Výběr notobooku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Výběr notobooku  Úvodní stránka -> Ostatní -> Výběr notobooku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555SIMI555


PříspěvekZaslal: so září 07, 2013 2:26 pm    Předmět: Výběr notobooku Odpovědět s citátem

Ahoj, mám prosbičku na všechny, co tomu trošku rozumíte ;-) Jdu na VŠ a je potřeba NB - hry nehraju, ale jde mi o to, že jsou skripta ve wordu, potřebuju být stále na SISU, na FB na meilu, potřebuju word, excel a né nějak hardwarově náročné kreslení v JAVA, takže hledám NB, který by jel v pohodě, bez sekání, jen vyloženě na tyto aplikace a na internet. Mini notebook nechci, nevyhovuje mi malá obrazovka na učení... Přemýšlel jsem nad tímto: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g500-black-d446055.htm , ale nevím, jak je výkonný, jestli by se nesekal a podobně, za předpokladu, že tam nebudu stahovat milion kravin, her apod, co akorát spomaluje...

Tak prosím o radu, nebo raději o doporučení třeba něčeho lepšího, chtěl bych se vejít do 10 tisíc, čím méně, tím lépe. Preferuji značku lenovo a to, aby bylo možné notebook odkoupit z Alzy, protože jim věřím asi nejvíce, ale ta značka to je jen taková třešnička na dortu, za tou značkou si až tak nestojím.

Předem moc děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: so září 07, 2013 2:42 pm    Předmět: Re: Výběr notobooku Odpovědět s citátem

Ahoj,

podívej na toto:

Lenovo IdeaPad B590:
- sekat se to rozhodně nebude:) pokud tam nebudeš stahovat a instalovat kraviny. Pro takovou práci stačí bohatě i3, 4gb ramek.

http://www.alza.cz/acer-aspire-e1-571g-cerny-d471872.htm
- tenhle má lepší grafiku, procesor a víc místa na disku.

Případně tento:

http://www.alza.cz/hp-probook-4540s-d360509.htm#popis

Jsou to notebooky pro kancelářkou práci a v takové cenové hladině v tom moc velké rozdíly nebudou a je celkem jedno, který vybereš.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BerserK87
(ban)


PříspěvekZaslal: so září 07, 2013 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trosken zbytocne sa radit o notasi, ked v podstate ho budes vyuzivat tak ako keby si ho chcel z pred viac ako 7mymi rokmi. Veru aj taky by ti stacil. Takze bez obav zober najlacnejsiu vec co uvidis a rozhoduj sa len podla baterie, klavesnice a monitora, ci vahy. Ako apple-isti bez jablka. Neviem od coho ocakavas aby ti mal sekat. Ked chces mat vsetko rychlo otvorene, tak si kup novsi s msata slotom a zaobstaraj si ssd (aj 64gb ti bude bohato stacit, ked chces mat istotu tak zober 128). Konecne prisli s takou dobrou vecickou. X rokov som tvrdil ostatnym, ze naco im su neviem ake rychle lanky, wanky ci procesory ked ich aj tak budu brzdit hardisky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne září 08, 2013 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Musíš vzít v potaz to že ho budeš tahat do školy třeba každej den takže bych volil zaručenou kvalitu konstrukce jako má například Lenovo Thinkpad .Sice je dražší ale kvalita je pak poznat.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud nechceš nejnovější hardware (jakože podle popisu ne) a koukáš na cenu, tak bych zkusil najít i nějakou starší repasi třeba 3 roky jetého firemního notebooku. To se dá třeba za 5-7tis. sehnat ntb, co stál před 3 roky 40tis. a může to být lepší volba, než nový low-end za 10tis.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555SIMI555


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik: to mě také napadlo, a byl jsem se ptát ve 2 firmách o kterých vím, že u nás hodně využívají ntb, v jedné je strejda vedoucím a ten mi řekl, že se starší počítače využívají do jejich sítí, nebo se rozprodaj do menších začínajících firem třeba po 10ks a že prý 1 ks těžko seženu a druhá firma mi řekla, že kvůli smlouvě s firmou MSI od které odebírá ntb, je po 4 letech vrací a dostvává se slevou nové, nechápu to, ale víc mi k tomu neřekli.

Pitkin: nad tím sem vůbec nepřemýšlel, myslel jsem, že když vezmu menší, bude pevnější, ale to u NTB asi neplatí co :-D, Děkuji za užitečnou radu.

Frozz: Děkuji, ale asi zůstanu věrný tomu lenovu, kamarád co má acer noťase mi říkal, že je to z jeho 5 noťasů, zatím ten nejhorší a to vždy bral podobnou kvalitu prý...

Jinak děkuji za rady a čekám na další :-D

Tedy spíše o typ na nějaký ntb, ale asi sem už vybral, bude to stačit na mé požadavky ?

www.alza.cz/lenovo-ideapad-b590-d462360.htm

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z500-dark-chocolate-d433032.htm

Přikláním se spíše k tomu prvnímu, rozdíl 2 tisíc je pro mě už dost.

Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TTeDy


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vždyť na ty tvoje požadavky, pokud dobře čtu, bude stačit snad úplně každej notes ne? Nebo neumím si teď nějak představit notebook, kterej by nepřečetl pdfko, nerozchodil word a nebyl schopnej "fungovat" na internetu.

Takže vlastně jediný kritéria výběru jsou výdrž, odolnost, spolehlivost,..., a větší displej "na učení". (Pokud se chceš opravdu učit z ntb, tak ti přeju hodně štěstí a pevnou vůli, já jsem to např. nikdy nedokázal. Počítače a hlavně internet jsou takovým zdrojem zábavy, že pokud člověk nemá skálopevnou morálku, tak se toho v rozumným čase většinou moc nenaučí.)

Rozhodovat se podle těchto kritérií tím pádem není něco na dlouhý diskutování . Vem něco, na co máš dobrý reference, od osvědčeného výrobce a (kromě té velikosti displeje) vlastně nemusíš nic dalšího řešit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymxy


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kupovat si ten hnusnej levnej plastovej shit na jedno použití (jakýkoliv nový ntb za 10k) je podle mě blbost. Doporučuju ti kouknout třeba na aukro a tam najdeš skvělý prověřený mašiny, dostatečně výkonný a s kovovým tělem za daleko menší peníze.

například http://aukro.cz/spickovy-notebook-lenovo-thinkpad-t410-corei5-win7-i3529955107.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nechceš můj Lenovo g560 i3 2.13Ghz win 7 32bit (home premium) 3gb RAM s novým 90gb SSD diskem? Já akorát uvažoval o koupi ultrabooku . Byl kupovaný 3 roky zpět v Alze.

_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555SIMI555


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nene Frozzi, ale děkuju ti
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám Lenovo Thinkpad E530 13" monitor a neměnil bych ...měl sem dřív 15" ale pak sem koupil menší,člověk se nemusí tahat s těžkou velkou 15" která se nevejde pořádně do baťohu ,
Uznával jsem vetší laptopy ale po této zkušenosti s lenovo 13" bych už nic jiného nechtěl
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 10, 2013 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymxy napsal:
Kupovat si ten hnusnej levnej plastovej shit na jedno použití (jakýkoliv nový ntb za 10k) je podle mě blbost. Doporučuju ti kouknout třeba na aukro a tam najdeš skvělý prověřený mašiny, dostatečně výkonný a s kovovým tělem za daleko menší peníze.

například http://aukro.cz/spickovy-notebook-lenovo-thinkpad-t410-corei5-win7-i3529955107.html

U jetýho ntb jdeš ale do rizika, i když asi ne tak velkého, že když se tam něco podělá, tak je na výhoz, protože opravy jsou nesmyslně drahé :)
Prostě u novýho si připlácíš za to, že ty 2 roky to bude v cajku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út září 10, 2013 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pitkin napsal:
Já mám Lenovo Thinkpad E530 13" monitor a neměnil bych ...měl sem dřív 15" ale pak sem koupil menší,člověk se nemusí tahat s těžkou velkou 15" která se nevejde pořádně do baťohu ,
Uznával jsem vetší laptopy ale po této zkušenosti s lenovo 13" bych už nic jiného nechtěl

Tak záleží jak to člověk používá, pokud to přesunuješ 1x týdně+ jako běžný student, tak 15" je ok. Na denní nošení je to ovšem nesmysl.

Jinak u ntb jdou proti sobě faktory výkon-váha-odolnost-cena, jde o to co z toho člověk preferuje, většinou nemůže mít vše najednou a pokud ano, ntb stojí 50tis. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Výběr notobooku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: