Suplamentace atleta(hod oštěpěm) 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Suplamentace atleta(hod oštěpěm)  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Suplamentace atleta(hod oštěpěm)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
javelin29


PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2019 10:56 am    Předmět: Suplamentace atleta(hod oštěpěm) Odpovědět s citátem

Dobrý den, je mi 19 a dělám atletiku-hod oštěpěm. dá se říct na vrcholové úrovni-každý den trénink minimálně 2hodiny někdy i více.. vysoká intentiza, cca 2-3x týdně dvoufáz,treénink se skládá z komplexní přípravy atleta..jak posilovna tak rychlost běh odrazy zkrátka vše co by měl mít komplexní sportovec. a chtěl bych s Vámi probrat správnou suplamentaci, kde něco vím ale na něco se různí názory a jsem z toho zmatený.. Všeobecně rozumím, že je nutné mít pořešenou pevnou stravu (to bych řekl že zvládám) vitamíny, minerály apod tomu taky rozumím...jde mi spíše o suplamentaci kolem tréninku, před během a po..? Byl jsem zvyklý v průběhu tréninku pít instant amino a ihned po tréninku doplnit rychlými cukry-dextroza, případně palatinose...kvůli stimulaci inzulinu a doplnění glygogenu do svalů...poté cca pul-3/4 hodiny od tréninku protein. A na noc kasein. Četl jsem ale různé diskuze, kde se píše že glukosa po tréninku není potřeba, někde glukosu kombinovali s maltodextrinem, někdo dává glukosu společne s proteinem ihned, někdo dává protein až s lehkým odstupem apod...je zde mnohou otazníků..co by měl být teda nejefektivnější vzorec pro mě? Dávat maltu,s glugosou ihned po jednotce a protein až po cca pul hodine, nebo ihned oboje nebo pouze glukosu a protein? popřípadě jaké gramáže? zařadit před trénink ještě nějaké doplnňky? Nebo celkově jaké doplňky by byly ještě vhodné? Popřípadě jak se toto mění v průběhu roku? Vše se bere celoročne nebo někdy se dává méně například v sezoně kdy jsou tréniinky více o kvalitě než kvantitě? Jinak tréninky jsou velmi silově zaměřené a jsou intenzivní, i rychlostní..přirovnal bych to spíše k takovému crossfitu..pod 2 hodiny se délka nedostane.
Děkuji předem za rady!:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2019 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zeptal bych se Železnýho, co papal Asi mu to fungovalo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
javelin29


PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2019 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

😃 to asi jo... nějaké jiné rady? Dík:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2019 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

javelin29 napsal:
😃 to asi jo... nějaké jiné rady? Dík:)

Kvalita rad dost často odráží cenu. Za nula korun na netu dostaneš většinou obecné rady, navíc od lidí, co tě v životě neviděli. Tyhle rady zadara jsou absolutně vynikající když třeba seřizuješ kolo. Bez ironie. Ale když jde o tělo, každé je jiné. Máš obecné principy co na základním stupni fungují na většinu lidí. Tady jsou rady na netu také velice cenné. Ale pokud ti jde o špičkový výkon, internet není ideální.
Moje doporučení je rozbít prasátko a kontaktovat schopného výživového poradce. Zkus třeba Michala Richtera (Esko na tomto foru). Ten se zabývá výživou sportovců a může ti dát rady na tělo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2019 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V jakém si oddíle - když říkáš na vrcholové úrovni, nemáte přístup k nějakém státnímu trenérovi, lidem z FTVS atd.?
Čekal bych, že sportovci na republikové a reprezantační úrovni budou mít přístup k trenérům a výživovým poradcům..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: so srpen 24, 2019 2:41 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, odpovím ti vesměs obecně. Souhlasím s příspěvkem Mablunga. Každý je individualita a těžko vztáhnout vše na různé osoby. Držel bych se vzorce, který jsi dělal doposud. Glukóza hned po tréninku není úplně potřeba u člověka, který cvičí v posilce 3x týdně. Tam se glykogen doplní dostatečně z běžné stravy (pokud je dobře poskládaná). Ve tvém případě je ale určitě dobré po tréninku cukry kvůli regeneraci a doplnění glykogenových zásob dávat. Pokud máš každý den intenzivní trénink a někdy i dvoufázové, tak jsou tam ty potréninkové cukry potřebné, hlavně u těch dvoufázových tréninků. Po tréninku bych tak dal třeba maltodextrin. Protein také není na škodu. Buď současně s maltodextrinem (tam ale bílkovina trochu sníží rychlost vstřebání maltodextrinu a sníží jeho GI) nebo chvíli po maltodextrinu.
Vitaminy a minerály super, základ je i pevná strava (tu píšeš, že máš vyladěnou). Z doplňků by mohlo mít smysl suplementovat kreatin (dodá ti sílu, která je při hodu taky dobrá) a popř. L-citrulin nebo citrulin-malát a možná i beta alanin by tam mohl mít trochu smysl.
Co se týče tréninku, bylo by v posilovně fajn se zaměřit i na svalové dysbalance, které ti nejspíš vznikají tím, že hážeš stále tou samou rukou a přetěžuješ ji.
Přeji hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: so srpen 24, 2019 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, jestli to děláš vrcholově a už dost financí do výživy investuješ, tak bych si zaplatil konzultaci s profi výživovým poradcem. Určitě to budou dobře vynaložené peníze. Sám o tom docela uvažuji.

Dělám uplně jiný sport (box) byť teda ne vrcholově a frekvence tréningů a intenzita víceméně asi sedí. A můžu se podělit se svou suplementací.

Před každým tréningem si dávám banán a menší dávku nakopávače, před ranním tréningem si mixnu banán s proteinem, při tréningu piju mix nakopávače, glutaminu a maltodextrinu, po tréningu větší dávka maltodextrinu, protein a kreatin.

Do toho si samozřejmě dávám záležet na jídle každé 2 hodiny s komplexními sacharidy, kvalitními bílkovinami a dostatkem tuku. S důrazem na jídlo před i po tréningu s doporučenými časovými intervaly. :)

Jinak teda gratuluju ke krásnýmu sportu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Suplamentace atleta(hod oštěpěm)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Populární značky: