýtka: (výpony na stroji)
3x 10x 100 kg, stopky ve výponu, i tak se dají zničit

Biceps: (jednoručky, ve stoje)
3x 5x 25 kg, po jedné, levá zaostává, tak cheatuju

dřepy jsem chtěl opravdu jenom zkusit, ale zjistil jsem, že když se zpevním, dobře odeberu a držím rovná záda, tak o nich sice vím, ale neomezují, dobrá zpráva, sice jsem trochu za ty tři týdny zeslábnul, ale to se zase dožene, hlavně, když už se dají dokupy. asi vynechám čelňáky, mám na ně podezření.

MilanT napsal:
Kde přesně tě bolí ty záda?

dole, na straně, nad pánví, asi natažený vzpřimovač, nic neobvyklého, ale dost nepříjemného
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2022 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc blahopřeju k osobáčku, kamaráde, zlepšit se po tolika letech je paráda. Jsi na nejlepší cestě ke stovce.

Mám radost, že záda trochu povolují, brzy se do toho dostaneš a pak tě čeká ta dvoustovka.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2022 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar
tlaky máš teď hodně dobrý

nechci dělat chytrýho, ale napíšu ti jen pár svých postřehů ohledně toho nataženého vzpřimovače

1. to, že si natáhneš záda na jedný nebo druhý straně je většinou vyústění nějakýho mobilitního problému (kyčel, rameno, kotník)- obecně něco, co tě nutí přenášet váhu na jednu stranu, rotovat při dřepu apod. U mě je to typicky mobilita v levým zatuhlým ramenu, který způsobuje křivý držení osy. Problém většinou vyústí při větším objemu tréninku, kdy se ta mobilita projevuje víc a víc. Tlaky máš teď hodně dobrý, takže problém v ramenou bych neviděl. U tebe bych si tipnul kyčel, udělej si FABER test na rozsahy externí rotace v kyčli (googli squat university)
2. uvaž ty strašný objemy dřepů. Já jsem zjistil, že momentálně je pro mě lepší se soustředit na pár pohybově kvalitních intenzivních sérií (obecně 1-3 série) vícekrát týdně, protože větší objem právě nezvládám z důvodů, co jsem napsal výše. Jasně člověk už žádnej zázračnej silovej progres asi neudělá, ale alespoň držím pohromadě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2022 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

21. listopadu 2022, pondělí
prsa, pětky, odpolední trénink, Maximus

Bench-press: (stopky, OT3-5M)
5x 5x 125 kg PR 5x5 , RPE 9-10, první s rezervou, druhá čisté RPE10 a pak už boj, jestli ještě na páté opakování mám spouštět nebo odložit

Military press:
3x 5x 70 kg, těžké, údržba, po benči bez síly, a možná i před ním

Spodní kladka: (veslo, naúzko)
3x 5x 130 kg

Horní kladka: (naširoko, na hruď)
3x 5x 78 kg, vše na dotek

Břicho: (přednožky)
12, 12, 16x

benč mě zase vyškolil, před první sérií respekt a silově tam byla ještě rezerva, druhou jsem nezvládl a u pátého opáčka hrozilo, že budu potupně zavalen, ale byla to teprve druhá série! což mě donutilo dostatečně odpočívat a soustředit se na perfektní práci. stejně jsem nečekal, že jich bude pět. příjemná životní meta, kdoví, jestli dám ještě na 5x5 více, musím začít odtučňovat a dát si pauzu od supplů.

spekounP napsal:
1. to, že si natáhneš záda na jedný nebo druhý straně je většinou vyústění nějakýho mobilitního problému (kyčel, rameno, kotník)- obecně něco, co tě nutí přenášet váhu na jednu stranu, rotovat při dřepu apod.

souhlas, v mém případě asi koleno, je to sice už 11 měsíců, ale pořád není tak silné jako to druhé. a pravé koleno = levý vzpřimovač dává smysl.

spekounP napsal:
2. uvaž ty strašný objemy dřepů.

to už jsem doufám uvážil, jediný větší objemy jsem dával s Magumim ve čtvrtek, jinak jsem tak na polovině, byl to dočasný návratový program, abych se dostal na nějakou výkonnost. snažím se dávat tolik, co do dvou dnů zregeneruju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2022 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

úterý - v plánu byly dřepy, ať se trochu rozhýbám na ten čtvrtek s Magumim, ale už od rána jsem musel do práce a nevyšlo to ani přes poledne

středa - od pátku máme nemocnou dcerku a dnes začal bacil útočit, nasadil jsem vše "při prvních příznacích"

čtvrtek - zaklapávám budík a píšu Magumimu, že nejsem zdráv, později vstávám a mám namoženou celou levou půlku těla

bolí to od boku, přes žebra až po klíční kost, nemůžu se pořádně nadechnout, když potřebuju kýchnout, tak ten prudký nádech tělo zablokuje, google říká, že možná pohmožděné žebro...??? a to jako jak... s bacilem bojuju, zatím jenom suchý kašel.

pátek - noční tepovka horší než při covidu, za ty tři roky, co to sleduji, jsem ještě nikdy neměl průměr přes 70

během dne se různě protahuji, ať to trochu rozhýbu a můžu fungovat. bacil je neprůbojný jenom mě trápí suchý kašel.

dnes - dýchání je lepší, žebro bolí méně, ponožky si nasadím, suchý kašel nepřekáží, noční tepovka ještě hodně vysoká (62), ale musím cvičit, ať z toho nevypadnu

26. listopadu 2022, sobota
prsa, trojky, polední trénink, Maximus

Bench-press: (stopky)
5x 3x 130 kg PR 5x3 , RPE 9-9.5, já su tak šťastné, že jsem to ještě stihnul zakulatit, než zajdu na úbytě

Military press:
3x 70, 3x 75, 3x 80, 1x 85, 1x 90 kg, protažení, víc tam nebylo

Spodní kladka: (naúzko, veslo)
3x 8x 120 kg, raději méně a více opakování, dokud nebude všechno cajk

Horní kladka: (naširoko, na hruď)
5x 3x 84 kg, vše na dotek, zkoušel jsem 90, ale byl to moc velký skok

Břicho: (přednožky)
3x 14x

zítra zkusím, jak to půjde s dřepama. a budu muset ubrat zátěž loktům, asi zařadím lehčí tréninky. sice běžně nebolí, nepřekážejí, na tréninku neomezují, ale když si prstama prohmatám ty kosti, tak je všechno pěkně citlivé, bolestivé a namožené. dříve mi odcházela předloktí a ramena, teď všechno drží, ale na loktech už svítí oranžová kontrolka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2022 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
5x 3x 130 kg PR 5x3 , RPE 9-9.5

To už je řádná nálož
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 191, 192, 193 ... 225, 226, 227  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: