Kolik proteinu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kolik proteinu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Kolik proteinu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

kolik davate bilk/den
1-2g/kg
57%
 57%  [ 19 ]
2-3g/kg
36%
 36%  [ 12 ]
3g a víc/kg
6%
 6%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 33

Autor Zpráva
lamice27


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 9:44 pm    Předmět: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

Cau vsichni,
zacal sem diskutovat pod clankem na webovkach prijem proteinu/den,chtel jsem vedet vas nazor,pokud jste zastanci teorie :cim vic,tim lip a nebo pokud se nebojite jit proti zakorenenym pravidlum kulturistiky- nejmene 2g/kg. Mam super zkusenosti z cca 1-1,3g/kg.
Chtel bych vedet,jestli jedete porad vysoky prijem bilkovin a jestli jste nekdy zkusili jit dolu a co se stalo. Ja zkusil a staly se tyhle veci- prestal sem varit tuny masa,usetril hooodne penez na proteinech,prestal sem byl nafouknutej (porad proteinak samozrejme mam,ale nepiju ho jako driv)
Jen jsem koukal po par studiich,ktery nejsou financovany zadnou suplementovou firmou a nasel jsem napr. vyzkum

The Effects of Supraphysiologic Doses of Testosterone on Muscle Size and Strength in Normal Men

(Shalender Bhasin,1996) -hodte do googlu,nejde mi sem davat odkaz :)

Kdo neumi anglicky je tam zhruba:

43 lidi rozdeleny do 4 skupi (placebo+netrenovat,placebo+trenovat,AS+trenink,AS+netrenovat. Vysledky jsou celkem jasny nejvic za 10 tydnu nabrala AS+trenink (cca 6kg svalu) AS+netrenink (2,7kg) placebo+trenink (2,3kg svalu). Dulezity je ze vsechni byli zkuseni lifteri a meli stejny prijem kcal/kg a hlavne cca 120g bil/den. Z vysledku je teda videt,ze 120g bil/den,vhodne sestaveny tvrdy trenink a samozrejme dost odpocinku staci na nabrani lidem at jsou na steroidech nebo ne,slusny mnozstvi svalu.Takze na nejaky 4g proteinu si muzete udelat svuj pohled a mozna usetrite celkem dost penez za proteinaky,ktery musite hrozne nutne pit (podle vyrobcu) nejmene 2x denne pro rozvoj svalu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 9:46 pm    Předmět: Re: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

moje zkušenost? čím víc bílkovin, tím líp regeneruju a cejtím se úžasně... kdybych na to měl prachy, tak pojedu low carbs-high protein snad pořád... už jen proto, že maso prostě chutná
nahoru
lamice27


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jasne,pokud nejde o penize taky bych to neresil,ale radci si koupim radci novy boty na sprinty nez dalsi kureci nebo proteinak (jinak samozrejme maso taky muzu furt) hlavne hovezi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 10:15 pm    Předmět: Re: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:
moje zkušenost? čím víc bílkovin, tím líp regeneruju a cejtím se úžasně... kdybych na to měl prachy, tak pojedu low carbs-high protein snad pořád... už jen proto, že maso prostě chutná


co je to u tebe high protein?ZKus nekdy frcet na hodne vysokem prijmu bilkovin a uvidis tu unavu cns a celkove.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 10:29 pm    Předmět: Re: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

3g+
zkoušel jsem asi 300g bílkovin z masa/bílků/proteinu a bylo to supr...
já jsem právě unavenej - ospalej vyloženě, když jím 5g+/kg sacharidů... takže vlastně furt v objemu
nahoru
cipinek


PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 10:29 pm    Předmět: Re: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

Draper napsal:
guruhonza napsal:
moje zkušenost? čím víc bílkovin, tím líp regeneruju a cejtím se úžasně... kdybych na to měl prachy, tak pojedu low carbs-high protein snad pořád... už jen proto, že maso prostě chutná


co je to u tebe high protein?ZKus nekdy frcet na hodne vysokem prijmu bilkovin a uvidis tu unavu cns a celkove.


a proč doprdele na hodně vysokém? stačí optimální příjem všech mikro a makro živin...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lamice27


PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 6:56 pm    Předmět: Re: Kolik proteinu Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:
3g+
zkoušel jsem asi 300g bílkovin z masa/bílků/proteinu a bylo to supr...
já jsem právě unavenej - ospalej vyloženě, když jím 5g+/kg sacharidů... takže vlastně furt v objemu

to sice muselo bejt super ale nevim kolik lidi chce projist celou vejplatu v mase
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magor18


PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

podla mna medzi 2-3 medzi 1 2 to je malo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heymee


PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nemusite mi dakovat..

Jeden výskum sa venoval šprintérom a kulturistom. Záver celej štúdie vyznel v tom zmysle, že obe skupiny športovcov potrebujú 1,12-1,67krát viac proteinov ako nešportovci.Ďalšia štúdia sa venovala olympíjskemu vzpieračovi a jeho výsledok bol jasný – 4,4krát viac, ako určuje RDA, inak by takýto športovci neboli schopný naberať hmotu a zvyšovať svoju silu. Vedci na Tuffs University zistili, že ľudia , ktorí sa venujú športovým aktivitám, ako beh, plávanie, či jazda na bicykli, potrebujú DVAKRÁT viac proteinov ako nešportovci. Teraz si už asi vieme predstaviť, koľko proteinov potrebuje asi 100kg kulturista..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a odkaz na studii?
nahoru
Moocha


PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukejte diskutovat rychleji. Nevim, jestli si mam jít smažit kuřecí na večeři.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tady posílám část rozhovoru pavla jablonického, kde se vyjadřuje k bílkoviná
m, možná že to některým otevře oči
Bielkoviny - pod gram by sa ísť nemalo. V časopisoch sa píše, že ten a ten príjme 3-5 g na kilo. Tak to by som ho rád videl, pretože to nie je tak jednoduché. Treba totiž rozlišovať bielkoviny z normálnej stravy a z doplnkov. Bielkoviny z proteínového šejku sú iné. Srvátka telom len preletí a je potrebné počítať s väčšími stratami proteínov.
Radšej ostanem na 1 - 1,5 g bielkovín v strave. Cukry. Nikdy som s cukrami nešiel pod 200g. Držal som si ich do 300g. Energiu telo potrebuje a aj mozog dokáže fungovať len na cukre. Opäť sa dá dočítať ako niekto bol 7-14 dní na nule. To sa mi veľmi nechce veriť.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spis by to melo otevrit oci tobe a to v tom , ze kazdeho telo je individualni , nekdo rad 1g , druhej 1,5g a jinej 2x tolik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlkisekk:
Pavla Jablonickeho si velmi vazim. Niektore vyjadrenia mi ale pridu skor take...ze...snaha tvarit sa, ze ja som teraz iny? Ono to takto totizto nefunguje. Hned prva vec. Mozog moze fungovat len na glukoze. Toto vobec nie je pravda. Je to presny pripad poctivo dodrziavanej CKD. Organizmus a hlavne mozog sa prisposobi tomu, ze organizmus vycerpal vsetky zasoby glykogenu, cukry nedostava a glukoneogeneza je zanedbatelna. A vtedy zacne mozog vyuzivat ketony. Proste prisposobenie metabolizmu a do urcitej miery tymto sposobena aj zmena kognitívnych funkcii. Preto sa napriklad CDK neodporuca v obdobi, kedy myslenie ma fungovat na 100%, napriklad skuskove. Na ketony to proste nemysli ako ma
Uz by som len chcel vidiet, ako Pavol Jablonicky pri svojej forme je na 1g bielkovin z pevnej stravy... Sorry, ale urcite neverim.
Srvatka preleti telom. V zmysle porovnania s pevnou stravou ano. Mozno tak za 3 hodiny. Predstava, ze vypijes drink zo srvatkoveho koncentratu a trva to minuty je proste blud. Koncentrat sa normalne travi, metabolizuje, kym sa stane dostupny vo foriem aminokyselin, trva to minimalne 2 hodiny, plus dalsie spracovanie, utilizacia, vylucenie mozneho prebytku...3 hodiny minimum. Okrem toho je to prilis jednostranne. Naco je pocas dna uzivat rychly protein? Nie je lepsie pouzit blend? A uz sme pri spomaleni travenia radovo oproti koncentratu izolatu. Resp. ani nie spomaleni travenia, ale odlisnom sposobe, ked tam mas koncentrat, micelarny kazein, sojovu zlozku atd.

Nebudem sa dalej rozpisovat. Ale proste ber to s rezervou. A ako napisal Kubaz, je to individualne. Ale ver mi, ze udrzat hmotu pri vyrysovanych 105kg, znacne nad genetickym limitom...aspon nebudem hovorit o prijme 100-150g bielkovin za den
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kolik proteinu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: